Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Feta sajt terhesség alatt, lehet tőle baja az emriónak? fórum

Feta sajt terhesség alatt, lehet tőle baja az emriónak? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. júl. 22. 12:02
Erről még nem hallottam. Nyers húst, nyers halat nem ajánlott. Ennyit tartottam én be a terhességeim alatt és persze az alkoholtilalmat 😀. Penészes sajtokra nem voltam soha ráállva, azokat nem is ettem. Fetát szerintem ettem egyszer-kétszer salátában, nem gondolom, hogy az baj lenne.
2022. júl. 22. 07:01
Van itt egy rakas babas forum. Csatlakozz be azokhoz! ...ha meg nem lennel ott.
31. Soufflet (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 22. 06:55

;)


Valahova a kaposztak koze :D

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Soufflet)
2022. júl. 22. 06:47
Már megtanultam a tanulságot elhiheted.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Soufflet)
2022. júl. 22. 06:47

Mire gondolsz ezalatt?


A gólya hozza:)

28. Soufflet (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 22. 06:43

Ingyen becsomadolnak minden helyen, ha nem eszed meg.

De ha nem esik jol, ott is lehet hagyni. En kiprobalok uj izeket, ha nekem nem jon be, otthagyom. Nem eszel meg dolgokat, ami szamomra nem etel es nem finom, csak azert, mert kifizettem.

27. Soufflet (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 22. 06:40

Inkabb olvass el, hogy mukodik a tapcsatorna! Szerintem egy atlagos regi biologia konyv megteszi.


Remelem, tudod, hogy a Baba hogy lett.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Soufflet)
2022. júl. 22. 06:37

Mert kifizettem. De többet ilyet nem csinálok az biztos.


Nem helyben fogyasztás volt.

De ennyi erővel ki is dobhattam volna, megkíméltem volna magam.

Viszont ez már mindegy, mert nem vagyok időutazó.

25. Soufflet (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 22. 06:34

Ha nem esik jol, minek eszed? Ezt terhessegtol fuggetlenul kerdezem.

Ha valami nem jo a kajaval, korrigaljak, ha nem erzed jol magad, nem kell betomni, csak kerted, es beecsomagoljak, elviszed, ha akarod.

2022. júl. 22. 06:31

[link]


Ezt most találtam..


Ha nekik a nyers hústól nem lett bajuk, akkor talán nekem sem lesz ettől. 😅

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Soufflet)
2022. júl. 22. 05:59

Amúgy sem esett jól, nagyon rossz volt egyébként, csak ha már kifizettem alapon.. Így meg is ettem, de kár volt.

Egy simát kellett volna kérni, hamár eszek.


Még mindig hányingerem van, remélem ez már csak ilyen egészséges utóhatás a gondolattól.


Azért picit megnyugtató hogy ti is írjátok, hogy ugyanúgy eszitek, de közben semmi baj nem történt miatta.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Bichi)
2022. júl. 22. 05:38
Hát őszintén szólva lehet jobb is volt, hogy nem volt annyi, lehet/nem lehet.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 5236d12e25)
2022. júl. 22. 05:37

A boltok polcain is van olyan sajt, ami nincs pasztőrözve.

Bár ezt már ugye nem tudom meg, ez idegesít a legjobban. De talán igazad van.

20. Soufflet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 22. 05:20

A "nyers" sajtokat, nyers husokat (steak, ha ugy van elkeszitve, egyes sushik, carpacciot) nem ajanljak terhes noknek. De ki is hanytad.


En az okado kiralyno vagyok. Ha valami nem volt jo, en vagyok mindig az elso, aki visszadobja 20 perc, max ora alatt.

Parszor volt eleteben, hogy kesobb jott ki.


De ez aldas. Masok ugyanazzal a kajaval napokig fosnak masok, es ez etelmergezes leveszi oket a labukrok.


Talan csak a terhesseg miatt hanytal, a salata is lehetett rossz. Kijott, oszt ennyi.

19. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 22. 05:05

Mar megetted, es a boltba nem mesz vissza a cimket megnezni.

Nyilvan vizfeju lesz.

18. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 22:12
Sosem hallottam hogy nem lehet, úgyhogy ettem. Igaz 24 éve szerencsére még nem voltunk ilyen felvilágosultak, ettük amit megkívntunk :DD
17. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 21:31

Elsőnél 2 pofára zabáltam a gorgonzola sajtot.

Másik kettőnél a lágy sajtot.


Akkor lehetne baj ha házi sajtot ennél ami nincs pasztőrözve.

16. Channa* (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 21:30

Mi fejlődik benned?

Milyen embriód van?

Ez kiderült már?


Sajnos, ha nem tudjuk a részleteket, mármint azt, hogy milyen embriód van, akkor nem tudunk a kérdésedre válaszolni.


Én, amikor a fiammal voltam várandós, mindent ettem. Egyedül a gulyásleves szagát nem bírtam, ami meg is maradt.


Ja, és állandóan hotdogot ettem. Nem tudom, hogy milyen kutyából készült, de a fiam egészséges.


Fogalmam sincs, hogy pl. egy Aliennel mit tenne a hotdog vagy a fetasajt....

15. pteri (válaszként erre: 11. - Timycat)
2022. júl. 21. 21:28
Vegák ehetnek sajtot, csak a vegánok nem. Gondolom, a sarki kebabos nem ért annyira ezekhez a divat-diétákhoz, csak nem tesz bele húst.
14. pteri (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 21:25
Én is most néztem utána, sose hallottam, hogy a feta Listeria fertőzést okozhat, pedig laboros vagyok és szültem 2 gyereket. És ettem fetát terhesen. Azt írják, hogy sok bacteriumnak kell a szervezetbe kerülnie. Ha te pár falatkát ettél és ha kebab volt esetleg sütögették is, aztán ki is jött, és egyáltalán nem biztos, hogy az a darab feta pont fertőzött állat tejéből készült , akkor szerintem az izgalom nagyobb bajt okoz, mint a sajt! Nyugodj le, most már úgyis mindegy, hidd el, nem lesz baj!
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Timycat)
2022. júl. 21. 21:24

Igen egyébként, ez nekem is megfordult a fejemben, hogy miért tesznek bele, de volt benne.


Nem nekem, hanem ami bennem fejlődik annak ne legyen baja. Magam miatt egyáltalán nem aggódnék.

12. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 21:24
Azért utcára még kimész? Tudod meleg, levegőszennyezés, napfény, autók, emberek, meg úgy az egész környezetünk kész horror és halálos veszedelem.
11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 21:21

Vegán ételben nem lehet feta sajt.


Na nem mintha bajod lehetne a feta sajttól csak mert terhes vagy.

2022. júl. 21. 21:12
*ijedtem
2022. júl. 21. 21:11

Vajon, ha kihánytam is okozhat problémát? Nem esett jól se meg még azért meg is ilyedtem biztos ez is rátette, végül pedig ki is jött.

Igaz 1 órával az elfogyasztása után. Nem tudom mennyi emésztődhetett meg belőle, vagy hogy ennek a baktériumnak a terjedése hogyan történik.


Köszi a válaszokat egyébként. Márcsak az zavar hogy nem tudom, hogy pasztőrözetlen vagy pasztőrözött volt e..


Nem bocsájtanám meg magamnak, ha emiatt rossz végkifejlet történnek.

2022. júl. 21. 20:52
Akkor jó beszélgetést.
7. 621bb5db60 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 20:46
Nem hiszem, hogy bajod lenne tőle.
2022. júl. 21. 20:45
Helyesbítek, nem feta volt, hanem "krémfehér sajt" elnevezésű utánzat, úgy emlékszem l.dl vagy au.han termék volt.
2022. júl. 21. 20:44
Második terhességem alatt teljesen rákattantam a görög salátára (saját készítésű). Hónapokig ettem, volt benne feta is (hogy pasztőrözött volt-e, passz). Nem lett semmi baja a lánykámnak. Imádja a görög salit ő is.
2022. júl. 21. 19:58
Sajnos nem tudom, hogy pasztőrözött- e, mert kebabosnál ettem. Szóval mégcsak utána sem tudok nézni.:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook