Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát! fórum

Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. jún. 20. 12:05

A problema eleve csak egy: Magyarorszag.

Kulfoldon meg ertek a diploma es maga az ember, mint munkas.

Otthon meg hiaba van tobb vegzettseged, munkalehetoseg nincs! Ebbol is kovetkezik, hogy a fiatal hiaba koltozne, ha nincs mibol!

Jo ,persze, linkek mindigis voltak, vannak es lesznek is, ez szerintem nem egy generacios problema, hanem az a munkanelkuliseg!

279. K-né Zsóka (válaszként erre: 265. - B6c82a1307)
2011. jún. 20. 12:03
„Szívet cseréljen az, aki hazát cserél!”
278. Fishyke
2011. jún. 20. 12:03

Nagyon igaz ez a cikk. Én is látom ezeket a dolgokat, a közvetlen környezetemben is.

Nekem nem is annyira a 20-25 évesekkel van a gondom, keressék csak magukat. Nekem az a nagyon furcsa, hogy rengeteg 28-30 éves ismerősöm is "csak úgy" elvan az életben, minden ambíció és cél nélkül. Esetleg dolgoznak, albérletben laknak, de a családalapítás, vagy lakásvásárlás eszükbe sem jut. Mégcsak nem is gondolnak rá, hogy majd esetleg hamarosan elkezdjenek foglalkozni a kérdéssel.

Nem igazán értem, mire várnak?? Hogy a sült csirke a szájukba repül?? Tényleg nem értem, hogy lehet így élni. Az egy dolog, hogy valakinek mondjuk nincs pénze lakást venni, vagy félretenni, de hogy mégcsak a gondolat se érdekelje!

277. b6c82a1307 (válaszként erre: 275. - 388b941089)
2011. jún. 20. 12:00
Soha nem voltam se szegény se gazdag. Ez egyébként igaz, hogy azoknak a budai milliárdosoknak nincsen. Nem vagyok, sőt nem is szeretnék az lenni. De engem soha nem úgy neveltek, hogy azt hallottam volna, hogy erről vagy arról a dologról le kell mondjak. Nyilván nem az SLK mercédeszről van szó. De szerintem a realitás és a reális életkép egyénenként változik. Nekem ez, másnak meg az. Ezért biztos nem vagyok okolható. Az pedig, hogy pozitívan látom világot, megint csak nem olyan, amiért szidni lehetne.
276. 388b941089 (válaszként erre: 272. - Arianne113)
2011. jún. 20. 11:48
nem, sztem a reális önkép és a reális életkép más. :)a saját magunk által felállított szabályok és határok nem biztos, hogy reálisak.
275. 388b941089 (válaszként erre: 270. - B6c82a1307)
2011. jún. 20. 11:47

Pl. az, hogy tudod azt, hogy mi mennyibe kerül és azt is tudod, hogy ahhoz, hogy azt a valamit meg tudd venni, mennyit kell dolgoznod érte. Általában azoknak nyílik ki először a csipájuk, akik korán önállóságra kényszerülnek.

pl: Annak, aki a szegénységből kerül be hirtelen a jómódba, nincs reális életképe. de még elég sok példát fel lehetne hozni..:)

2011. jún. 20. 11:43

Azért általában a reális életkép valami olyasmi, ami egy ideig KÁBÉ mindenkinél ugyanolyan, (Pl. nem lopsz,) de aztán az egyéni részét, a saját egyéni életére formálja. (pl nem mindegy, hogy kin gázolsz át a melódban, hogy több pénzhez juss.Vagy hogy ezt teszed-e)


A reális életkép sokban morális dolgokban a legeltérőbb.

273. genlips (válaszként erre: 49. - Kira88)
2011. jún. 20. 11:43
most komolyan, kemény munkával is mire mész itthon? akinek van gyomra, menjen kamera elé, mert az idősebb generációnak amúgy is szüksége van a fiatalok bohócparádéjára :)
272. Arianne113 (válaszként erre: 270. - B6c82a1307)
2011. jún. 20. 11:38

Szerintem nincs erre definíció, mindenkinek a reális önkép a maga által elért felállított szabályok, határok.

Más, hogy a társadalomban vannak elvárások, de ki nem szarja le a társadalmat..?

Ha mondjuk én fagyit akarok enni uborkával akkor úgyis azt eszek még ha hülyeségnek hangzik is és más undorodik tőle nem?

( amúgy a fagyi uborkával kitalált nem enném meg csak példaként szolgált ) :D

2011. jún. 20. 11:36

na én rendesen lemaradtam az utóbbi időben, a vitát én is látom de nem olvasok most vissza ha nem haragszotok rám.

Biztosan megvan mindenkinek a maga álláspontja amit véd, szerintem ha nemmegy vita nélkül ne is írjatok egymásnak olyan felesleges!


Legyen mindenkinek szép és nyugodt napja! :)

2011. jún. 20. 11:35
Annyira szeretnék egyszer választ kapni arra, hogy általában véve mi a reális életkép? Nem tudtam, hogy erre definíció van. Az én ismereteimben mindenkinek az a reális, amit saját önerőből el tud érni... Ez nem egy matematikai képlet, vagy rosszul tudom? Minden esetre avassatok már be!
269. 5bfba16667 (válaszként erre: 268. - 388b941089)
2011. jún. 20. 11:34

Ez lehet. Másfél éve kerültem ki a nagybetűsbe, sokat tapasztaltam már, sokat nem. Ez van.


Gondolom mindenki akkor kezd el IGAZÁN tapasztalni, mikor kilép egyedül a nagybetűsbe. Még van mit tanulni.

2011. jún. 20. 11:30
illetve azt tudom még leszűrni, hogy egyikőtöknek sincs reális életképe. :)
2011. jún. 20. 11:29

Próbálok rájönni arra, hogy pontosan mi a kettőtök közötti konfliktus tárgya, de feladom. :D

Egyikőtök érvelése sem elég alapos és értelmezhető számomra. Néhány kiragadott témát elemezgettek a saját tapasztalaitok alapján, de teljes egészében nem vizsgáljátok a dolgot.... nekem ez magas...:D

266. b6c82a1307 (válaszként erre: 264. - 5bfba16667)
2011. jún. 20. 11:25
Te tévedésben élsz... én egy szóval sem mondtam, hogy szülj gyereket, azt mondtam, hogy nem kell ahhoz kőgazdagnak lenni, hogy gyereket szülj! Egyébként pedig ha visszaolvasod a saját hozzászólásodat, amit írtál nekem, eléggé megkeseredett szájíze van.
265. b6c82a1307 (válaszként erre: 261. - K-né Zsóka)
2011. jún. 20. 11:22
Én nem mondtam, hogy nem jobb, csak sokan azt hiszik, hogy kinn kolbászból van a kerítés. Én 2.5 évig éltem kinn Nápolyban. Azért jöttem haza, mert lejárt az ösztöndíjam, és diplomázni csak itthon tudtam. Dolgoztam kinn iskola mellett, valutapénztárban, gyűjteni is tudtam, és bármikor nagyon szívesen visszamennék. Viszont az is igaz, hogy kereshet az ember akármennyit, bárhova is megy, több évtized után is kinézik az adott országból. Szerencsés vagyok? Lehet. De a pénz, és a megélhetés nem minden. Szerintem. Jó ha van. Persze, hogy jó, amikor nem azt kell nézni, hogy a Velencei tóra menjek nyaralni, vagy Szicíliába? És nem okoz gondot Szicília. De tényleg ennyire ez a lényeg? Vagy én vagyok rosszul bekötve?
264. 5bfba16667 (válaszként erre: 262. - B6c82a1307)
2011. jún. 20. 11:22

Ki mondta, hogy nekem szar életem van?? Mely mondatom volt panaszáradat? Talán az, hogy nem szeretnék még gyereket? Hmm, ez tényleg az. Én kertes házban lakom. Na uff neki:D Nekem a hobbim a lakás. :D Albérlet, de kertes ház:D Látod én nem nyavajgok, tettem érte. És ha majd gyereket akarok, azért is teszek.

de Egyszerűen nem akarok gyereket még, és kész. Mert tudom, hogy nem tudnám a mostani helyzetemet látva felnevelni.


És ha neked sincs, szerintem megint ugyanott vagyunk, hiteltelenség. Olyanról prédikálsz, amit Te sem tartasz be. Innentől kezdve engem a téma nem érint, mert nem vagy benne hiteles.

263. 5bfba16667 (válaszként erre: 260. - 388b941089)
2011. jún. 20. 11:17

Az ember általában arról tud beszélni, amit tapasztal. Megkeseredett? Marha nagy tévedés. Mi eléggé jól megvagyunk, nincs hiányom semmiben. A történet a gyerekvállalás miatt bukott ki, amire viszont mindenki akkor lesz kész, amikor Ő maga gondolja így. Ezt próbáltam megértetni, nyilván a saját példámon keresztül, hisz a Tiedről nem beszélhetek, ha nem ismerem..


De alapvetően nekem teljesen mindegy, én nem panaszkodtam egy grammot sem, egyszerűen a csaj olyanról beszél, amit Ő nem él épp meg, tehát nem ismerheti a körülményeket. És ez a gáz.


A legjobb védekezés a támadás, ezt mondják a nagyokosok. Nekem bejött, és pont:)

Ilyen vagyok, felveszem a kesztyűt, ha TUDOM, hogy valakinek nincs igaza. Kéne, nem kéne? Valószínűleg nem kéne. De jó ez így nekem. :)

262. b6c82a1307 (válaszként erre: 259. - 5bfba16667)
2011. jún. 20. 11:17
Veled is alapvetően az a baj, hogy nem figyelsz oda másra. Már kezdem megszokni. Tulajdonképpen miért engem támadsz a saját nyomorod miatt? Azt írtam - gyengébbek kedvéért újra - hogy én sem kerestem mindig ennyit. És láss csodát akkor is félre tudtam tenni. Gyerekem még nincsen, de szerintem, ha két ember tudatosan készül rá akkor 120.000 forintból is fel lehet nevelni. Valahogy mostanában mindig mindent másokra fogni ez a divat. És aztán hátradőlni, hogy ja én kérem szerettem volna ezt meg ezt, de hát ennyi pénzből??? Nem kedves haragvó leányzó, ez nem így működik. Sajnos. Én is jobb szeretnék mindent másokra fogni, de nem lehet. Örülj neki, hogy üdülési csekkből mehetsz nyaralni, az nagyon nagy segítség! Én nem abból járok, mégsem kezdek szidni senkit, hogy jaj-jaj de szörnyű életem van. Persze szeretnék én is kertes házban lakni, meg sok minden mást is, de egyelőre nincsen meg. Viszont ha sajnálkozom rajta hogy miért is nincsen meg, attól egyrészt nekem lesz sokkal rosszabb, mert együtt kell élnem egy olyan emberrel (magammal), aki mindig mindenben a rosszat látja, másrészt a környezetemben élőknek is rossz lesz, és ami a legfontosabb, jobb biztosan nem lesz tőle semmi. De legalább bűnbakot találtunk. Végülis magyar mentalitás ez is. Mindig mindenben a rosszat megkeresni.
261. K-né Zsóka (válaszként erre: 258. - B6c82a1307)
2011. jún. 20. 11:13

Szerintem senki nem menne el, ha nem lenne valóban könnyebb a megélhetés külföldön. Személyes tapasztalat:a belgiumban kapható paradicsom ára megegyezik az itthoni árral ,és ez csak egy termék.

Egy divatos női blúz 10 euróba került, míg itthon 4600 forintért vettem majdnem ugyanolyat. Viszont ami nem elhanyagolható!: a fizetésük a háromszorosa az itteni átlaghoz képest.

260. 388b941089 (válaszként erre: 259. - 5bfba16667)
2011. jún. 20. 10:51
sztem azért ennyire nem volt ő rosszindulatú vagy támadó.... a baj sztem az volt, hogy te ezt az egészet saját magadra vetítetted rá teljes egészéban. Sztem nem bántott téged senki.:) Fiatal vagy még ahhoz, hogy ennyire megkeseredett légy. :) Hidd el, változnak a dolgok, biztos vagyok abban, hogy nem marad fent örökre az az állapot amiben most vagy. :)
259. 5bfba16667 (válaszként erre: 257. - B6c82a1307)
2011. jún. 20. 10:20

Megadod a szintet, majd nekem titulálod. Intelligens:) Nem, képzeld nincs cafeteria rendszer, kapni szoktam a nagynénémtől évenként 20.000 ücs-t, amit belföldön 3 napra elköltünk. De mi is a közöd hozzá?:) Szupi, mi? Jah, nincs autóm, nem igazán futja rá, szerencsére neked igen.


Hány gyerkőcöd is van 29 évesen, hogy engem szivatsz, 22 évesen?

Mit értél el az életben, hogy ekkora az arcod? Mert szerintem túl sokat nem, egyszerűen havonta félre tudsz tenni 10-20 ezer forintot, és ennyi. Jah, és a többől. Igen, ez nagy érdem.És persze elvárod a többitől, hogy fele pénzből ugyanazt tegyék mint Te. Óriási arc vagy:D Ha itt lennél, jóóóól megnyomorgatnálak az örömtől. De hálistennek nem vagy.


Olyan szélsőséges vagy, és annyira degradáló, hogy sok ember, aki nem talál melót, (persze idióta, lusta, és amúgy is egy szenny), irtózatosan boldog lenne, ha ezt hallaná. Valaki a földön van? Rúgjunk bele még egyet. Jó filozófia. Gratu érte:)

258. b6c82a1307 (válaszként erre: 245. - B73e24f31f)
2011. jún. 20. 10:11
Ha így gondolod, akkor biztosan azt is gondolod, hogy külföldön jobb. Nem jobb, csak éppen azok az emberek másképpen vannak kódolva, és nem azon keseregnek, hogy mit nem sikerült elérnem. De nem egészen értem azt, aki ennyire rosszul látja az itteni létét, miért nem próbálja meg külföldön? Illetve tudom, de ez mindegy most. Hiszen visszatérhetünk újra oda, hogy ha valaki egy másik megyéig sem megy el munkalehetőségért, miért pont külföldre menne???
257. b6c82a1307 (válaszként erre: 230. - 5bfba16667)
2011. jún. 20. 10:04

Nálam nem ez a szint, de mivel te ennyire kikeltél magadból, nálad valószínűleg igen. Persze én ezt nem azért írtam, mert baj lenne. Ellenkezőleg!

Minden esetre te egy olyan munkahelyen dolgozhatsz, ahol kafetéria rendszer van, az, hogy ezt mire költöd a te problémád. Nálunk nincsen, igaz, több a fizetésem, de még mielőtt bárki belekötne, csak október óta dolgozom ezen a helyen, előtte én sem kerestem ennyit, mégis meg tudtam oldani, hogy elutazzak - igaz, nem a Holland Antillákra. Még mielőtt felháborodnál képzeld én is megdolgoztam mindenért, a főiskoláért is, meg a nyaralásomért is, képzeld nálunk is van víz-, gáz-, és rezsiköltség is, még közösköltség is, sőt az autómra is költök, mert nekem se megy benzin nélkül. És nekem sem az ablak előtti fán teremnek a 20.000-ek, de még a 10- vagy 5000-ek sem. Egyszerűen félre teszem. Tudod, gyűjtök. Úgyhogy nekem ne játszátok az agyatokat, hogy Magyarországon ennyi meg ennyi pénzből nem lehet érvényesülni. Lehet, csak éppen ma sokkal egyszerűbb és könnyebb sajnálni magunkat.

256. trait (válaszként erre: 245. - B73e24f31f)
2011. jún. 20. 09:49

Ez mind igaz.

Engem egy éven belül 2x építettek le -hogy szépen fogalmazzak -.a nagyvárosokban vagy azok környékén valamivel több lehetőséget hirdetnek, deazok 90%-a kamu. Amolyan, ingyen reklám a cégeknek szerintem, meg, hogy látjátok feleim szümtükkel, van itt meló, a nép lusta.Politika. S az is, amit most a családoknak beharangoztak.Nem csodálni való, hogy, aki teheti, elhagyja az országot. Kiürítésre játszanak?De, akkor ki tartja el a hűű, de naggyon okosokat, a sikeres pénz szektori és technikai diplomásokat, fejeseket? S mi van, lesz az egymillás melóhelyekkel? Háát, az, hogy a suliktól megvonták agyakot, s azok kénytelenek önfizetőst - kevés helyen fizetnek bért -keresni.

a fekete melót generálják, a vállalkozók viszont nem fizetnek, holott, nagyon támogatják őket államilag. Rengetegen vannak, akiknek többhónappal lógnak, s nem tudnak tenni semmit.

Szép kis ország a mienk. A Mienk? Pfff

255. b6c82a1307 (válaszként erre: 224. - Abarta)
2011. jún. 20. 09:44
Nagyon igazad van... Az önállósodás és az egyéni felelősségvállalás az az, amit nem szeretnek a mai fiatalok. Ez mondjuk szerintem nem függ össze, legalábbis nem szervesen függ össze az egykeséggel. Sokkal könnyebb kitalálni mindenféle kifogást - az nagyon megy - hogy éppen az adott pillanatban miért is NEM költöznek el a fiatalok.
254. b6c82a1307 (válaszként erre: 223. - Timycat)
2011. jún. 20. 09:39
Ha jól értettem az ismerősöd próbaidős volt, nem? Az azért egy kicsit más. Meg ugye minisztérium.... ott minden kormányváltásnál rezeg a léc, ezt mindenki tudja.
253. spinneli (válaszként erre: 252. - 388b941089)
2011. jún. 20. 09:19
Ha nincs más opció, sok mindent nem tudsz csinálni.
252. 388b941089 (válaszként erre: 249. - B73e24f31f)
2011. jún. 20. 09:06
Úgy nem szabad dolgozni, h minimálbéren jelentenek be és feketén kapsz többet
251. spinneli (válaszként erre: 248. - B73e24f31f)
2011. jún. 20. 08:59

Mindenesetre feladni nem érdemes...ha az ember belesüpped az önsajnálatba, akkor már végleg semmire sem számíthat.

Mi 1 éve költöztünk a lakásunkba, kb. tavaly ilyenkor, nem volt könnyű időszak a hitel, rezsi háztartás, de sok munkával, párom részéről munkahely váltással kezdünk beállni anyagilag egy jobb szintre...és mindig tervezgetjük a hogyantovábbot, ami ha nem egyről a kettőre de utóbb összejön.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook