Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiam bárányhimlős lett, kb hány napig jönnek rá a pöttyök? fórum

Fiam bárányhimlős lett, kb hány napig jönnek rá a pöttyök? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 26. 10:28

Én fiaim egymás után lettek bárányhimlősek. A nagy 4,5 éves volt, a kicsi 2 hónapos.

Ilyet még nem hallottam hogy ne fürödjenek... ????


Fiaim dög melegben kapták meg, jó büdik lettek volna, ha 2 hétig nem fürdenek, kb mint egy hajléktalan.


Mi is cinkrázót kaptunk, meg hintőport. Szépen átvészelték minden gond nélkül, nyoma nem maradt.

Meg lehet egy 4,5 évesnek is magyarázni, hogy ne vakarja. Akkor marad meg a nyoma, ha vakargatja, és kisebesedik.

11. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Zerika79)
2011. máj. 25. 19:28
Én 2x is voltam bárányhímlős, a szervezetem nem jegyezte meg az elsőt.11 éves voltam mikor másodjára is hímlős lettem nagyon durván, nekem 1 hétig csak jöttek a pöttyök és 1,5 hónapig voltam otthon, ráadásul pont télen jött ki.
10. zerika79 (válaszként erre: 9. - 72f62a66ed)
2011. máj. 25. 16:17
:)
9. 72f62a66ed (válaszként erre: 5. - Zerika79)
2011. máj. 25. 16:07

Nálunk kisebbek voltak a fiúk, nagyobbik 3 és fél éves volt, pici másfél éves volt.

Ó én is örültem hogy a második nap alig volt rajtuk pötty, aztán egyszer csak beindultak, hát az iszonyat volt. Mivel piros színű lötyivel kentem őket, szinte nem is látszott a bőrük színe. Így utólag nagyon viccesek voltak, de akkor ... hú hát nagyon paráztam.

Na látod ez az, az egyik orvos ezt mond, a másik azt. Most aztán legyen okos az ember! Hallgass az orvosotokra, hülyeséget biztos nem beszél.

2011. máj. 25. 16:04

Amikor a kisfiam himlős lett, azt mondta az orvos, hogy babaolajjal kenjem át a testét, és addig nincs fürdés, amíg el nem múlik.

Nem viszketett neki, nem is vakarózott.

Igaz, kicsi kesztyűt is húztam rá... Hibátlan maradt a bőre.

7. zerika79 (válaszként erre: 6. - A56fa55821)
2011. máj. 25. 15:55
Eddig még nem vakarózik,hála égnek.
6. a56fa55821 (válaszként erre: 5. - Zerika79)
2011. máj. 25. 15:54

Arra vigyázz, hogy ne vakarja el, mert annak a helye, egy életen át meglátszik.

Bár egy 5 éves kisfiúnak ezt nagyon nehéz elmagyarázni.

5. zerika79 (válaszként erre: 3. - 72f62a66ed)
2011. máj. 25. 15:52
5 éves .Ez a harmadik nap hogy jönnek még nem vészes ,kb 50 pöttye van .Nekünk is hintőport írt fel,+ a gyógyszertárba adtak egy fehér lötyit amit az arcára javasoltak ,hogy így nem marad heg.akkor hintőporozzam vagy ne?Igaz ezzel a lötyivel kenem a testét is.
4. zerika79 (válaszként erre: 2. - 7adf5aff48)
2011. máj. 25. 15:47
köszi ,de abba a két hétbe kábé hány napig jöttek az újabb pöttyök?
2011. máj. 25. 15:47

Szia!


Nálunk a pöttyök az első 5 napban jöttek, megállás nélkül. A gyerekorvosunk azt javasolta az első 5 napban nem szabad hintőporozni, csak Fenistil cseppeket kaphattak, és valami piros színű folyadékkal kellett kennem őket (gyógyszertárban keverik) amitől nem viszkettek. Mivel mi más orvoshoz hordjuk a gyerekeket mint a környezetünkben élők, így mindenki le volt döbbenve hogy néznek ki a gyerekek, viszont a fiúknak nem fertőződtek el a pöttyök, nem úgy mint némelyik gyereké. A hintőpor ugyanis eltömíti a sebeket, és azok begyulladhatnak.

A gyerekorvosunk szerint külön konzultáción kellett részt venniük, hogy kell a bárányhimlőt kezelni. Hozzáteszem idős doktor bácsink van, de le a kalappal előtte, és nem csak a bárányhimlő miatt.

Az első napokban csak tiszta vízzel szabadott fürdetni őket, pontosabban csak zuhanyozni. Azt viszont naponta 2-3-szor is lehetett.

Mire az utolsó pöttyök is elmúltak, eltelt 2 hét, de ne izgulj, minden rendben lesz.

Mennyi idős a kisfiad?

2011. máj. 25. 15:42

Szia


Én kb aznap kezdtem pöttyözni,és vagy 2 hétig kellett ágyban lennem. Kb 18 éves lehettem és karácsony előtt pont. Jobbulást fiadnak.

2011. máj. 25. 15:38
Fiam bárányhimlős lett ,kb hány napig jönnek rá a pöttyök?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook