Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Finom majonézes-krumplisaláta receptet tud valaki írni nekem? fórum

Finom majonézes-krumplisaláta receptet tud valaki írni nekem? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 12. 14:02
Mindenkinek köszönöm. Holnap fogom elkészíeni, remélem nem fognak kivágni krumplistól:)
12. orsi..
2014. jún. 12. 11:24
sziasztok tudom nem ide tartozik de szeretném megkérdezni hogy tudja e valaki hogy ha belföldön utalnak nekem eurót másik bankból mennyi idő míg megkapom?.tegnap utaltak 11órakor
2014. jún. 12. 11:15
Ehh.. szóval akkora adag krumpi, ami a szósszal bekverve ad ki egy akkora tálat, amit be tudok tenni a hűtőbe.. így könnyű adagot számolni.
10. csgybzs (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2014. jún. 12. 11:14

Én mindig annyi krumplit csináltam, amibe a kész saláta befér és be tudom tenni a hűtőbe.


A krumplit pucolás után egészben megfőztem. Aztán egy nagy tejföl, ugyanannyi majonézzel, kb 2 ek mustár, só, és egy kicsi cukor.

Közben 4-5 lilahagymát laskára vágtam.

A krupmlit leszűrtem, felszeleteltem, rá a szósz és a hagymaszeletek. Keverés, hűtés, evés.

9. NOA (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2014. jún. 11. 18:50

Vegyél egy vájling kész majonézes salátát.

Tegyél hozzá kb. jó fél dl konyakot,csemege ecetesuborkát aminek a mérete kb. mint a kisujjad.

Vékonyan szeld fel mehet bele jó fél üvegnyi.Kb. egy-két csokor hagymát vékonyra felkarikázol egy órára sózd be, ez előcsalogatja az illóolajokat és nem lesz bűdi a szája aki eszi.

Kis reszelt szerecsendió mehet bele, bors és tedd pikánssá vagy egy kis borecettel vagy csavarj rá még citromlevet.


Vehetsz mellé franciasalátát is.



Más: kb. 3 kg. kifliburgonyát /nem tudom kapható e valahol/ megfőzől ha kihült felkarikázod és beleteszed cukros ecetes saláta lébe.


Leszűröd jó alaposan, majd meglocsolod olivaolajjal-vonja be a burgonyákat.Erre azért van szükség, hogy ne igya fel az összes majonézt a burgonyád a jó ízt már a salátalé megadta. Készen kapható majonézbe tegyél bele kevés teljfölt majd öntsd nyakon.

Ezt nem lehet eltolni, hisz a fűszerek a burgonya, a hagyma, esetleg uborka,borecet,csodákat művel.


Csak ne kavargasd nagyon mert törik.


Ne nagyon kevergesd a kész salátát mert törik.


Biztos szükséges egy üveg majonézt vásárolnod ami H betűvel kezdődik olyat vegyél.

2014. jún. 11. 15:20

A burgonyát egészben héjastól (persze előtte lemosni) megfőzöd, ha megfőtt, megpucolod. A főzés alatt elkészíted az öntetet: Egy nagy doboz tejfölhöz kb .2-3 evőkanál majonéz, ezt sózod,esetleg picit borsozod.Én egy csöppnyi mustárt is szoktam belekeverni, de ez elhagyható. Egy kis fej hagymának a felét szoktam nagyon apróra vágni, ezt is a szószba keverem, majd az egészet rázúdítom a tetszőleges méretűre aprított krumplira, és összeforgatom, hogy a tejfölös szósz lehetőleg minden krumpli darabot bevonjon.

Hűtöm, és kész.

2014. jún. 11. 10:54
nálunk hagymásan készül a majonézes krumpli.Az adja meg az ízét, attól olyan finom.
2014. jún. 11. 06:07
A majonézes krumpliba én nem teszek hagymát. Az külön a hagymás krumplisaláta, ecetes lével. Ehhez csak krumpli kell és majonéz, tejföl, mustár, más nem.
2014. jún. 10. 21:55

Csak azért filózom túl, mert olyat mondtak ma, hogy a hagymát előző nap be kell sózni, és állni hagyni, lemosni és ezt a főtt krumplihoz adni.

30 emberre kell készítenem, nem akarom elbacni.

2014. jún. 10. 21:46
Ne filózd túl. Én megfőzöm a krumplit, megsózom, majd jól megtunkolom tejföllel, majonézzel, a saját ízlésem szerint. Nem kell ehhez recept.
2014. jún. 10. 21:44
Tehát az elkészítési mód érdekelne, meg az arányok. Nem az összetevők, bocsi.
2014. jún. 10. 21:43

Sziasztok. Annak a salinak keresem a receptjét, amibe krumpli kell, vöröshagyma, só, tejföl és majonéz.

Még sosem csináltam ilyet, a neten meg 100 féle variáció van, és én már rengeteg ilyen receptben csalódtam.

Tudtok írni nekem bevált receptet?

Köszi előre is.

2014. jún. 10. 21:42
Finom majonézes-krumplisaláta receptet tud valaki írni nekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook