Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Finnországba költözés-GYES-sel mi lesz? Bővebben lent. fórum

Finnországba költözés-GYES-sel mi lesz? Bővebben lent. (tudásbázis kérdés)

13. Mzsuka
2011. dec. 3. 17:25

Férjem hegesztő,még nem tudjuk melyik városba,nyugat Finnországba keresnek hegesztőket,pár éve is ott dolgozott.Hugom kint van,neki nagyon tetszik.Idén nyáron nagyon jó idő volt,30fok körüli idő is volt.

A meleget és a napsütést jobban szeretem én is,de oda kell menni,ahol lehet valamire jutni..

12. baloghany (válaszként erre: 11. - Mzsuka)
2011. dec. 3. 15:37

Szerintem neked is tetszeni fog, mert szuper :) Én csak látogatóba voltam, de nagyon jó.

Melyik városba mentek és mit fog csinálni a férjed ?

Tesóm is lehúzott ott 4-5 évet, de a korai sötétedés télen és az alig meleg nyár nagyon nem jött be neki. Aztán elment Görögországba nyaralni és szerelembe esett :)

Sajnos Görögország meg most nagyon a béka feneke alatt van :(

11. Mzsuka (válaszként erre: 7. - Baloghany)
2011. dec. 3. 15:31
Akkor felhívom a MÁK-ot,köszi.Most egyenlőre csak a férjem fog dolgozni.Így is félre tudunk majd tenni,csak 2 évet maradunk,ez van legalábbis tervben.Ő már volt kint pár éve,tetszett neki.De nehéz lenne külön,ezért megyünk mi is a kislányommal.
10. Mzsuka (válaszként erre: 9. - Fildus)
2011. dec. 3. 15:26
Azt nem lehet,mert ott be kell jelentkezzünk.
2011. dec. 3. 09:09
Az mondjuk más kérdés mennyire korrekt dolog...
2011. dec. 3. 09:08
És mi van ha nem jelented be, hogy kimész? Papíron itthoni lakos maradsz...
7. baloghany (válaszként erre: 2. - Mzsuka)
2011. dec. 3. 08:22

Növérem görögországban él és neki is picije van, bár már 2 éves, de valami olyan volt, hogy a kinti juttatás és az itthoni közötti különbözetre lehet benyújtani igényt. Persze ez nem ilyen egyszerű mert kellett egy csomó papír, igazolás stb. Bár az ő férje görög, más az eset, de Eu- s ország az is. Meg ti még csak most mentek ki, ő meg kint él évek óta.

A MÁK -nak Bp.-n van Nemzetközi kapcsolatok osztálya, ott kellene érdeklődnöd.


Amúgy Finnország egy nagyon jó életszínvonalú.ország, így ha csak a párod dolgozik mondjuk, abból is lehet szépen megéltek. :-)

Tesóm előtte Finnországban élt :-)

2011. dec. 3. 00:50
Ja jó, mert a kérdésed nem ezt jelentette, de akkor már így világos!
2011. dec. 3. 00:48
Éppen azt írtam,hogy nem.A kérdés az akart lenni,hogy ott van-e valami helyette,csak közben a kislányom felébredt és nem tudtam befejezni a kérdést.
4. Martian (válaszként erre: 2. - Mzsuka)
2011. dec. 3. 00:40
Most komolyan azt gondoltad, hogy ha kiköltözöl külföldre akkor is tovább fizetne a magyar állam?
2011. dec. 3. 00:36
Én úgy tudom, hogy kint a gyerek 1éves koráig jár ellátás, utána ovisok lesznek a kicsik. Legalábbis Svédországban és Norvégiában így van. De biztos akad itt olyan valaki aki ezt nálam jobban tudja.
2011. dec. 2. 23:49
Finnországba mennénk kb 2évre.Van egy 13hónapos kislányom,akivel GYES-en vagyok.Ha kiköltözünk,akkor jól gondolom hogy semmilyen magyarországi juttatás nem jár?
2011. dec. 2. 23:46
Finnországba költözés-GYES-sel mi lesz? Bővebben lent.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook