Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fiam ma elhagyta a diákigazolványát. Ha újat szeretnénk csináltatni, pénzbe kerül? Mennyi idő mire megkapjuk az újat? fórum

Fiam ma elhagyta a diákigazolványát. Ha újat szeretnénk csináltatni, pénzbe kerül? Mennyi idő mire megkapjuk az újat? (tudásbázis kérdés)

2008. dec. 12. 09:33

Sziasztok.

Először is köszönöm a hozzászólásokat.

Ma reggel elment a párom megkérdezni a menetjegyirodákat, hátha valaki leadta, de eddig semmi.

Na most hívott a párom, végigtelefonálták a menetjegyirodában a többit de semmi. Úgy hogy jövőhéten mehetünk elintézni az újat, plusz még az ideigleneset is. Örülök, más sem hiányzott így ünnepek előtt.

Valószínű a buszon lopták ki neki a táskájából, mert reggel amikor felszállt még meg volt, amikor leszállt megnézte a táskájában és már nem volt ott. Állítólag valaki rosszul lett a buszon megnyomták a vészcsengőt, a sofőr szólt, hogy nézzék meg mi történt. Az én fiam odament, a táskáját meg valami negyedikes srácra bízta, elmondása szerint. Mondtam neki akkor ma kérdezze meg attól a fiútól, de hát majd ostoba lesz bevallani ha esetleg ő volt. Most már mindegy.

Mindig a zsebébe rakta a buszon a bérletét, én mondtam neki inkább tegye be a táskájába ne hogy a zsebéből kiessen és elhagyja. Erre a táskájából hagyta el.

2008. dec. 12. 07:37
nekem hónap elején hagyta el a bérlettel együtt. mondanom sem kell nem küldte vissza senki. Ideiglenes igazolványt kellett csinálni, új bérlet hozzá és elindítani a rendes igazolványt. Az a gond, hogy az ideiglenes 2 hónapig volt érvényes és a másik meg nem érkezett meg csak később. Ha elkap az ellenőr akkor még azért is lehetett volna fizetni. Összesen a bérlettel együtt volt vagy 5500. Ft
2008. dec. 12. 07:27

Szia!

az én gyerekem is elhagyta.500 ft .És kap egy ideigleneset az iskolába amig meg nem jön.Az iskola intézi.Majd szólnak ha kész van és megjött.Ne aaggódj.1 hónapig érvényes az ideiglenes,addig megjön a másik is.Mi már egy párat elhagytunk:)

2008. dec. 11. 23:23
Bízzunk a becsületes polgárokban,hátha van még ilyen.Hátha...
11. 3aeb86a367 (válaszként erre: 10. - Emily32)
2008. dec. 11. 23:08
Igen, köszi, valószínű ezt fogjuk tenni. Persze tudom, hogy más nem tudna mit kezdeni az igazolvánnyal, csak sajnos van egy pár olyan ember aki már csak viccből, szórakozásból pl. kidobja a szemétbe vagy valami hasonló.
2008. dec. 11. 23:03
Szóljatok a menetjegyirodában,ki szokták tenni az elhagyott diákigazolványokat,vagy esetleg a sofőrnek,ha ismerik látásból.Mert más nem hiszem,h.tudna használni egy fényképes igazolványt.Nem?
9. 3aeb86a367 (válaszként erre: 8. - E004ab8014)
2008. dec. 11. 22:30
Én is ezt mondtam neki. Még jó, hogy nem büntették meg, jól jött volna így ünnepek előtt. Mondjuk ez sem hiányzott, hogy karácsony előtt futkossak neki új igazolványt csináltatni. Na jó, mert én sem tudom, sosem voltam még eddig a sulijában ilyen irodákban. Tényleg jó lenne ha megkerülne, csak kérdés tulajdonképpen hol hagyta el, mert még ő sem tudja. Azt mondta reggel felszállt a buszra még megvolt neki, de mire beért a suliba addigra már nem volt. Akkor ezek szerint a buszon valaki kivette a táskájából, de azt meg azért meg lehet érezni ha valaki matat benne. Ki tudja itt mi az igazság, mert eléggé szeret lódítani mindenben mind a két fiam.
8. e004ab8014 (válaszként erre: 6. - 3aeb86a367)
2008. dec. 11. 22:23

Hú, akkor még jó, hogy a buszon megúszta! :)

Az ideiglenest pontosan nem tudom, mert én csak egyetemen kértem, de gondolom a titkárságon adják. Vagy valami olyan irodában, ahol az iskolalátogatásit is (már nem emlékszem, hogy hívják általánosban ezeket :) )

Azért remélem, hogy megkerül az eredeti! Nem hiszem, hogy bárki szórakozásból megtartaná.

7. 3aeb86a367 (válaszként erre: 4. - C066a749d7)
2008. dec. 11. 22:22
Hú, jó macerás lesz új diákigazolványt csináltatni neki, főleg ha azt is elhagyja 3 hónap után.
6. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3. - E004ab8014)
2008. dec. 11. 22:18
Szia. Általános iskolás, 3.-as. Igazából azt hiszem már tegnap elhagyta, csak ma mondta el mikor hazajött délután a suliból. Kérdem tőle akkor mivel utaztál a buszon? Erre: hát csak úgy felszálltam. Puff! Úristen! Azt hittem 1-2 hét alatt elkészül. Az fa..a akkor mivel fog menni a gyerek? És az ideiglenest hogy lehet igényelni a suliban? Hát hozzánk nem hozta senki sajnos. Gondoltam, hogy előbb utóbb be fog következni hogy elhagyja csak azt nem sejtettem, hogy ilyen hamar. Idén szeptemberbe kezdett busszal járni csak.
5. e004ab8014 (válaszként erre: 4. - C066a749d7)
2008. dec. 11. 22:15

Igen, múltkor én is pont láttam távolsági buszon, hogy egy lány teljesen kiakadt, amiért iskolalátogatásira nem adott neki a sofőr diákjegyet. Aztán pont jöttek ellenőrök, úgyhogy még örülhetett is neki, különben sokkal többet kellett volna fizetnie.

Ilyenkor ideiglenes diákigazolványt kell kérni, azt rögtön odaadják, talán 200 ft, meg egy személyi igazolvány kép kell hozzá.

2008. dec. 11. 22:12
én tavaly csináltattam újat és mintha 500ft rémlene....de lehet h tévesek az emlékek. és tényleg sok idő mire elkészül az új, de iskolalátogatási papírt kiállít az iskola ami elvileg helyettesíti a diákot, gyakorlatilag meg nem mindenhol fogadják el. Tavaly tanév elején még nem volt meg a diákom, és az iskolalátogatási papirra nem adtak ki bérletet.... :S
2008. dec. 11. 22:10

Szia!

Igen, sajnos pénzbe kerül. Azt hiszem 1500 ft, de ebben nem vagyok biztos, meg szerintem attól is függ, hogy általános vagy középiskolás, esetleg egyetemista. Elég sok idő, mire elkészül, több hónap, de addig lehet kérni ideigleneset a suliban.

A lakcíme rajta van, tehát ha valaki megtalálta, akkor vagy elviszi hozzátok, vagy leadja a rendőrségen és ők küldik ki.

2008. dec. 11. 22:08
Fiam ma elhagyta a diákigazolványát. Ha újat szeretnénk csináltatni az pénzbe kerül? Ha igen kb. mennyibe? Mennyi idő mire megkapjuk az újat? Esetleg utána lehetne nézni valahol hátha valaki megtalálta és leadta valahol?
2008. dec. 11. 22:07
Diákigazolvány elhagyása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook