Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férjem nagy élvezettel nézegeti a volt élettársáról, nyaralásukról készült fotókat. Hatalmas nevetések közepette élvezi az emlékeket. fórum

Férjem nagy élvezettel nézegeti a volt élettársáról, nyaralásukról készült fotókat. Hatalmas nevetések közepette élvezi az emlékeket. (beszélgetős fórum)


220. 39694c0c70 (válaszként erre: 219. - Virag32)
2011. dec. 19. 00:34

Az elmondottaktól függetlenül (ez most nem neked szól) senki ne féljen attól, hogy veszélyeztetni fogom a pozícióját.

Mi már maradunk itthon! :((

Ha éhen kell halni itthon, akkor is. :(

Különben is, hova mennék ennyi idősen, gyenge orosz és hasonló német tudással. (Az angol még annyira se megy)

219. virag32
2011. dec. 19. 00:24
Hát igen...
218. 39694c0c70 (válaszként erre: 217. - Virag32)
2011. dec. 19. 00:20

Igaz, hogy azt mondják: "Soha ne mondd azt, hogy SOHA!!

Ennek ellenére én azt mondom (önként) én soha nem hagyom el Magyarországot!!!

Nem azért, mert annyit számítana, vagy annyit kaptam volna az országtól. :((

Ha elszámolnánk, biztosan "én lennék pozitívban"

Dolgoztam én már annyit, hogy ha összeszámolnám a HIVATALOSAN munkában töltött napok-órák számát, már réges-régen nyugdíjas lehetnék!

Még akkor is, ha a nyugdíj korhatárt 70 évben határoznák meg, akkor is!

Az elmúlt 20 évben kb. annyi szabadságon voltam EGYÜTTVÉVE, mint egy 25 éves korú munkavállaló EGY ÉVES SZABIJA!

(AZT nem is számolom, hogy napi 10-12 órát töltök munkával, és az elmúlt években (különösen a '95-2002 közötti években) nem volt olyan hétvége, amit nem a munkahelyemen töltöttem volna. (Legalább az egyik napot)

Akkor miről is beszélünk?

217. virag32
2011. dec. 19. 00:05
Hát igen, azt minden kivándorlónak eszébe kell vésnie, hogy - tisztelet a kivételnek, amiből kevés van - régebb óta kint élő magyaroktól semmi segítségre, jóra nem számíthat, saját bőrömön tapasztaltam. Jobb, ha nem is keresi az ember a magyar kapcsolatokat, kevesebbet csalódik. Amúgy a munkaerő kérdésében teljesen egyetértünk. Bárhol megállnánk a helyünket. És hát igen, nagyon szomorú az,hogy egyre többen érzik úgy,hogy Magyarországról már csak elmenni érdemes, és nem is alaptalanul, ami ott folyik,arra már szavak sincsenek lassan. Igaz,hogy én a párom miatt költöztem ide, nem volt más választásom, de ha nem így lett volna, valószínűleg már én is dobbantottam volna.
216. 39694c0c70 (válaszként erre: 214. - Virag32)
2011. dec. 18. 23:58

Köszi!

Ahogy korábban írtam, az a veszély nem fenyeget egyetlen honfitársamat se, hogy az ő pozícióit gyöngítve, kiköltöznék bárhova! :))

Nem is tudom, miért ez a nagy "magyarellenesség" a kint élő honfitárasaink egy részétől?!?

Nekünk is élnek rokonaink/barátaink Németországban, Finnországban, Kanadában és Ausztriában is, de soha nem fordult meg a fejünkben az, hogy a kiköltözést (Akár csak időlegesen, vagy idénymunkára) megkísérelnénk!

Annak ellenére mondom ezt, hogy 1000%-ig biztos vagyok abban, hogy a munkánkra/hozzáállásunkra, vagy teljesítményünkre nem lenne panasz!!!

Bármikor versenyre kelnék a világ bármely országából való munkaerővel!

215. virag32
2011. dec. 18. 23:55
És még egy utolsó hozzászólás a rezsi-témához: egy átlagos svéd lakás bérlése rezsivel, mindenestül maximum 5-6000 korona, egy átlagfizetés meg mondjuk 20 000. Tehát gyakorlatilag a fizetés negyede megy el lakásra és rezsire. Számoljunk utána buzgón,hogy ez mondjuk magyar viszonylatban mit jelent, egy nyolcvanezer forintos nettófizetést alapul véve! Húszezer forint egy havi lakbér rezsivel? Aha, persze :))))
214. virag32 (válaszként erre: 212. - 39694c0c70)
2011. dec. 18. 23:50

Hámáhogyne! :)))


Amúgy meg abban, amit az előbb írtál, tökéletesen igazad van. Sajnos a nagy magyar büszkeséggel az ember praktikusan kitörölheti a s..ggét. Abból nem lesz befizetve a számla, a rezsi meg kaja se kerül az asztalra. Régen kint élő külföldi magyarok körében nagyon dívik a "magyarkodás" és a nagy nemzeti öntudat, miközben az illetők rémálmaikban sem költöznének Magyarországra, mert sosem hagynák ott azt az életszínvonalat, amit az a gonosz, kirekesztő, bevándorlóellenes ország biztosít a számukra. Noha - ahogy írtam -, minden lehetőségük adott lenne rá,hogy visszatérjenek, még öregkorukban is, mert akkor a csodás magyar állam által adott nyugdíjukat élvezhetnék - mondjuk egy kiló kenyér erejéig. Csak egyikük sem olyan hülye,hogy itthagyja a kényelmes, magyar viszonyokkal összehasonlítva luxus-életet.Annyira azért nem erős a nemzeti öntudat! ;-)

2011. dec. 18. 23:45

242 folytatása. (195. hsz. amiben az itthoni grasszálás a téma)

Igen, valóban!

Magyarországon mindenki csak grasszál, míg más sanyarú sorsú országokban meg közben rezsit is kell fizetni!

Csak azt nem tudom, miért nem költözik akkor hozzánk a fél Európa? (Vagy akár az egész is)

Hiszen itt csupán grasszálni kell, míg máshol súlyos pénzeket fizetni rezsire. :((

212. 39694c0c70 (válaszként erre: 210. - Virag32)
2011. dec. 18. 23:35

Nem is merem remélni, hogy nekem!

(Vagy mégis?)

211. 39694c0c70 (válaszként erre: 201. - 274c9996b8)
2011. dec. 18. 23:21

Volt egy hozzászólásod korábban (most nem keresem vissza) amiben azt írtad, hogy míg én idehaza grasszálok, addig neked kint rezsit is kell fizetned.

Eddig nem említettem, mert nem akartam mindenáron vitát provokálni.

De azt elhiheted, hogy MI SE GRASSZÁLUNK IDEHAZA, ADDIG MÍG TI REZSIT FIZETTEK!!

Ahhoz, hogy egy család a rezsiköltségeit állni tudja, bizony egy-egy fizetést simán beáldoz érte!

Ha összeszámolom a fizetni valókat (víz, szennyvíz, villany, gáz, telefon, mobil telefon, internet, TV, újság, biztosítás, szemétdíj, kéményseprés, stb.) egy átlagfizetés felét lazán el lehet költeni rá!

Akkor a másik fél fizetéséből kell a kaját, tankolást, a gépkocsi(k) fenntartási költségeit, az utazást, a ruházkodást, a kaját, a szórakozást, nyaralást, stb., stb. állni.

Persze ebből csak a legfontosabbakra fog jutni.

Tehát a ruházkodás, szórakozás, a nyaralás ki fog esni! Nem egyszer, hanem ÉVTIZEDEKRE!!!

Ha gondolod, gyere haza, és próbáljad ki!

Aztán beszélhetünk!!

210. virag32
2011. dec. 18. 23:16
BIIIIIIG LIKEEEE :)))) Erről van szó, kéremszépen. :DD Pontosan így van,hogy ha nem is egy-két hónap ottélés után, de egy racionális időtartam után mindenki képet alkothat egy adott országról. Pláne, ha valaki egyből belecsöppen a lecsóba és minden aspektusát megismeri az országnak a munkakeresésen, iskolákon, nyelvtanuláson, hivatalos ügyintézésen át. Ehhez nem kell negyven év, egy is bőven elég.
209. 39694c0c70 (válaszként erre: 207. - Virag32)
2011. dec. 18. 23:07

Nyugi! Aki csupán 1-3 hónapja él bármely országban, az maximálisan tisztában lehet az adott országok életkörülményeivel!

Neki pontosan ugyanannyiért adják a benzint, a kenyeret, az étolajat, stb. mint annak aki 6784 éve él Svédországban! :))

Nem is értem, miért ne láthatná bárki azt, hogy ott mi a helyzet!

Amikor valaki repülőjegyet igényel, akkor Svédországban megkérdezik tőle, hogy ugyan már, ön hány éve él itt nálunk?!?

Ettől függ, mennyit kell érte fizetnie?!?

208. 39694c0c70 (válaszként erre: 201. - 274c9996b8)
2011. dec. 18. 23:02

Büszke vagyok rá, és nem is sajnálom tőle.

Mint írtam, örülök annak, hogy legalább a szüleinket nem nekünk kell eltartani.

(Legalábbis közvetlenül)

Azért az mindenképpen jelent valamit, hogy idehaza 10 aktív keresőre 7 eltartott jut, míg pl. Németországban mindössze 3! És ők már ezt a helyzetet is tarthatatlannak ítélik!

(Szerintem Svédországban sincsen ez másképpen, mint a németeknél.

MEGISMÉTLEM! NEM AKAROK SVÉDORSZÁGBA KÖLTÖZNI! ÍGY NEM SZÜKSÉGES, HOGY 1000-REL AZON MESTERKEDJ, HOGY EBBEN MEGAKADÁLYOZZÁL!

NEM FOGOM SE A TE, SE MÁS MAGYAROK ÁZSIÓJÁT RONTANI, ÍGY NEM SZÜKSÉGES MINDENÁRON ETTŐL ELTÁNTORÍTANOD!

ETTŐL NYUGODTAN ALHATSZ!

207. virag32 (válaszként erre: 204. - 274c9996b8)
2011. dec. 18. 23:02
Jajj, igazad van, annyira hülye vagyok,mindig kimegy a fejemből, hogy az ember nem mondhat semmilyen véleményt egy országról, hiába él ott évek óta, van munkája, ahol szeretik és megbecsülik, kijárt szám szerint négy iskolát, adott országból származó párja van, akinek a családja szinte már saját gyerekként szereti az embert, helyi barátai vannak és olyan életet él, amiről az "óhazában" csak álmodhatott. Mindig elfelejtem,hogy ez az előjog csak a kétszáz éve kivándorolt, Magyarországról csak valami illúzió-képet őrző embereknek adatik meg, a magamfajtáknak nem. :))
206. 39694c0c70 (válaszként erre: 201. - 274c9996b8)
2011. dec. 18. 22:49

A feleségem soha nem lesz 82 éves.

Szeretném, de semmi esélye, sajnos. :((

205. 39694c0c70 (válaszként erre: 201. - 274c9996b8)
2011. dec. 18. 22:48
Neked melyik a hazád?
2011. dec. 18. 22:43
Eleg sok hulyeseget összeirkaltal mar ezen a forumon , csak a tudatlansagod ad erre mentseget -:)
203. virag32
2011. dec. 18. 22:17
Egyébként pedig szerény tudásom szerint 21 éve nyitva vannak a határok, aki annyira vágyik arra,hogy Magyarországon fillérekből nyomorogjon létminimum alatt, az bármikor hazamehet és talpig kokárdában keblére ölelheti a magyar anyaföldet, Tavaszi szél vizet áraszt-ot dúdolva (hogy aztán egy havi ott élés után sikítva meneküljön vissza Svédországba.) Nem állnak fegyveres őrök a svéd határon, noha borzalmasan nehéz itt az élet...;)
202. virag32
2011. dec. 18. 20:52
Pfffffffffffff :)))
201. 274c9996b8 (válaszként erre: 194. - 39694c0c70)
2011. dec. 18. 20:15

En erre buszke lennek hogy az edesanyamnak ilyen szep nyugdijja van,plane 6-altalanos iskolai vegzettseggel :)

Majd ha a felesed is 82-eves lessz , neki is lessz olyan szep penze !

Nezd az igazsag mindeg ott van ahol a hatalom , ez meg eddig mindeg igy volt :)

Azert egy kis kulömseg van ralatas es ralatas között , ugyanis en otthon nevelkedtem , de Te nem itt -:D

Aztan mi es azok akik elöttunk jöttek el a hazajukbol , azokat nem a penzehinseg vitte , hanem egesszen mas okokbol hagytak el az otthonukat ! Ezert van az hogy , holmifele korok irkalasa a forumba hidegen hagy minket ! Regi elcsepelt szavak amiket most ide irok de ; HAZA CSAK EGY VAN !

200. 39694c0c70 (válaszként erre: 199. - Virag32)
2011. dec. 17. 22:43
Ha nem lennétek, már kezdenék meginogni magamban. :))
199. virag32
2011. dec. 17. 22:27
Mégegy smiley!:-))
198. 39694c0c70 (válaszként erre: 197. - Virag32)
2011. dec. 17. 21:59

Végre!!

Az a helyzet, hogy néha már nem is merem remélni, hogy akad olyan, akinek azonnal "lejön" mit is akarok mondani.

Üdítő kevés kivétel közé tartozol! :))

Köszönöm, hogy legalább neked nem kell magyarázkodnom, hanem elsőre értesz...

Még egyszer köszi.

Visszaadtad a reményem, hogy nem írok ostobán és érthetetlenül.

197. virag32
2011. dec. 17. 21:54
Jaja,neked,az utolsó mondatodra reflektálva.:-)
196. 39694c0c70 (válaszként erre: 195. - Virag32)
2011. dec. 17. 21:47

Nekem?

Arra, amit írtam?

(Ha igen, akkor köszi)

195. virag32
2011. dec. 17. 21:42
:-DDD
194. 39694c0c70 (válaszként erre: 191. - 274c9996b8)
2011. dec. 17. 20:56

Csak jelzem neked, hogy a 82 éves édesanyámnak, akinek 6 általános iskolai végzettsége van, több a nyugdíja, mint a feleségemnek a fizetése, aki több, mint 20 éve van a pályán, mint általános iskolai tanár.

Ne értsél félre!

Az egyik szemem sír, a másik meg ... üveg! :))

Annak is örülök, hogy legalább őt nem nekünk kell eltartani!

De szerinted, akkor hol van az igazság?!?

Ahogy nekünk nem sok rálátásunk van a svéd viszonyokra, úgy te is csupán abból értesülsz, hogy "ott voltál, ahol hallották, hogy valaki mesélt arról, hogy valaki látni vélte..."

193. 39694c0c70 (válaszként erre: 192. - Virag32)
2011. dec. 17. 20:51

Ez a lényeg!

A többi rizsa! :))

192. virag32
2011. dec. 17. 17:45
Szerintem az internet korában már minden távolság áthidalható,alig érzi meg az ember a távollétet.Ha meg hazavágyik,felül egy Wizzair gépre két pizza áráért és két óra alatt Pesten van.Aki nyitott az emberekre és más kultúrára,az mindenhol otthon érezheti magát és új barátokra találhat.Attól függ,mit sugároz magából az ember és milyen a hozzáállása másokhoz.
191. 274c9996b8 (válaszként erre: 189. - 2caf8744b6)
2011. dec. 17. 16:25

Rosszul ertettel meg , eppen az hogy a rokonaim,ismeröseim gyerekei Magyarorszagon egy fillert NEM segitenek be a szuleiknak azert mert otthon laknak es eltarttassak magukat sokszor a nyugdijjas szuleikkel ! A gyerekek itt skandinaviaban fizetnek a haztartasba ha otthon elnek !

Mi , az en korosztalyom egesszen mas körulmenyek között es akok vegett hagytuk el valamikor Magyarorszagot , mint azok akik most mennek el , ez nagy kulömbseg....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook