Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
599. szimba (válaszként erre: 598. - Meda)
2010. márc. 3. 16:21

Ezek egyáltalán nem olyan vészes értékek, ne aggódj!! A süllyedés pláne nem, de a CRP-d se katasztrofális. És lesz még jobb is! :-)

Nekem a 90 körüli süllyedés és a 130-as CRP egy-két hét alatt visszaállt a normálisra egy kis szteroid (16-8 mg) hatására.

598. Meda (válaszként erre: 595. - Szimba)
2010. márc. 3. 15:59

Sajna mindkettő magas nekem:

CRP: 16,6 (0,1-5,0)

WE : 21,0 (1,0-20,0)


:(((

597. Pipőci (válaszként erre: 595. - Szimba)
2010. márc. 3. 13:47
A fiamnak is volt, hogy elszálltak ezek az adatok. Egy éve télen a süllyedése 50, a CRP-je 80 körüli értékeket mutatott... szerencsére nem sokáig.
596. szimba (válaszként erre: 594. - 35c81b79eb)
2010. márc. 3. 13:11

A tiéd máris más eset, ha az immunnal összefüggésben valami magas lett. Nekem mindig minden értékem tökéletes, csak a biológiai terápia miatt muszáj félévente levetetni.

Egyébként szerintem jobb, ha valami kimutatható, mert legalább kézzel fogható. Nekem minden eredményem negatív, a biológiai terápia mellett a laboromon is minden érték tankönyvbe illik, ehhez képest nem vagyok jól...

595. szimba (válaszként erre: 593. - Meda)
2010. márc. 3. 13:07
C-reaktív protein (fehérje), hasonlóan a gyulladást jelzi a szervezetben, mint a süllyedés, csak még érzékenyebb, tehát lehet a süllyedésed kicsit magas, de a CRP még jó, viszont ha már a CRP is magas, az egy erősebb gyulladást jelez. Nekem ez a nyáron 130 körül volt (kb. 0-8-ig normális, bár lehetnek a laborok között eltérések)...
594. 35c81b79eb (válaszként erre: 590. - Pipőci)
2010. márc. 3. 13:04

Köszönöm a választ! Majd még én is utána olvasok jobban ennek a terápiának, biztos írnak róla a neten,aztán majd rákérdezek az orvosomnál.

Szimba! Hát egy kicsit elkeserítettél, de nem baj. : )

Nekem azt mondta a dr-nő, mikor a kardiolipin elleni AT szám magas lett a labor eredményemen, hogy el kell mennem egy teljes körű immunológiai kivizsgálásra, ott sokkal több mindent tudnak nézni, ott majd kiderül.

Most már nemtudom mit higyjek, szerintem az a legjobb, ha megvárom mi lesz az eredmény.

593. Meda
2010. márc. 3. 09:43

Bocsi, de mit jelent a CRP? Kicsit magasabb a kelleténél....

Kicsit részletesebb feelvilágosítást kérném, ha tudja valaki.


Előre is köszi...

592. szimba (válaszként erre: 589. - 35c81b79eb)
2010. márc. 3. 08:14
Szerintem az immunológiai vizsgálattal nem tudják teljesen kizárni az autoimmunt, sajnos. Nekem is szeronegatív RA-m van, a félévenkénti immunom mindig negatív, a 10 év alatt kb. háromszor volt magas a süllyedésem és egyszer a CRP-m, miközben állandó gyulladásban vannak az ízületeim, csak a mérték és az érintettek száma változik.
591. szimba (válaszként erre: 590. - Pipőci)
2010. márc. 3. 08:12
Heti vagy kéthetente egy csak, szerencsére! :-)
590. Pipőci (válaszként erre: 589. - 35c81b79eb)
2010. márc. 3. 07:17

Szia!

A biológiai terápia egy olyan kezelés, amely a szervezetben is megtalálható természetes fehérjék hatásán alapul. Én úgy tudom, hogy maga a terápia bőr alá adott injekcióból áll, heti néhány alkalommal. Nagyon sok embernek beválik, de én itt olvastam olyanok véleményét is, akiknek sajnos nem... :(

589. 35c81b79eb (válaszként erre: 588. - Meda)
2010. márc. 2. 22:49

Szia! Örülök, hogy jobban vagy, remélem így is marad egy jó ideig.

Én 24-én megyek teljeskörű immunológiai kivizsgálásra, ott sok minden kiderül. Remélem megúszom és nincs autoimmun betegségem, reménykedem benne. :)

Múlt hónapban az ügyeleten kötöttem ki, mert 137 volt a pulzusom,teljesen normális vérnyomás mellett. Egész nap mértem,de sosem ment 100 alá. Mivel a Raynaud - szindróma is előhozhatja, jobbnak láttam, ha bemegyek az ügyeletre. Erre az ügyeletes orvos megmérte nekem, akkor 85 körül volt, EKG-t nem csinált, csak közölte velem, hogy lelki eredetű a problémám, keressek pszichológust. Utána kellett pont visszamennem a reumatológusomhoz, akinek ezt elmondtam és megnézte ő is a pulzusomat, akkor is 100 felett volt, ő kért nekem beutalót a kardiológiára. Szerencsére tényleg nincs semmi bajom, a doki szerint kimerült, túlhajszolt vagyok. :(

Leírnád nekem mi az a biológiai terápia, amiről itt szoktatok írni?

588. Meda
2010. márc. 2. 21:04

Sziasztok, hogy vagytok? Rég jártam erre, gondoltam írok kicsit ide.


Megvan a 3 havi vérkép eredményem, úgymint január, febr., márc. Egyre jobban javulok, szebb a vérképem. Fizikailag még nem vagyok erős, de a 3 hónappal ezelőtthöz képest jól vagyok.

Még mindig tovább próbálom erősíteni magam tornával, sőt még vitaminokat is szedem mellette.

Az evésekre is odafigyelek. Most már nem is gondolok a karácsonyi eseményekre, kezdem elfelejteni. Csak az epém nem működik jól, csak tudnám miért?

587. Pipőci (válaszként erre: 586. - Kingi7)
2010. febr. 18. 16:54
Értem és drukkolok!
586. kingi7 (válaszként erre: 585. - Pipőci)
2010. febr. 18. 16:29
értem, de én még szeretnék babát :( és ha elkezdem nincs visszaút...muszáj mást megpróbálnom!
585. Pipőci (válaszként erre: 584. - Kingi7)
2010. febr. 18. 15:01

Te vagy a fiam sorstársa... Pikkelysömörből kifejlődött fiatalkori reumája van, autoimmun háttérrel. A biológiai terápiában nagyon bízom, természetes fehérjére épül, ami megtalálható a szervezetben.

Én nem hiszek abban, hogy bármi más működne a gyógyszeres terápia nélkül... ez nagyon agresszív betegség, a terápiának is annak kell lennie.

584. kingi7 (válaszként erre: 583. - Pipőci)
2010. febr. 18. 10:54

Megfontolt vagyok, én úgy gondolom, soha nem késő, mert a gyógyszer tönkreteszi a szervezetet, 1-2 hónapon nem sok múlik... nálam több gond is van, autóimmun betegség, pikkelysömi, cukor... ha mindre gyógyszert szednék...fúúú Ha elkezdem a bázisterápiát és nem próbálom meg a többi lehetőséget, akkor búcsút mondhatok a második bébinek, pedig nagyon szeretnék!

Én is az ORFI-ban voltam...

Próbálok a realitás talaján megmaradni, de mi van ha működik? A másik vonal első kezelés után volt 3 csodás napom 2 év óta aludtam végig az éjszakát :) a fájdalmaim csökkentek...hiszek benne, ha mégsincs siker, akkor még mindig ott a lehetőség...

583. Pipőci (válaszként erre: 582. - Kingi7)
2010. febr. 18. 07:29

Szia!


Legyél nagyon megfontolt. Első alkalommal az ORFI-ban azt mondta a főorvosúr (Balogh, ő volt), hogy sokan megijednek a gyógyszerektől, a kezelésektől, visszakoznak, aztán hónapok múlva jelentkeznek, hogy nem megy a másik út... kérik a gyógyszert. Mi is a gyógyszert és az ajánlott terápiát tartjuk be, mert nincs más út. Vannak kiegészítő dolgok (táplálkozás, homeopátia, stb.), de kell a hatékony kezelés, különben valóban visszafordíthatatlan károk keletkezhetnek. Hidd el, hogy így van, az én fiamnak az egyik lába hosszabb, mint a másik az izomzata sorvadtabb,atrófiás, mert két hónapig egy kórházban félrekezelték (pontosabban nem kezelték). És mi mindent megtettünk, csak nem volt gyógyszer... :(

Az orvosok nem csődöltek be, látod, megajánlották a terápiát. Az én fiam is tavasztól biológiai terápiát fog kapni, de túl van már néhány szteroid lökésen és hiába tudom, hogy sok a mellékhatás, emlékszem még arra, hogy 6 évesen ölben vittük még a házban is a mosdóba és az utcára ki sem tudott menni... Ha beteg vagy, akkkor életed végéig figyelni kell valóban, mert ez egy életminőség romboló betegség. Gondold el a fiamat, aki nyáron lesz 9 éves... még előtte az élet és minden komoly döntésünket befolyásolja, hogy van ez a betegség.

Ne haragudj, hogy így "beleszóltam" a dolgaidba, de elképzelni sem tudom, ha nem kéred a terápiát, akkor mihez fogsz kezdeni. Ha valóban nagy lesz a gond, ki látja el majd a gyermekedet?

582. kingi7
2010. febr. 17. 21:52

sziasztok!


Izületi gyulladás...

kaptam indometacium tablettát, hogy lehúzza a gyulladást és a doki válaszút elé állított, hogy akarok-e még gyermeket, mert nagyon fontos lenne egy bizonyos "bázisterápiát" elkezdenem, amit úgy életem végéig kellene alkalmazni, hogy ne csontosodjanak,gyulladjanak be az izületeim... hát köszönöm, ebből nem kérek, más irányt válaztottam, az orvosok becsődőltek..

581. Meda
2010. febr. 17. 18:53

Sziasztok!

Hallottatok már a paleolit táplálkozásról? Esetleg olvasson utána, akit érdekel a téma. Nagyon sok nyavalyára (köztük RA is)gyógyír lehet és nem olyan vészes betartani, mint amilyennek első ránézésre tűnik.

[link]

Még nem próbáltam ki, de azért elég érdekesnek és meggyőzőnek találtam. Majd meglátjuk, mi sül ki belőle. A fenti link bemásolandó a címsorba.

Aki alaposan elolvassa az előszót betűről betűre, az rájön hogy mégis jót tenne....????


Nekem is szétment már a gyomrom. Az orvosok persze nem örülnének neki, gyógyszerpártiak.

Az összes "pipa" kortikoszteroid hatóanyagot tartalmaz, nem bírom azokat sem. Mert az meg tovább rombolta a gyomromat is.


Próba-szerencse...

580. Era81
2010. febr. 11. 18:11

Sziasztok!

Már rég voltam itt,de csak azért, mert próbálok mostanában megfeledkezni a betegségről. Néha, amikor nem fáj semmi, sikerül is.

2010. febr. 6. 18:56
Sziasztok! Voltam a rheumatológusomnál a labor eredményemmel. Hát jó és rossz híreket is kaptam. De próbálok pozitívan gondolkodni.
578. Meda (válaszként erre: 577. - Andriss)
2010. febr. 6. 16:22

helló, nagyon jó eredmény már az is hogy odafigyelve élsz és próbálsz kimászni a betegségből. Ha nem is múlik el, de hosszabb időre tünetmentes lehetnél. Bravó, csak így tovább.

Én elkezdtem a lúgosító teákat inni és kajákat enni, mert savas a szervezetem. pH érték: 7.


A kortikoszteroid sajna hízlal, a pipa miatt. Asztmámhoz kellett január végéig. Aztán letettem és jobban lettem belül. Ha folytattam volna, kinyírta volna a gyomromat és sorban a többit is.

577. Andriss
2010. febr. 6. 06:51

hello! én már régen voltam itt..

a lényeg h 4 hónap táppénz után újra dolgozom én is!a lábaimban volt egy gyulladás ha emlékeztek.kaptam medrolt amit teljesen elhagytam.s lassan minden gyógyszert.a 4 hónap alatt próbáltam mindent .odafigyelni az étkezésre (jobban) vitaminokat szedni pluszban még bioptron lámpát is pár hétig.gyógytorna is volt.

a véreredmények már teljesen jók.szal remélem meg is marad ez így.ezután jobban odafigyelek az egészségre ez fontos!bár nekem nem volt nagyon súllyos a gyulladás(nem dagadt be vagy ilyesmi)

de üzenem mindenkinek h ki lehet ill. ki kell gyógyulni ebből.

minden jót!üdv

576. Meda
2010. jan. 27. 16:58

Sziasztok!


Ma 2010-ben végre mehettem először dolgozni, hosszú kuksolás után. Szokatlan volt... És a kollegák nagyon örültek nekem és csodálkoztak. Jééé megjött, hát hol voltál???? Nagyon aggódtak értem, de a Főnököm munkaidő kezdetekor,amikor bejött, úgy örült! És végighallgatta. Mondtam neki a végén hogy most először dolgozom idén, mire nevetve: ugyan dehogy először!

A munka úgy-ahogy mendegélt, de érdekes módon a hangom rekedt-suttogóra sikeredett. Pedig otthon sokkal hangosabban is tudtam beszélni....

Kicsit hűvösebb a melóhely, mint otthon.

Jövő héten, ha minden igaz és nem alakul közbe semmi, megyek az ORFI-ba hétfőtől péntekig az Ambulanciára áramos háti kezelésre.

575. szimba
2010. jan. 27. 10:26

Sziasztok! Nekem volt egy.ét rosszabb napom, estére a kezeim nagyon belobbantak (érdekes módon a lábaim nem), de most egészen jól vagyok! :-)

Nem akarom elkiabálni, de én úgy látom, hogy nekem a Humira sokkal jobb, mint az Enbrel volt.

574. Era81
2010. jan. 27. 08:11

Sziasztok!

Hogy vagytok? Én talán egy kicsit jobban, már nem sántikálok annyira, legalábbis nem midig.Egy hete ksptam meg az új biológiai terápiát, most várom a csodát.Szeretnék már normálisan járkálni.

Meda, nem semmi, amin keresztül mentél, de gondolom, minden nap jobb lesz egy kicsit.

573. Meda
2010. jan. 25. 20:21

Sziasztok!


Ma voltam Érsebésznél, köszönésem után azt mondtam: visszajöttem, ujjászülettem, itt vagyok. Meglepődtek. Ujjászülettem? Igen! És nem mondtam nekik semmit a kálváriámról.

2 napon át küszködtem a 8 napból a kórházban, mert el akartam menni. Eszméletvesztés, kóma nem volt. Éberen virrasztottam át az éjszakákat és 48 órán át lázas, súlyos köhögési roham. Anyám sírt, nem bírta nézni azt sem, hogyan szenvedek.

A 3. napon alábbhagyott az egész, úgy nézett ki: meg fogok gyógyulni. Mindenki örült, addig a pereputtyom nagyon megriadtak a 2 nap miatt. A család még jobban megijedt. . . . . .

Aztán elölről kezdtem a 3. napon, mindent újratanultam.

A 4. napon 2009. dec. 30.-án születtem ujjá, amikor felkeltem az ágyból és átültem a fotelbe a szobán belül.


A január eleji vérkép leletem totál rossz, egyetlen orvosnak sem tetszett, így az érsebésznek sem. Magas vérsejt süllyedés és magas trombocyta szám miatt operálhatatlan vagyok, no és a vasraktáram is kiürült. Félév, mire újra feltöltődik, csak utána műtenek. Az érsebész megadta a mobilszámát is :)

Anyám azt mondta: nem egy csőlátó doki, az egész embert néz bennem.

Holnap megyek dolgozni idén először a hosszú otthoni "raboskodás" után.

Drukkoljatok, hogy bírjam az első melót!


Na, megyek szunyálni, izgulok a holnapi fogadtatás és a meló miatt.


Bocs az offért.

572. Meda (válaszként erre: 570. - Era81)
2010. jan. 24. 11:50
Persze, nem szüntettem meg semmit, hozzá járok továbbra is. Ő a kezelőorvosom.
2010. jan. 23. 19:40

Sziasztok! Február 2-ára kaptam időpontot a doktornőhöz. Mehettem volna előbb is, de nekem csak a délután volt jó,mert vettünk egy kutyust és nemtudom délelőtt kire hagyni, délután meg lejön anyu és vigyáz a gyerekekre is meg rá is.


Nekem a kezeim ( kézfejem )néznek ki szörnyűen, tipikus raynaud szindrómás tünet, már megőrülök tőle. Gyógyszertári vizes alapú krémet írattam rá, mert évek óta ezt használtam minden télen ilyenkor. ( bár akkor még nemtudtam, hogy ez egy betegség jele ) Igaz nem használ semmit, tehát el nem múlik tőle a dolog, majd csak tavasszal, amikor már nincs hideg, de legalább nem repedezik annyira be a kezemen a bőr, csak kicsit.

Majd most megkérdezem a dr-nőtől ezt is, hogy nincs-e erre valami krém, amivel többet érek.

570. Era81 (válaszként erre: 568. - Meda)
2010. jan. 23. 14:25

Sziasztok!

Meda, azt nem tudom, hogy a kopásos betegeket hol látják el, de a Sevcic doktornő a régi szobájában van,ha ő a kezelőorvosod,gondolom ezután is hozzá kell járnod, nem?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook