Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Filozófiai gondolatok az Életről, önmagunkról. fórum

Filozófiai gondolatok az Életről, önmagunkról. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
783. Zizisicc (válaszként erre: 781. - Vadmálna11)
2011. nov. 3. 15:38
Én sem. Ez egy sértett, durcás kisgyerekre vall inkább ..... aki haragszik a világra .... és mindenkimásra .....
2011. nov. 3. 15:12

És egy másik:(, ugyanonnan:


"Senki nem érti egy szavam egy lépésemet

nem tudom az én hibám-e vagy a sorsom temet?"


Fura...

...én néha értettem...

2011. nov. 3. 15:10

"Csak" egy vers...

Találtam.

Itt valahol a neten... tegnap óta van ott, ahol találtam.

...írója nem regisztrált (eddig, tudtommal) hetedszer.


"Semmi


Kettétört mankóim

sötétben pihennek

röhögnek markukba

kik régen segítséget ígértek

ma már nem is léteznek

pillanatnyi elmezavar lehetett

csupán

a jóindulat hippokrita álarca

a falánk disznópofára húzva

az Én a lényeg nem te pajtás

kutyát nem érdekli a megoldás

gondjaidra



Van ki rokon van ki barát

egyik sem fárasztja magát

hogy rám figyeljen

az ő gondja a lényeges

én csak egy kis felesleges

tényező

ki néha lábtörlőnek használható

következmény nélkül kihasználható


Nem az én választásom volt hogy Egyedül legyek bárhova megyek.


De lehet nem érdemlek ennél a sorsnál jobbat.


Minden ember kapja be a f....mat mellesleg :-))))"


...


...nem értek egyet vele... :(( már megint nem.

780. 56abea278d (válaszként erre: 779. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 21:42
A hangzás meglepően pontos. Jókat röhögtem rajta, olyan cuki.
779. vadmálna11 (válaszként erre: 778. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 19:14

Megnéztem:DDDDDD

Nagyon tiszta hangzás:) ...de édes a kiskölök nagyon...

778. vadmálna11 (válaszként erre: 764. - 56abea278d)
2011. nov. 2. 13:44
Ezt csak otthon tudom majd megnézni, itt nem adottak a technikai feltételei... :S
777. vadmálna11 (válaszként erre: 776. - 56abea278d)
2011. nov. 2. 13:39

Szia...

...jószagúak voltak a hulló és lehullott levelek... két kislány futott a parkban széttárt kézzel: esik a hóóóóóóóó:DDD

És nagyon szép, színes-sárgás most minden... még...

776. 56abea278d (válaszként erre: 775. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 11:07
Szia :)
775. vadmálna11 (válaszként erre: 774. - 56abea278d)
2011. nov. 2. 11:06

...milyen sok hasonló ember írogat-olvasgat itt-most...

:DDDDDDDDDDDDDDDDD

Merthogy dettó.

...rohanok ebédidőben vásárolni, majd jövök:)))

Gyönyörűen süt a Nap...

:*

774. 56abea278d (válaszként erre: 771. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 11:04
Tudom. Nagyon szép kislány voltam, de évekig csak a hibáimat láttam magamon. Irigyeltem a sokkal szerényebb külsejű, de sugárzó embereket akiket sokan szerettek. És valóban megszépítette őket az életbe vetett hitük, dinamizmusuk stb..
773. 328aadd89f (válaszként erre: 772. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 10:57
Én is.:)
772. vadmálna11 (válaszként erre: 770. - 328aadd89f)
2011. nov. 2. 10:57

Nem tudok ölelő-jelet küldeni, nem engedi Hoxa.

Ölellek:)

771. vadmálna11 (válaszként erre: 768. - 56abea278d)
2011. nov. 2. 10:56

Nem hiszek abban a szóban, hogy "hiba".

Van egy olyan szó, hogy "más", vagy egyszerűen "tulajdonság"... ez tesz egyedivé...

Kommunikációs gyakorlaton egy óriási pattanással az arcunkon kellett felszólalni mások, közönség előtt, és videóra vették... :)))

...hihetetlen volt, mennyire megváltoztat egy embert egy ilyen odaképzelt, átmeneti "hiba"...és akkor, abban a pillanatban mások is csak azt a pattanást kezdik látni Rajtad, míg végül azonos leszel vele - hisz ezt közvetíted...

...de aki tudott azzal nem törődni, azon észre sem vette senki, csak sugárzó tekintetét... előadásmódját...

Nagyon tanulságos volt.

:*

770. 328aadd89f (válaszként erre: 769. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 10:54
Én mindig olvaslak (mindenhol).:)
769. vadmálna11 (válaszként erre: 767. - 328aadd89f)
2011. nov. 2. 10:53

Köszönöm Béka-királylánynak, hogy segített előhozni magamból... Cupp.

...és tudtam, kik fogják elolvasni.

...úgy körülbelül:))))))

768. 56abea278d (válaszként erre: 765. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 10:52
Mindig csodáltam, aki így tud hozzállni dolgokhoz. Én inkább kishitű vagyok, ha testi korlátot látok magamon pl. ha valami nem tetszik magamon hónapokra azt tudom érezni hogy megsemmisültem. Pedig amúgy rugalmas és optimista vagyok, de a testi hibáimat nehezen bocsátom meg magamnak. Pedig nem a hibák űzik el az embereket a másiktól, hanem a hibák miatti feszengés, gátlálsosság. Ezt bizonyítja, hogy vannak akik kerekes székben élnek, mégis pezseg körülöttük az élet.
767. 328aadd89f (válaszként erre: 765. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 10:50
Jó, hogy leírtad.
766. Lullaby70 (válaszként erre: 765. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 10:49

Igen.

IGEN!


(kifutott a levesem...)

2011. nov. 2. 10:39

Van egy barátnőm.

Igazából régen beszéltem vele, de örök barát, szeretem, mert jó ember, de még ennél is több okom van erre.

Egy tanulmányi táborban találkoztunk... két nem egészen 16 éves, egy szőke meg egy barna, gyönyörű lányka...


...szerettem nagyon, de furcsán néztem rá, amikor arról beszélt, hogy neki más élete lesz, mert nem kell neki ez a proli-lét, mint amiben az anyja él, ő máshogy fog élni, más értékek szerint, mert ő többre tarja magát...


...Istenkáromlás volt akkor az én szememben, hogy így gondolkodik és beszél édesanyja életéről, pedig volt elég gondom nekem is anyámék életével, de engem arra neveltek, hogy ennek soha nem adhatok hangot.


Egy-két évig tartottuk a kapcsolatot, aztán én nem egészen 17 évesen férjhez mentem.

Eljött, körülnézett az életemben, szája sarkában megjelent egy vélemény:D, és eltávolodtunk egymástól... átmenetileg.


...


Tíz évvel ezelőtt munkanélküli lettem, és a munkaügyi központ támogatásával számviteli-könyvelő suliba jártam.

Lett egy csoporttársam, aki abban a szakközépiskolában végzett annak idején, ahol Ő akkoriban tanult... rákérdeztem.

Ó, persze, ismeri, jól van, most volt kint a paralimpián...


A MICSODÁN?


...hát vívásban... a paralimpián... hát nem tudtam?!


Két napig sírtam, éjjel-nappal... harmadik nap autóba ültünk akkori férjemmel (nincs jogsim, nem is lesz, nem akarok), és mentünk hozzá.

Apukája volt csak otthon.

Megadtam a telefonszámom... csalódott voltam nagyon.

Elindultunk vissza, de egy helyen megálltunk. Csörgött a telefonom, hogy hazaért... rohantam hozzá vissza, hatalmas kuvasz kutya és egy tolószékes törékeny barna hajú nő gurult kerekes székben ülve velem szemben az udvaron, könnyben van a szemem, ahogy visszaemlékszem, hogy lehajoltam hozzá és megöleltem... a kutyáját megsimogattam...

...utána mondta, hogy ez számára nagyon érdekes volt, mert a kutya soha nem engedett hozzá senki idegent, de amikor én először találkoztam akkor a kutyával, szinte a kezem alá dugta a fejét...


...19 évesen jégre szaladt autóval, Ő vezetett... és a gerincében elszakadt valami.

Kórházba került, két évig vagy még tovább hitegették és hitegette Önmagát, hogy még talpra állhat valaha.

Rájött, hogy soha.

Feldolgozta. Átdolgozta... Önmagát.

Gyermeke lett egy ápolótól, aki, miután megtudta, hogy teherbe esett, lelépett azonnal.

Fia most kb. 18 éves...

Munkahelye van, azon túl túlmunkában sérültekkel foglalkozik, friss sérültekkel, segít feldolgozni saját pédáján, segít számukra elhinni, hogy van lehetőség ilyen változás után is teljes életet élni.

Úgy tekeri a férfiak fejét, őszinteségével, kedvességével, nyitottságával és gyönyörű szemeivel, mint senki más.

Vidéki, Budapesten dolgozik, tehát azóta is vezet.

Tanul, ha kell, simán...

Komoly kapcsolatban él most is, bár a kapcsolatai az elmúlt tíz évben átrendeződtek...

A vívást abbahagyta, mert tovább és sokkal inkább szüksége lesz a kezeire, ízületeire, mint bármelyikünknek.


Amikor eljött hozzám egyszer, megtanított arra, hogy az energiáimat hogyan kell összeszednem.

Én megtanultam, csak néha elfelejtem... :(

:DDD


Akkor ugye nem volt munkám.

Elmondta a csí áramoltatásának főbb szabályait, hova tegyem, piros legyen, aprópénz legyen kis kosárban, elefánt maga felé hajló ormánnyal... meg más dolgokat is:))


Megcsináltam, mert szeretem Őt, nem azért, mert hittem benne...


Miután elment. És vettem elefántot - pénzem pedig alig volt - , tettem oda aprópénzt... és piros színt... és vártam.

Oda-odanéztem.

Gondolkodtam.

Eszembe juttatta hitetlenségemet.

Gondolkodtam.

Hogy ettől aligha fog történni valami... nézelődtem munka-ügyben... Beszélgettem. Akartam. Odanéztem. Már mosolyogtam... már magamra kérdeztem: ma mit tettem azért, hogy elérjem, amit akarok?!


...akkor találtam rá jelenlegi munkahelyemre, ahol azóta is dolgozom.


Már nem szükséges a kosárka... már tudom, már bennem van... valahogy az egész, így, egészben.


Ha megtörve érzem magam, arra a törékeny 16 éves lányra, most már 42 éves asszonyra gondolok, aki saját házának hiteleit törleszti, fiát neveli, két munkahelye van, gyűlöli a szót: béna, mert ő nem béna. Úgy beszél rólunk: Gusztustalan Kétlábon-járók... rengeteg tapasztalata van az emberségről, és egy részét át tudta adni nekem.


Ha Ő minderre képes, nekem egész egyszerűen képesnek kell lennem arra, hogy megoldjam saját gondjaimat.


...szép napot...


(nem törlöm magam, csak meg szerettem volna osztani Veletek... ez egy ilyen fórum, hogy most ide kellett írnom...)

2011. nov. 2. 10:15

[link]


:))

763. Zizisicc (válaszként erre: 761. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 10:10
Az iskola is az élet része, de ott van kötelező tanulás, akkor és ott, a kötelező tananyag - lsd. kémia óra - és közben zajlik az "általános", az életre nevelős ... :o))
762. Zizisicc (válaszként erre: 760. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 09:54
Tudom, hogyne tudnám. Hasonlóképp reagálok. Nem szeretem, ha le akarják nyomni a torkomon a tutit, és azt sem, ha mással teszik ugyanezt. Szívesen beszélgetek róla, ízlelgetem, próbálgatom, de az én döntésem, hogy számomra fogyasztható-e vagy sem. :o))
761. vadmálna11 (válaszként erre: 759. - Zizisicc)
2011. nov. 2. 09:50

Amúgy... az én olvasatomban az iskola is élet.

Jelen esetben gyermekeim élete.

És magamból kiindulva teljes mértékben tiszteletben tartom a ritmusukat... és látom, hogy ez nagyon jó nekik. (egyetemistánka, középiskolásnak, általános iskolásnak egyaránt - nem lazára engedem őket, csak figyelek nagyon, és egy-egy dolog mögé nézve nem ítélkezem Felettük...)

760. vadmálna11 (válaszként erre: 759. - Zizisicc)
2011. nov. 2. 09:47

...itt is van ám, hogy meg akarják tanítani a frankót...

...és akár frankó, akár nem, zárok:))) Mosolyogva, bólogatva a holnapi ebéden vagy bármi máson jár az eszem:))) ...amint megérzem az irányítási szándékot, már megszöktem:))) (előfordul, hogy a témához egyedül később visszatérek...)

...fantasztikusan tehetséges vagyok ebben.

Vajon miért?!

:D

759. Zizisicc (válaszként erre: 757. - Vadmálna11)
2011. nov. 2. 09:44
Az iskola más. Az életben ott és akkor tanulsz, mikor megértél rá, nyitottá váltál vmi újnak a befogadására. :o))
2011. nov. 2. 09:40
Vajon ki írta előző hozzászólásomban a vajon-t ly-nal?! Hm....
757. vadmálna11 (válaszként erre: 756. - 252690845f)
2011. nov. 2. 09:37

Nem tudom, milyen az, ki tanítható...

Én soha nem voltam tanítható... :S

Ha valaki valamit meg akart tanítani, azonnal eldugult a "VÉTEL" csatorna...

...én csak magam ritmusában, azt, amit és ahogy én akarok... csak úgy tudtam bármit is megtanulni.


Példa: Ha kiállt a tanárnő például kémiát tanítani, én azt tanultam meg, hogy ilyen cipőzöz ilyen ruhát nem fogok felvenni soha, és hogy valyon a kémia-tanítás szárítja a bőrt? ...és hogy milyen lehet otthon... a gyerekeivel, a férjével... és akkor felszólított, válaszoltam, helyes, és gondolkodtam tovább - nem a kémián:))))


Bár lehet, hogy ez is kémia, és még az is lehet, hogy én mindent félreértek:DDDDDD

2011. nov. 2. 09:10
Nagy Lélek. Tanítható...
755. vadmálna11 (válaszként erre: 754. - 56abea278d)
2011. nov. 2. 05:58

...akkor regelt ki, amikor én jöttem... kb...

Nekem is azonnal hiányzott...

De Ő... szóval Tőle is tanulhattam volna:)))

Nagyon szerettem olvasni a hsz-eit...

...engem megtisztel, hogy így érezted... :))

Köszönöm, és szép jó reggelt!

754. 56abea278d (válaszként erre: 749. - Vadmálna11)
2011. nov. 1. 21:57
Az tuti ha pont te is írtál ilyet, mert azt hittem hogy ismerlek egy régebbi regedről. Ezek a véletlenek .)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook