Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Férjem hirtelen lett cukorbeteg, segitsen aki tud tanácsokkal, esetleg étrenddel, mire figyeljek? fórum

Férjem hirtelen lett cukorbeteg, segitsen aki tud tanácsokkal, esetleg étrenddel, mire figyeljek? (tudásbázis kérdés)


23. Babici
2012. máj. 21. 09:51
Koszonom az infokat mar sokat segitettetek vele!
22. 18f139611b (válaszként erre: 19. - Babici)
2012. máj. 3. 15:55
Szia! Az én páromról januárban derült ki, hogy cukorbeteg. A neten nagyon sok receptet lehet találni, de fontos az is, hogy mennyi szénhidrátot ehet egy nap. Vannak könyvek is receptekkel. Diatetikushoz is menjetek el, ő is sokat tud segíteni. Lisztből is lehet venni alacsonyabb szénhidrátút... elvileg majdnem mindenen rajta van a szénhidráttartalma... egy kicsit macerásabb, de gyorsan hozzá lehet szokni.
2012. máj. 3. 14:51
Cukorbetegnek nagyon jó a kilófaló életmód. Nézz utána a gugliban :)
20. Gy.Ibi
2012. márc. 16. 02:15

1-es vagy 2-es típusú?Mennyi ch-t fogyaszthat naponta?

Alacsony GI-s alapanyagokat vegyél.Nem ártana egy diétás mérleg sem.

19. Babici
2012. márc. 14. 19:21
Sziasztok! Latom,hogy regen volt ide hozzaszolas irva de remenykedek,h valaki megis csak tud segiteni nekem! Parom cukorbeteg segitsegre lenne szuksegem,mert nem tudom,hogy milyen hozza valokat hasznaljak fozeshez,suteshez. Rama margarint hasznalhatok? Lisztbol milyet? Olaj: oliva vagy napraforgo vagy mindketto? Sajnos nalam az is kozre jaccik,h most kezdem a fozest szoval nem tdok csak bizonyos dolgokat elkesziteni! Koszonom elore is a segitseget!
2010. nov. 14. 15:59
Sziasztok! Volt párom is cukorbeteg volt, mellőzze az alkoholt, cukor helyet édeskét használjon,sokat mozogjon. olvastam a neten, hogy létezik, cukorbetegeknél, hasnyálmirigy beültetés, élő donorral. azt írták, hogy az egészsége embernek, csupán 1 % esélye van, hogy cukros, legyen,de a cukrosnak, meg hatalmas esély, hogy legyőzze azt a kórt, mivel, már a műtét közben elkezdi termelni, az inzulint. Sajnos az én párom nem akart élni ezzel.
17. Gy.Ibi (válaszként erre: 11. - 8ca8d4bebd)
2010. aug. 20. 20:08
Nemsokára lesz csicsóka,ami nagyon jó krumpli helyett.Ha van kertetek érdemes ültetni,ki se lehet irtani.Kerítés mellé,mert olyan nagy lesz mint a napraforgó.
16. Gy.Ibi
2010. aug. 20. 19:58

Lehet kapni cukortesztet vizelethez.Tizen-forint darabja,50 vagy 100db-os kiszerelésben szokott lenni.Csak bele kell mártani,vagy ráfolyatni.A vége elszineződik,minél sötétebb,annál rosszabb.

Tavalyig mindenhol kaptam,most a neten kerestem.Elküldik postán,de nekem egy ismerősöm vett Szekszárdon.

15. Gy.Ibi (válaszként erre: 11. - 8ca8d4bebd)
2010. aug. 20. 16:23

Neki 10-15 volt,most 6 körüli.

Ma pl.cukkini krémlevest csináltam,egy nem nagy krumplit is belefőztem.Csak ételíz,só,bors volt benne.A botmixer finomat varázsolt belőle.

2010. aug. 20. 14:28
Nagyon sok mindentől függ, a férjem volt súlyos cukorbeteg 6 x inekciózta magát. Minimál szénhidrát, én is kezdő cukorbeteg vagyok de csak gyógyszerrel de igy kicsit diétázom.Minden esetre az orvos elmondta a főbb dolgokat.
2010. aug. 20. 14:25
Én nem vagyok cukorbeteg, de a volt párom az volt. Rengeteg zöldséget kell enni. Húst is ehetsz, de szerintem, fehéret lehetőleg. És figyelj azokra, akik segíteni akarnak neked. A párom sose figyelt rám mikor segíteni akartam neki. Csak emiatt mondom.
2010. aug. 17. 10:46

sajnos mindenki hirtelen lesz cukorbeteg, de nem biztos, hogy az is marad, vagyis a Te férjed még nem az, csak figyelni kell a diétára, étkezésre.

Sok zöldséget egyen, gyümölcsöt nem mindent, de pár szemet lehet még a szőlőből is, hiszen több benne a jó dolog, mint amiért megvonod.

Az én párom is nem régiben lett diabeteses, de most éppen azon vagyunk, hogy a gyógyszerét elhagyjuk, mert nagyon levitte a cukrát, emiatt reszket, ideges :(


étkezés előtt a cukor felmehet 6,1 ig

étkezés után másfél órával 8,1 -ig


nem evett a férjed lefekvés előtt kicsit többet, mikor a 11-t mértétek?


csak nyugalom, ne aggódj annyira, próbáljon a férjed tornázni járni, vagy valamilyen mozgást, futást, sétát beiktatni a napjaiba, nem muszáj minden nap, de egy héten többször.


Sok húst is ehet, az nem tesz kárt, de a köretek nem mindegy hogyan készülnek.

Pld főzelék inkább magával sűrítve, amúgy franciásan.

sok-sok párolt zöldség, vagy sült zöldség, kevés joghurttal, vagy kefirrel ízesítve :)

11. 8ca8d4bebd (válaszként erre: 10. - Gy.Ibi)
2010. aug. 17. 07:31
Szia!Köszi a választ! Én is most megvontam tőle teljesen a cukrot is meg mindenféle cukros dolgot. Áttértünk a barna zsemlére meg néha a rozskenyérre. De nem sokat eszik, napi 3db. Ezenkívül lightes dolgokat veszek, meg nagyon nézem a szénhidrátot a termékeken.Ja meg persze az édesítőre is áttértünk. Remélem így jó. A férjednek hányas a cukra? A miénk 1x volt 11,4 éhgyomorra. a többi érték alatta volt. Most fél szem gyogyit szed! Köszönöm ha válaszolsz!
10. Gy.Ibi
2010. aug. 16. 21:08

Répacukrot egy kicsit se,semmibe mert nagyon hamar felszívódik.Szőlőcukor szintén.

Édesítőszert meg a gyümölcscukrot vegyesen ajánlom.

A legjobb a nyírfacukor,amit az ára is mutat.Kelt tésztába nem jó,mert gombaölő is.

A fehérlisztet teljeskiőrlésűre cseréljétek.Rizsből is barnát.

Nézz meg egy GI táblázatot,ha az alacsony értékűeket eszi,nem lesz gond.

A férjem 15éve cukorbeteg,és még nem kell gyógyszert szednie.Lekopogtam.

2010. aug. 16. 20:48
Bár a 22 elég magas....
2010. aug. 16. 20:48
Helló! Az én páromról is a napokban tudtuk meg hogy cukros:(
2010. aug. 16. 20:33
ma vették észre.
6. Panni58 (válaszként erre: 4. - Totek63)
2010. aug. 16. 20:21
És nem fektették be kórházba cukorbeállításra???
2010. aug. 16. 18:27

Ezt is érdemes megnézni.


[link]


Nem kell nagyon megijedni,a felnőttkori diabetesz /cukorbetegség/ kevésbé súlyos,mint a fiatalkori,de a diétát szigorúan be kell tartani!!


Szénhidrátszegény diétáról van szó.

A tápanyagtáblázatban meg lehet találni az élelmiszerek szénhidrát tartalmát.

4. totek63 (válaszként erre: 3. - Panni58)
2010. aug. 16. 18:11
22 volt ma de ez hirtelen jött nem is tudtuk és nem érez semmit
2010. aug. 16. 18:05

Nagyon nehéz ezt röviden elmondani, ezeket is érdemes elolvasni, aztán biztos lesznek konkrét kérdéseid, azokra könnyebb válaszolni. :)


[link]

[link]


Inzulinos cukorbeteg, vagy nem annyira súlyos a dolog?

2010. aug. 16. 18:01

Talán nézz körül itt,megmagyaráz dolgokat,tápanyag táblázat is van,segít az étrendben is.


[link]

2010. aug. 16. 17:55
Férjem hirtelen lett cokorbeteg segitsen aki tud tanácsokkal esetleg étrenddel mire figyeljek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook