Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fibroadenóma fórum

Fibroadenóma (beszélgetős fórum)


1 2 3
dec. 27. 15:31

Tudom ez már régebbi fórum, csak pár kérdésem lenne a mellben lévő csomókkal kapcsolatban.

Január elején megyek vele orvoshoz, mert egy ideje van csomó a bal mellemben. De sokáig nem változott, viszont hirtelen nagyon megnőtt és most már fáj is.

Olvastam hogy létezik óriás fibroadenoma, melynek elég ijesztő tünetei is lehetnek, mint pl a bőrelváltozások, váladékozás, valamint olyan tüneteket is produkálhat, amely rosszindulatú elváltozás esetén lehet. Mégis fibroadenoma.

Nekem a nagy méreten kívül és a fájdalmon kívül nincs más tünetem.

Tudom hogy mindenképpen meg kell vizsgáltatni, de azért ugye elképzelhető hogy nem nagy balról van szó?

63. Andabella (válaszként erre: 60. - Szabinanina)
2022. aug. 29. 16:40

Szia!

Te voltàl màr core biopsziàn,tudnál mesélni róla hogyan tovàbb?

Nagyon el vagyok keseredve,mert 2 hónapja felfedeztem egy csomót a mellemben és azóta össze-vissza csak küldözgettek, mindenki hàrìtott hogy nem tud beutalót adni,akkor mentem magànba,de mindent nem lehet,mert nincs annyi a fizum,amennyit elkérnek minden vizsgàlatért,szóval próbàlom területileg intézni ami napok,hetek,félreértések,küldözgetések..ma odamentem időpontra,közölték nem jó helyre adtak időpontot a biopsziàra.Elcseszte a recepciós..most màr van időpontom a jó helyre,mert màr csak ez kell,hogy mehessek a sebészetre.Uh, mammográfia, vékonytűs mintavétel màr van, jóindulatú,de nagy a daganat,ki kell venni.

Ki ad tovàbbi beutalót pl.a sebészetre és hogyan zajlik a műtét,mennyi idő a felépülés?

Köszönöm, ha vàlaszolsz.

2022. aug. 29. 16:38

Sziasztok!

Aki volt màr core biopsziàn,tudna mesélni róla hogyan tovàbb?

Nagyon el vagyok keseredve,mert 2 hónapja felfedeztem egy csomót a mellemben és azóta össze-vissza csak küldözgettek, mindenki hàrìtott hogy nem tud beutalót adni,akkor mentem magànba,de mindent nem lehet,mert nincs annyi a fizum,amennyit elkérnek minden vizsgàlatért,szóval próbàlom területileg intézni ami napok,hetek,félreértések,küldözgetések..ma odamentem időpontra,közölték nem jó helyre adtak időpontot a biopsziàra.Elcseszte a recepciós..most màr van időpontom a jó helyre,mert màr csak ez kell,hogy mehessek a sebészetre.Uh, mammográfia, vékonytűs mintavétel màr van, jóindulatú,de nagy a daganat,ki kell venni.

Ki ad tovàbbi beutalót pl.a sebészetre és hogyan zajlik a műtét,mennyi idő a felépülés?

Köszönöm, ha vàlaszoltok.

61. Oneday
2021. márc. 2. 21:43

Sziasztok!

Egy éve derült ki, hogy van az egyik mellemben egy kb. 2 cm-es fibroadenoma. Volt aspirációs citológia is, illetve azóta voltam kontroll ultrahangon szeptemberben, illetve egy hónappal ezelőtt, akkor mammografiát is csináltattam. Változatlanul ott van, változatlan méretben (plusz a mell alsó részén egy kisebb ciszta).

Kb. Másfél - két hónapja viszont pont azok a részen, ahol van, sokszor bizsergető érzést érzek. Valaki tapasztalt már ilyet?

2020. jan. 1. 20:34

Sziasztok!

Szeretném leírni röviden a történetemet, mert úgy gondolom, hogy sajnos még mindig nagyon sokan járnak velem egy cipőben.


Pontosan egy éve fogalmazódott meg bennem új év alkalmából, hogy elmegyek megnézetni a mellemben felfedezett csomót ugyanis addig sajnos nem foglalkoztam vele “amiről nem tudunk az nem fáj alapon”. Bevallom ez volt a legrosszabb döntés amit tehettem és azóta is azon vagyok, hogy körülöttem mindenkinek hangoztassam, hogy bármi nem megszokottat érzünk igenis el kell menni vizsgálatra.

2019. januárjában beutalóval elmentem mammográfiás vizsgálatra ahol gyorsan kiderült, hogy egy nem kicsi (6,5 cm-es) fibroadenoma van a jobb mellemben. Volt ultrahang is, illetve attól függetlenül hogy csak 23 éves voltam úgy döntöttek hogy mammográfiás felvételek is készüljenek. Ezután közvetlen a mintavétel.

Rá egy hétre visszahívtak és a nagyságára hivatkozva azt mondták, hogy mindenképp a műtétet javasolják. Mivel teljesen eldeformálódott addigra a mellem a fibroadenoma-tól így márciusban onkológus szakorvos és plasztikai sebész is műtött.

Rá fél évre szeptemberben visszamentem kontrollra biztos ami biztos alapon.

Sajnos a műtött mellemben a heg mögött közvetlenül is találtak egy 3cm-es csomót (ami a mintavételnél nem derült ki, hogy mi lehet ugyanis értékelhetetlen) illetve a bal mellemben is találtak egy 4 cm-es fibroadenoma-t (ami a doktornő szerint már a régi felvételeken is látszott és nem érti hogy akkor azt hogy nem vette észre senki) ... Most itt vagyok megint január van és megint megyek kontrollra pedig azt javasolták, hogy várjak fél évet. Úgy gondolom, hogy ha ilyen rohamosan nőnek akkor nem szabad megvárni, hogy megint eldeformálódjon a mellem.

Bárkinek van bármi kérdése vagy jó tanácsa azt szívesen fogadom :)


Boldog Új Évet mindenkinek!

59. nikeri (válaszként erre: 58. - Vektide)
2019. márc. 29. 14:52

Mennyi idős voltál amikor felfedezték? Neked előtte csak UH volt ott is azt mondták, hogy fibroadenoma?

Általában fiatal korra jellemző, én már 48 vagyok.

2019. márc. 29. 13:37

Szia Nikeri!

Nekem is csináltak biopsziát miután felfedeztem a csomót. Fibroadenoma volt. 10 évig mindig ellenőrizettem, kicsit nőtt, ezért javasolták az eltávolítást. NEM vált rosszindulatúvá, kivették, minden rendben van azóta is. Ne izgulj! Kékgolyóban Dr. Mátrai csinálta.

57. nikeri
2019. márc. 29. 13:14

Sziasztok, Remélem van még aki olvassa a fórumot....


Volt egy negatív mammom, majd 3 héttel később tegnap voltam mell UH-n mellkisebbítős műttéthez kellene a mammo mellé.

Sokkot kaptam, csomó a jobb mellben 15x10x7 mm-es, nyugtatgatnak, hogy fibroadenómának néz ki, de biopszia kellene mivel van egy tervezett műtét, egyébként nem lenne muszály... Nem is értem, akkor figyelgessük tök mindegy mi az, ha mellműtétről van szó akkor meg legyen szövettan...?

Volt valaki akinél ennek rosszindulatú daganat igazolódott? Nagyon be vagyok parázva.

Volt egyáltalán olyan akinek amikor megtalálták a csomót nem kellet biopszia?

56. Gemmafortuna (válaszként erre: 55. - Gemmafortuna)
2018. nov. 23. 14:55
Ha tudtok segíteni, hogy milyen orvoshoz forduljak, aki nem hajt el, akkor írjatok.
2018. szept. 9. 16:26
Ha esetleg tudna valaki segíteni, hogy hol veszik ki a csomót, kérem írjon. (Budapesten)
2018. aug. 29. 10:44

Sziasztok!


Remélem ír majd ide valaki. Egy ideje fáj a bal mellem oldalt, nyomja a melltartó is, gyakran zsibbadást érzek, ami kiterjed a bal lapocka irányába is. Voltam emlő UH-n, ahol találtak egy cisztát a mellbimbó alatt (ezt a csomót pár hete fedeztem fel és fájt is), meg egy másik "valamit" a mellbimbó felett, ami gyanús volt. Elmentem mammográfiára+UH-ra, a felsőre első körben azt mondta a radiológus, hogy rosszindulatú, ezért 2 nap múlva csináltak vékonytűs biposziát. Az eredménye szerint a 7 mm-es szabálytalan alakú, echoszegény képlet valószínűleg fibroadenoma vagy fibrocisztás mastopátia miatt van. A leletet ezen a héten vehetem csak át, de a panaszaim nem múltak el. Kivetessem? Hova kell menni? Plasztikai sebészetre?

53. taki31 (válaszként erre: 52. - Csigita59)
2018. márc. 16. 12:56

Szia.

Ó szegény sajnálom. Valamilyen kezelèst ajánlottak (kemo, sugár) ?

Ilyen idős korban már lassabb az egész szervezet működése hátha lassabban terjed a rosszindulatú daganat

Mamámnak 88 évesen volt nyirokmirigy daganata (mütötték kemozták rengeteg kemot kapott), majd bőrrákja megműtötték. Meggyógyult. Jhónapba lesz 98èves. Azt mondták hogy mivel ilyen idős a rákos sejtek is nagyon lassan terjednek ezèrt nála használt a kemo igaz nagyon sok kezelést kapott.

Remélem èdesanyád is meggyógyul!!!

2018. febr. 27. 19:59
Édesanyámnak ma volt mammográfiai vizsgálata ,csináltak biopsiát ,de rögtön az Orvos megmondta nekem ,hogy rosszindulatú emlő daganatról van szó.Ő 82 éves és ,hogy ha műtétről lesz szó abba nem egyezik bele .Nektek mi a véleményetek erről?
51. Anamita03 (válaszként erre: 50. - Taki31)
2018. febr. 3. 12:16
Örülök neki,hogy minden rendben. Én is megkapta azóta a szövettant, jó indulatú volt szintén, annyira örülök neki! :)
50. taki31 (válaszként erre: 49. - Anamita03)
2018. febr. 1. 18:23

Szia. Enfem is 3 hete mütöttek. Nekem már megcsinálták még mütét alatt a vizsgálatot. Joindulatu.

Már a túneteim is elmultak. Már nincsenek ilyen hőhullámok :)

2018. jan. 30. 19:34

Szia! :)


Engem nem rég műtöttek, vagyis 3 hete így nem igazán vettem észre semmilyen változást.


Mintavételkor nekem is jóindulatúnak mondták, de azért várom a szövettan eredményét is, hogy biztosra tudjam.

48. taki31 (válaszként erre: 47. - Anamita03)
2018. jan. 30. 18:37

Szia. Igen kemény körülötte felette . Ez teljesen normális. Nekem kis luk is maradt a katéter helyén. De ez legyen a legnagyobb gondom.

Az a lènyeg kiderült jóindulatu.

Neked nem " bolondultak " meg a hormonok?? Nekem állandoan melegem van

2018. jan. 29. 21:48

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, mikor nektek kiszedték a fibrót, műtét után nektek is kemény maradt a heg körül és felette is? Ez normális?

46. taki31
2018. jan. 24. 17:28

Sziasztok. Látom rég volt hozzászólás de hátha olvassa valaki.

Nekem is volt 3db joindulatu daganat a jobb mellemben.35 èves vagyok. Èn kinnt élek Németországba. Voltam itt is mammográfián . Mondták hogy 2 db az növekszik. Megkérdezték a családomba fordilukt e elő daganatos betegség? Mondtam ifen a szüleim, mindkét nagymama, azok testvérei. Azt mondták mibdenképp megmütik kiszedik. 2 hét mulva műtöttek. 3 orás volt a mütét mèg akkor megvizsgálták hál istennek jóindulatú volt mindhárom. Fél év mulva kontroll. Illetve a rendszeres èves mammográfia amire menni kell .

Na most a műtèt után nem jött meg. Illetve folyton melegem van. Nem tudom létezik hogy ìgy felborult a hormonháztartásom? Másnak is volt ilyen panasza???

2017. márc. 29. 12:01

Sziasztok!

koszonom hogy irtatok.voltam igen,2mm-t nott, ugyhogy szeptemberben ujra kontroll, de nincs vele gond :)

44. pieta4 (válaszként erre: 42. - Norcsi29)
2017. márc. 19. 11:56

A fibroadenómák jóindulatú elváltozások. Általában azoknál a nőknél gyakori, akiknek mirigyesebb a melle.

Nem okoznak problémát, általában 2 cm körül megáll a növekedésük. Akkor van gond, ha hirtelen nőnek meg vagy a méretük ennél nagyaobb,

43. Dóri20 (válaszként erre: 42. - Norcsi29)
2017. márc. 19. 11:41
Szia!igaz én még nem ìrtam ide, de 2013-ba nekem is volt egy 1,5 férfiökölnyi fibrom, amit ki is vettek,viszont most valószìnűleg megint van valami.Kedden megyek mammográfiára.Voltál már a vizsgálaton? Ne hagyd, hogy felőröljön,próbálj picit pozitìvabban hozzá állni, nem lesz semmi baj :)
2017. febr. 22. 17:03

Sziasztok!

Van itt meg valaki? 2013-ban irtam ide utoljara, akkor volt fibrom, utana nemsokara teherbe estem es eltunt. Szeptemberben ujra voltam szűrésen. Megint van egy, de meg pici volt, majd most megyek ujra es nagyon be vagyok rosalva. Nagyon negativ gondolatok keritettek hatalmukba. Mi van ha megsem az volt, vagy megvaltozott, vagy talalnak valami mast..... Teljesen felőröl. Mi van ha egyszercsak egy ilyen kontrollon valami rossz derul ki. Es most mar felevente retteghetek minden ilyen vizsgalat elott?!

41. merkúr89 (válaszként erre: 40. - Lilo23)
2016. okt. 22. 21:26

Sziasztok, remélem még válaszol nekem valaki, a témával kapcsolatban mert eléggé be vagyok tojva.

Mindkét mellemben van egy csomó amióta elkezdett nőni azóta nőtt ez is..

Doki még nem látta, mivel nőgyógyász soha nem nézte meg. Fájni nem fáj, csak menzesz előtt. Nagyságuk kb.mint egy kissebb alma..

Szerdán megyek orvoshoz és nagyon fékek, hogy a mi lesz, és hogy a baba is ez miatt nem jön össze..

40. lilo23 (válaszként erre: 38. - Bianka_22)
2014. okt. 8. 11:49
Én is remélem, hogy nem nő újra neked, mert akkor Te leszel a jó példa előttem :) Bátor vagy, hogy megműttetted. Én nem merem, pedig az enyém "csak" 2 cm-es. Csak most itt az újabb mellette :( Bárcsak tudnék tenni ez ellen! Vagy tudnám, hogy mivel teszek jót!
39. lilo23 (válaszként erre: 37. - Aneeett26)
2014. okt. 8. 11:45
Szia, szegény! Szorítok, hogy megoldódjon! Az a baj, hogy én nagyon tanácstalan vagyok. Eddig egy nagyobb fibroadenómám volt, és egy pici ciszta. Ma voltam vizsgálaton, és van még egy fibroadenómám, vagyis nagyon remélem hogy az! :( Fogamzásgátlót nem merem abbahagyni, bár ahogy hallottam, nem biztos, hogy attól van. Műtéttől félek, sokaknak, mint neked is, visszanő. De nem választottam műtétet, így is lett egy újabb :( Tudtok jó pesti magánorvost egyébként?
38. Bianka_22 (válaszként erre: 37. - Aneeett26)
2014. okt. 5. 12:22
Szegény. :( Hát sajnos, sok helyen olvastam, hogy akinek egyszer előjött annál várható, hogy többször is kialakul újra az életében. Én nagyon félek, hogy nekem is újra kialakul. Legjobbakat kívánom neked. Üdv.
2014. szept. 6. 18:45
Sziasztok! Sajnos én is abban a helyzetben vagyok, hogy 2008-ban eltávolítottak a jobb és a bal mellemből is fibroadenómát. Most ismét találtak a jobb mellemben egyet ill. több cisztát is. :( Most vok 30 éves... Gyereket szeretnénk....műtétet nem szeretnék. Arra állítom az agyamat, h eltűnik magától. Rem. Sikerül. :) nem is értem miért jött elő ismét.... :(
36. lilo23
2013. aug. 10. 14:48
Sziasztok! Hasonló cipőben járok, mint ti, májusban derült ki, hogy van egy fibroadenomám, és egy cisztám is mellette, bár az nem aggaszt "annyira". Tényleg semmi okosat nem tudnak mondani az orvosok, ezt az egy oylan fórumot találtam, ahol legalább mások eseteiből lehet következtetéseket levonni. Szóval nekem már most sokat segített, hogy olvastam, mi a helyzet veletek :) Érdekelne, hogy fogamzásgátlóval hogy álltok? Mammográfián azt javasolták azonnal hagyjam abba, nőgyógyászom szerint viszont ne, mert van oylan betege is, aki sosem szedett bogyót, mégis van fibroadenomája... tanácstalan vagyok. De nem merem abbahagyni, mert régebben is gyógyszert kellett szednem, hogy rendesen menstruáljak...
35. last
2013. máj. 23. 21:02

Tegnap voltam a fél éves u.h.-on és azt mondta a dokinőm hogy sehol sincs semmi!!Minden jó! :)

Reméljük mostanában akkor nem is lesz....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook