Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férjem túlságosan az előző házasságából született gyerekei körül forog... fórum

Férjem túlságosan az előző házasságából született gyerekei körül forog... (beszélgetős fórum)


1 2
22. Ámami
2021. máj. 16. 08:52

Bocsi, de van bármelyikőtöknek is saját tapasztalata e téren? Mert ha nincs, úgy könnyű okoskodni. Mint írtam az első hozzászólásomban, olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi, akik hasonló helyzetben voltak, vannak.

(Amíg nem voltam ebben a helyzetben, én sem gondoltam, hogy ez ilyen nehéz lenne.)

2021. máj. 16. 08:51

Magyarázhatod, minden egyes megnyilvánulásidból árad a féltékenység és a birtoklási vágy.

Ezt tetézi a tény, ha ez nem rólad szólna, hanem a gyerekeidről tényleg, akkor nem akarnál gyereket szülni, szerinted vele nem állna fent hasonló "probléma".

De ha lebabázol a párodnak, akkor minden körülötted fog forogni, a lányok is esetleg kevesebb szerepet fognak kapni, úgy gondolod, hogy nyertél.

De segítek, a Te logikád alapján,ha megszületik a baba maximum csak 4. lehetsz, akkor a sajat gyereked ellen is fordulsz?

Én azt javaslom beszélj a saját gyerekeid apjával, hogy kevesled a törődést, legyenek akkor az apjuknál, amikor a lányok nálatok és leginkább viselkedj felnőtt nőként, mert már nevetségessé teszed magad itt a nem létező problémákkal.

2021. máj. 16. 08:46

Szerintem meg szimplán tipikua 2.feleség vagy aki nem tudja elfogadni ha nem mindig minden róluk szól.

2 hetente 2 napba kell belesűríteni a 2 lánynak (akik amúgy sokkal apásabbak) mindent.

Te 2 hétig folyamatosan a férjeddel vagy meg a gyerekeid is többet látják, mint a sajátjai.

A saját gyerekeitől meg irigyled azt a 2 nyamvadt napot?

Szégyen, hogy a legtöbb nő aki ráadásul szintén elvált anya képtelen ép ésszel ezt felfogni és kezelni.

2021. máj. 16. 08:45
Bocs, el se olvastam mindent amit irtál, ott hagytam abba, ahol elkezdtél gödröt ásni a párod gyerekei alatt..hányok az ilyen emberektől? Mond csak a hosszú hetek alatt mig nem volt suli hányszor voltak nálatok? Tanulni ugye bárhol lehet..Tudod mit?! Ne válaszolj, sejtem a választ. Inkább elmegyek melózni,ott is vannak nem normálissak, bár az első hely ma a tied!
2021. máj. 16. 08:40

Iróniával próbálkoztam. Nem jött be. 😱

Az együtt alvásnál nincs jobb. Ezt viszont komolyan írom.

2021. máj. 16. 08:39
Ugyan nem én írtam a hsz-t, amire válaszoltál, de szerintem irónia volt. De van baj rendesen a fejedben, az biztos.
2021. máj. 16. 08:39

Megoldas : kügggyed a tieidet ugyanakkor az apjukhoz

Ennyi . Majd később megköszönöd

2021. máj. 16. 08:37

Felháborító, hogy ha 14 napból kettőt vannak együtt mindannyian egy kocsival akarnak menni, micsoda gaztett!

Valami oka csak van, ha a férjed úgy gondolkodik, hogy nincs szükség arra, hogy közeli kapcsolatba kerülj a gyerekeivel, azért a helyedben inkább ezen gondolkodnék?!

De gondolom azt sosem dobtad fel, higy a két héten kívül esetleg máskor is menjenek a lányok ezt a problémát kicsit felhigìtva, vagy hogy esetleg láthatáson kìvül csak Te elvidd őket valahova? Az túl melós lenne igaz?!

2021. máj. 16. 08:35

Kéthetente 48 órát nehéz megosztani ??

Ugyanmár : a Te 13 évesednek már fiuja van , nem a kertben áso mostohaapi ágyában alvásra/puszijára fáj a foga... Hacsak nem a BradPitt lábát fogtad meg...

Röhejes.

2021. máj. 16. 08:34

Hagyd el, és keress olyant akinek nincsen gyereke, és nem is lehet...


Együtt alszik a gyereksivel??😱😱😱 az ilyen egyéb " aljasságra " is képes..

Esküszöm,te nem vagy

...( rád bízom a befejezést)

2021. máj. 16. 08:30
Mi a helyzet a te gyermekeid apjukkal? Ő leszarja a gyermekeidet? Ezért akarod,hogy a párod is ezt tegye? Arra,hogy valaki ne foglalkozzon a gyerekeivel egyetlenegy dolgot tudok elfogadni, ha már nem él. Neked kutya kötelességed támogatni a párod abban, hogy megmaradjon Apának is! Tudod egy húszonévest nem lehet visszaültetni a hintába, hogy játszon velük...A gyerek egy örökéletre szóló kötödés, te viszont lehetsz egy szimpla állomás is...
2021. máj. 16. 08:29
Együtt aludni? Ez tényleg felháborító. Nem tudják azok a kölyök, hogy hol a határ. Vajon mit követelnek még ki? Bele se merek gondolni.
2021. máj. 16. 08:27

Na na na !

Akkor négy éves és 5 éves kisgyerekek voltak...

Sajat szobájuk/ágyuk/környezetük..mekkora fájdalmas tépés azt elhagyni pici gyereknek...

Eddig miért nem piszkáltad őket ?

Most hogy lassan nagylánnyá válnak , fogsz Te még négy igazsagot is a szemedbe kapni...

2021. máj. 16. 08:26

Jaaa, hogy innen fuj a szel, az elso hsz-ban meg azt irtas, szerencsere nem ilyen veluk... :)

Es szerinted ezt a problemat a kozos gyerek nem fogja csak meg jobban elmelyiteni?

Lehet eloszor nem egy uj, 6. gyereket kellene csinalni, hanem dolgozni a meglevo csaladotokon. Es nem ugy, hogy a masik kettot kiutaljuk.

2021. máj. 16. 08:20

"Bennem sosem láttak, látnak vetélytársat, mindig is egyértelmű volt, hogy ők az elsők."


Te látsz két 10-11 éves kislányba vetèlytársat, minden szavad azt tükrözi, kb. az lenne a legjobb, ha nem is mennének többet.

Azért azt pedig szintén illene "kibírnia" egy felnőtt nőnek, hogy kéthetente péntek délutántól vasárnap délutánig nem Ő van a központban.

2021. máj. 16. 08:19

" Igen, engem is az éltet, hogy nem lesznek mindig 10-11 évesek, de nem tudom, addig hogy bírom ki, pedig ki akarom bírni! :-)"


Basszus, te tényleg egy igazi mostoha vagy...Hogy irhat valaki ilyent aki elvileg szereti a párját? Jobb lenne a lelkednek ha le💩ná a gyerekeit? Inkább örülj, hogy szereti őket,és nem pedig egy fütyi aki magasról tesz a gyerekeire...

2021. máj. 16. 08:11
😠😠😠 Az ő gyerekei kevésbbé fontossak mint a tieid? Basszus,bírd már ki azt a 2hetente 2 napot amig ott vannak.Gondolom ő a te gyerekeiddel is foglalkozik.Kell a teve? Kelljen az ő pupja is...Ő vállalta a te " pupodat " nemcsak 2 hetente, akkor te meg bírd ki az ővét...Mi lenne mondjuk ha közelednél a lányai felé, és nem pedig sipákolnál miattuk? 😠😠
5. bekukucs (válaszként erre: 1. - Ámami)
2021. máj. 16. 07:25
A Te gyerekeid hány évesek ?
2021. máj. 16. 07:10
Szerintem helyesen teszi, hogy kompenzál valahogy, ha elhagyta őket. Nem voltam ilyen helyzetben, de osztálytársaknál láttam, hogy a kislányok úgy várják az apás hétvégéket, mint a karácsonyt. Olyat is láttam, aki hónapokig pszichológushoz járt anyával, mert minden nap suli után hazament és estig sírt, hogy nincs otthon apa. Azóta, hogy pár év eltelt, a kislányok már nagylányok lettek, ez szemmel láthatóan rendeződött. Ők nőtték ki. Így apuka is gondolom megkönnyebbült. Szóval idő és tőled addig türelem. Nem maradnak mindig 10-11 évesek!
3. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Ámami)
2021. máj. 16. 01:52

Távol élnek a gyerekek? Nem tudnátok valahogy őket jobban belevonni a hétköznapokba? Kéthetente találkozni egy apával/látni a saját gyerekeit nagyon nem lehet egyszerű, én biztos nem bírnám, ha csak ennyi jut nekik, naná, hogy sűríteni próbál mindent. De ha hétköznapokon is megoldható lenne 1-1 közös családi program, az lehet, hogy segítene.

2 hetet kell belerakni 1 hétvégébe...


De amúgy még mindig jobb a helyzet, mintha nem foglalkozna a gyerekivel, na az szörnyű lenne, gondolj csak bele. Sok olyan véglény van, aki ezt teszi, de akkor legalább a férjed apa a talpán.

2. fidel (válaszként erre: 1. - Ámami)
2021. máj. 15. 23:40

Apuban dolgozik a büntudat,-majd kinövi..

Sokszor egy közös gyerek csodákra képes.

2021. máj. 15. 22:38

Sziasztok!

Lassan négy éve vagyunk házasok, mindketten elváltunk előtte és vannak gyerekeink - az enyémek velünk élnek, a férjem gyerekei (10 és 11 éves lányok) kéthetente hétvégén vannak nálunk, illetve szünetek felében. Ilyenkor minden, de minden körülöttük forog, olyankor mi mintha nem is léteznénk. Illetve sokszor akkor is, amikor nincsenek nálunk. Ráadásul rettenetesen elkényezteti őket és következetlen. (Az én gyerekeimmel nem, aminek örülök.) A lányai ezt egyre jobban (ugyan még nem tudatosan) kihasználják. Nem tud nekik nemet mondani. Ha jelzem neki, hogy ez így nem okés, kiakad, nem érti meg.

Valaki van/volt hasonló helyzetben? Örülnék olyan tapasztalatoknak is, akik már túl vannak ezen, megoldódott, elmúlt ez az időszak, vagy valahogy sikerült felülemelkedniük a dolgon.

Olyan tanácsokat nem kérek, hogy hagyjam ott, mert nem akarom feladni a házasságomat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook