Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiatalon mennyire kellene spóroljak? fórum

Fiatalon mennyire kellene spóroljak? (beszélgetős fórum)


1 2
9. Bichi (válaszként erre: 8. - C914d3c5e9)
2023. febr. 3. 11:05
Azt hiszem félreértelmezted a "luxust", ez nem csak tárgyi dolog lehet, és semmi köze a minimalistákhoz...
8. c914d3c5e9 (válaszként erre: 4. - Bichi)
2023. febr. 3. 10:15
"Viszont szerintem az is igaz, hogy ha igazán semmi "luxus" nincs az életben, akkor meg vacak az élet, az meg hogy kinek mi ez a plusz, azt magának kell eldönteni." - nem biztos, mert ha ez így lenne, a minimalisták nem lennének boldogok, holott sokkal boldogabbak azoknál az embereknél, akik csomó mindent felhalmoznak. Nem maguk a tárgyak boldogítanak, hanem az a tudat, hogy a tárgyaktól leszünk boldogok (nem így van).
7. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 10:13

Ezt így sajnos nehéz megmondani. Attól függ, hogy mennyit keresel és mennyit szeretnél félretenni. Neked kéne érezni, hogy mennyi fér bele.

Mire gyűjtenél? Mit teremtettél eddig meg magadnak/mihez segítettek eddig hozzá?

Ezek mind befolyásoló tényezők.

6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 10:03

Azt meg én nem tudom, hogy mennyit költhetnél havonta magadra bűntudat nélkül. Neked kell erre rájönnöd.

Nem mindegy, hogy havonta mennyi a bevételed.

Van, aki kevésből is tud lecsippenteni valamennyit, és ügyesen gazdálkodik. Mások erre nem képesek.

Továbbá az sem mindegy, hogy teljesen egyedül gazdálkodsz, vagy megoszlanak pl. a rezsi,-és egyéb költségek.


Nehéz tanácsot adni. De semmiképp nem választanám azt, hogy (mint az egyik barátnőd) megvonjak magamtól mindent. Van egy észszerű határ.

2023. febr. 3. 10:00
Ez leginkább a céljaidtól és a lehetőségeidtől függ. Könnyebb úgy félretenni, ha van egy célod, amire tudatosan gyűjtesz.
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 09:52

Kérdés, hogy mi a cél, és milyen családi háttérrel rendelkezel. Van-e saját lakás, vagy albérletben élsz, mennyit keresel? És még rengeteg kérdés.

Meg persze mindenkinek más a fontos, én pl. hiába nem kell spórolnom nem veszek új telefont, amíg a másiknak semmi baja, még akkor sem, ha a férjem naponta megkérdezi, és ha csak kiváncsiságból megnézem a boltban, hogy milyen szép, akkor is meg akarja venni. Nekem pl. erre semmi igényem nincs.

Viszont szerintem az is igaz, hogy ha igazán semmi "luxus" nincs az életben, akkor meg vacak az élet, az meg hogy kinek mi ez a plusz, azt magának kell eldönteni.

Nekem a fiam lehet kb. veled egyidős, és igaz kapott egy kis lakást, de a továbblépés már rá vár, és hát rendszeresen halljuk, hogy úgysem tudna összespórolni annyi pénzt, hogy lépjen, pedig jól is keres, és hát elmondja, hogy most vett egy pólót 50 ezerért, amennyiért nekem minimum utánam kéne jönnie annak a pólónak. És hát tudom, hogy havi 300 ezret tudnának simán félretenni ketten úgy, hogy nem vonnak meg mindent maguktól, csak nem is szórják ész nélkül. Ez a pénz évente azért szemmel látható összeg lenne, de gondolom azt várják, hogy majd mi, de mi nem :DDDD

3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 09:42
Ez a jó ahogy te gondolod. Az aranyközépút. Mind két barátnőd a két véglet.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 09:37
Mivel nagyon jól kerestem, én félre tettem a jövedelmem 20%-át.
2023. febr. 3. 09:32

4 éve dolgozom. Nem azt mondom, van elrakva tartalékom, viszont nem tudom melyik a helyes út. Van egy barátnőm, az egyik hónapról a másikra él úgy, hogy semmi megspórolt pénze nincs, a másik barátnőm a másik véglet, nem ad meg magának semmit, se kirándulás, se egy új telefon, vagy valami szebb új ruha, mert ő meg abszolút mindent félretesz, csak akkor vásárol magának valamit, ha az a dolog már használhatatlan.

A baj az, hogy én nem szeretnék egyik véglet sem lenni. Nekem ha megtetszik valami, akkor ha elérhető áron van, megveszem magamnak. Legyen szó egy nadrágról, egy csizmáról, egy dzsekiről, egy ékszerről vagy csak egy vacsoráról. Viszont nem tudom, hogy kb mennyi lenne az az összeg, amit havonta magamra költhetnék bűntudat nélkül…

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook