Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiatalon elváltak fórum

Fiatalon elváltak (beszélgetős fórum)


1 2
35. ab61752c45 (válaszként erre: 26. - Százas Evelin)
2018. nov. 21. 12:43
én is aránylag fiatalon váltam el pár hónap után.akkor voltam talán 25 éves.a házasság intézményét nem nekem találták ki.viszont pasihiányban nem szenvedtem 30 évig,tőle van a szép.okos lányom.hát az eszét,meg a külsejét nem tőlem örökölte.
34. marlenka_5 (válaszként erre: 33. - K.eni)
2018. nov. 21. 12:33

Szia!

Először is kitartást kívánok.

Nekünk nagyon hamar lezavarták, lévén, hogy közös megegyezés és szintén nincs gyerek.


Másfél hónap alatt lezajlott minden, 1 db tárgyalás volt, kb 20 perc, és mivel lemondtunk a fellebbezési jogunkról, aznap jogerőre is emelkedett.


Sajnos a lelki sérülések nem gyógyulnak ilyen hamar.

De nem bántam meg a döntést!


Inkább most, mint 10 év múlva!

33. k.eni (válaszként erre: 1. - Marlenka_5)
2018. nov. 21. 10:00

Kedves Marlenka!


Én példának saját magamat tudom felhozni. Mi fél év után válunk. Részemről hatalmas felelőtlenség volt belemenni a házasságba. De mivel nincsen gyerek, így egyszerűbbnek érzem a dolgot. Én már nagyon várom a végét. Te már túlvagy a váláson? Mi a helyzet azóta?

32. Fizzy
2018. aug. 31. 13:17
Inkább lépj ki fiatalon egy házasságból, ha úgy érzed, hogy valami nem stimmel, mint akkor amikor már sok közös van, főleg gyerek. Mert sokan vállalnak gyereket "házasság megmentésére", de ők hibát követnek el, attól a házasság még ugyanúgy nem fog működni. Így még sokkal több esélyed van egy új kapcsolatra, egy beteljesedett szerelemre, nem szabad feladni! :)
31. Piroska52 (válaszként erre: 30. - Marlenka_5)
2018. aug. 31. 13:13
legközelebb óvatosabb leszel,jobban meggondolod kiben bizol annyira ,hogy összekösd vele az életed,
2018. aug. 31. 12:58
Köszönöm szépen a sok bíztatást, nagyon kedvesek vagytok!
29. pteri (válaszként erre: 1. - Marlenka_5)
2018. aug. 30. 21:43
Ha ez vígasztal,amikor én váltam fiatalon, kerestem a megfelelő szobát a bíróságon és azt láttam, hogy 4 ajtóra voltak kiírva aznap bontóperre váró házaspárok nevei 30 percenként. A biztonsági őr mondta, hogy ott keresgéljek. Arra gondoltam, hogy ezek nagy része biztosan gyerektelen fiatal, azért válnak 30 perc alatt. Néhány név ismerős is volt. Akkor döbbentem rá, hogy nem csak én vagyok ilyen szetencsétlen, ni má' de sokan vagyunk!
2018. aug. 29. 17:37

Sziasztok!

Csatlakozom. 26 évesen váltam, kb. negyed óra volt a hivatalos rész, mert se gyerek, se közös vagyon nem volt.

Aztán hamar jött a mostani, persze még véletlenül se akartam több házasságot. Ehhez képest 8 éve vagyunk együtt, 6 éve házasok, van egy 6 és egy 4 éves lányunk, közös vállalkozás, stb.

Szóval ne bánkódj, nem egyedi fiatalon elválni, akkor én is úgy gondoltam, hogy az, de sok ilyen baleset van. :)

27. Guruljka (válaszként erre: 4. - Marlenka_5)
2018. aug. 28. 20:45

Marlenka, én 22 évesen két kislányom apjától együtt váltam.


Ez már akkor sem volt egyedi eset, pedig már majdnem 40 éve történt.

26. Százas Evelin (válaszként erre: 25. - Magdalénia)
2018. aug. 28. 19:18

Nem mondanám bizonytalan esetnek. :-)

Inkább azt mondanám, hogy öreg vagyok én már bohócnak. Megkérte ez a pasi valamikor a kezem, neki is ezt mondtam. :-) És milyen igazam volt.

25. Magdalénia (válaszként erre: 24. - Százas Evelin)
2018. aug. 28. 15:01

:) Ilyen bizonytalan esetben ne is menj férjhez. Csak problémát vennél a nyakadba. :D Így akkor küldöd el, amikor akarod.


Ha valaminek vannak jogi következményei pro és kontra, akkor azért nem felesleges dolog, hanem meggondolandó.

Pl.egy ismerősömet nem engedték be a kórházba, mert nem tudta igazolni, hogy kije a betegnek. A párja öntudatlanul feküdt pár napig a kórházban egy baleset miatt. Amikor észhez tért, akkor tudta csak igazolni.

De azt sem lehet könnyen lenyelni, ha egy hosszú kapcsolat után az előző hitves lesz özvegyi nyugdíjas és nem az, akivel összebútorozott.


Szóval mindent csak ésszel és okkal! :)

24. Százas Evelin (válaszként erre: 23. - Magdalénia)
2018. aug. 28. 08:47

Nem a papírtól. De az szerintem tényleg fölösleges.

Bár én már azt is elhatároztam, hogy nemcsakhogy nem megyek férjhez is, hanem össze se költözöm, aztán tessék, mán megint össze vagyok költözve. Én nem megyek sehova, de visszajött az előző élettársam. Én meg visszaengedtem.

23. Magdalénia (válaszként erre: 14. - Százas Evelin)
2018. aug. 27. 21:05

De nem is a papírtól rossz. :)))

Nem vagyok ellene az összeköltözésnek, mert lakva ismerjük meg egymást és hasznos dolog. Ám van hátulütője ennek is.

22. Érdekes73 (válaszként erre: 11. - Marlenka_5)
2018. aug. 27. 21:02
Akkor ne bánjad hogy pontot teszel a végére. Lehetne rosszabb a helyzet ha sok-sok évet toltál volna bele feleslegesen....
21. Magdalénia (válaszként erre: 11. - Marlenka_5)
2018. aug. 27. 20:59

Egyrészt szomorú dolog, másrészt nagyon szerencsés vagy.

Majd meglátod! De másodjára légy körültekintőbb, alaposabb és határozottabb.

A megbízhatatlanság és a pia alapból kizáró ok. Bár vannak olyanok is, akik minden káros szenvedélytől mentesek, de rosszabbak, mintha innának.


Ez a sebnyalogatás ideje, de el fog múlni.


Én is fiatalon váltam és csak áldom az eszemet, hogy még fiatalon hátam mögött hagytam egy rossz házasságot.

38 éve taposom a másodikat, ami a "mennyországot" jelenti.

40 évesen, meggyötörve egy rossz házasságtól, nem biztos, hogy sikerül.

Tűrni sosem szabad, lépni kell. Egy életünk van.

20. Piroska52 (válaszként erre: 17. - Százas Evelin)
2018. aug. 27. 20:12
megértem,
19. dd9dec5381 (válaszként erre: 18. - Dredd)
2018. aug. 27. 20:10
Mi, fiatalon elválni?
18. Dredd
2018. aug. 27. 20:09
nekem ilyen elvetemült gondolatok eszembe sem jutnak. Már nem.
17. Százas Evelin (válaszként erre: 15. - Piroska52)
2018. aug. 27. 20:07

Én is voltam férjnél, akkor úgy gondoltam, tényleg úgy az igazi. De soha többet nem mentem férjhez, mostmár csak úgy vadasan... :-)

Nekem jobb az. Félnék olyan értelemben elkötelezni magam.

16. sanyinak (válaszként erre: 8. - Marlenka_5)
2018. aug. 27. 20:02
Legközelebb már több lesz benned a realizmus és kevesebb az idealizmus.
15. Piroska52 (válaszként erre: 14. - Százas Evelin)
2018. aug. 27. 16:42

ebben van igazság,

na de azért mégiscsak úgy az igazi,

14. Százas Evelin (válaszként erre: 4. - Marlenka_5)
2018. aug. 27. 15:39
Talán egyáltalán nem kellene soha házasságot kötni. Nem kell esküvőre áldozni, könnyebb szétköltözni, nem a papírtól jó egy kapcsolat.
13. birebora (válaszként erre: 11. - Marlenka_5)
2018. aug. 27. 14:49
Jól tetted, ne keseredj el. Majd jön olyan aki megérdemel. Nem szabad bánkódni olyan miatt aki nem érdemli meg.
12. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Marlenka_5)
2018. aug. 27. 14:20

Hat ezen mar ne bankodj.


Sokan itt kovetik el a kovetkezo hibat, hogy nem valnak, sot meg egy gyereket is vallalnak, hogy hatha attol jobb lesz....


Aztan persze nem lesz jobb, es a gyerek miatt meg bonyolultabb lesz a helyzet.....

11. marlenka_5 (válaszként erre: 10. - Gabbbicica)
2018. aug. 27. 14:08
Nekünk is már az esküvő előtt elromlott. Kiderült, hogy a párom hazudott nekem anyagiakkal kapcsolatban, s elég sokat ivott is. Mi sem akartuk már lemondani az esküvőt, rengeteg pénz volt már benne. Visszagondolva le kellett volna...
10. gabbbicica (válaszként erre: 4. - Marlenka_5)
2018. aug. 27. 14:01

Nem tul egyedi amugy, ismerosok kozott sokan valtak el a hazassagkotestol szamitott 1 even belul.


Volt, aki azt hitte, hogy a tobb eves kapcsolatat az eskuvo menti meg - nem igy tortent.


Volt, hogy az egyik fel mar az eskuvo elott is csalta a masikat, csak mivel mar megszerveztek az eskuvot, ciki lett volna lemondani.


Te miert valsz amugy?

2018. aug. 27. 13:58

én hirtelen kettőt is tudnék mondani,

az egyik a keresztfiam,a másik a szomszéd lány,

2018. aug. 27. 13:52
Sajnos megoldhatatlan problémák adódtak, melyekről régebben azt gondoltam, képesek leszünk átlépni rajta, de sajnos a helyzet nem javult, sőt. Így besokalltam, s eljöttem. Szerencsére gyerekünk nincs és közös vagyonunk sem,csak amit ez alatt a 3 hónap alatt kerestünk...
7. c55209c4be (válaszként erre: 4. - Marlenka_5)
2018. aug. 27. 13:49
3 hónap után, tényleg nem mindennapi. Mi történt?
6. Piroska52 (válaszként erre: 4. - Marlenka_5)
2018. aug. 27. 13:49

inkább a válás,mint egy rossz házasság,

és hidd el nem vagy ezzel egyedül,

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook