Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatal anyukák beszélgessünk! fórum

Fiatal anyukák beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. jan. 11. 20:07

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne, mert már eddig is sok segítséget kaptam tőletek.

Kisfiamnak (3hetes)híg (hasmenéses) sárga a széklete. Ez normális? Szoptatom nem kap semmilyen más táplálékot csak teát a hasfájására.

33. böbe83 (válaszként erre: 31. - Reinicz)
2008. jan. 11. 19:16
Szegény, szerintem, ha nő rendesen, és nincs hasmenése, akkor nem.
32. ALLICS (válaszként erre: 28. - Mokka78)
2008. jan. 11. 11:26
Nekünk is egy lap volt a matrac alatt és ha már egy kicsit is lemászott a lapról már besípolt,akkor a miénk volt sz@r.
2008. jan. 11. 11:22
Sziasztok! Én még csak most fedeztem fel ezt a fórumot, és érdeklődni szeretnék tőletek, hogy normális ha a lassan 5 hónapos bébimnek még mindig fáj a pocija???
30. böbe83 (válaszként erre: 29. - Mokka78)
2008. jan. 11. 08:44

Nem normális, ha 10-15 mp-ig nem vesz levegőt!!

Ezt honnan gondolod? A bébik még többször vesznek levegőt, mint mi. Csak azért nem kell aggódni, mert egészséges babáknál nagyon ritka, hogy vmi légzésleállás történjen. Főleg jó szoc körülmények közt, nem dohányzó szülőknél.

29. Mokka78 (válaszként erre: 24. - Trixi1978)
2008. jan. 10. 14:56

Acsecsemőknél normális ha 10-15 másodpercig nem vesz levegőt ! DE én a helyedbe megbeszélném a védőnővel vagy a dokival!

a légzésfigyelőt meg kell nézni hogy hány másodpercre van beállítva! Van olyan ami 10mpután csippan! az nem túl jó!

28. Mokka78 (válaszként erre: 27. - ALLICS)
2008. jan. 10. 14:54

Alics ! ma már olyan légzésfigyelők vannak amiről nem lehet lemászni! A MIénk még a pelenkázón is érzékeli(egybe van az ágy meg a pelenkázó) ! Pedig csak a matrac alatt van a lap(3) !

ÉN annyira hozzászoktam ! éjjel ha megébredek csak ránézek a jelzőre és látom hogy szabályosan villog..... :)

27. ALLICS (válaszként erre: 24. - Trixi1978)
2008. jan. 10. 13:14

Szia!!

A légzésfigyelő csak arra való hogy megijesszen.Nekünk mindig lemászott róla minden éjszaka megszólalt így felkeltette mind a babát és minket.Ha csak egy kicsit nem érzékeli a babát akkor megszólal,mi 2 hónapos kora óta nem is használjuk.


Nézd a mellkasát vagy hajolj oda hogy hallod e a kis szuszogását.

26. böbe83 (válaszként erre: 24. - Trixi1978)
2008. jan. 10. 12:39
hát elég rossz lehet. Mindenesetre tedd a mellkasára a füled, így hallod, hogy ver a szive. Ha nem lélegezne (ami ritka) Hajtsd hátra kicsit a fejét és fújj bele az orrába és szájába egyszerre. De erre szerintem nem lesz szükség.
25. Trixi1978 (válaszként erre: 18. - Böbe83)
2008. jan. 10. 12:25
Én is ebben bízom, de ha őszinte akarok lenni vannak kétségeim!
24. Trixi1978 (válaszként erre: 22. - Mariann26)
2008. jan. 10. 12:23

Szia Mariann!


Különlegesek az emberek az biztos. Amikor terhes voltam mindenki felajánlotta, hogyha kérdésem van amikor megszülök vagy segítség kell keresem nyugodtan, de Te így keresnéd őket? Pedig sokszor tényleg tanácstalan az ember. Egyik este is Vajk sugárba kihányta amit szopott. Úgy megijedtem azt sem tudtam hogy mit csináljak, mert utánna meg szinte rögtön elaludt, azt sem tudtam, hogy vesz-e levegőt. Meg kellett ráznom, hogy kinyissa a szemét és érezzem, hogy lélegzik.

Te mit hallottál ha kihagy a baba légzése mit kell vele csinálni?

Ha erre a kérdésre van valakinek jó ötlete akkor légyszíves segítsen, mert lehet, hogy én vagyok túl aggodó, de néha becsipog a légzésfigyelő és ilyenkor urrá lesz rajtam az idegesség.

2008. jan. 10. 09:20
hát én néha ... szeretném, hogy sok barátom legyen, és nem is panaszkodhatok, de itt egy emberhez sem tudok igazán szólni. Kár, hogy még nem tud beszélni a manó :)
22. Mariann26 (válaszként erre: 14. - Trixi1978)
2008. jan. 9. 21:51

Szia Trixi!


Ez sajnos velem is így van. Akiket én a barátaimnak mondtam, eltüntek, mihelyt megszületett a picilányom. Igaz mindenkinek megvan a gondja-baja, de sokszor az elején nagyon nehezen tudtam feldolgozni. Tudom ez az élet rendje, ők is dolgoznak, családjuk van, gyerekek, nem is gondoltam egy percig sem, hogy engem fognak körbeajnározni, csak néha nekem is hiányzott, hogy valakivel beszélgetni tudjak, akár telefonon, akár msn-en, de valahogy ez is elmaradt. Szerencsére itt barátokra találtam a hoxán, akikkel tudok beszélgetni és tapasztalatokat cserélünk.

21. böbe83 (válaszként erre: 20. - ALLICS)
2008. jan. 9. 20:55
hát igen. Csak egy kicsit védeni akartam őket..
20. ALLICS (válaszként erre: 18. - Böbe83)
2008. jan. 9. 20:53
De azért egy telefont elereszthetnének!!!Ez a minimum.
19. ALLICS (válaszként erre: 15. - Trixi1978)
2008. jan. 9. 20:52
Szia!!Terhesség alatt én sem voltam kívánós viszont utána annál inkább.Ha szoptatsz most ne foglalkozz vele a lényeg hogy legyen tejed.Ha nem szoptatsz akkor meg szerintem ne edd túl magadat csokival...
18. böbe83 (válaszként erre: 14. - Trixi1978)
2008. jan. 9. 20:45
lehet ám, hogy csak még nem mernek, mert pici a gyerkőc. Én sem mertem volna régebben. Csak már három hónapos kor körül...
17. böbe83 (válaszként erre: 15. - Trixi1978)
2008. jan. 9. 20:43
ne aggódj megeszi a bébi
2008. jan. 9. 20:34
Hát lehet hogy foghízni egy kicsit! De azért ne vonj meg magadtól semmit! Lehet hogy a szervezetednek szüksége van rá,a csokiból merít energiát! :) :) :)
2008. jan. 9. 16:25

Lenne egy kérdésem, remélem valaki tud nekem segíteni!

Én a terhesség alatt egyáltalán nem voltam kívános, de mióta megszültem folyamatosan csak édességet ennék. Ez normális?Ettől nem fogok még jobban meghízni?

Előre is köszi a segítségeteket, véleményeteket.

2008. jan. 9. 14:25

Sziasztok!

Amikor a szülés előtt nekem azt mondták, hogy elfognak tűnni a barátok, őszintén szólva nem hittem el. De amióta megszületett a kisfiúnk Vajk 2007.12.20.-án szinte egy "barát" rám sem nyitotta az ajtót, de még telefonon sem kerestek.

Férjem reggeltől este 6-ig dolgozik, így ha a szüleim nem látogatnak meg bennünket egész nap ketten vagyunk a picivel. Néha elég magányosnak tudja érezni magát az ember.

Így én is szívesen csatlakoznék ehhez a fórumhoz. Én 29 éves vagyok és Vajk az első babánk.

2008. jan. 9. 09:21
Én meg épp el is költöztem. A férjem dolgozik, én meg egyedül itt nézegethetem a kicsit.... Nem bánom, de nem igazán ismerek senkit.
2008. jan. 8. 15:30

Nálunk is így vannak a barátok ! ők nem babáznak,és kerestek új barátokat helyettünk! :(

Igazán nem is bánom,aki maradtak azok igazi barátok!

11. bendegúzsimon (válaszként erre: 10. - ALLICS)
2008. jan. 8. 11:31
Gratulálok a fiadhoz, az én fiamat Bendegúznak hívják, és nagyon édes, gondolom a tied is!Annyi boldogságot tudnak nyújtani!
10. ALLICS
2008. jan. 8. 11:16
Szia nekem tegnap volt 4,5 hónapos a kisfiam Ármin.
2008. jan. 8. 11:09
Sziasztok! Szívesen csatlakoznék hozzátok! Most, hogy mondjátok, valóban elmaradoznak a barátaim, nem túl sokan látogattak meg minket. A kollégáim is szinte egytől-egyig ígérte, hogy jönnek, aztán a végén csak egy látogatott még meg! pedig már 4 hónapos a kisfiam. Most éppen jól elbeszélget ajátékaival a kiságyában. Igazán jó baba!
8. ALLICS (válaszként erre: 1. - Noncsi1985)
2008. jan. 8. 10:40

Szia!!

Érdekes nekem is vannak olyan "barátaim" akik meg sem látogattak minket,de ilyenkor lehet rájönni hogy ki is az igazi barát.Nekünk Árminnak az egyik barátnőm lesz a keresztanyukája,aki majdnem annyir a várta hogy megszülessen mint Én.Gyakorlatilag majdnem minden nap eljön nehogy lemaradjon valami fontos eseményről....Nagyon szeretem Őt.

7. ALLICS (válaszként erre: 5. - Zsozso323)
2008. jan. 8. 10:37

Szia!!

Most éppen ébredezik!

6. zsozso323 (válaszként erre: 1. - Noncsi1985)
2008. jan. 8. 10:36
szia Noncsi!!:) menniy idő vagy ha szabad megkérdeznem?:) sajnos ilyen helyzetben mint amit leirtál, ilyenkor derül ki, hogy ki az aki melletted van! de ne törődj velük. ott a kis babád és ő téged ugyis szeretni fog!!:)
2008. jan. 8. 10:34
szijasztok!megjöttem! szia ALLICS!mit csinál a picikéd??
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook