Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Filozofálós topik az élet nagy kérdéseiről fórum

Filozofálós topik az élet nagy kérdéseiről (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2021. okt. 27. 02:57

Nem tudom, nekem már az is olyan furcsa, hogy 2 ember dugásából születtem meg és engem meg se kérdeztek, hogy meg akarok-e születni. 🤣🤣😂🤔🤔 Mert mi van, ha ők akarják hogy megszülessek, én meg nem?


Öregedés ellen is kellene valami vakcina, ami meggátolja a sejthalált és így örökre fiatalok maradnánk. A nagy tudósok akár ezen is törhetnék a fejüket! Néha meg jó lenne befagyasztani az Időt.

126. Görögtánc (válaszként erre: 120. - Fluffy_Chica)
2021. okt. 27. 02:53

Sok kombináció van, mindnek én sem tudom a nevét. Ó! Erről ismét tudnék filózni. Éjszaka sokkal kitárulkozóbbak az emberek. Kicsit az éjszaka is egy kiszakadás a világból. Én ezért is szeretek hajnalban beszélgetni. Akár neten, akár négyszemközt.


Kell hozzá egy lelki felkészültség. Én sem lennék képes rá. Én enyhe pánikbeteg is vagyok, így nem mernék hatalmas dózisokat elnyalni. Közben azonban bánt, mert annyira nagyon érdekel, hogy milyen is az az ominózus érzés, mikor teljesen kifordulsz magadból.


Ez az álom dolog is érdekes. Meg az, hogy bizonyos dolgokat honnan szed az elménk? Olyan dolgokat amiket meg sem éltünk.

Én a tudatos álmodást is szívesen kipróbálnám. Olvasgattam is már a témában. Ti hogy álltok hozzá? Hallottatok már róla?


Megcsodálom a takarót minden nap. Csak nem úgy, mint “akkor”. :))

2021. okt. 27. 02:47

Az is lehet, hogy csupán bábok vagyunk egy őrült bábmester színházában? De ebben mi örömét leli a bábmester, ennyire szadista? Vagy kísérleti egerek vagyunk, az se sokkal jobb.


Tesztalanyok vagyunk. De a szervezetünk, szerveink is annyira komplexek. Szerintetek ezt a sokmindent valamiféle Intelligencia hozta létre, vagy csak úgy lett a minden a semmiből?

124. Görögtánc (válaszként erre: 122. - Fluffy_Chica)
2021. okt. 27. 02:46

Illetve sokan keverik a drogokat a pszichedelikus szerekkel. Igen, nagyvonalakban összefoglalva hívhatjuk így őket. Azonban ezek még függőséget sem alakítanak ki.

Példaul vegyük a kokaint(sosem próbáltam), hatalmas egot ad. Hazudsz, ígérgetsz, bármi rosszat megtehetsz a hatása alatt. Ahogy te is mondod, engem is inkább gubbasztásra késztetnek ezek a szerek.

Olyan mondjuk volt, hogy egy jó sativas cigi után felástam az egész kertet otthon a francba, de az megint nem ártalmas senkire sem nézve. 😃

123. a4e7cf9021 (válaszként erre: 122. - Fluffy_Chica)
2021. okt. 27. 02:37
Az is kérdés számomra, hogy miért csak bepillantást nyerünk a valóságba/misztériumba? Miért nem lehet ottmaradni huzamosabb ideig/örökké?
122. Fluffy_Chica (válaszként erre: 119. - A4e7cf9021)
2021. okt. 27. 02:33

Én ebben hiszek, amit az első mondatodban említesz. Amit inkább nem tudok megérteni, hogy ezek a szerek miért vannak ennyire démonizálva, tudom klisésen hangzik, de az alkohol és a cigaretta, melyekről köztudott, hogy erős függőséget és egyéni/társadalmi bomlást okozó szerek szinte bárhol megvásárolhatóak, és sokkal lazábban van kezelve a törvénybeni szabályozásuk. A gomba, LSD stb. ellazít, elgondolkodtat, engem spec inkább ágyban fetrengésre késztet, eszemben sincs autóba ülni vagy bármi olyat csinálni, ami másra vagy magamra veszélyt jelentene. Ezzel szemben aki túl sok alkoholt fogyaszt, sokszor tévesen túlértékeli a képességeit és az állapotát, amelyben van.

Ha összeesküvéselméletet szeretnék gyártani, azt mondanám, ezek a szerek azért tiltottak a világ számos táján, mert túl sokat megtudhatunk általuk, olyan kérdésekre és összefüggésekre jöhetünk rá, melyek nem összeegyeztethetőek a világ polgárait a totális szervilitásba kényszerítő elit számára. Aztán lehet nem így van, ez csak az én szuverén véleményem 🙂

121. a4e7cf9021 (válaszként erre: 120. - Fluffy_Chica)
2021. okt. 27. 02:30

Igen, lehet, hogy az életünk puszta szimuláció. Lehet,hogy szabad akaratunk sincs, csak beprogramozott robotok vagyunk, vagy egy számítógépen futó programok. Van egy központi számítógép és mi emberek rajta futó programok vagyunk mindössze...


Ami az álmokat illeti, nem tudom, hogy minden alvás közben álmodunk-e? Ha igen, elfelejtjük. Foglalkoztat az éberen álmodás, de nem tudom, hogy ezt hogy tudnám elérni.


Amúgy a drog nem játék, egyik, videóbam mondták, hogy van, aki rajtamaradt és "soha nem jött vissza" a túloldalról. Azért ezt hátborzongató, bár nem tudom, mennyi valóságalapja van.


Ti hallottatok a "Beállt majom elméletről?


[link]

120. Fluffy_Chica (válaszként erre: 114. - Görögtánc)
2021. okt. 27. 02:21

A Jedi Flipről megmondom őszintén, tőled hallok először így, arról olvastam már beszámolókat, amikor keverték a szereket, de nem volt konkrétan nevén nevezve. Megéri fennmaradni tovább, még ilyenkor is tanulok valami újat 😉


Nem semmi dolgokon lehet túl az ismid. Valszeg ilyen módon én sem merném kipróbálni, ahhoz túl mimózalelkű vagyok, nekem még kifejezetten strong trip sem volt, érzem, hogy arra (még) nem vagyok felkészülve. Így is mindig van halálfélelmem, hiába állok neki úgy, hogy Set és Setting rendben vannak 😒


Azt nem tartom kizártnak, hogy az életünket szimulációk sokasága alkotja, hiszen elég csak abba belegondolunk, hogy amikor álmodunk, minden lehetséges és azt érezzük, hogy az álombéli dolgok tényleg megtörténnek. Nekem spec sűrűn vannak olyan álmaim, amelyeket akkor abban a pillanatban totál valóságosnak hiszek, senki nem tudná megmagyarázni nekem, hogy csak álmodom. Fura ez az egész életnek, valóságnak nevezett valami, bazi sok időt töltök azzal, hogy azon agyalok, mi a francért élünk, meg egyáltalán mi a valódi igazság a létezésünkről. A Bing Bang Theoryban speciel nem hiszek, de ahány ház, ugye..


Akkor nézd meg azt a takarót mégegyszer, simizd meg vagy adj neki puszit, biztos úgy vágyik arra a csodálatra, amit tőled kapott, végtére is minden ezen a bolygón energiából van 😁

119. a4e7cf9021 (válaszként erre: 117. - Görögtánc)
2021. okt. 27. 02:16

Mondjuk úgy, hogy betekintést nyerhetünk a hallucinogén drogok által a valóságba. De azt nem értem, hogy miért csak bepillantást nyerünk? Mert utána ugyanúgy visszakerül a körforgásba a használó.


Egy ideig lehet megszűnnek a fizika törvényei, a tér és idő felbomlik, de akkor hogy áll össze végül minden utána újra a régi kerékvágásba?


Ez olyan, mintha összetörnének egy tojást, ami tisztára lágy, meg latyakos lenne, majd utána a tojás újra összeállna magától a héjjal együtt. Egyébként a tojás jó hasonlat, kívül durva, száraz, a belsejében meg szétcsúszik minden.

118. a4e7cf9021 (válaszként erre: 117. - Görögtánc)
2021. okt. 27. 02:09

Huhhh amit ismerődöd átélt elég ijesztő... Lehet, hogy valójában ezek a szerek mutatják meg a valóságot és lehet, hogy ez az életünk az illúzió.


Egyik kommentelő ajánlotta nekem a Lucy című filmet, az pont erről szól, meg is néztem rögvest. Hogy egy ember alapjáraton agyi kapacitásának mindössze 10%-át tudja felhasználni. Majd mi történik, ha a szer hatására 70-80-90%-át használja. Ez persze fikció, de akkor is nagyon érdekes.


A végén a csaj (Scarlett Johansson) konkrétan időutazik, irányítja az Időt, visszamegy oda, amikor minden keletkezett. Nagyon durva.... A végén pedig a csattanó.

117. Görögtánc (válaszként erre: 115. - A4e7cf9021)
2021. okt. 27. 01:58

Természetes, hogy sosem vagyunk teljesen ugyanabban a tudatállapotban társainkkal, így az is természetes, hogy másképp hat a szer. Egy személy sem trip-el kettő ugyan olyat. Többen a tátongó nagy semmit élik meg, az ismerősöm is odáig jutott. Ő maga volt a tátongó nagy semmi részese. Van aki ezt nevezi pokolnak.

Pontosítok: így öntötte szavakba. Azt sosem fogom megtudni, hogy ő, akkor mit érzet, ezért mondtam, hogy teljesen hitelesen nem is tudom átadni. Én sem tudom átélni, annyira bátor meg nem vagyok, hogy szerekkel ilyen mélyen az elmém mélyére ássak.

A filmért jár a pacsi!

2021. okt. 27. 01:54
Kissé elkanyarodtnuk amúgy a drogok irányába. :DD
115. a4e7cf9021 (válaszként erre: 114. - Görögtánc)
2021. okt. 27. 01:45
Én csak beszámolók alapján írtam ezt. Amúgy lentebb említette az egyik kommentelő a "Lucy" című filmet. Az pont erről szólt, nagyon ütősre sikeredett a film.
114. Görögtánc (válaszként erre: 113. - Fluffy_Chica)
2021. okt. 27. 01:33

Én is filozofáltam már hasonló dolgokon. Azon is, hogy mi lenne ha az egész élet egy trip lenne. Nem egy behúzos bad trip, csak olyan amit te is és én is említünk. Ez amúgy valahol összeférhetetlen lenne a mindennapi élettel, de eljátszani a gondolatokkal szabad. Én a takaróm mintáját is láttam gyönyörűnek. Nagyon-nagyon szépnek. (Pont azt a takarót, ami most is rajtam van. Így elnézve nem fog el eufória😄)


Visszatérve az ismerősömre: Ő rengeteget meditál, szinte életének szerves része az önismeret. Így ő bátrabban is nyúl szerekhez, a Jedi Flip-en is túl van már. (Nem tudom, hogy ismerős-e a név)

Neki volt már nagyon bad tripje, de fel tudta dolgozni. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenki képes lenne rá. Bár ha jártas vagy a témában, szerintem feleslegesen papolok erről. 😄 Azt mondta, hogy csak ült a fal mellett a szobájában, de úgy érezte, hogy minden kbszott gyorsan távolodik tőle és minden szétesik. Egy idő után mégsem volt halálfélelme. Elengedte legbelül. Lentebb volt téma, démonokat és hasonlókat nem látott. Ő sokkal részletesebben mesélte el, de már én sem emlékszem minden kis bugyrára a dolognak.

113. Fluffy_Chica (válaszként erre: 112. - Görögtánc)
2021. okt. 27. 01:15

Azért én kiváncsi lennék az ismerősöd tapasztalataira, mindig érdekelnek az ilyen jellegű beszámolók, kire hogy hatnak az egyes tripek, miket tanultak belőlük, milyen irányba változott meg a világnézezük/személyiségük az átéltek hatására.


A határtalan öröm a legapróbb dolgokon elcsodálkozva nekem is ismerős dolgok :) Azt szoktam olykor kérdezgetni magamtól, mikor néhanapján csak azt érzem, hogy nem tudok semminek örülni, hogy mi a fenéért nem lehet csak úgy átélni azt az örömmámort, mint amit külső forrásokból?! Ez olyan igazságtalan.

Nálam egyszer a szobaplafon volt marha érdekes és szinte meg voltam veszve érte, annyira szépnek láttam az egészet. Azt hiszem, ebben az állapotban minden fokozottan értékessé és gyönyörűvé válik, ami amúgy normál esetben totál jelentéktelennek számít :)

112. Görögtánc (válaszként erre: 110. - A4e7cf9021)
2021. okt. 27. 00:35

Én személyesen ismerek egy embert, aki nagyon mélyre van ásódva ebben a témában. Tudnék idézni tőle, de nem lenne hiteles. Önismereti kérdésekben, pszichedelikus szerekben jártas, élményekben gazdag. Szerintem rengeteg mindent mesélhetne és taníthatna az embereknek. Ő már átélt olyanokat, amiket én nem merek, csak szeretnék.



Egyébként ilyenkor akaratlanul is megfigyeled magad. Nálam így van. Olyan dolgokon is elgondolkozol amin még nem. Volt, hogy ránéztem a tenyeremre amiben egy cerkát tartottam és elgondolkoztam rajta: Basszus! Én ezt mindig így szoktam csinálni! Mindig így mozgatom az ujjaimat és mindig így fogom a ceruzát. Ez valami hatalmas nagy örömmel töltött el. És ez csak egy szolid részlet.

111. Fluffy_Chica (válaszként erre: 110. - A4e7cf9021)
2021. okt. 27. 00:29

Értelek és amiket leírtál, azokkal én is tisztában vagyok, egy ideje foglalkoztat a téma és némi jártasságom is van benne, de abszolút egyetértek azzal, hogy nem csak jó kimenetele lehet az ilyen szerek használatának. Nem lenne szabad annyira félvállról venni a következményeket, mint ahogy sok esetben olvastam. Sok használó félreértelmezi, mire valók az ilyen típusú drogok és nyugodt szívvel túladagolják a cuccot, aztán csodálkoznak mitől van pszichózisuk, hónapokkal később előtörő flashback-ek stb.

A partidrogok nyilván azért népszerűbbek, mert felpörgetnek és olyan mennybéli extázisállapotba juttatnak, amelyet nem lehet tisztán átélni. Van átfedés az XTC és a gomba általi trip között, mindkettőnek megvan az a tipikus szakasza, amikor az ember úgy érzi, átlépte a mennyország kapuját és kib*** jó minden, de kb. ennyiben ki is merül a hasonlóság.

Amúgy ez egy bazi összetett téma és véleményem szerint nem is lehet ennyire feketén/fehéren kezelni ezt a témakört, mint ahogy azt a törvényekben leírják.

Amúgy Hollandiában sem minden legális, szóval ha úgy nézzük, az emberek bár ott törvénybe ütközőt nem tesznek azzal, hogy vásárolnak maguknak jó kis friss Golden Teachert, de azért teljesen nem nézik jó szemmel az ilyesmit.

110. a4e7cf9021 (válaszként erre: 109. - Fluffy_Chica)
2021. okt. 27. 00:06

Nem és nem is tervezem kipróbálni. Igazából tartok ezektől. Mármint érdekes eljátszani a gondolattal, meg hogy milyen lehet, de ez inkább csak elméleti képzelgés a részemről. Na meg ahhoz magasfokú önismeret kellene. Na meg illegális is, ez nem Hollandia. :DDD


Ezek a hallucinogének egyébként kapukat nyithatnak ki, de nagyon rosszul is elsülhet. Az esetek többsége bad trippel végződik, én meg nem akarok kockáztatni. Máshogy hatnak, mint a heroin, vagy a kokain. Tanító szerek/növények/gombák úgymond, de szerintem nincs felkészülve erre az emberiség.


A legtöbben buliban szétcsapják magukat extasyval, vagy speeddel és jól akarnak szórakozni ahelyett, hogy lemenjenek a lelkük legmélyére. Mert az félelmetes. Egyes beszámolók alapján vannak, akik szó szerint a Poklot járják meg ilyenkor, ördögökkel és démonokkal találkoznak. Egy ilyen drámai, félelmetes utazás után könnyen kerülhet valaki zártosztályra, ha annyira kikészíti a szer lelkileg, akár hosszú évekig, vagy élete végéig és öngyilkosságot is elkövethet.

109. Fluffy_Chica (válaszként erre: 108. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 23:56
Azt írtad, nem próbáltál semmiféle hallucinogént. És kipróbálnád őket vagy éppen egy bizonyosat közülük? (bocsi, ha esetleg ezt már írtad, lehet elsiklottam felette, jobbnak láttam inkább rákérdezni).
2021. okt. 26. 23:48

Nagyon köszönöm a linkeket, igyekszem megnézni őket. HorseSmile megnéztem 1 videót, amit belinkeltem a tiedből.


Nem Szendy, a Lucy című film nagyon ígéretesnek tűnik, megnéztem az előzetest és az alapján tényleg elég ütősnek néz ki.


Unom a te általad linkelt előadásokat is jó lenne majd megnézni, azok is érdekesek lehetnek.

107. a4e7cf9021 (válaszként erre: 106. - 2366363ede)
2021. okt. 26. 23:01

Nagyon köszönöm :))


[link] ezt nézem most épp belőle.

106. 2366363ede (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 22:48

Buddhizmus tanásai ilyen dolgokra is kitérnek.

Sadhguru jógi, nekem szimpatikus. :) Youtube-on vannak magyar feliratos videói. A kérdéses témákat is érintő tartalmak is vannak. Nézz bele, ha érdekel:

[link]

2021. okt. 26. 22:46
Jó volt ez a kedd esti filozofálgatás. Imádlak benneteket!! :)))
104. a4e7cf9021 (válaszként erre: 102. - Nem Szendi)
2021. okt. 26. 21:39
Elolvastam most, miről szól. Huhh, érdekes lehet. Meg fogom nézni, köszi! :)
103. a4e7cf9021 (válaszként erre: 102. - Nem Szendi)
2021. okt. 26. 21:35
Nem engedi lejátszani. De azért köszi! Miről szól a film?
102. Nem Szendi (válaszként erre: 26. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 21:33

Ha esetleg nem láttad volna, csak ajánlani tudom, hogy nézd meg:


[link]

101. unom (válaszként erre: 100. - Jakabjanka)
2021. okt. 26. 21:19
Ez nekem is magas.
100. jakabjanka (válaszként erre: 99. - A4e7cf9021)
2021. okt. 26. 21:17
Hát én már 16 évesen sem értettem, amikor a buddhizmusról először hallottam, hogy miért lenne jó ötlet az elménk egy részét kiirtani magunkból :)
2021. okt. 26. 21:15
Visszatérve, pl LSD használatnál megtörténhet úgynevezett egó-halál, olvastam erről, ezt mégis hogyan kell elképzelni? Nyilván erről csak az tudna hiteles dolgot mondani, aki átélt ilyen tapasztalatokat.
2021. okt. 26. 21:12
Meg kíváncsi vagyok mi van a halál után. Olvasni halálközeli élményeket a neten, nem tudom mennyire valós...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook