Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiatal anyukák beszélgessünk! fórum

Fiatal anyukák beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. josey
2008. febr. 15. 14:14

Lehet,hogy az Espumisanra gondolsz,nekünk az vált be.

Nálunk a GW székrekedést csinált...

2008. febr. 15. 13:41

Sziasztok!

Csak ide kattintottam. :) Én is fiatal anyuka vagyok, 25 éves, van két csemetém. Igazánból pont most olvastam Trixi javaslatát a Gripe Watert, és azért reagálok :) Nekünk egyedül ez segített a hasfájásos korszakban, hiába volt infacol, meg a másik, sajna nem jut eszembe, de ha igen megírom. Bár egyik sem segített, viszont a Gripe Waterről ódát tudnék zengeni. :) A lényeg, tényleg nagyon bevált, nyugodtabb lett a kicsim, és végre nem kellett hallgatnom szegénykém keserves sírását. Próbáljátok ki nyugodtan! :D

2008. febr. 15. 09:52

Sziasztok!


Végre megtaláltam azt a szert ami szinte teljesen elmúlasztotta kisfiam Vajk hasfájását. A neve Gripe Water ez egy gyógynövényes készítmény és nálunk 3 nap alatt már érezhető volt a hatás. Végre a kicsi éjszaka 6-7 órát is végig alszik, mert nem ébred fel arra, hogy fáj a pocija. Vajk 20.-án lesz 2 hónapos így azt mondják, hogy még 1 hónapig tart ez a hasfájós időszak.

61. josey
2008. febr. 6. 22:11

Én is sokat gondolkodtam 25 évesen,amikor még a láthatáron sem volt komoly kapcsolt,hogy vajon milyen lesz "idősebben" szülni,ha egyáltalán összejön.

De ma egyáltalán nem bánom,hogy így alakult!!!Megtaláltam életem párját,és ez a lényeg.Boldgok vagyunk,most már bébikénk is van,és egyikünk sem mai gyerek már..

Ilyesmin ne is gondolkodjatok...

60. josey (válaszként erre: 54. - Andix)
2008. febr. 6. 22:05

Szia,

ha így is lesz,akkor már ketten leszünk "nagymamik":))

59. böbe83 (válaszként erre: 58. - Pmjudit)
2008. febr. 6. 20:28

az a lényeg, hogy sikerült

sztem sem fontos annyira, h. mikor.

Csak az a rossz, ha sose érzi úgy az ember, h. itt az ideje, és azért vár.

Ha van apajelölt, akkor sztem, be lehet vállalni, nem baj, ha nem kap meg rögtön mindent a gyerkőc.

58. pmjudit (válaszként erre: 57. - ALLICS)
2008. febr. 6. 09:01
Nálunk meg volt minden 25 évesen, diploma, munkahely, lakás, esküvő, csak méppen évekig jártunk orvoshoz, hogy végre összejöjjön a baba!
57. ALLICS
2008. febr. 5. 22:40
Nekem rengeteg barátnőm fiatalon szül.Mondjuk ehhez sok dolognak passzolnia kell.Mi a kórházban 4-en voltunk egy szobában és 3an 20-23 év közöttiek voltunk.Én nem szülnék már 30 felett,de ha valakire akkor talál rá a nagy szerelem az más.De ha meg van minden férj...akkor minek várni??
2008. febr. 5. 20:39

Manapság későn szülnek a nők.

Én is 29 évesen szültem a lányomat /aki most 5 éves/ és én voltam a szobában a legfiatalabb, mindenkinek az első gyereke volt és van egy 11 hós kisfiam is.

55. Trixi1978 (válaszként erre: 54. - Andix)
2008. febr. 5. 20:33

Szia!


Szerintem ettől nem kell tartanod és a mai világban a nők többsége 30 évesen vagy még később szül. Persze ez "régen" nem volt jellemző, de ma ez már a természetes. Én most vagyok 29 éves és kisfiam Vajk most lesz 2 hónapos. Én sem vagyok fiatal anyuka, de a környezetemben mindenki aki most szült 30 körül van.

54. andix
2008. febr. 5. 07:09
Sziasztok.Én 31 éves vagyok.Két kisfiam van.Szerintem későn szültem mert a nagyobb most4 a kicsi2,5éves.Mire ballag a suliből lehet hogy megkérdezik tőle,miért a nagymamáddal jöttél?Szerintetek fennál ez a lehetőség?
53. josey
2008. jan. 29. 16:12

Nagyon édes,és gyönyörű neve van!

Biztosan nem lesznek hárman ilyen névvel az osztályban:)

Jó gyakorlást.Minden nap új meglepetéseket tartogat:DTermészetesen pozitív értelemben.


Majd bekukkantok néha hozzátok!

52. Trixi1978 (válaszként erre: 51. - Josey)
2008. jan. 29. 13:28

Szia!

Köszöntelek ezen az oldalon. Én már betöltöttem a 29 életévemet így én is az "idősebbek" közé tartozom.

Nekem annyiban könnyebb a helyzetem, hogy édesanyám sokat segít a kicsi körül. A én kisfiam most 6 hetes, így még igazán gyakorló anyukának mondhatom magam.

Ha úgy gondolod, hogy szívesen beszélgetnél én naponta felnézek erre az oldalra.

51. josey
2008. jan. 29. 09:34

Sziasztok.

Én ugyan az "idősebbek" közé tartozom(jaaaaj,a hétvégén már a 29et taposom...),de első babám 7 hónapos.

Csatlakoznék a szülés után édességen falók táborához!!Érdekes módon nem hízok,sőt...

És a barát nélküliekhez.Külföldről házasodtam ide,rövid ideig dolgoztam csak,így egyetlen barátnőm sincs.Van 1-2 ismerős,de azok nem "olyanok".Én is itt élem ki magam,itt panaszkodom,ide jövök az örömömmel.

A 7 hónap alatt még egyszer sem vigyázott a picimre senki,a férjem kihúzza magát,anyós meg nagyon elfoglalt:(

2008. jan. 28. 20:33

Sziasztok!


Szerintetek szoptatás alatt melyik fogamzásgátló módszer a leghatásosabb és a legjobb? Mit hallottatok a hüvelygyűrűről?

2008. jan. 25. 14:11
Nekem azt mondták a védőben, hogy Rubophen-t szedhetek lázra és fájdalomcsillapítóként is.
48. 61e5310fec (válaszként erre: 45. - Trixi1978)
2008. jan. 25. 11:34
Szia!!Én csak algopirint szedhettem!!!
47. Trixi1978 (válaszként erre: 46. - Böbe83)
2008. jan. 25. 11:17
Köszi
2008. jan. 24. 10:50
Panadolt pl lehet, meg mást, amiben csak paracetamol van. Még utánanézhetsz a pharmindex.hu honlapon.
2008. jan. 23. 13:25

Sziasztok!


Tudd valaki arról valamit, hogy szoptatás alatt milyen fájdalomcsillapítot lehet szedni?

Olyan gyógyszer kellene ami fejfájásra jó, mert sem az algopirint, sem a saridont, quarelint nem lehet szedni!

Előre is köszi

2008. jan. 14. 13:01
Köszi mindenkinek a jó tanácsokat! Az Infacol-t már próbáltuk, de nem történt nagy változás, eddig a gyógyszertárban kikevert víztiszta görcsoldót használtunk. Viszont most azt vettem észre, hogy ha fájdogál a foga, akkor nyűgös inkább a pocijára, amúgy ki tudja dolgozni magának! Ez összefügghet???
43. Foxy.
2008. jan. 13. 11:43

Sziasztok!

Szakdolgozatot irok. Információkra lenne szükségem. Pl.:Amikor még gyerekek voltatok miként babáztatok,aztán ha született kistesó akkor velük babáztatok-e, Hogyan? Miket?

Vagy ha esetleg most van akkora lányotok aki már babázik akkor arról irjatok nekem.


Köszönöm! Foxy.

42. böbe83 (válaszként erre: 41. - Mokka78)
2008. jan. 12. 16:34
aha, de szerintem látta, hogy teljesen egészséges a baba, és meg akart nyugtatni. De ha azt mondta nincs semmi baj, akkor nincs is:))
41. Mokka78 (válaszként erre: 39. - Mokka78)
2008. jan. 12. 15:36
A pár hetes babákról beszélek ,késöbb persze már nem olyan össze-vissza vesznek levegőt!
40. Mokka78 (válaszként erre: 31. - Reinicz)
2008. jan. 12. 15:34

Az én fiamnak is fájta pocija nagyon sokáig ! most 9és fél hós de most is előfordul!

Én is adtam neki Infacolt és espumizant is,de igazábol az vált be amikor minden pelenkázásnál megmaszíroztam a pociját! :)

39. Mokka78 (válaszként erre: 30. - Böbe83)
2008. jan. 12. 15:32
A Gyerek orcosunk mondta ,mert annyira rendszertelen még a lélegzetvételük hogy akár azis előfordul és nem probléma.
38. kszuzi
2008. jan. 12. 15:14

Sziasztok!

Én 25 évesen lettem anyuka, 2,5 éves a kislányom. Manapság már nagyon fiatal anyukának számítok, a baráti-,rokoni körben már mindenki legalább 3o éves és eszük ágában sincs babát vállalni. Szerintem félnek a felelősségtől s persze látták, hogy a kicsi irányítja azóta az életünket.A barátok persze már nem hívtak többé sehova, a kislányomat is sajnáltam, mert nem volt korabeli pajtása akivel játszhatna.

Soha nem bántam meg, hogy ilyen "fiatalon" felvállaltam, mert sok örömünk van benne és kíváncsi vagyok a többiekre akik majd 35 évesen rászánják magukat és majd én nézem ölbetett kézzel azt ahogyan rohangálnak a gyerekük után mint ahogyan ők tették.Egy percre sem vigyázott rá senki (és azóta sem), hogy esetleg egy kicsit fellélegezzek.

Egy éves volt a kislányom amikor már vissza kellett mennem dolgozni ( nálunk csak egy év a szülési szabadság ). A tanügyben dolgozom és persze még mindig megjegyzéseket kapok a " gyermektelenektől", hogy milyen jó nekem, mert sok a szabadnapunk, de nem éritk meg (hogyan is érthetnék? ), hogy a szabaság egy anyukának teljesen más. Nekünk ugyanúgy 7-kor kell kelni, reggelit, ebédet készíteni és akkor még a többit ne is említsem...Hát engem ezek a dolgok bosszantanak, de nagyon! Szép napot mindenkinek!

37. Foxy.
2008. jan. 12. 13:54

Sziasztok!

Szakdolgozatot irok. Információkra lenne szükségem. Pl.:Amikor még gyerekek voltatok miként babáztatok,aztán ha született kistesó akkor velük babáztatok-e, Hogyan? Miket?

Vagy ha esetleg most van akkora lányotok aki már babázik akkor arról irjatok nekem.

Akár ide az üzibe vagy e-mailba goaman@freemail.hu

Köszönöm!

36. ALLICS (válaszként erre: 31. - Reinicz)
2008. jan. 11. 20:24
Az Espumisan(gy.szertár) és a cseresznyemag párna(DM) is jó hasfájásra.
35. Trixi1978 (válaszként erre: 31. - Reinicz)
2008. jan. 11. 20:08

Szia!


Probáltátok már az Infacoll nevű szert? Ezt gyógyszertárba lehet kapni recept nélkül. Nekem ezt már többen javasolták.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook