Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Feszítő kemény, felfújódott, fájó, néha feszítő has...menstruáció rendbe volt, mitől lehet? fórum

Feszítő kemény, felfújódott, fájó, néha feszítő has...menstruáció rendbe volt, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


21. SDitti (válaszként erre: 20. - Ágio8405)
2012. máj. 25. 20:11

Hátha! Én olyan kapszulát vettem, ami a napi szükségletet fedezni. Majd egy-két hét után, néha "elfelejtem" bevenni, helyette pezsgőtablettát használok. (Nehogy túl sok legyen a jóból.)


30 kapszula van, utána pedig várhatóan pezsgőtablettázok.


Számomra meglepő volt, hogy az agyonreklámozott MagneB6-ban jóval kevesebb a magnézium, mint egy pezsgőtablettában.

20. Ágio8405 (válaszként erre: 18. - SDitti)
2012. máj. 25. 10:36
kiprobálom én is,hátha. Van is itthon Mg. Ártani nem fog:)
19. SDitti
2012. máj. 24. 22:08
18. SDitti (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
2012. máj. 24. 22:06

Nem. Onnan lett gyanús a dolog, hogy egyszer spenótot ettem (két tányérral) és másnap lett székletem. 20 óra alatt végigment rajtam.

Utána néztem és sok benne a magnézium, ami segíti az izmok működését. Azóta találtam honlapot, ahol székrekedés egyik lehetséges okaként a magnézium-hiányt említik. Bár nem szedem huzamosabb ideje, de ilyen "jó" hetem már két hónapja nem volt.

17. kristof2003 (válaszként erre: 16. - Noorah)
2012. máj. 24. 21:13
Noorah! A reflux sajnos okozhat ilyen panaszokat is :(
16. Noorah
2012. máj. 24. 18:23

Ez a puffadás elég kemény dolog. Én már fél éve szenvedek tőle. Én is olyan vagyok, mint egy többhónapos terhes és csak a hasam nagy. Tornázok, rengeteg rostot ezsek, meg totál egészsségesen élek. Már szinte mindent megnéztek a dokik: ultrahang, gyomortükrözés, vastagbéltükrözés, hormonok stb.. A véremet is többféle módon megnézték már, de semmi lényegeset nem találtak eddig.

Refluxom van több éve, de "ennyi".


Az orvosok szerint számtalan oka lehet ennek tünetnek és lehet, hogy csak nagyon hosszú idő után derül majd ki vagy magától elmúlik.


Remélem azért nálad hamar fény derül rá, mert tudom, hogy marha rossz. A passzos ruháimat felváltották azóta a kismamaruhák. Utálom magam és nem is jó érzés, de el kell fogadnom. Egyelőre.

15. kristof2003 (válaszként erre: 11. - Ada5caa62e)
2012. máj. 24. 17:10

Puffadás lehet mind azoktól amiket leírtál.

A belek is mozognak folyamatosan csak nem mindig érzi az ember. Mikor volt a mensid ? Ha baba is van a dologban az a 16.-20. héten kezd el úgy mozogni, hogy érezni is lehet egyértelműen, persze vannak kivételek, mert én már a 11-12 héttől érzem :)

14. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - SDitti)
2012. máj. 23. 22:17
ezt orvos mondta hogy köze lehet a Mg-nak hozzá? Erröl még nem hallottam.
13. SDitti
2012. máj. 23. 22:01

Igen, simán lehet az a székrekedés oka, hogy

- nincs elég folyadék-fogyasztás,

- rostos étel,

- sport.


Viszont én is hasonló cipőben járok. Már mindent kipróbáltam az útifű maghéjat is, ami hiába ittam eleget, belém kötött. Ittam koriandermag teát stb. Szóval mindent.


Most a gyanúm arra vetődött, hogy magnézium-hiányom van. Mivel már mindent kipróbáltam ezért tök mindegy volt, esélyt kell adnom ennek is.


Szóval annyit akartam kihozni az egészből, hogy mindenki ismétli a fenti általánosságokat, de előfordulhat, hogy más - súlyosabb vagy banálisabb - gond áll a háttérben.

2012. máj. 23. 21:54
Ha nem mész napokig wc-re akkor attol van.
2012. máj. 23. 21:13
Ettől van akkora hasam mint egy 5 hónapos kismamának és néha érzem ezt a feszítő érzést,mintha mozogna valami?
10. csigubigu (válaszként erre: 1. - Ada5caa62e)
2012. máj. 23. 21:11
Szia!! Ha rendszertelenül eszel és keveset iszol az epe nem tud megfelelően működni, felpuffadsz, ráadásul epeköved lehet tőle ami nem túl kellemes :( Minden megoldódna ha innál rendesen,sokat és rostosabb ételeket ennél :))
9. amália78 (válaszként erre: 5. - Ada5caa62e)
2012. máj. 23. 21:10
hát akkor az lehet az oka...
2012. máj. 23. 21:08

Puffasztó étel, kevés mozgás,

vagy amit már írták a peteérés

(mensid kezdetétől kb 12-14) nap az éles szúró fájdalom valamelyík petefészkednél.

Ha nem múlik és éles a fájdalom, esetleg hánysz, lázasodsz irány az ügyelet!

2012. máj. 23. 21:07
Ja, és az igazság az, hogy gyógyszer mellett is lehet baby. De sztem ebben az esetben nem erről van szó.
2012. máj. 23. 21:06
A kevés folyadék, a rendszertelen evés mindi mind okozhat ilyen problémákat, főleg, hogy napok óta nem volt nagydolog. Egyél, igyál rostosabban és próbáld meg a napi 5x kevés étkezést.
2012. máj. 23. 21:03
Napok óta nem voltam wc-n,ha nem tudnám,h nem szedek gyógyszert esküszöm azt hinném kismama vagyok.
2012. máj. 23. 21:03
Össze vissza rendszertelenül eszek,napi 2 decit ittam...sokat híztam ez az állapot tart pár napja!Menstruáció rendbe volt,fog.gátlót szedek!
2012. máj. 23. 20:59
Peteérés, terhesség, felfázás? Széklet rendben van ? Más tüneted nincs ?
2012. máj. 23. 20:59
Puffasztó vacsora?
2012. máj. 23. 20:58
Feszítő kemény, felfújódott, fájó, néha feszítő has...menstruáció rendbe volt!Ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook