Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fertőzés 38. hetes terhesen? fórum

Fertőzés 38. hetes terhesen? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 27. 21:09
Nekem streptococcus fertőzésem volt, de nem tudtam róla, mert a 36. héten levették a kenetet, 37.-en szültem, és akkor még nem volt meg az eredmény. Utólag szólt a védőnő, hogy kiértesítették a kórházból. Nem volt semmi gond, pedig természetes úton szültem.
13. 3cbd320f88 (válaszként erre: 1. - Kisbögre)
2010. júl. 27. 21:08
36. héten szültem a kisfiam, állítólag nálam is volt fertőzés, bár én nem kaptam rá semmit mert akkor már kint volt...kamillás fürdőt ajánlom...
12. kisbögre (válaszként erre: 9. - Nedi)
2010. júl. 27. 21:00

Köszi választ...

Mondjuk az kicsit még aggaszt, hogy csak kenőcsöt kaptam, a gyógyszerre várnom kell még 1 hetet...

Ha húzom még addig?

11. kisbögre (válaszként erre: 10. - Andianyuci)
2010. júl. 27. 20:56
:) Köszönöm szépen, nagyon rendes vagyok!
10. Andianyuci (válaszként erre: 8. - Kisbögre)
2010. júl. 27. 20:54

Nagyon szívesen!És ne aggódj úgyis viszed magaddal a papírjaidat és ha másik doki lát is el tisztában lesz a helyzettel.A sajátod meg mindenkép remélhetőleg! :)

Mondjuk az enyém számon kért,hogy miért nem volt meg a kezelésem,mondtam mert a doktor úr elfelejtette,és mikor megkérdeztem azt mondta még ráérünk,ráadásul aznap is voltam nála,meg nst-n is és akkor is kérdeztem és azt mondta majd ha legközelebb jövők.De a vajúdás alatt megoldották.

Szóval semmi baj!Amúgy tényleg nagyon sokan kapnak fertőzést a terhesség alatt,szerencsére én nem tartoztam közéjük,és mindenkinek egészséges babókája lett,akiket ismerek legalábbis.

Jó babavárást!És élményekkel teli,gyors szülést kívánok neked!

9. nedi
2010. júl. 27. 20:49

Szia.

Nekem programozott császár volt a 2. szülés és nekem is kellett gyógyszer,amit majdnem elfelejtettek beadni az utolsó pillanatig,én szóltam nekik,majd ismét elfelejtették,végül éjfél körül keltettek fel,hogy bocsi kell a gyógyszer és vénásan kell most már beadni.Ja + poén egy részét simán a képembe spriccelte,mert gyorsan akarta beadni,azt hittem menten az ölébe "teszem" a vacsit a tömény antibiotikum szagtól,de aztán nem volt gond,még egyet kaptam reggel is,aztán jöhetett a császár:)Sztem nem lesz gond,mert időben elkezdtek kezelni,nem az utolsó percben.Ne izgulj:)

2010. júl. 27. 20:43

Köszönöm a mgnyugtató szavakat!

A dokim egyenlőre szabin van, remélhetőleg ba is fog jönni a szülésre, de a szülésznőmnek ,mindenképp megemlítem majd, persze a dokinak is, kérdés, hogy ki lesz!

2010. júl. 27. 20:41
Mindenesetre ha valami megindul, mindenképpen szólj a szülésznőnek, vagy a dokinak, az a biztos.
2010. júl. 27. 20:40
Ettől még szülhetsz természetes úton!!!!! :)
2010. júl. 27. 20:40
Megszülheted. De ez mind csak amire én emlékszem, nem biztos, hogy pontosan. Mindenesetre nekem is volt fertőzésem, és semmi extrát nem jelentett a dolog. Bár aztán az én babóm császáros lett, de más miatt. Szóval remélem nem írtam hülyeséget. Amúgy meg nyugi, még hízzon egy kicsit az a babó :))
2010. júl. 27. 20:38

Szia!

Nekem elmaradt a 36.héten a kezelés,mert a dokim felelőtlen volt,a szülésem pedig bekövetkezett a 37.héten,nagyon féltem mi lesz,de a szülésznőm megnyugtatott,mert a vajúdás alatt kaptam egy injekciót,ami valami antibiotikum volt és ugyanazt a funkciót látta el,mert ezt a korábban születő gyermekeknél és a magzatvíz korai elfolyásakor is beadják as fertőzésveszély elkerülése érdekében.

Úgyhogy ne aggódj,nem lesz semmi baja a kicsinek.

2 gyermekes anyuka.

3. kisbögre (válaszként erre: 2. - Agoca)
2010. júl. 27. 20:37

Köszönöm a választ. És ettől még megszülhetem ugye természetes úton?

Csak annyi, hogy ha megszületett, akkor kap antibiotikumot?

Remélem addig nem lesz semmi...

2010. júl. 27. 20:34
Semmi gond, a lényeg, hogy tudnak róla! A legtöbb kismama összeszed valamit, mert a megváltozott hormonok, ph, gyengítik az immunrendszer ezen részét. Legalábbis én így tudom. Ha jól emlékszem nekem azt mondta anno a dokim, hogy lehet, hogy kap antibiotikumot a gyerkőc, mikor megszületik, de már nem emlékszem pontosan. Tehát ne izgulj, semmi gond nem lesz!!!
2010. júl. 27. 20:30

Sziasztok!

Benyeltem valami jóképű fertőzést, de a terhességem 38. hetének közepén tartok. Írtak fel kenőcsöt és vettek ismételt kenetmintát, amit már 36. hetesen is, akkor még tünet- és problémamentesen.

Félek hogy ha beindulna a szülés valami baja lesz a gyereknek, mert legközelebb 1 hét múlva megyek, akkor kapom meg az eredményt és valószínűleg akkor írnak gyógyszert is, ha van valami.


Ha valaki járt már hasonló cipőben tapasztalatokat várnék! Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook