Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fiatal kutya táplálása fórum

Fiatal kutya táplálása (beszélgetős fórum)


14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Asinel 75)
2019. jan. 9. 15:16
Magadnál vagy a sokk után, agyaska? Olvass utána a dolgoknak, mielőtt osztod az észt.
13. tomka1 (válaszként erre: 12. - Asinel 75)
2019. jan. 8. 18:13

Sziasztok köszönöm a válaszokat azóta voltunk dokinál nekünk is ezt a quamatelt írta fel.

Most ezt szedjük meglátjuk. Viszont most meg nem nagyon iszik az vajon mitől lehet?

12. Asinel 75 (válaszként erre: 7. - Tomka1)
2019. jan. 8. 16:06
Nekem van egy 8 éves igen válogatós yorkim. Ne tudd ,meg hányféle tápot kipróbáltunk, mire megtaláltuk az igazit. Nála is jellemző volt előtte ez a habos sárgás hányás. Ma már nagyon ritka. Konzerveket egyáltalán nem szereti, pedig abból is sokat teszteltünk. Mikor kicsi volt sokat adtam neki főtt csirke húst, kis főtt rizzsel,(jól megfőtt rizzsel), meg főtt répával. A táp ami bejött neki acana kis testű kutyáknak való tápja.(Ma már senior tápot kap). Csak ezt volt hajlandó megenni, meg persze a húst hússal.Én csontot is szoktam neki adni,persze csak óvatosan, nem mindegyik megfelelő. Az is jól elbánik a gyomorsavval. Ha nem javul a dolog, mindenképp beszéljél állatorvossal.
11. Asinel 75 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2019. jan. 8. 15:50
Atya ég, quamatelt adsz a kutyának. Legalább állatorvos javasolta, vagy magadtól eszelted ki?😮
2019. jan. 7. 23:35
Barf etetést próbàltad már?
9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Tomka1)
2019. jan. 6. 12:50

Nem fog éhen halni, hidd el.

Ha éhes lesz, megeszi. Ne hagyd, hogy hülyére vegyen.


Amúgy az én yorkim is savas, fél Quamatelt adok neki.

Táptól ritkábban, konzervtől állandóan.

8. ab3619a9cd (válaszként erre: 7. - Tomka1)
2019. jan. 6. 12:07

Ez a kutya nagyon savas. Ott valami gubanc van! Soha semmit nem főztem a kutyáknak másképp, mint magunknak, mégsincs bajuk.

A kisebbikem pl. imádja a tésztát. Mértékkel próbáltad már? Nem okozhat savat!

7. tomka1 (válaszként erre: 6. - Ab3619a9cd)
2019. jan. 6. 11:26

Igen már sokat kipróbáltunk de finnyás egy kutyus:) Pedigreet is meg márkásabbakat, prémiumokat stb de nem kell neki. Max ha rizsbe húsba belekeverem de a rizstől meg ugye néha gondja van.

Olvastam hogy a rizst a kutyusoknak máshogy kell főzni nem csak simán hanem jó pépesre? lehet hogy az a gond hogy nem volt elég jól megfőzve? De a virslit se bírja néha meg mást se nem értjük :(

6. ab3619a9cd (válaszként erre: 5. - Tomka1)
2019. jan. 6. 10:22
Az baj, mert ha sok a sava akkor a táp felszívná! Van több gyártó, próbálgassátok! Az egyik kutyám a vas szöget is megeszi de a kicsi csak a Pedigree tápot..
5. tomka1 (válaszként erre: 3. - Ab3619a9cd)
2019. jan. 6. 10:14
Sajnos a szárazat nem eszi meg csak megszagolja aztán elmegy a tálkától. Próbáltuk hogy akkor mást nem kapott de később se kellett neki
2019. jan. 6. 10:12
Köszi a válaszokat, igen volt féregtelenítés is már többször is. Igen azt tudom hogy a fűevés utáni az természetes de neki fűevés nélkül is szokott lenni hab itthon a lakásban.
3. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2019. jan. 6. 10:08

Szia!

Egy darabig próbáljátok csak szárazat adni neki, de mindenképp a neki valót! Csivavámnak mini kutyáknak valót adok, a tiéteknek is van megfelelő. És sok víz!

2019. jan. 6. 10:04

Fűevés utáni hányás természetes dolog, mivel éppen azért eszi a füvet, hogy a gyomrában lévő szőrcsomókat kihányja. Az 1 éves kutya már nem kölyök. Ha még nem volt féregtelenítve, nem ártana megejteni, és főleg másik állatorvost keresni.

Több minden megtalálhatsz a gugliban, pl.

[link]

Remélem, rendbe fog jönni a kutyusod.

2019. jan. 6. 09:50

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Befogadtunk egy kutyust fél éve, akkor az állatorvos szerint 7-8 hónapos lehetett. Nagyon édes kis keverék szőrmók kutyus, talán terrier, yorki keverék de nem tudják. Hosszabb a lábacskája de a pofija olyan yorkis:)

Elvileg a keverékek szívósak de ennek a kutyusnak a gyomra nem a legjobb. Sokféle étellel próbálkoztunk, házi, száraztáp, nedvestáp. Amúgy s egy nagyétkű kutya és válogatós is:) Viszont időközönként kijön belőle amit megevett. Pl- a főtt rizs,gabonák virsli is. Van hogy hasmenés is volt csak úgy a semmiből.


Csak nem tudjuk, hogy ezek-e a rosszak neki mert volt hogy semmi baja nem volt de volt hogy kijött. Többször volt olyan is hogy csak egy kis sav jött fel de nem fűevés után csak úgy.

De egyébként tök jó kedvű ugrálós édes kutya nem beteg, állatorvosnál is többször jártunk ő azt mondta hogy masszív egészséges kutyus és az idegesebb kutyáknál fordul elő hányás. Na de ennyiszer? Vagy lehet hogy még fiatal és náluk többször fordul elő ilyen? Igaz mostanra már elmúlt 1 éves.

Gondoltuk megkérdezünk egy másik dokit hogy valahogy ezt ki lehetne-e vizsgálni, talán vérvétellel vagy máshogy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook