Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Férjem Nagymamájának Temetése!És én? fórum

Férjem Nagymamájának Temetése!És én? (beszélgetős fórum)

2011. jún. 15. 22:33

megvolt a temetés ma!

köszi mindenkinek a segítségét...

2011. jún. 11. 11:52

na és,amikor a részvétnyilvánítás van,akkor hogy illik?


ne haragudjatok a tudatlanságomért,de tényleg nem vagyok ebben tapasztalt!


na és még egy:


fekete nadrágom van,viszont felsőm fekete nincs....de sötét...ráadást félidős kismama vagyok,nem szeretnék rosszul lenni a tűző napon!mit vegyek fel?

2011. jún. 9. 23:36

Az első sorban a család ül.


Te is a családhoz tartozol a férjed révén. Természetesen ott a helyed mellette. Az nem számít, hogy ismerted-e vagy sem. Szeretted, vagy sem. A családhoz tartozik az, aki valamilyen formában bekerült.

Nem csak rokon tartozik egy családba, már vér szerinti, hanem azok társai is.


Ez nem kérdés.

12. martin3 (válaszként erre: 2. - 9536810fa1)
2011. jún. 9. 13:46
mivan??? ez nem így van.. meghalt a férjem anyukája és tök egyértelmű volt, hogy az első sorban az apósom és a gyereke(férjem) + én ültünk. Mögöttünk ült anyósom testvére és családja...ha a férjemnek lenne tesója még az ő családja ült volna az első sorban...egy család így áll össze: apa-anya, fiú-meny, lány-vő...az anya-apa testvérei ebben az esetben oldalági rokonok már...
2011. jún. 9. 13:07

Én a férjem mellett voltam végig, igaz mi már régóta házasok vagyunk és a nagymamával is nagyon jó volt a kapcsolatunk, engem imádott.

AZ utolsó évben már nem ismert meg senkit sem szinte, de nekem akkor is mindig úgy örült, ha találkoztunk és engem meg is ismert.

A saját unokáját nem, engem viszont igen.

2011. jún. 9. 12:49

Nyugodtan maradj végig a férjed mellett és karolj bele. Én azért karoltam bele, (még a felesége sem voltam)mert úgy éreztem, rosszul leszek. A temetés végén mondta az azóta már férjem, hogy jól esett, hogy belekaroltam, mert úgy érezte, kezd rosszul lenni. Ezt jól leírtam!


Őszinte részvétem!

2011. jún. 9. 12:48

hát igazából a nagymamát nem igazán ismertem!

idősek otthonában volt évek óta,elég betegen!

és inkább a férjem egyedül járt be hozzá,mert ez olyan privát dolog volt számunkra...én úgy vettem észre,hogy neki is jobb így ha én nem megyek vele...ez érzelmi dolog volt szerintem nála!

és én ezt tiszteletben tartottam!

2011. jún. 9. 12:46
Ezen mit van dilemázni a férjed a férjed mellette helyed.
7. terek (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. jún. 9. 12:45

férjem nagymamája temetésén én férjem és anyósom közé ültem az első sorban. nagyon közel álltunk a nagymamával, a gyászbeszédben is benne voltam ezért éreztem úgy, hogy ott a helyem.

nagybátyja temetésén a leghátsó sorba ültem, ott úgy éreztem nincs semmi keresnivalóm elől.


szerintem aszerint dönts, hogy mennyire áltatok közel egymáshoz, ha semennyire, hagyd meg a helyet a közeli hozzátartozóknak!

2011. jún. 9. 12:44
Termeszetesen a ferjed melle.
5. mtt80 (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. jún. 9. 12:43

Igen, a férjed mellé állj mindenképp. Én is úgy tudom, ahogy az előttem szóló (író), hogy ha be is kell ülni a ravatalozóba, akkor a férjed mögé kell állnod. Feltéve, ha ő leül.


Nálunk ugyanez volt a helyzet még januárban.


Részvétem a családnak!

2011. jún. 9. 12:41
Hát szerintem nem illendőségből, hanem mert számíthat rád, azért "kell" mellette állnod! Nekem apósom halálakor volt egy kis dilemmám (5éve vagyunk együtt a férjemmel, de össz-vissz 2szer találkoztam vele), de párom miatt mellette voltam, pedig nagy mínuszok voltak és 15hetes kismama voltam.
3. vicuska013 (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. jún. 9. 12:41

Szia!


Mi nem voltunk még 1 éve együtt, és én simán odaálltam párom mellé, nem érdekelt ki mit szól. Neki most szüksége van arra, hogy érezze, hogy mellette vagy "jóban és rosszban", jelen esetben rosszban. Ha a rokonság ezért megszól, hát istenem!

2. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. jún. 9. 12:40

Igen, a férjed mellé... természetesen. Már Te vagy az első számú hozzátartozója.

Ha be is ültök majd, ott viszont a mögötte levő sorban, mert ott a szülők, testvérek ülnek egymás mellett....

... tudtommal.

Részvétem.

2011. jún. 9. 12:37

sziasztok!

tegnap meghalt a férjem nagymamája!


életemben hála Istennek nem sok temetésen kellett eddig részt vennem!


és nem tudom mi a menete ,hogy nekem hova kell állnom?férjem mellé?


a fél rokonságot nem ismerem,a távolságok miatt!


3 éve vagyunk együtt,most volt az esküvőnk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook