Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát! fórum

Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fiatalok! Gyakoroljunk egy kis önkritikát!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
430. globus (válaszként erre: 428. - Mutáns Jane)
2016. máj. 22. 16:00
Szerencsére erre már legális lehetőség van, nem disszidálás. Remélem, hogy mindenki megtalálja a számítását, és boldog lehet, akármi bárhol jelenti ezt.
429. Aredhel (válaszként erre: 428. - Mutáns Jane)
2016. máj. 22. 15:45

Ja, mi is ezt ettük. Jó lett volna otthon maradni, szépen elvégezni az egyetemet, aztán munkát vállalni, 26-27 évesen egy kis lakáshoz jutni, aztán gyereket vállalni - de ez most otthon önerőből lehetetlen. Nem tudom elképzelni, hogy ha nem jöttünk volna ki, most pl. hogy élnénk meg egy albérletben.


Mondjuk, az én családomban is mindig osztja az észt a 40-50-es generáció. Igaz, hogy ők mind csak szakmunkást vagy érettségit végeztek, kifizették nekik a szülők a lagzit, odaköltözhettek hozzájuk, kaptak telket és segítséget az elinduláshoz meg építkezéshez, míg én ezzel ellentétben egy forintot nem kaptam, sőt, még nekem kellett fizetnem azért, hogy otthon élhettem, de azért tudják mondani, hogy bezzeg ők meg tudták csinálni, én meg nem.


Na, bekaphatják ;)

428. Mutáns Jane (válaszként erre: 427. - Globus)
2016. máj. 22. 15:33
Már csinálják. Pl. tömegével porzanak el ebből az országból.
427. globus (válaszként erre: 425. - Mutáns Jane)
2016. máj. 22. 15:10
Hát legyen más. Csak el kell kezdeni.
426. Mutáns Jane (válaszként erre: 424. - Aredhel)
2016. máj. 22. 15:09

"nem gondolom, hogy bárkinek bármit bizonyítania kell,"


Na, pontosan erről van szó. Minek? Kinek?

425. Mutáns Jane (válaszként erre: 423. - Globus)
2016. máj. 22. 15:08

"Gyereknevelés, lakásszerzés, munka"


Ööööö... az oké, hogy nálad ezek a prioritások, de az általad kifogásolt generációnak miért kellene, hogy szintén ezek legyenek?

424. Aredhel (válaszként erre: 421. - Globus)
2016. máj. 22. 15:02

Egyrészt nem gondolom, hogy bárkinek bármit bizonyítania kell, másrészt a két generáció egyáltalán nem ugyanabból a helyzetből indult az életben.


Éppen ezért nem értem a "bezzegelést". Örüljön, hogy ő még akkor volt fiatal, mikor kicsit jobban lehetett tervezni, nem kell b*szogatni a mostani fiatalokat, akik már átélték a világválságot, az évekig tartó 10% feletti munkanélküliséget, a devizahiteles összeomlást és azt, hogy a munkáltatók mindenhol 2 diplomát és 5 év tapasztalatot várnak el.


Örüljön, és gondolkodjon el azon, vajon ő is ugyanazt a hátteret nyújtotta-e a gyerekének, amit anno neki a saját szülei.

423. globus (válaszként erre: 422. - Mutáns Jane)
2016. máj. 22. 15:00
Kimaradt valami, amire utalt. Gyereknevelés, lakásszerzés, munka és a közben eltelt évek, amit kb. húszra saccolunk. Utána érdemes összehasonlítani. Addig egészen másról beszélünk. Mindenki le tudja szólni a másikét, de amiről nem tud, azt csak ugathatja.
422. Mutáns Jane (válaszként erre: 421. - Globus)
2016. máj. 22. 14:54
De mit kéne bizonyítaniuk? Másképpen csinálják. Már most.
421. globus (válaszként erre: 419. - Aredhel)
2016. máj. 22. 14:52
A cikkben említett korosztálynak 10 éve van, hogy negyvenes legyen. Utolsó perc bizonyításra, hogy lehet másképpen is csinálni.
420. spinneli (válaszként erre: 418. - Aredhel)
2016. máj. 22. 14:44
Önkritika gyakorlására valahogy mindig mások biztatnak másokat, a saját életre valahogy nem megy a dolog.
419. Aredhel
2016. máj. 22. 14:32

Na meg, érdemes megnézni az észt osztó 40-50-es generációt, akik arról papolnak, hogy ők bezzeg normálisak voltak, dolgoztak, gyereket vállaltak és így tovább.


Most ennek a rétegnek a többsége elszegényedett, munkanélküli és elvált. Vagy mindhárom egyszerre. És ők nevelték "ilyenné" a mostani generációt...

418. Aredhel
2016. máj. 22. 12:20

Tudom, hogy már régi a cikk és valószínűleg senki nem olvassa ezt a fórumot, de nem bírok szó nélkül elmenni mellette. Hülyeségnek tartom ezt az egész összehasonlítgatást a korábbi generációkkal, mert teljesen más a gazdasági és társadalmi háttér is, és baromi általánosító dolog azt mondani, hogy a mai huszas generáció csak lézeng és hobbiból él otthon 25 évesen meg szül 35 évesen.


A mai 45-50 éves generáció - a mostani huszasok szülei - még simán megtehették, hogy csak 16-18 éves korukig tanulnak, akkorra már a kezükben volt egy szakma, amivel el tudtak helyezkedni. Ekkoriban nem volt divat összeköltözni esküvő előtt, szóval akik együtt akartak lenni, bizony egyből házasodtak - és általában valamelyik szülőpárhoz költöztek be, nem saját magukat tartották fent albérletben (tisztelet a kivételnek). Így könnyű volt gyűjtögetni, ráadásul ekkoriban még a gazdasági helyzet is olyan volt, hogy a szülők általában ki tudták fizetni a lagzit, a menyasszonytánc pénzét megtarthatták a fiatalok és gyakran kaptak egy telket vagy pénzt segítségként, hogy elinduljanak az életben. Na, a mai 45-50 éves generáció javarésze még olyan körülmények között élt, hogy ha akarta, simán össze tudta rakni az életét 25-30 éves korára.


Megnézem azt, hogy ma 16 évesen egy szakmunkás bizonyítvánnyal a kezében ki kap munkát. Megnézem, hogy melyik szülő örülne, ha a gyereke 18 évesen házasodna és beköltözne hozzájuk a feleséggel/férjjel meg a gyerekkel. Megnézem, melyik szülő tud ma 18-20 éves gyerekének lagzit fizetni, telket adni, pénzzel segíteni.


Igen, nőttek az emberek igényei is, de nőttek a világ elvárásai is. Nem mondom, hogy a mi szüleinknek aranyélete volt, de tény, hogy könnyebb volt összekaparni az alapot, ráadásul nem volt jelen ez a mostani hatalmas bizonytalanság. Azt hiszem, a mostani 20-as generáció azért tolja ki pl. a gyermekvállalást is, mert látta, hogy esnek pofára és szegényednek el a 2000-es években azok a családok, akik alatt nem volt megfelelő alap.

417. 00a194caf9 (válaszként erre: 414. - B73e24f31f)
2011. júl. 13. 14:25

És kivel élsz? Egyedül?

Nem mindegy szerintem, hogy milyen háztartásban, és hányan laktok... És nem mindegy, hogy miből kell kivenned a részedet, és az pontosan mekkora rész.


Természetesen az ember egymaga egy albérletben mondjuk sokkal szarabbul jön ki, mint a szüleivel, de ugyan ez elmondható akkor, ha saját lakása van, és még élnek mondjuk mellette ketten, akik történetesen nem szülők.

Akkor már oszlik a rezsi, a kaja pénz, és minden más.

416. 0b18315731 (válaszként erre: 416. - Globus)
2011. júl. 13. 14:16
Mennyire igazad van!Sajnos sokaknál a fontossági sorrend nem jó!Embere válogatja hova jut ön erejéből.Mondjuk érdekes milyen szülők vannak én elég hamar saját lábomra álltam,de azon felül ha otthon maradtam volna minden kimerült volna havonta egy nagyobb bevásárlással.Az én szüleim 3-an vagyunk tesók,de sose vennének el tőlünk pénzt.Mamár a segítés oda vissza játszik.A szülők se a gyerekeiktől várják az eltartást és a csodát mert az gusztustalan.Minden egyes szülőt minősít és egyéb iránt sok minden nevelés kérdése.Olyan lesz a gyerek felnőtt korára amit kapot a szüleitől és azok értékrendjét utánozza le!
2011. jún. 25. 00:53
Egyre több fiatal lakik otthon a szüleivel, ameddig csak lehet...ez jó is, nem is...én 24 évesen jöttem el otthonról, mikor férjhez mentem. Előtte már dolgoztam persze és magától érthető volt, hogy fizetésem van, nem élhetek bele a vakvilágba. Minden fizetéskor hazadtam x összeget a rezsibe, kajába. A többiből öltözködtem, félre is tettem. Sajnos egyre több olyan fiatalt ismerek, aki bár van munkája, a fizetését az utolső fillérig elszórakozza, de ha kell egy komolyabb ruhadarab, elvárná, hogy a szülei segítsék.Mert azt modják, mire spóroljanak, gyűjtsenek, az úgyse lesz semmire elég. Hát így tényleg nem!
414. b73e24f31f (válaszként erre: 413. - 00a194caf9)
2011. jún. 24. 18:08
Amikor én otthon laktam engem sem támogattak, s gyűjtögettem pénzt, aztán elköltöztem: azóta nem tudok gyűjtögetni, nem tudom érzékeled e! :)
413. 00a194caf9 (válaszként erre: 412. - B73e24f31f)
2011. jún. 24. 17:57
Persze, de nincsen támogatva. Ez nem ugyan az...
412. b73e24f31f (válaszként erre: 411. - 00a194caf9)
2011. jún. 24. 17:40
Valahogy én is így gondoltam! Nem egyedül fizet, így érthető, hogy marad pénze.
411. 00a194caf9 (válaszként erre: 410. - B73e24f31f)
2011. jún. 24. 17:37

Hahó! Nem ezt irtam! Pár éve abból tartotta el saját magát, és a házat, mivel egyedül volt benne. Akkor persze nem tett félre, mert néha kajára is alig maradt hó végére, igy én segitettem neki ilyenkor azzal, h pl. vettem ezt-azt mikor oda mentem. De azért többnyire megvolt.


Az elköltözés már mostani téma. Természetesen nem ő tartja fent az egész házat, hiszen a szülei is ott élnek, tehát csak bele adja a maga részét a rezsibe meg a kajába. És már eleve többet is keres picivel mint pár éve.

Amúgy igy sem nagy luxus, mert a kaját általában máshol vette meg, mert kinézték a szájából. Az elköltözésre pedig apárnként is, de gyűjtött, s most kimegy...

410. b73e24f31f (válaszként erre: 408. - 00a194caf9)
2011. jún. 24. 11:05
Mit is mondtál, havi 80 ezres fizetésből "él"? Ha tényleg úgy lenne, hogy mindent ő fizet (kétemeletes kertes ház rezsijét+ a kaját) garantáltan nem menne sehova! Szóval azért nem megy el minden pénze hónap végére, ha ki tud menni, vagy félre tudott rakni! Számolni én is tudok.
409. Arianne113 (válaszként erre: 408. - 00a194caf9)
2011. jún. 24. 10:59

Hát ez elég sajnálatos amit leírtál.

Nem olvastam utána az előzményeknek, szerintem ez is elég baj így.


Nálunk is amúgy ez megy, csak itt annyi különbséggel, hogy após ha bajvan megsegíti a fiát, aztán utána meg földobálja meg fölhányja neki...

Szóval tényleg csak akkor kér kölcsön párom ha nagyobb gond van, mint pl most hogy csak úgy 30 ezret megvontak neki...

De érdekes mert ezzel szemben az én apukám jóval szegényebb mégis ha bajvan azonnal a semmiből is előkerít... és soha nem kéri hogy adjam vissza sőt el sem fogadná soha pedig mondom hogy én visszaadom... a két apuka között ég és föld a különbség pénzileg is meg mindenhogy mert amíg apósnak van pénze ( százezres nyögdíj, meg még azon felül is pár százezer forint...) addig apu néha örül ha kajára futja...

Pedig rendesen dolgozik minden. Csak vonnak tőle, de ez most egy másik szitu már.

Szóval após azt a néhány ezer forintot amit a fia elkér tőle teszem hozzá soha nem hülyeségre csak kajára, azt sajnálja és nem kicsit...


Néha igen nagy utálatot érzek iránta, de nemtudok mit tenni. Egyenlőre, de lesz még az az idő, hogy visszakapja a kedvességeit, nem tőlem, hanem Istentől mert mint tudjuk Isten nem bottal ver..

408. 00a194caf9 (válaszként erre: 406. - B73e24f31f)
2011. jún. 24. 09:00

Miről beszélsz? :) Magát tartja el mér rég óta. Az, hogy a szüleivel élt eddig, az egy dolog. De 19 évesen magára is hagyták több mint 1 évre egy két emeletes házban és eltartotta magát... Nem volt ezzel gondja.


És most is a saját erejéből megy ki. Nem, hogy nem támogatták őt anyagilag, hanem még egy zsömlét sem adnak neki reggelire, mert annyira sajnálják a saját gyereküktől a kaját (úgy, hogy leadta a rezsi,kaja pénzt!)

407. átlagos (válaszként erre: 401. - Timycat)
2011. jún. 23. 15:53

Nagyon jó meglátás! Ehhez vedd még hozzá a rendszerváltás óta hatalmasra nyíló társadalmi különbségeket, a hatalmas információszabadságot, a rossz értelemben vett liberalizmust, a médiában tomboló értéktelenséget, a tekintélytisztelet teljes hiányát, stb.

Nem vethető el persze a huszonévesek egyéni felelőssége sem, de könnyen belátható hogy a körülmények bizony erősen ellenük vannak.

406. b73e24f31f (válaszként erre: 393. - 00a194caf9)
2011. jún. 21. 18:47
Hát ha neki sikerült akkor biztos, hogy mindenkinek sikerül! :) Barátnőd se menne sehova, ha magát kéne eltartani!
405. spinneli (válaszként erre: 400. - Kisr)
2011. jún. 21. 14:38

Őszintén szólva én nem nagyon értem az ez iránti sajnálkozást...pláne, hogy inkább el-és megítélést vélek kiolvasni a cikkből szánalom helyett.

Ezeknek a fiataloknak is megvan a "funkciója" például nem jelentenek veszélyt munkahelyeken, mint potenciális vetélytárs.

:)

Ameddig egy szülő megteheti, hogy életképességre nevelés helyett pénzzel tömi a 30-as cél nélküli csemetét, tegye, az Ő baja.


Az alkoholizmus meg nem nagyon válogat egzisztenciális helyzet szerint, csak a kevésbé tehetősökön ez jobban látszik.

404. Tevecca (válaszként erre: 401. - Timycat)
2011. jún. 21. 13:16
épp ezt írtam még az elején, örülök hogy ez a véleményed :) ez egy komplex probléma
403. Vecy (válaszként erre: 401. - Timycat)
2011. jún. 21. 13:01
Teljesen egyetértek.
402. sunshine24 (válaszként erre: 401. - Timycat)
2011. jún. 21. 12:46

Na az érne meg csak igazán...

De róluk még nem lehet beszélni, mert még csak tizenévesek, messze, nagyon messze vannak még az önálló élettől. Viszont óriási problémák lesznek, ez már most látszik, pedig még csak az iskolapadban ülnek.

401. timycat
2011. jún. 21. 12:24

Ami ide tartozik, sokan írták a szülők hibája, nem foglalkoznak a gyerekkel stb.

Azt azért vegyük figyelembe, hogy azok, akik a 80as években vállaltak gyereket anno előrelátták az életüket, tudták, hogy x beosztásban x idő múlva mit tudnak elérni, aztán jött a rendszerváltozás és kicsúszott a talaj alóluk, tök új körülmények, nem tingli-tangli az állambácsi tenyerén, keményen meg kellett küzdeni innentől mindenért... nem ők nem akartak -jobb esetben- foglalkozni a gyerekkel, egyszerűen nem jutott rá kellő idő... én is egyfolytában ide-oda voltam "lepasszolva"


Persze ez nem menti fel minden alól a fiatalokat, hisz belőlem is "ember" lett, de én mindig is ilyen önálló voltam, valaki viszont nem, de a szülők nem tudtak vele foglalkozni... sokszor ezt az időt pótolták az anyagiakkal... így torzult az értékmérő, sztem.


Bár ha itt tartunk akkor a 90es generáció is megérne egy misét...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook