Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
569. szimba (válaszként erre: 568. - Meda)
2010. jan. 23. 06:46
Én az ízületeimben érzem a frontot. Hideg borogatással alszom el, és nehezen is mozgok. :-(
568. Meda
2010. jan. 22. 20:56

Sziasztok! Mi ez a csend? Szimba szavaival élve: mi az talán kihalunk?


Era, csak annyit még: a kopásos betegeket melyik emeleten látják el?

Ezek után nem lenne több kérdésem, ha minden igaz..


Jó éjt szép álmokat, mert mindjárt az asztalra esik a fejem a hidegfront miatt.

567. Era81 (válaszként erre: 561. - Meda)
2010. jan. 21. 07:34
Ők ugyanott vannak, ahol régen.
566. Meda
2010. jan. 20. 20:38
lemaradt a kérdőjel
565. Meda (válaszként erre: 564. - Szimba)
2010. jan. 20. 20:37
Még lehet belőle nagy ember, nem ;)
564. szimba (válaszként erre: 560. - Meda)
2010. jan. 20. 20:24
ő nem nagy ember ott, csak egy aktatologató :-)
563. Meda (válaszként erre: 555. - 35c81b79eb)
2010. jan. 20. 19:43

Balogh észrevételét a kolléganője és a nővér, no meg mi szobatársak is hallotta a "nagyviziten". Ami 3 embert jelent.

Kolléganője nem hitt a szemének és jobban megnézte az ablaknál a röntgenképet, miközben Balogh folyamatosan magyarázott.

Ez volt tavaly nyáron, nem zárt ajtók mögött.

562. Meda
2010. jan. 20. 19:11
bocs Era, Orbán adjunktus doktornő
561. Meda (válaszként erre: 558. - Era81)
2010. jan. 20. 19:10
Kösz Era az infót, de még lenne kérdésem: Az Orrbán meg a Sevcic dokinők hol vannak????
560. Meda (válaszként erre: 559. - Szimba)
2010. jan. 20. 19:09
A Minisztérium véleménye mindig más, mert felülről nézi a dolgokat....
559. szimba (válaszként erre: 558. - Era81)
2010. jan. 20. 18:36
Dolgozik egy ismerősöm az Egészségügyi Minisztériumban, ő mindig azt mondta, hogy miért nem megyünk a Kiss Emeséhez. Nagyon dícsérte!
558. Era81
2010. jan. 20. 17:52

Sziasztok!

Ma voltam az ORFI-ban, megkaptam az új biológiai terápiát.9-től fél 4-ig ott voltam, úgyhogy volt időm megfigyelni a változásokat. A Balogh régi szobájának ajtaján ez áll:Kiss Emese osztályvezető főorvos. A felnőtt reumatológiát feltették a 6.emeletre, helyette leköltözött az immunológia.A Balogh ambulánsan még rendel (a nővér mondta), de már a kora miatt nem lehet osztályvezető.Sok ismeretlen nővért és új orvost láttam. Először nem is tudtam, hogy jó emeleten szálltam-e ki a liftből, mert az előtérből a fotelokat meg az asztalt is felköltöztették. Van helyette "jó kényelmes" műanyag szék.

557. 35c81b79eb (válaszként erre: 556. - Pipőci)
2010. jan. 20. 10:13
Hát szörnyűl lehet hallani, hogy a fiad azért sántít, mert nem látták el megfelelően és kivédhető lett volna. Én lehet, hogy nem tartottam volna vissza a férjemet egy jó kis asztalborogatástól! Megérdemelték volna! Úgysem viszitek többet oda a kisfiadat és legalább tudták volna, hogy hibáztak.
556. Pipőci (válaszként erre: 553. - Meda)
2010. jan. 20. 07:33

Az én fiamnak a bal lába, amelyik "rossz", több cm-rel hosszabb, mint a jobb lába. Amikor a Balogh először megvizsgálta és átnézte a leleteit, egész egyszerűen azt mondta, ez az állapot valószínűleg maradandó, köszönhetően a másik kórház múlasztásának, a helytelen kezelésnek. Én abba a kórházba soha nem viszem többé a gyermekeimet. A férjem sokáig végtelen dühös volt, készült bemenni, asztalt burogatni, de mi értelme lett volna? Nagyon fájdalmas ez nekem, mert a főorvos azt mondta, ha rögtön felismerik és kezelik a fiamat, akkor két-három hét alatt tünetmentessé lehetett volna tenni és úgy folytatni nyugodtan a kezelést, végiggondolva, mit lehet tenni.

8 évesen a fiam sántít és valűszínűleg csak egy műtőasztalon tudják majd felnőttként rendbetenni a lábát. Ha tudják majd... :(

2010. jan. 19. 22:19

Az jó! Legalább ki lett mondva és szerintem az már megnyugtató, megkönnyebbül az ember, ha tudja, hogy tudnak róla.

Na ezt sikerült jól megfogalmaznom! :))

554. Meda
2010. jan. 19. 12:57
Balogh mindent látott....még a legapróbb dolgokat is.
553. Meda (válaszként erre: 550. - 35c81b79eb)
2010. jan. 19. 12:55
Tavaly nyáron az ORFI-ban megmondta a Balogh a röntgenfelvételre a szomszéd betegtársamnak, hogy a kolléganője nem vette észre... Mindenki füle hallatára. Nem fejteném itt bővebben erről. De a lényeg: ki lett mondva az igazság.
2010. jan. 19. 12:44

Bár néha elgondolkodom rajta, hogy lehet én vonzom be ezeket a negatív dolgokat. : )

A párom is azzal szokott cinkelni mindig, hogy nálam semmi nem megy simán, mindig van valami gubanc. : ))

És tényleg így van! :)))

2010. jan. 19. 12:43
Pesten azért nagyobb a " választék " orvos téren is. Bár én ott is belefutottam egyszer egy érdekes dokiba a nőgyógyászaton. : )
550. 35c81b79eb (válaszként erre: 548. - Meda)
2010. jan. 19. 12:40

Ez így van, teljesen igazad van. Sajnálom, ami apukáddal történt!

A szülés után, mikor a szülésznő és az orvos hibájából bennem maradt a méhlepény, sokan mondták, hogy ők perelnének. Én nem tettem semmit.

Három orvos vizsgált meg még a kórházban ( mert kiharcoltam, ugyanis szerintük hisztiztem ), de egyik sem vett észre semmit. Szerintem inkább egymásnak falaztak. Hogy mondaná ki azt valamelyikőjük is , hogy a kollégája hibázott.


Sajnos ez van, és szomorú, hogy nehéz olyan orvost találni, aki komolyan vesz és oda figyel az emberre.

549. Meda
2010. jan. 19. 12:38
Ezért, amikor tavaly először fájt a térdem, eszembe sem jutott a kerületi reumára beutaltatni magam Apám miatt, hanem először a budai ortopédiára mentem. Az ortopéd doki javaslatára kerültem az ORFI-ba, azóta ott kezelnek....a mai napig. És több felvilágosítást is kaptam a Reuma Híradó által. No meg a patikus újságokból is a betegségemről.
548. Meda (válaszként erre: 547. - 35c81b79eb)
2010. jan. 19. 12:34

Szerintem az egészségügy állapota is közrejátszik.


Vannak jó és rossz orvosok. De vannak akik tartják a markukat, az Apám orvosai ilyenek, most is vígan rendelnek ott a kerületi szakrendelőben.


De az Apám életét a félrediagnosztizálás miatt nem tudják visszaadni.

547. 35c81b79eb (válaszként erre: 542. - Pipőci)
2010. jan. 19. 11:39

Azért ez tényleg nem semmi. Nekem mindkét kislányom atópiás bőrű. Mikor a nagylányom 1,5 éves volt akkor kezdett feltűnni, hogy hiába kenem nem szűnnek meg a tünetei. Pedig nyár volt és akkor tünetmentesnek kellett volna lennie. Tovább kenni nem akartam, mert szteroidos kenőcsöt kell használni, nem gondoltam hogy jót tennék neki, ha egész nyáron azzal kenném a kezét. Visszavittük bőrgyógyászhoz, aki azt mondta kenhetem nyugodtan, ezek már higított szteroid krémek stb. Ebbe nem nyugodtam bele és elvittük másik bőrgyógyászhoz. Kérdeztem nem lehet- e allergia, azt mondta, de igen, de nem lehet kideríteni, mert atópiás és nem érdemes karcolásos allergia tesztet csinálni nála, mert fals eredményt adna, vszeg mindenre pozitív lenne.

Írt föl szteroid mentes krémet atópiára. Lindus arra is allergiás lett, úgyhogy éjjel rohantunk a kórházba. Akkor megkerestünk egy másik orvost, aki azt mondta lehet labort kérni, náluk csak ez az egy megoldás van az allergia kiderítésére. Megcsináltattuk. Szinte minden alapvető élelmiszer meg volt jelölve, a rozstól a tejig minden pozitív lett. Azt mondták ezek közül nem mindenre allergiás a gyerek, kizárásos alapon tudunk rájönni. Ezután néztem utána, hogy a vérvétel kb 40 %-os biztonsággal tudja csak megállapítani, hogy mire allergiás.

Mivel a tej nagyon allergén, mi azt kezdtük kizárni először az étrendjéből, és elvittük egy biorezonanciás vizsgálatra ( erről sajnos már csak a vérvétel után olvastam ), ahol megmondták pontosan, hogy igen, tejfehérje allergiája van a lányomnak.


Nemtudom miért nem tud minden orvos alapos lenni.

Azt gondolom egy pikkelysömört egy orvosnak mindenképpen felkellett volna ismerni.

546. Meda
2010. jan. 19. 10:42

Javítás:

A szüleim a Széchenyiben fürödtek.


Még hozzátenném:

Apám vállbalesete óta másfél hónap alatt halt bele, fájdalmában.

545. Meda (válaszként erre: 542. - Pipőci)
2010. jan. 19. 10:27

Óhh, félrediagnosztizálták a kisfiad állapotát! Szerintem ez is műhibának számít. Ezért igaza is van Erának: ez azért DURVA!


Mesélek Édesapámról:

Mivel őneki egy lába volt (mint most a híradókban látható hegymászónak), ő motorbaleset miatt lett mozgássérült önhibáján kívül, 1965-ben. Akkor már Édesanyámmal és velem élt a családban. Balesete idején kétéves voltam. A teherautó cége élete végéig fizette neki a baleseti járadékot, ami halála után megszűnt.


Nos, 2004.máj.1.-én szüleim a Széchenyiben fürödtem, én akkor Pécs és környékén kirándultam négyesben. Mit sem tudtam mi történt ott....

Hát az. hogy Apám várt a gyógymasszőrre az uszodában, amikor behívták, vasból készült könyökmankójával elcsúszott a vizes kövön siettében. A vasmankó belevágódott a vállába. Hívták az uszodaorvost, persze mosta kezeit.


Aztán a kerületi rendelőben sem az ortopéd, sem a röntgen, sem a REUMATOLÓGUS nem vette észre: a jobb válla TELJESEN KIFICAMODOTT és elrepedt!

A reumatológus még mondta is Apámnak:TORNÁZTASSA A VÁLLÁT! Hát normális ez? És a röntgen készítése közben mit néztek? Talán az asszisztens lábát?!

Óriási fájdalmai voltak közben, szedte az erősebbnél erősebb fájdalomcsillapítókat és fogyott, romlott az állapota rohamosan.

Végül Húgom protekciójával elment a sportorvos a hó végén és előjegyeztette a műtétet, de Apám már nem tudta megvárni még a saját szülinapját sem...

Két héttel a sportorvos látogatása után meghalt....

Várhatott volna még több évet...de a fájdalmai nagyon erősek voltak és szinte már nem is voltak étvágyai.

Ezek az orvosok!!! Félrediagnosztálással megölték Apámat 2004. júniusában.

Haragszom rájuk, de nem volt sem energiáánk, pénzünk őket beperelni.

544. Era81 (válaszként erre: 542. - Pipőci)
2010. jan. 19. 10:02

Szia!

Hát ez durva, hogy nem ismerték fel a pikkelysömört. Még akkor is, ha hasonló a tejallergiához.

543. szimba (válaszként erre: 541. - Meda)
2010. jan. 19. 07:53
Majd csak március közepén-végén megyek legközelebb kontrollra. Nem tudom, hogy folyik majd a további kezelés. Felhívjuk az ambulanciát, és ott majd megmondják, kihez kell bejelentkezni. Vagy a doktornőt megkérdezzük.
542. Pipőci (válaszként erre: 535. - Meda)
2010. jan. 19. 07:37

Velünk is így történt. 6 éves volt a fiam, örökmozgó. Nyáron az apjával 10-12 km-t gyalogolt az erdőben gomba és termések után kutatva. Augusztus végén hirtelen belázasodott és volt egy két hétig tartó betegsége. Azt mondták, sima vírus. Aztán szeptember 9-én este fürdésnél a férjem rákérdezett, hogy én is úgy látom e, hogy be van dagadva a gyerkőc térde kicsit. Mintha be lenne... Másnap reggel kicsit húzta azt a lábát, de azt mondta azért, mert új a cipője és még nem kényelmes. Harmadnap befeküdtünk a kórházba... :(

Ráadásul a kórházban, ahova jártunk, hosszú évekig nem ismerte fel a pikkelysömört, ami valószínűleg fél éves korától megvan neki, de ott azt mondták, tejallergia. Tavaly derült ki az ORFI-ban Orbán adjunktusnő által, hogy nem allergia.

Pénteken viszi a férjem a kontrollra és meg akarja beszélni az Enbrelt, mert most nem igazán hatnak a gyógyszerek. Télen a pikkelysömör aktív nagyon, nyáron tünetmentes és gondolom ilyenkor generálja a gyulladást az izületekben. A laborunk nekünk most nagyon jó lett, de a bokája, a térde nem valami szuper. Ráadásul rá volt írva az előző papírjára, hogy kezdenek beszűkűlni a vállmozgások is.

541. Meda (válaszként erre: 540. - Szimba)
2010. jan. 18. 20:55

Akkor értem, miért ért Téged váratlanul...


Mikor mész a kontrollra? Sevcic dokinőn kívül még ki kezel Balogh helyett????

540. szimba (válaszként erre: 535. - Meda)
2010. jan. 18. 20:51
Ráadásul ezt leszámítva tényleg olyan egészséges vagyok és voltam mindig, hogy a gyerekorvosom kb. ötször látott 18 éves koromig, a felnőtt háziorvosommal pedig az elmúlt 13 évben még nem is találkoztam. :)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook