Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
779. ursula_80 (válaszként erre: 778. - Horváthanita)
2011. nov. 10. 06:25
Szia! Az én kislányomnál szisztémás típust állapítottak meg. Nálatok ezekszerint egy izületet érint, ugye? Van egy ismerősöm akinek a kisfia szintén egyizületes, neki a térde. Szépen javul, lassan a methotrexatot is elhagyhatják. Bízom benne, és szorítok nektek, hogy mihamarabb meggyógyuljon a picurod. Nálatok hogyan kezdődött? Mert az én kislányomnak egyik napról a másikra gyulladt be az összes izülete, és egyből rávágták a diagnózist, holott az immunszerológia negatív, előtte felső légúti megbetegedései voltak hetente, és a vérvétel ki is adta a baktériumot ami okozta. Én már 3 orvosnál voltam, és mindhárom szögellentétes véleményt mondott, miszerint nálunk a fertőzés szövődményéről van szó.Ezért mai napig kétségek között vagyunk, mert nem tudjuk mi is volt az az izületi gyulladás. 3 hónapig kapott szteroidot, amit most elhagytunk és teljesen jól van. Te voltál már több orvosnál?
2011. nov. 9. 16:13
sziasztok.Kislányomnak 20 hónapos korában diagnosztizálták a JIA-t. prednisolonnal kezdtük,boka izület csapolás, jelenleg MTX-ot szed lassan két éve . van javulás erre de nem elég az orvos szerint. Ezért biológiai terápiát javasol.Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban kérem irjon mert nagyon sok félelmem van.Elöre is köszönöm.
2011. okt. 28. 09:22
Sziasztok! Most bukkantam erre a fórumra. Nekem 4 éves a kislányom. Szisztémás JIA-t állapítottak meg nála. Tudna valaki tapasztalatot írni ezzel a betegséggel kapcsolatban? Minden érdekel. Köszönöm
2011. ápr. 26. 16:10

Most találtam meg ezt a fórumot,látom mennyien szenvednek ezzel a betegséggel.=(

Láttam volt anyuka akinek a kisgyereke szenved ezzel a betegséggel,neki üzenném tényleg ki lehet belőle gyógyulni!

Nálam 2 éves koromba derült ki,nagyon rossz volt,a bal térdem volt rendszeresen feldagadva,rengetegszer volt,hogy hetekig nem birtam felállni,nem járhattam óvodába,állandóan magas lázam volt.Engem is mindenfelé küldtek,de szerencsére elég hamar bekerültem az ORFI-ba Balogh Zsolthoz,akit tényleg csak dicsérni lehet.

Nagyon nehéz éveket éltünk át,rendszeresen járnunk kellett,rengeteget voltam kórházba,mindenféle erős gyógyszereket kellett szednem ,anyukámnak a munkahelyét is ott kellett hagynia miattam!

Aztán hirtelen 10éves korom körül elmúlt,kinőttem!

Azóta több,mint 10év telt el,21éves vagyok(lány) és úgyanúgy teljes életet élek,mint a korombeliek.

Semmi nyoma nincs a betegségnek,úgyanúgy csinálok mindent,ha akarok túrázok,futok stb.Sokan el se hiszik,hogy voltak évek,mikor rendszeresen nem birtam lábraállni.Néha annyi,hogy ha pl.nagyon ideges vagyok,vagy tényleg nagyon sokat mentem,akkor kicsit fáj a lábam pár óráig,de ez csak párhavonta fordul elő,és tényleg kibirhatóan fáj.

Gyógyszert sem kell szednem,csak évente megyek az ORFI-ba kontrollra.=)

Nagyon sok erőt,jobbulást és gyógyulást kivánok mindenkinek!

775. amacska (válaszként erre: 774. - Szimba)
2011. jan. 21. 16:02
én még hezitálok...jól sikerült a mütéted és minimal invaziv beavatkozás volt?
774. szimba (válaszként erre: 773. - Amacska)
2011. jan. 21. 08:50

Szia! Bocsi, csak most néztem a fórumra. :(

Igen, mindkét csípőmben protézis van, az egyik 7, a másik 4 éves.

773. amacska
2010. nov. 8. 20:11
sziasztok!szimba csipőprotézist tettek be neked?
2010. nov. 7. 14:55
Érdemes ezt is kipróbálni. Nutrend Flexit Liquid. 7 összetevőt tartalmaz: Chondroitin, Glucosamine, MSM, Hyaluronic acid, Glycine, L-Proline, és C vitamin. Szerintem tökéletes kombináció, nekem bevált.
771. Era81
2010. okt. 4. 10:25

Sziasztok!

Szimba, sajnálom, hogy nem jól érzed magad. A Humirát kapod még vagy már lecserélték?

Én jól vagyok, egy hétig a Vörös-tengerben pancsoltam (nászúton voltunk), nagyon jót tett az izületeimnek.Nagyon sokat mászkáltam, izomlázam is lett, de a bokám még akkor sem fájt nagyon.Ki fogom próbálni itthon a tengeri sós fürdőt!

770. szimba
2010. szept. 30. 18:54

sziasztok!

hát, nem vagyok túl jól mostanában, a térdeim vacakolnak. ami a legjobban megrémít, hogy nem az a szimpla gyulladásos fájdalom, hanem nyikorog, recseg, ropog. nagyon félek, hogy azok is el kezdenek kopni, mert akkor nem tudom, mi lesz velem. :(

ania, te hogy vagy?

Era, mi újság?

769. ania1986 (válaszként erre: 768. - Szimba)
2010. szept. 30. 08:23
Szia!Szimba.erre tévedtem és látom itt vagy:-))))))örülök neked.én azóta nem rtam sem ide sem máshova.:-)jól vagy?
768. szimba
2010. aug. 31. 09:28
Itt vagyok, de írtam privit is! :)
767. Era81
2010. aug. 25. 07:15

Hali!

Nézi még valaki ezt a fórumot? Szimba, ha erre jársz, írj valamit!

2010. júl. 13. 20:28
Oh, köszi szépen! :)
765. szimba (válaszként erre: 764. - Szimba)
2010. júl. 13. 19:43
Ja, már ott vagy! Be is engedtelek! :)
764. szimba (válaszként erre: 763. - A77fe5e006)
2010. júl. 13. 19:42
Szia! Gyere a klubba! :)
2010. júl. 13. 19:14
Sziasztok!Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra!Jó lenne néha beszélgetni, olyan emberekkel akiknek hasonló izületi gondjai vannak.Ugyanis akinek nincs, az el sem tudja képzelni mennyire szörnyű ez!Nemtudok mindig internet közelébe lenni de igyekszem, mert hasznos dolgokat olvasgattam eddig és örülök neki hogy vannak még olyan emberek akik kicsit odafigyelnek a másikra is!Rengeteg kérdésem lenne, de igérem lassan adagolom majd :)
762. Meda
2010. júl. 10. 15:01

Új, megváltoztatott klubcím:


Reuma: Ízületi artrózis és sokféle ízületi gyulladás, lelki nehézségekkel ide!!


Erre keressetek rá :)

761. Meda
2010. jún. 28. 18:44
Ízületi artrózis és ízületi gyulladás klub, erre keressetek rá :)
760. Meda
2010. jún. 27. 16:49
Sziasztok, amiről tudni szeretnétek vagy tanácsot kérni, bejelentkezéssel írhattok a klubba.
2010. jún. 16. 22:27
Sziasztok! Új vagyok itt de olvasom a hsz-t harminchat éves vagyok és hat-hét éve van RA-m . Felsőlégúti fertőzéstől lett és jártam reumatológushoz is.Ameddig dolgoztam, sokat fájt, Átestem már Medrol-on , de eddig csak az Indom... végbélkúp segített. Mert tablettákat nem szedek be. Terhes lettem, négy hónaposan iszonyatos fájdalmaim voltak. A csuklóim és a bokáim viszont hatodik éve félelmetesen néznek ki. Viszont! a terhelés alatt/után nem fájnak. Nem is tudom mire fájdulnak meg. De nagyon el vagyok keseredve mert a picikémet még fel szeretném nevelni !!!
2010. jún. 16. 17:49

Sziasztok !


Nagyon rég voltam itt. :( nem voltam valami jól egészségügyileg meg be is kellet feküdnöm az orfiba.

Kapja valaki már a mabthera infúziót? Van olyan jó mint az embrel ? Nekem már az se hat :(

előre is köszi

757. szimba (válaszként erre: 756. - Kertikacsa)
2010. jún. 15. 14:46

ez sajnos gyógyíthatatlan. :( illetve gyerekkorban még ki lehet nőni.

pár éve már az is nagy eredmény volt, ha a szintentartás sikerült, de inkább a folyamatos romlás volt jellemző. (rám abszolút gyors romlás.) ezek a biológiai terápiák viszont már egész jól szinten tartják a betegséget, legalábbis nekem azóta nem ment tönkre teljesen egy ízületem se, mint ezeket megelőzően, gyógyszerek mellett.

abba nem merek belegondolni, hogy a szervezetben mit okoz ez a sok gyógyszerezés, csal bízom benne, hogy nem túl nagy károkat.

756. kertikacsa (válaszként erre: 755. - Szimba)
2010. jún. 15. 08:56
Te már sok orvost megjártál, mivel bíztatnak az orvosok ez elmúlik, vagy aki izületes az élete végiig, jobb-rosszabb napokkal át kell vészelnie az éveket?
755. szimba (válaszként erre: 754. - F9dd4f4297)
2010. jún. 14. 07:00
Szia! Dehogy! :) Hetente-kéthetente beadsz magadnak bőr alá egy szurit, vagy a kórházban bekötnek neked havonta egy infúziót. Ennyi. :)
754. f9dd4f4297 (válaszként erre: 753. - Szimba)
2010. jún. 13. 18:32
Sziasztok, erre a fórumra tévedtem. Magam is izületis vagyok, kopásos. Ez a biológiai terápia fájdalmas?
753. szimba (válaszként erre: 752. - Kertikacsa)
2010. jún. 10. 16:42
ez egy viszonyleg új "gyógymód" azoknak, akiknek a nemszteroid/bázisterápia nem használ. injekció vagy infúzió, különböző hatóanyagokkal, hetente/kéthetente/havonta beadva. legalább hat féle van már Magyarországon, hozzájutni elég nehéz, és borzalmas az adminisztrációja, mert évi több millió forintba kerül.
752. kertikacsa (válaszként erre: 749. - Szimba)
2010. jún. 10. 15:59
Köszönöm a válaszod, mi ez a biológiai terápia?
751. 16d1dd6891 (válaszként erre: 749. - Szimba)
2010. jún. 9. 15:52

sziasztok,

csak háziorvoshoz mentem, nem vett komolyan. a vicc az, h hetek óta kinlódtam, h eljussak hozzá, csak mindig annyira pocsék állapotban volt a lábam, h nem sikerült. most elvittek, de mivel nincs duzzanat az izületeimen, nincs is bajom. én nem bánnám, ha nem lenne izületi gyulladásom, de akkor mi a feném van/lehet? tudom, ez hülye kérdés, csak most annyira elegem van. kaptam Xilox granulátumot, h szedjem be, ha fáj. de ha szinte minden nap fáj?:(( ehh...mindegy. ilyen Xiloxot szedett valaki? érdemes kipróbálni? miért fájhatnak az ember ízületei, ha nincs gyulladása?

750. szimba (válaszként erre: 748. - 16d1dd6891)
2010. jún. 4. 14:04

már miért lennének szánalmasak a tüneteid? külnben is, mindenkinek a maga baja a legnagyobb :) de azért itt mi átérezzük egymás fájdalmát is.

mindenképp menj el orvoshoz, és szerintem az első pillanatban lehet látni, hogy milyenhez kerültél. (az ORFI-ban például nagyon emberségesek.) nálam mivel nem tudtak igazán rájönni a betegségem okára (a mai napig sem, tíz év alatt), kifejezetten rá is kérdeztek, hogy ért-e valami érzelmi megrázkódtatás, mielőtt előjöttek a tüneteim. szóval egy normális orvos biztos nem néz emiatt hülyének :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook