Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Filozofálós topik az élet nagy kérdéseiről fórum

Filozofálós topik az élet nagy kérdéseiről (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
37. Mazee (válaszként erre: 35. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 19:16

Megszűnik a gravitáció? :D

Nem, a gravitáció nem szűnik meg, omg.

2021. okt. 26. 19:16

Számomra ezek a tudat sötét szobái, amikhez normál állapotban nincsen hozzáférésünk. Ezek a hallucinogén drogok pedig a kulcsok. Nem is baj egyébként, hogy ezek a szobák zárva maradnak. Lehet bele is őrülnénk, ha minden információ szelektálatlanul elkezdene ömleni ránk.


Ha ránézünk az égre, a Holdnak mindig azt az oldalát látjuk, amelyet a Nap megvilágít, a sötét oldalt nem. Namost engem érdekelne az az oldala is.


Nyilván a "mélybe utazásnak" lehetnek nagyon kellemetlen és negatív következményei. Ezért sok ember nem is lenne képes erre, szimplán beleőrülne.

35. a4e7cf9021 (válaszként erre: 29. - Unom)
2021. okt. 26. 19:09

De a betépett világában megszűnik a gravitáció. Épp ezaz.. Ott minden fizikai törvény felbomlik. Ha valaki bevesz egy LSD-t, nyugodtan kidobhatja az ablakon a fizika tankönyvet, mert úgyis minden a fizikával totál ellenkezőleg fog működni. Nyomatékosítom NEM reklám!!!


Számomra ezek nagyon különös dolgok. És konkrétan ilyen állapotban megszűnhet tér és idő. Aki nem hiszi,vannak ilyen beszámolók interneten. Nagyon megdöbbentő szerintem. Nyilván senkinek se ajánlom ezt, csak ELMÉLETI eszmecsere.

34. dafke
2021. okt. 26. 17:31

Hát...flow... :) Olyan is volt, pár másodpercre. Nem nevet, szex közben. Eszembe jutott valami, amit évtizedekkel azelőtt elfelejtettem. De az csak pár másodpercig volt. :) A másik, amiről beszélek, napokig tartott. Közben éltem az életemet, de egy egészen más szinten, egészen más tudatállapotban.

PS.: Sosem használtam lsd-t.

33. a4e7cf9021 (válaszként erre: 32. - Dafke)
2021. okt. 26. 17:21

Köszönöm a választ. Olyat is olvastam, hogy ilyen "utazás" során pl amit a DMT ad, egyesek különféle lényekkel, entitásokkal találkoztak. Pl Dél-Amerikába tömegesen utaznak ilyen tapasztalásokért, sámánfőzetnek is nevezik.


Vagy lepergett az egész életük a szemük előtt és olyan emlékek is előjöttek, amikre nem emlékeztek. Ilyenkor van az a bizonyos "flow" élmény.


Na de valamilyen szinten akkor az is egyfajta valóság szerintem. Ami meg az egységélményt illeti, LSD-t használóknál olvastam ilyenről. (nem reklám!!)

32. dafke
2021. okt. 26. 17:14

Egyszer átéltem az egységélményt. Azt hiszem, az őrületes a legjobb jelző rá. Nem használtam semmi drogot, csak szerettek és szeretve voltam, és nem tudom, spontán jött. És spontán el is múlt. Akkoriban napi pár órákat aludtam csak, fene tudja mi volt ez, az agyamban kuszálódott össze valami, és átmenetileg elvesztettem a józan eszem? Lehetséges, mai napig nem tudom megfejteni mi történt akkor. Az biztos, hogy az ilyesfajta katarzis nem tarthat sokáig, nekem sem tartott sokáig. Nagyon sok éve volt már, halványabb az emlék, de attól még felejthetetlen :)


Anélkül, hogy visszaolvasnék a sok-sok kérdésedre... Talán csak az ember szeretné úgy hinni, hogy az életének értelme van, mert sokkal nehezebb lenne úgy élnie, ha ebben nem biztos. Én inkább afelé hajlok, hogy nincs, csak az ember kényelmesen abba a hitbe ringatja magát, hogy van.


Valóság kontra álom/szimuláció: a legnagyobb elmék is vitatkoznak ezen. A helyzet az, hogy vannak olyan koponyák, akik szerint valószínűbb, hogy szimulált valóságban élünk, mint hogy nem. Vár egy könyv a polcomon, sok-sok éve már, hogy megvettem: a Mátrix filozófia. Egyszer már nekiugrottam, de nagyon nehezen fogta be az agyam. Egy ideje tűnődöm azon, talán újra meg kellene próbálkozni vele, hátha most jobban befogadnám, jobban érteném. Ha sikerült, jelzek :)


A földönkívüliekről. Sok szempontból az ember értelmes. Más szempontból az ember ostoba és kártékony. Cs.sszük szét a földünket, ontjuk egymás vérét, mi ebben az értelmes dolog? Szóval hogy mennyire vagyunk értelmesek, az relatív. Lehet még annyira nem, hogy érdekesek legyünk egy másik civilizációnak, akik már kinőtték ezeket a "gyerekbetegségeket". Az Univerzum emberi aggyal felfoghatatlan méretű, hatalmas arrogancia lenne azt hinni, hogy nincs benne máshol élet. Inkább az a kérdés, hogy ezek a civilizációk mennyire vannak elérhető távolságban, mennyire fejlettek. Vagy mennyire kelti fel a figyelmüket egy ilyen primitív faj, mint a mienk.

31. unom (válaszként erre: 27. - 29c1a17bf6)
2021. okt. 26. 17:00

Nem bántasz meg 🙂

Ezekre a témákra nincs instant válasz.

30. gyöngy:) (válaszként erre: 3. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 16:59

Ennél a témánál nem tudsz a gödör legmélyére leásni.

Mint ahogy a Nasa főnöke mondta, ez olyan nagy kérdéskör, hogy fel se lehet fogni. Kapargatni tudod.

29. unom (válaszként erre: 26. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 16:59

Nem "bontják fel" a fizika törvényeit. Ha betépve kilépsz a tizedikről, a gravitáció ugyanúgy működni fog.

Nem tették hozzá, hogy úgy érzi, hogy?

28. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 24. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 16:58
Passz. Várom a válaszod.
27. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 25. - Unom)
2021. okt. 26. 16:58
OK. Köszönöm nagyon. Nem akarlak megbántani, de nagyon hosszúak, ezért sajnos ez kimarad nálam. Elnézést.
2021. okt. 26. 16:52

Illetőleg sokan hivatkoznak előszeretettel a fizika törvényeire. Akkor az miért van, hogy egyes hallucinogén szerek (LSD, varázsgomba, DMT) teljesen felbontják ezeket a törvényeket és minden fizikai tudásunk abszurddá válik? Szinesztézia, színeket hallunk, hangokat látunk stb... Olvastam ezekről, onnan veszem.


Ha meg nincsenek párhuzamos univerzumok, akkor meg hogy jöhetnek ezek létre ily módon? Pl olyat is olvastam, hogy egyes hallucinogénoknál megszűnhet a komplett tér és idő és az illető kiszakad az Univerzumból. Ennek mennyire van valóságalapja?

25. unom (válaszként erre: 23. - 29c1a17bf6)
2021. okt. 26. 16:46
Az elején belinkeltem egy YouTube csatornát, ahol ezt a témát boncolgatják, közérthetően.
24. a4e7cf9021 (válaszként erre: 23. - 29c1a17bf6)
2021. okt. 26. 16:45
Na és miért nem lehet természetes körülmények között befagyasztani a teret és az időt?
2021. okt. 26. 16:39

Nem szoktam visszapörgetni, hogy elolvassam az elsőt. De az előző kommentben látom, hogy miről van szó!

Ezek mind felfedezetlen dolgok, a téridő igaz kellene legyen, ha a fekete lyuk is az, amiben megáll ez. Idő befagyasztása : erről is ez jut eszembe. Nem vagyok szakértő a témában, úgyhogy passz. Ennyit tudok.

22. 37e1ff8723 (válaszként erre: 21. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 16:34
Igen, meditációval hosszadalmasabb, de biztonságosabb.
21. a4e7cf9021 (válaszként erre: 20. - 37e1ff8723)
2021. okt. 26. 16:33

De úgy sokkal nehezebb szerintem. Én nem próbáltam ilyen "varázsszereket", csupán ilyen élménybeszámolólat olvastam. Van olyan, aki másik univerzumban járt.


Kiírhattam volna 13 kérdést, de minek? Jobb így egyben,meg nincs kedvem 13 napot várni. Ez így "all in". Köszönöm a válaszokat, a többire is légyszi válaszoljatok (tér-időből kiszakadás, Idő befagyasztása, idő visszafelé megy, azaz fiatalodás).

20. 37e1ff8723 (válaszként erre: 11. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 16:27
Tudatmódosítókkal megtapasztalhatod, de meditációval is. Állítólag.
19. Bless the child (válaszként erre: 15. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 16:15
Melyikre?
18. birebora (válaszként erre: 15. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 16:06
Mi a kérdés pontosan?
17. 37e1ff8723 (válaszként erre: 15. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 16:05
Válaszoltam!!! Arra, amelyik nem volt túl magas nekem. Már megint parancsolgacc?
16. unom (válaszként erre: 15. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 16:05
Te meg reagálj a válaszokra!4!
15. a4e7cf9021 (válaszként erre: 14. - 37e1ff8723)
2021. okt. 26. 16:02

Egyet indíthatok csak 1 nap. De semmi értelmét nem láttam külön-külön feltenni, kivárni se bírnám.


A kérdésemre válaszoljatok!!

14. 37e1ff8723 (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2021. okt. 26. 15:59
Csak kettőt? Nagyon szenvedhet. 🙁
13. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 15:57
Miért élünk? Csak. Mindenki annyit hoz ki belőle, amennyit tud. Felesleges azon töprengeni, hogy miért élünk.
12. Bless the child (válaszként erre: 10. - 37e1ff8723)
2021. okt. 26. 15:57
Napi 2-t lehet, beoszthatta volna 6,5 napra 😀
11. a4e7cf9021 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. okt. 26. 15:54

Én elismerem a NASA-t, nyugalom, én nem erre mondtam, hogy felszínes, nem tényalapú.


Csak érdekel, hogy az Evilágnak a keretein belül létezik-e élet, van-e létezés? Ki lehet-e szakadni térből és időből? Be lehet-e fagyasztani az Időt? Vannak-e párhuzamos univerzumok? Ha vannak, hogy kaphatunk ezekbe betekintést?


Amit egyes tudatmósodító szerek okoznak, lehet, hogy az is egy másfajta valóság, univerzum? Olvastam ilyenekről egyes topikokban. (gomba, DMT, ilyenek). Én nem élek ilyenekkel és senkit se buzdítok rá.


Hogy lehet megtapasztalni az egységélményt? Hogy mindenki egy. Én akarom látni, hogy mi van a dolgok mögött, mi a végső ok, mi a mozgatórugó, miből ered minden. Hogy a lelkek hol vannak a születés előtt?

10. 37e1ff8723 (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2021. okt. 26. 15:51
Nem nyithat. 🙁
9. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - 37e1ff8723)
2021. okt. 26. 15:33

Szabó Lőrinc:

Dsuang Dszi álma


Kétezer évvel ezelőtt Dsuang Dszi,

a mester, egy lepkére mutatott.

- Álmomban - mondta - ez a lepke voltam

és most egy kicsit zavarban vagyok.


- Lepke - mesélte - igen lepke voltam,

s a lepke vígan táncolt a napon,

és nem is sejtette, hogy ő Dsuang Dszi...

És felébredtem... És most nem tudom,


most nem tudom - folytatta eltűnődve -

mi az igazság, melyik lehetek:

hogy Dsuang Dszi álmodta-e a lepkét

vagy a lepke álmodik engemet? -


Én jót nevettem: - Ne tréfálj, Dsuang Dszi!

Ki volnál? Te vagy: Dsuang Dszi! Te hát! -

Ő mosolygott: - Az álombeli lepke

épp így hitte a maga igazát! -


Ő mosolygott, én vállat vontam. Aztán

valami mégis megborzongatott,

kétezer évig töprengtem azóta,

de egyre bizonytalanabb vagyok,


és most már azt hiszem, hogy nincs igazság,

már azt, hogy minden kép és költemény,

azt, hogy Dsuang Dszi álmodja a lepkét,

a lepke őt és mindhármunkat én.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 15:32
Ha a NASA munkatársával készített interjú neked nem egészen tényalapú, és csak felszínesnek mondható... akkor bizony valahol máshol kell keresned a választ a kérdéseidre. Ilyet csak az mondhat, aki bizonyítani is tudja, hogy többet tud az adott témából a NÁSA szakemberénél. Nem vagy te egy kicsit beképzelt???
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook