Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Figyelembe szoktátok venni a dolgok szavatossági idejét? fórum

Figyelembe szoktátok venni a dolgok szavatossági idejét? (beszélgetős fórum)


1 2
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Mezei Virág)
2018. nov. 25. 15:11

Huhh.

Én meg mostanában szinte csak olyan csirkecombokkal találkozom, amelyeket alaposan át kell nézni tokok után. Vagy nem is nagyon, mert szembeszökő tollcsomó ágaskodik rajta...

29. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2018. nov. 25. 15:09

23-án vettem csirkecombot, ami 27-ig jó, állítólag Büdös volt, visszavittem, másikat kaptam, az is büdös volt...

Nem veszek egy jó ideig... :(

28. Nyamitörp (válaszként erre: 26. - Lávli)
2018. nov. 25. 15:06
Egyszer egy stand up comedy műsorban poénkodtak rajta, hogy az ember kivesz valamit hátulról, aztán ha meggondolja magát, akkor előre teszi vissza. Így kerülnek a hátsó legfrissebb dolgok előre. :-)
2018. nov. 25. 11:39
Azoknál a kajáknál feltétlenül, amelyek nem akciósban, de mégis leértékelt áron kínálják. Azért van, mert hamarosan lejár a szav. idő. Ezért nézem meg, hogy az adott mennyiség nálam a még hátralevő idő alatt elfogy-e?
26. Lávli
2018. nov. 24. 22:23

Mindig mindenét nézem.

És alapszabály, hogy a boltban mindent leghátulról veszek ki, mert oda teszik a frisset :D

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Nyamitörp)
2018. nov. 24. 21:20
Azt viszont nem lehet feltüntetni rajta... :D
24. Nyamitörp (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2018. nov. 24. 20:41

:D

Így is jártam már sokszor. Vagy épp én tettem néhány alapanyagot ehetetlenné.

2018. nov. 24. 20:37
..és az is előfordulhat, hogy minden határidőn belül van, csak simán ehetetlen...
22. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. nov. 24. 20:34

Ahogy írta is valaki, kétféle dátum lehet a csomagolásokon.

1. Minőségét megőrzi

2. Fogyasztható


Az 1. esetben nem feltétlenül romlik meg az adott termék, csak a minőségéből veszíthet. Ezek általában egy jó darabig még ugyanolyan minőségűek. Nem figyeltem még, de szerintem a fűszerek pont ebbe a kategóriába eshetnek. Használhatod kockázatmentesen, csak esetleg több kell belőle, hogy ugyanazt az ízhatást elérd.

Én fűszert még nem igen dobtam ki és a lejáratot se figyeltem.


A 2. eset azt jelzi, hogy az adott termék meddig ehető. Ezek a dátum után már nem használhatóak fel. Jellemző ez pl. a tejtermékekre, bár ott is akad kivétel. Egy ismerősöm véletlenül megevett egy fél éve lejárt gyümölcsjoghurtot. Azt mondta az ízén nem vett észre semmit és semmi problémája nem lett tőle. Azért én a tejtermékekkel nem szoktam kísérletezni, főleg miután nem egyszer találkoztam már olyan túróval, ami már a lejárt napján romlott volt.


A lisztnél se figyelem a dátumot, de annak érzem az illatán, ha már nem jó. Igaz liszt az nem nagyon szokott nálunk lejárni. Egyrészt mert egy kilónál többet egyszerre nem veszek, másrészt a párom nagyon szereti a rántott húst meg a süteményeket.


Teánál inkább az aromája vész el vagy ha nagyon sokáig tartogatod, akkor a filter öregszik el.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - 0c4eeadbce)
2018. nov. 24. 20:11

Persze, a napi élelmiszert igyekszik az ember normális minőségben megvenni.

Pl. a túró is olyan, hogy a nejlonon keresztül esetleg semmi nem látszik, és már egy hete lejárt.

Igaz, a boltban nem lenne szabad kint hagyni, de hát ott is emberek dolgoznak.

2018. nov. 24. 20:08
Változó. Attól függ mi az.
19. andi6020 (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. nov. 24. 18:25
Nem figyelem sosem.
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2018. nov. 24. 17:47
Persze nálunk leves nincs, főzelék is ritkán... :D
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2018. nov. 24. 17:46

Szemeset végképp nem. Párolt-sült dolgokhoz esetleg szegfűborsot.

Tuti az én babérlevelem is lejárt, de én nem dobom ki, legfeljebb többet teszek.

Szerintem fele csomag is elég lenne...

16. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2018. nov. 24. 17:34

És szemeset sem használsz? Nálunk az szinte minden levesbe, és sok főzelékbe is megy, én jobban szeretem, mint az őröltet.


Valamelyik nap babérlevél nem volt, vagyis csak lejárt. Nem használtam, elment Ő a boltba, morogva. D

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2018. nov. 24. 16:41

Húúúú...

6 éve halt meg a férjem, ő nagyon sok mindenbe használt borsot.

Az utolsó tasak fekete bors, amit az ő kedvéért vettem, nemrég fogyott el. Én jobban kedvelem a fehér borsot. A mostani bontottat vagy két éve vettem.

Fogok venni fekete borsot, mert van, amibe csak az jó, de fogalmam sincs, az meddig bírja. Lehet, az eredeti tasakjában és plusz becsomagolva a fagyóban fogom tartani, annyira ritkán kell.

14. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. nov. 24. 16:31
Én nagyon. Borsnál is, babérlevélnél is, mindennél.
13. Guruljka (válaszként erre: 8. - Ariana)
2018. nov. 24. 14:52

Igen, a savanyított tejtermékek pl. csak picivel savanyúbbak. A tej gyakran borzasztóan megkeseredik.

Felvágottakat nem veszek, esetleg kolbászféléket vagy füstölt-főtt tarját, azokon azért látszik, ha baja van.

A vitaminokon, gyógyszereken (Aszpirin) nem figyelem, mert csak akkor veszek, ha tényleg kell, és ezeken elég hosszú a szavatossági idő, elfogy addigra.

Régen hallottam, hogy ráírt időtől függetlenül, a gyógyszerek is hatásosak még, amíg láthatóan nincs rajtuk változás. Ez megnyugtató, de mint írtam, nálunk nem áll tömegben a tabletta.

12. Bless the child (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. nov. 24. 14:49
Pont annyira, mint Guruljka
11. Guruljka (válaszként erre: 7. - F66a7e48f9)
2018. nov. 24. 14:48
Ha van ehhez megfelelő helyiség, persze.
2018. nov. 24. 14:38
Igen, szoktam figyelni, főleg a felvágottaknál, tejtermékeknél. Természetesen amikor vásárolok. Aztán itthon van olyan, ami már régen (napok, hónapok, évek) lejártak. Megnézem, és ha jónak látom, felhasználom.
2018. nov. 24. 14:21
Volt már hogy multivitamintablettát viszavittem a gyógyszertárba, mert le volt járva, azt mondták, hogy a tabletta attól még jó, nme olyan , mintha pl. egy folyékony vitaminról lenne szó.
2018. nov. 24. 14:18
A szavatossági idót csak azért írják rá, mert a lejárata után nme garantálják ugyanazt a minőséget, mint a lejárati idő el és nem vállalnak felelősséget, a lejárat után fogyasztott termékekért.Lehet, hogy már nem ugyanolyan a lejárat után aminősége, de attól még fogyasztható, de termék válogatja.Pl. egy savanyított tejtermék még ehető a lejárat után is.
7. f66a7e48f9 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. nov. 24. 14:09
Falun még mindig évekig tárolják zsákokban a lisztet.
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - F66a7e48f9)
2018. nov. 24. 14:07

Akciós áron sokat venni a végén drágább... mert kidobálod.

A liszt régen egész télen át kitartott... mert faládában tárolták, nem papírban meg nejlonban meg üvegben.

De nem is tudták kilónként a boltban venni.

A gabonafeldolgozókban profi módon tudják tárolni, nem érdemes otthon raktározni, ha aztán a végén ki kell dobni, mert megdohosodott.

5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. nov. 24. 14:04

Úgy érted, ha fűszert veszek, a tartó üvegre fel kellene írnom a lejáratát, mind a harmincvalamennyit rendszeresen nézegetnem kellene és lejáratkor kidobálni?

Nézegeti a csuda. Nem veszek túl sokat, és míg van, használom.

A babérlevél fogy a leglassabban, abból idővel egyre több kell az ételbe.

A teákat megfelelően kell tárolni, és abból sem kell túl sokat venni.

4. f66a7e48f9 (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. nov. 24. 13:58
Igen, én mindig, mindennek megnézem a szavatosságát. A teák is vesztenek az erejükből, a szárított növények is, még ha nem is romlanak meg. A liszt és a zsemlemorzsa is kap egy érdekes ízt egy idő után, de nem olyan vészes mint mondjuk a hús vagy tejtermékek.
2018. nov. 24. 13:57
Nem annyira, ha jónak ítélem, felhasználom.
2. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. nov. 24. 13:52

Az ilyen fajta szavatossági idő nem érdekel!

A tejterméknél figyelembe veszem,de pl. most is tele vagyok lejárt teával,mert jól levitték az árát a lejárati idő miatt!

2018. nov. 24. 13:41

Mennyire veszitek komolyan, ha egy fűszer szavatossága lejár? Valóban megromlanak valamennyire, vagy csak szabály, hogy rá legyen valami írva? Kidobjátok pl. a szárított babérlevelet, ha eljött a lejárat ideje?


Vagy pl a teák? Lejárhatnak egyáltalán? Mert időpont van rajtuk. De tényleg megromlanak?


A lisztek?

A zsemlemorzsa?

Stb???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook