Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Férjemnek magas koleszterinszintet állapítottak meg. Mire kell vigyázni és mit kell kerülnie a táplálkozás terén? fórum

Férjemnek magas koleszterinszintet állapítottak meg. Mire kell vigyázni és mit kell kerülnie a táplálkozás terén? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 7. 22:50

Pár éve magas volt a koleszterintszintem,2 hónapig minden reggel egy kis tálba zabkorpa+méz+fahéj rengeteg fahéjat kellett elkevernem éppen annyi mézzel,hogy 1-2 golyót tudjak belőle formálni.Nekem bevált,és azóta is erőltetem a fahéj bevitelt.Napi 2 kávéskanálnál többet nem szabad,mert egyéb hatóanyaga miatt veszélyes viszont.

Tökéletes lett a következő vérvételem.Innen indultam:6,1 HDL: 1,84 LDL: 3,96

13. cbae83ef4f (válaszként erre: 12. - Ildiko0914)
2009. szept. 3. 19:19

Én is így tudtam, ezért vagyok most zavarban, mert "hivatalos", szakmai állásfoglalás mind a két oldalról olvasható.

Majd egyszer megtudjuk ezt is...

12. ildiko0914 (válaszként erre: 11. - Cbae83ef4f)
2009. szept. 3. 16:55
Terhesen három hónapon keresztül minden nap 4 tojást ettem meg, de volt példa, amikor éjjel 12kor kértem két tükörtojást, azzal már hat volt egy napra, a koleszterinem a megengedettnek a duplájánál is több volt. Úgyhogy nálam a májam nem csökkentett semmit. Hogy most mi a helyzet nem tudom, de azt gondolom az étkezéssel lehet a legjobban csökkenteni
11. cbae83ef4f (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2009. szept. 3. 14:56

A koleszterinszintet étkezéssel csak max. 5-10%-al lehet csökkenteni, mondják az orvosok. Ha így van, akkor a bevitellel is ennyivel lehet növelni, ez logikus.

A Spektrumon láttam egy műsort direkte erről. Egy átlagos ember, enyhén sportolt valamit, kisérletként napi 6 tojást evett meg egy hónapon keresztül és ez mellett normálisan étkezett. Húst is. Ezután megnézték a koleszterinszintjét, és alacsonyabb volt mint a kisérlet kezdetén. Azt mondták azért, mert az erős koleszterinbevitel miatt a máj csökkentette a koleszterintermelést.

Most legyünk okosok! Vagy a gyógyszerlobbi lehet mögötte?

2009. máj. 1. 21:40
Egy éve szedem az Atoros 10 mg. tablettát - este l szemet, vigyázok az étkezésre, s teljesen jó a koleszterin szintem.
9. Pirosalma (válaszként erre: 7. - NOA)
2009. máj. 1. 19:59

A jól, régóta bevált koleszterinszint-csökkentők, a sztatinok, tényleg hatásosak.

Amit írsz, nem lehetetlen, ezért kell rendesen szedni a gyógszert:-)

8. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Dus)
2009. máj. 1. 19:56

Szia!


Diéta és ha szükséges, gyógyszer (bár gyógyszert még enyhébb esetekben is adnak, ha egyéb rizikófaktorok - elhízás, magas vérnyomás, egyéb érrendszeri tünetek - fönnállnak).


A diéta lényege: alacsony koleszterin-bevitel (a tojásban, zsíros húsokban, zsíros tejtermékekben van sok), kevés telített zsírsav (az állati eredetű ételek - szalonna, kolbász, tej és tejtermékek, tojás - tartalmaznak relatíve sok telített zsírsavat) és sok telítetlen zsírsav (növényi olajok, tengeri hal, busa; jó minőségű margarin - pl. Flora), élelmi rostban gazdag ételek (teljes kiőrlésű liszt, teljes magból készült gabonafélék - pl. zabpehely -, zöldségek, hüvelyesek).


A Flora Pro Activ margarin jó koleszterincsökkentő, de sajnos nagyon drága.

7. NOA (válaszként erre: 2. - Dus)
2009. máj. 1. 09:46

Néztem egy tv. műsort ahol az orvos a következőket javasolta.


Rengeteg rost,kevés fehérhús, olívaolaj és napi rendszeres mozgás, testsúlykarbntartás.-ha más érték nem emelkedett mellette akkor gyógyszeres kezelés nem szükséges.


Van akinek alapból magas ezt tudomásul kell venni és a fennt leirtak szerint táplálkozni.


Túlsúlyosoknál azért magas mert a súly miatt felhalmozódik és egy idő után nem tud kiürülni a szervezetből.

Csak az életmódváltásról beszélt gyógyszerről nem.


Engem ami érdekel:mivel a máj termeli a koleszterint ha gyógyszert szedek rá és most 4,4 a koleszterinem...ezzel elérem azt, hogy a májat még több koleszterin termelésre ösztönzöm és állítólag ha abbahagynám a bogyeszt az egekig szökne az értékem.


Jöv. hétn már többet tudok mert kifaggatok egy igen jó belgyógyászt ezügyben is.

6. badonyimariaeva (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2009. ápr. 30. 23:10

Nekem is sajnos!

Évekig csak az étrend változtatással foglalkozott a háziorvosom,de mindig magas volt.

Most,hogy elköltöztem (lassan hét éve!)és háziorvost váltottam,nagyobb kivizsgálásra küldött a doki és az Atorva-Teva gyógyszert szedem a koleszterin szintemre minden este.

5. e28ddc7c9b (válaszként erre: 2. - Dus)
2009. ápr. 30. 22:50

Nem tudom milyen halat esztek.

De amit mondanak, hogy a busa az nagyon jó koleszterinszint csökkentő, szerintem van benne valami.

Nem tudom hol éltek (elfelejtettem megnézni, bocs), mi itt elég sok busát eszünk.

Nem mondom, hogy a legízletesebb hal, de finoman, és változatosan el lehet készíteni.

Ha sikerül hozzá jutni, és megeszi a párod akkor a nyúlhús is nagyon jó.

A tojást, minimálisra kell csökkenteni.

2009. ápr. 30. 20:58
Sok zöldséget kell enni. Legalábbis nekem ezt mondta az orvos. Nekem gyógyszert is kell szednem, állítólag nálam is genetikailag magas. Én is figyelek, hogy ne egyek olyan ételeket, amik hátrányosak számomra... :(
2009. ápr. 30. 20:50

mi most veronikafű teát iszunk, jókat olvastam róla.


és a nagyon magas szintet gyógyszerrel is lehet kezelni. A szüleim évek óta szednek rá valamit, pedig anyum se főz zsírral, tojást is alig esznek.

Nekem akkor is magas volt a koleszterinszintem, amikor vega voltam pár évig.

Genetikailag magas nekem is mindig.

2. dus
2009. ápr. 30. 20:05

Sziasztok!


Sajnos nem fest túl rózsásan a helyzet, tanácsot kérnék azoktól, akik magas koleszterin szinttel küszködnek.

Nem eszünk sok sertés húst, többnyire szárnyast és halat, olajjal főzök de az orvos mégis azt tanácsolta, változtassunk étkezési szokásunkon.

Arra lennék kíváncsi, mi az az étel, ami nem javasolt és melyek azok az ételek, amelyekkel rendbe hozható ez a probléma.


Előre is köszönöm a segítségeteket!

1. dus
2009. ápr. 30. 20:03
Férjemnek magas koleszterinszintet állapítottak meg. Mir ekell vigyázni és mit kell kerülnie a táplálkozás terén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook