Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalok és a covid védőoltás fórum

Fiatalok és a covid védőoltás (beszélgetős fórum)


17. unom (válaszként erre: 16. - Gatitaaa)
2021. márc. 2. 16:01
Ne tedd, legalább aki oltatni akar, előbb sorra kerül. Mundenkinek jobb lesz.
2021. márc. 2. 15:56

Sziasztok!


Bár én 25 fölötti vagyok, nem fogok oltatni. Akkor sem, ha kötelezővé teszik. A környezetemben senki sem akar. Azért meg végképp nem nyomatok magamba egy gyorsan összeöntött löttyöt, hogy engedjenek a korlátozásokon. És mennyi időre engednek? Ameddig kedvük tartja... :) Aztán jön majd a 20. vakcina is? (Mert ez az influenzához hasonlóan velünk marad és folyamatosan mutálódik majd, ez már most látszik.)


Sokanbrebesgetik, hogy más országokban sem igazán használ a vakcina, ugyanúgy nő a betegek száma. El is hiszem, főleg ha figyelembe vesszük a mutációkat.


A környezetemben még a betegek is tűrhetően viselték a fertőzést, az egészségesekről ne is beszéljünk. Egy rotától jobban tartok.


Akit megnyugtat, az oltasson. Nekem nincs vele bajom. Undorítónak tartom viszont azt, ahogyan sokan ecsetelgetik, kiket oltatnának be. Hát, engem ne oltasson senki, köszönöm szépen. Nem vagyok kutya. Mindenki döntsön maga felől. Részemről ha kell, leteszem a munkát is - és nem vagyok ezzel egyedül. A többség nem akar oltatni és nincs is értelme.

15. Piroska52 (válaszként erre: 12. - E'lodie)
2021. febr. 27. 21:45

Én már nyugdíjas vagyok,de a gyerekeim dolgoznak,utaznak.

Sokkal nagyobb az esélye hogy bármit elkapjon mint annak akinek nem kell mindennap ingázni.

14. Piroska52 (válaszként erre: 12. - E'lodie)
2021. febr. 27. 21:42
Sajnos ezek ott fent,fordítva ülnek a lovon.
13. Flóra76 (válaszként erre: 12. - E'lodie)
2021. febr. 27. 20:51
Igen, megosztva kellene. Az, hogy az aktív korosztály a legutolsó, röhejes....
12. E'lodie (válaszként erre: 11. - Piroska52)
2021. febr. 27. 20:50
Nem rossz meglátás! Lehet csökkenne a fertőzöttek száma, ha az igazán mozgásban lévőket oltanák, vagy párhuzamban, fele-fele arányban az idősekkel és a krónikus betegekkel egyetemben?
2021. febr. 27. 20:46

Lehet hogy megköveznek érte,de a fiatalokat,a dolgozni járókat kellene oltani először mert ők azok akik megtermelik azt amire a többieknek szüksége van, nem mi nyugdíjasok megyünk mindennap, busszal villamossal vonattal,hanem azok akik dolgozni mennek.

Nem mindenki dolgozik otthonról.

2021. febr. 27. 20:15

A fiam (20) kérte és megkapta, mert az orvosi egyetemre jár. Az évfolyamtársai is beadatták. Semmi bajuk nem lett.

A kisebbik fiam (18) is be fogja adatni, csak neki ki kell várnia a sorát.

A gyerekeim szeretnének szabadon utazgatni, a nagyszülőket meglátogatni, stb. (Persze én is, és várom már, hogy megkapjam.)

9. E'lodie (válaszként erre: 8. - Magdi985)
2021. febr. 27. 18:58
Bárcsak mindenki így tapasztalná!
2021. febr. 27. 16:51
Munkahelyemen 22 emberből 6 kér oltást, zömében 50-es éveikben járnak. Elég sokan voltunk már betegek, senkinek nem volt komoly tünete.
2021. febr. 27. 16:49

Akiket én ismerek ilyen korúak, egy se oltat. Van köztük pedig eü dolgozó is.

Én a 35 évemmel szintén nem fogok. Atestem a betegségen, semmi komoly nem volt.

Nagyon remélem, hogy nyárra, amikor mennénk nyaralni akkor már megnyugszanak a kedélyek, és elfelejtik azt, hogy oltási igazolás kell a határátlépéshez. Ha azonban még akkor is kell, akkor elgondolkodunk rajta, hogy mi legyen.

6. E'lodie (válaszként erre: 5. - Sziszi0528)
2021. febr. 27. 16:02
A védettségi idővel kapcsolatos találgatások eléggé elbizonytalanítóak.
2021. febr. 27. 15:58
Nem megyek házhoz a pofonért. Átestem rajta, egy sima influenza sokkal rosszabb és jobban levesz a lábamról. Különben meg mi értelme? Ad X hónapra védettséget, és utána? Életem végéig járhatok negyedévente vagy félévente oltatni magam??? Na nem! 35 éves vagyok egyébként és biztos, hogy nem kérek belőle!
4. Borian (válaszként erre: 1. - E'lodie)
2021. febr. 27. 15:57
Apukám 80 felett van és még nem oltják. Mire a huszonévesek sorra kerülnek, talán megnyugszanak.
3. E'lodie (válaszként erre: 2. - Kuszkudina)
2021. febr. 27. 15:49
Rossz tapasztalatai vannak?
2021. febr. 27. 15:46
A lányom egészségügyi dolgozó. Eszébe sincs beoltatni magát.
2021. febr. 27. 15:35

Arra lennék kíváncsi, hogy akinek 20-25 év közötti gyermeke van, ők hogy vélekednek az oltásról, illetve ha valakinek fiatal rokonát, ismerősét oltották, hogyan élte meg, problémamentes volt-e, vagy volt valami reakció.

Enyém azt mondta, hogy a regisztrációval kapcsolatban még kivár egy kicsit, ki mit tapasztal az ő korosztályából. (Persze szerintem ettől függetlenül regisztrálhatna.)

Nyilván ez nem fog gyorsan menni, hiszen a krónikus betegeket, egészségügyi dolgozókat, illetve az önkéntes munkára jelentkezőket oltják.


Előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook