Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
629. Meda
2010. márc. 15. 20:41

Sziasztok, márciusban volt már valaki orvosnál? És mit mondtak? Hogy vagytok?


Van-e újabb kezelés, amit írtak, vagy a régi kezelést folytatjátok?


Szenvedésmentes napokat kívánok Mindenkinek puszival!

628. Meda (válaszként erre: 616. - 35c81b79eb)
2010. márc. 12. 19:21

Ne irigyelj nincs miért :)

Ha valaki tünetmentes, annak inkább örülnék.

Mi az az ESG vizsgálat?, bocs a buta kérdésekért.

Mert csak álreumás vagyok egyelőre ;)

627. Meda (válaszként erre: 626. - Era81)
2010. márc. 12. 16:18

Sose legyen rosszabb senkinek, nemcsak ebben a betegségben.


Ezt kívánom Mindenkinek és a lehető legkellemesebb ünnepeket, fájdalommentes napokat Mindannyiótoknak :)


Puszi Mindenkinek!

626. Era81 (válaszként erre: 625. - Meda)
2010. márc. 12. 15:11
Köszönjük, és reméljük a legjobbakat. Én már abban is kiegyeznék, ha nem lenne rosszabb.
625. Meda (válaszként erre: 624. - Era81)
2010. márc. 12. 14:45

Szomorúan olvastam soraidat és Szimbáét is.


Szorítok Nektek hogy a biológiai terápia kísérlete érjen valamit és sikerüljön.

Jó lenne ha legalább tünetmentesek lennétek nemcsak Rátok, hanem a többi fórumozóra is vonatkozik.


Hajrá!

624. Era81 (válaszként erre: 620. - Meda)
2010. márc. 12. 11:48

Sziasztok!

Hát nem hiszem, hogy végleg meg tud gyógyítani a biológiai terápia, bár elvileg arra van kitalálva, hogy gátolja a gyulladás kialakulását.Persze jobban érzem magam mint előtte,de nem vagyok tökéletesen jól. Talán a harmadik infúzió után még jobb lesz, mert azt mondják,a 3. alkalom után ér valamit.

623. szimba (válaszként erre: 622. - Meda)
2010. márc. 12. 06:42

So-so. A laborom elég jó megint, most van egy két érték határon, de szó szerint csak egy hajszállal tér el a normálistól, illetve a vasam alacsony, de ez néha előfordul, aztán magától megjavul.

Reggelente arra kelek, hogy fájnak a vállaim, a bokám is volt már jobb, de összességében sokkal rosszabb is. Nekem az a biol. terápia arra jó, hogy ne zuhanjak teljesen össze, de se tünetmentes nem vagyok, gyógyítani meg aztán pláne nem tud... Sajna.

622. Meda (válaszként erre: 619. - Szimba)
2010. márc. 11. 20:28
Bocs, de nem írtál Magadról, hogy vagy?
621. Meda (válaszként erre: 619. - Szimba)
2010. márc. 11. 20:27
Köszi hogy a gyors választ :)
620. Meda (válaszként erre: 617. - Era81)
2010. márc. 11. 20:26
Mennyire bírod a biológiai terápiát? Meg tud-e gyógyítani végleg?
619. szimba (válaszként erre: 618. - Meda)
2010. márc. 11. 19:58
Era infúzióban kapja a biológiai terápiát. Amivel én szúrom magam (persze nem pont ugyanezt a fajtát).
618. Meda (válaszként erre: 617. - Era81)
2010. márc. 11. 19:07
infúzióóóóót? mire? :(
617. Era81 (válaszként erre: 614. - Meda)
2010. márc. 8. 08:20

Sziasztok!

Már túl vagyok a második újfajta biológiai terápián. A bal bokám, amivel mindig szenvedtem javul, nem is dagadt, viszont a jobb néha nagyon fáj. Lehet, hogy ilyen idétlenül vagyok "összerakva", hogy ami jó az egyik lábamnak az árt a másiknak.Az orvos biztat, hogy jó ez a terápia, mert mióta kapom, legalább a térdeim nem dagadtak be.És a süllyedésem is normális.24-én kapom a következő infúziót.

2010. márc. 7. 20:59

Irigyellek,nekem nagyon fáj a jobb kezem, sőt iszonyatosan hideg. Ma amikor a lányomat öltöztettem,sikítozott,hogy nagyon hideg a kezem. Én meg viccesen odamondtam neki,hogy lesz ez még rosszabb is. Erre ő azt mondta, hogy ennél rosszabb már nem lehet. :(

Holnap megyek Pestre ESG vizsgálatra, ami elvileg látja az ízületek állapotát is, hát nagyon kíváncsi vagyok mit mondanak. Remélem csak jót! :)

615. Meda
2010. márc. 7. 18:31
Igaz, tünetmentes vagyok egy ideig, remélem nem újul ki.
614. Meda
2010. márc. 7. 18:30

Sziasztok, hogy vagytok? Mikor mentek orvoshoz? Már voltam, minden oké.


Az állapotom egyre szebben javulgat :)

Ezt a doktornő is mondta.

613. Meda (válaszként erre: 612. - 35c81b79eb)
2010. márc. 5. 21:30

Iiiiiigen, az ébredések mindig rosszak. Volt, amikor az úttesten bódultan átkelve, elsüvített előttem az autók. Sokszor majdnem elütöttek, se láttam-se hallottam. Még februárban pedig a BKV megállóhoz túloldalra menet, megbotlottam a fagyos jég alatt a mély keréknyomban, ahol kátyú is volt. A járdaszegélybe vágtam a térdemet. Kellemetlen, de az ijedelmem nagyobb volt a fájdalomnál. Aztán 1 héttel később az otthonomban szintén elestem, ugyanarra az oldalra. Tehát ugyanazon a térden egymás alá szép kis "bélyeg" volt látható, ami lassan halványul már.


Az eleséseim változatosak, szóltak már nagyobbakat is.

2010. márc. 5. 12:36

Ez nem most volt, kb. 7-8 éve. Azóta már egész jó a vasam. Nemtudom minek köszönhető,de jó.

Mindig nagyon alacsony volt a vasam és alacsony a vérnyomásom. Gyakran indult azzal a reggelem suli előtt még annak idején, hogy mikor kiszálltam az ágyból elájultam.Pár perc után magamtól észhez tértem és ment minden tovább, csak az ébredések voltak rosszak.

611. Meda
2010. márc. 5. 10:48
Vénásan adták be? Olyan súlyos az állapotod?
2010. márc. 4. 21:16
Az csak sima "vas" injekció volt, nemtudom mi volt a neve, már jó pár éve volt. Csak mivel nagyon alacsony volt már a vasam és a hemoglobinom, túl sokáig tartott volna "feltölteni", vénásan gyorsabb volt. Azthiszem minden nap kaptam egyet 5 napig.
609. Meda (válaszként erre: 608. - 35c81b79eb)
2010. márc. 4. 21:12
Miféle és milyen injekciót kaptál? Az ORFI-ban szuriztak????
2010. márc. 4. 20:47
Én is szedtem, de már volt olyan alacsony vasam is, hogy az injekciózás volt a jó megoldás.
607. Meda
2010. márc. 4. 20:42

Sőt a dokinőm még érdeklődött is az érsebészeti dolgaimról is. Megmondtam...hogy mi a helyzet.

Nincs egy szál vasam se a szervezetemben, teljesen kürült. Még hónapokig kell szednem, azután kell az érsebészettel konzultálni. Ferrograd Folic-ot szedem, az nagyon feljavítja a szervezetet.


Az ORFI-s dokinőm gyógyulttá nyilvánított és ha bármi panaszom lenne, menjek hozzá.

606. Meda (válaszként erre: 604. - 35c81b79eb)
2010. márc. 4. 20:33

Az érsebész szerint már nem szedek a "trombózis" miatt mert elmúlt már a visszérgyulladás. A műtétre még nem kerülhetett sorra, mert akkor túúúúl magas volt a trombocyta számom és totál rossz volt a januári vérképem. A mostani, márciusi vérképem az ORFI-s dokinőm szerint már gyönyörű. Megnézte mind a 3 havit :)


Szimba: tényleg jó hír, hogy ahhoz a doktornőhöz jáááársz. Jó koponya, de tényleg mert mindent észrevesz. Te is tudod :)

605. szimba (válaszként erre: 603. - Meda)
2010. márc. 4. 10:23

Nekem viszont még a protéziseimről is gyakran elfeledkeznek (talán így 3 év után már nem, de emlékszem, még tavaly is minden vizsgálatkor meglepődtek rajta, pláne hogy kettő van), pedig azért ez így 31 évesen elég ritka. És már a második is több mint 3 éves (az első meg már 6 lesz a nyáron...). Éppen a műtét után kezdtem járni a 3-as reumára.

Jó hír viszont, hogy ebben a hónapban a szokásos kontrollra nem kell a főorvos úrhoz is mennem, nem nagyon volt időpontja, és mivel a receptet sem ő írja, elég a doktornőhöz mennem. :)

604. 35c81b79eb (válaszként erre: 603. - Meda)
2010. márc. 3. 21:55

Ez nagyon jó, ha ilyen jó orvost talál az ember, az enyém is ilyen szerencsére, bár én végig jártam azt a bizonyos göröngyös utat idáig. Néztek már hü..ének, 10 éve rohangáltam orvoshoz, többször föladtam, és mondtam én már többször nem járatom le magam,úgyis azt gondolják, hogy megbuggyantam. Mindenáron rám akarták bizonyítani, hogy teniszkönyökem van,de mivel nem ott fájt a kezem, inkább én voltam a bolond. :(

Ez a Dr.-nő, akihez egy éve járok, kapásból megmondta mi a problémám.

Neked kell szedned valamit a "trombózis" miatt?

603. Meda (válaszként erre: 602. - 35c81b79eb)
2010. márc. 3. 17:54

Nekem is nagy erre a hajlandóságom.

Az ORFI-s dokinőm viszont nagyon jó koponya, mindenre emlékszik, azt is meg tudta mondani hogy mit nem szedek már....

Azon csodálkozom, hogy a vérképem alapján így rákérdezett, amire igazat mondtam. Láttam úgyis tudja. Pedig nem a szakterületéhez tartozik a téma, mégis észrevette.

2010. márc. 3. 17:15
Ez,ami nekem magas lett,annyit jelent, hogy nagy a trombózisra való hajlamom,de egyenlőre nem szeretnék én sem gyógyszert szedni. A dr-nő szerint,ez alapján a labor után, nincs autoimmun betegségem egyenlőre, de azt mondta mindenképpen ellenőrizni kell a vérképemet többször, mert bármikor kialakulhat. Ezért kért teljes körű immunológiai vizsgálatot, mert ott jobban megtudják mondani.
601. Meda
2010. márc. 3. 17:13
Viszont nagyon sokat kéne tornáznom, tornáztatni minden ropogó ízületeket megmozgatva.
600. Meda (válaszként erre: 599. - Szimba)
2010. márc. 3. 17:11
Nem tudom, hol lehet bennem gyulladás? Egy biztos : nem RA......, megmondta a doki, h semmi gyulladást nem észlelt az ízületemben.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook