Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Férjem 5 napja kómában! Mit tehetek, hogyan segitsek neki visszajönni? fórum

Férjem 5 napja kómában! Mit tehetek, hogyan segitsek neki visszajönni? (tudásbázis kérdés)


39. Százas Evelin (válaszként erre: 35. - Gizus58)
2017. okt. 23. 20:38

Akkor az az állatpatikai készítmény az egy és ugyanaz mint az embereknek szánt? Volt a neten egy 2016 nov-i cikk arról, hogy hosszú idő után megint újra kapható az állatgyógyszertárakban.

Gizus, a dr. Lukács gyógyszerész elérhetőségét én is megtaláltam, nem volt nehéz mert ott van azon a linken, amit Csipkezsepi feltett ide.

De az a lap 2015-ös, és rajta van, hogy azóta nem volt frissítve. Két év eltelt, ezért nem biztos hogy élők az elérhetőségek, persze lehetnek éppenséggel azok is.

Nehogy félreérts, én is csak szegény Micimackónak szeretnék valami kis aprósággal segíteni, mert neki talán ilyen netes kutakodásra sem ideje sem kellő türelme most nincsen.

Tudom, te is pont ezt akartad, és nagyon jól is tetted, de ezek az időpontok is fontosak lehetnek.

2017. okt. 23. 20:34

köszönöm az ennyi biztató szavakat,mondatokat.

holnap viszek be sudocremet azt mondták az is jó.Még csak foltok vannak,sebek nincsenek.

A nővérrel beszélgettem azt mondja sok az az 5 nap biztossan lesz agyi károsodása ha "felébred".majd gégemetszése lesz mert akkor szerintük könnyebb a szájhigéniát tisztán tartani. Tudják forgatni stb.Ezután leveszik a lélegeztető gépröl Spontán légzése van csak támogatást kap.Aztán fel rakják a kardiologiára.egyenlöre ennyit tudok.Jól esik ,hogy ennyien aggodtok és lelket öntöttök belém.Félek hogy meghal!!

2017. okt. 23. 19:28
Zolcsikát meg ne bántsátok, normális hangon és segítőkészen írt, csak szerintem összekeverte a kómát a klinikai halállal. Azért a kettő hála Istennek nem ugyanaz. Nem hiszem, hogy a fórumindítónak jó, ha itt estek a torkának egy olyannak, aki szintén segíteni akart. Én is olvastam már Zolcsika nem egy hozzászólását, nemegyszer kiakadtam rajta, de most szerintem semmi kiakasztót nem mondott. Koncentráljunk a segítésre és ne valakinek a lebunkózására. Attól még el lehet mondani normális hangon, hogy figyelj, szerintem ez hülyeség. Mellesleg nem az, a klinikai halálban nagyon sok ilyen élménye volt később visszajövő embereknek, ami dokumentálva is van.
2017. okt. 23. 19:27

Olyantól tudom, aki nagyon sokat volt kómás betegek között, orvos is megerősítette neki: a kómában fekvő betegek nagyon sokszor hallják, de ha nem is, akkor is érzékelik, ami körülöttük van. Úgyhogy tényleg nem mindegy, mit hall érez tőled, jó, ha a kezét fogod, megsimogatod, megérinted, beszélsz hozzá. Nem tudhatod, mikor és mi hozza vissza.


Sok erőt, tarts ki! Te vagy az, aki a legközelebb áll a férjedhez, és mindenképp tegyél meg mindent, amit megtehetsz, mert neki is így jó, és neked is. Szerintem most is mindent megteszel, amit tudsz.

35. gizus58 (válaszként erre: 5. - Micimacko62)
2017. okt. 23. 18:59

Csak tőle tudod megkérdezni illetve megrendelni.Dr.Lukács Károly Gyógyszerész.


email.cím:csonti31@freemail. hu. Telefon:06 82 720-312.

Ezeket az adatokat találtam a forgalmazásáról, mert más patikában nem kapható a felfekvés elleni Lukács kék kenőcs. Még állat gyógyászati patikákban is lehetett régebben kapni de most ott sem.

Ennyi adatot talátam remélem segít. jobbulást a férjednek.

2017. okt. 23. 16:45

Nagyon sajnálom! :(

Beszélj neki sokat, főleg magatokról, élményekről, illatokról.

Tarts ki, nagyon nehéz lehet most.

Kívánom, hogy hamar újra együtt lehessetek!

33. Százas Evelin (válaszként erre: 26. - A03dd05915)
2017. okt. 23. 16:38

Én is megpróbáltam most megkeresni, mert az előbb ajánlottam a Curiosát, az is jó felfekvésre. de az nem az a bizonyos Lukács-féle kék krém.

Nagyon úgy tűnik, hogy jelenleg az nincs kereskedelmi forgalomban, mert gyógyszertári bevezetés előtt áll. Létezik egyébként az a termék, de csak állatpatikákban mert az emberi gyógyászati alkalmazás engedélyezési folyamat még nem fejeződött be. Állatpatikában megvett dolgot azt persze nem annyira kellene használni.

Egyenlőre vannak más Kék Lukács féle dolgok, egy-kettő a felfekvés kezelésére is alkalmas, bár nem az az "eredeti" készítmény.

Nem akarok ebbe belebonyolódni, csak azt akartam tisztázni, hogy a Curiosa az nem a kék kenőcs.

Engem is természetesen az emberi vonatkozás ütött szíven. Nagyon nehéz lehet.

Légy most erős, Micimackó.

32. 04424e865e (válaszként erre: 20. - D7ba7bf7ff)
2017. okt. 23. 16:31
Sosem volt sok eszed, és az idővel úgy látom, az a kevés még tovább csökkent.
31. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2017. okt. 23. 16:29
Ekkora taplót
30. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Micimacko62)
2017. okt. 23. 16:25

Fogd a kezét, beszélj hozzá kettőtökről.

Eleveníti fel régi közös élményeket, meséld el neki.

Szanj időt a pihenésedre is, hogy mikor már otthon lesz a férjed, nővérek nélkül is segíteni tudd, és hogy mosoly legyen az arcodon-kimerulve nem lehet.

Olvass utána az ágyban fekvő beteg ápolásának, és kérj számon mindent a nővéreken, ne hagyd magad lerázni!! (Sarokgyűrűk, 2 óránkénti forgatás, stb) Kiváló felfekvésre a Bioptron lámpa.

Kitartás, nagyon szorítok!

29. 124637ff9b (válaszként erre: 19. - D7ba7bf7ff)
2017. okt. 23. 16:19

Milyen hülyeségeket beszélsz, úrisssten!

Odaát meg testen kívül. ..

Attól, hogy az agyi funkciók megváltoznak, vagy némelyik kiesik kis időre, még nem válik el a lélek a testtől!

Csakis a klinikai halál állapotától, mikor a szív és a tüdő leáll.

Bölcsebb maradsz, ha hallgatsz!!!

2017. okt. 23. 16:16
Zolcsika imádja ezt a hülyeséget nyomni, volt, hogy nagyon beteg gyerekről szóló fórumba is írt ilyen balgaságokat.
2017. okt. 23. 16:16
Esetleg lehetne alátenni matracot, ami szintén a felfekvéseket előzi meg.
26. a03dd05915 (válaszként erre: 5. - Micimacko62)
2017. okt. 23. 16:01

Nem biztos, hogy kapsz a kereskedelemben kék krémet. De felfekvésre használhatos a sudocrem-et, neogranormont is. A lényeg, hogy fertőtlenítsen és legyen hámképző hatása.


Kérd az orvost, ha az állapota megengedi akkor rendeljen neki masszázst a vérkeringésének fenntartására a végtagokban.

De magad is masszírozhatod a karját, lábait végig.

Közben beszélj hozzá folyamatosan arról, hogy éppen mit csinálsz. Arról, hogy mi történt veled aznap. Kapcsolj a mondandódhoz vidám történeteket a múltatokból.

A lényeg, hogy tudja, ott vagy, mellette állsz.

Gyors gyógyulást kívánok, neked pedig kitartást!

25. gyöngy:) (válaszként erre: 20. - D7ba7bf7ff)
2017. okt. 23. 15:56
Istenem, ez most nagyon kell ide...
24. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Micimacko62)
2017. okt. 23. 15:54

Kitartást, kívánom, hogy mihamarabb magához térjen!

Beszélj hozzá sokat, simogasd, mozgasd a végtagokat, izületeket!

23. Százas Evelin (válaszként erre: 20. - D7ba7bf7ff)
2017. okt. 23. 15:50
Nem kéne most ezeket itt erőltetni. Csak összezavarod.
22. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 21. - A03dd05915)
2017. okt. 23. 15:47
Felesleges neki bármit is írnod, csak szajkózza a hülyeségeit. Ha saját kútfőből irogat, akkor nagy baj van odafent.
21. a03dd05915 (válaszként erre: 20. - D7ba7bf7ff)
2017. okt. 23. 15:42

Ilyen idiótaságot már!

Nincs "odaát", csak nem tud kapcsolatot teremteni a külvilággal.


Ne beszélj már itt hülyeségeket!

Menj a saját kis fórumjaidra ott írogasd a hülyeségeidet!

20. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 13. - 5fd0bd70c7)
2017. okt. 23. 15:30
Nem ébresztek bűntudatot, de akiktől hallottam beszámolót, azok azt mondják, hogy földi boldogsághoz nem lehet mérni azt, ami OTT van! Ilyen értelemben többet ad az a másik világ, mint ami ITT van! Benne mindennel és mindenkivel.
2017. okt. 23. 15:27
Egy kómás beteget nem lehet becsapni.
2017. okt. 23. 15:27
Nagyon szorítok, hogy rendbe jöjjön a párod. Jó tanács: ne sírj mellette hanem csak ha kijösz tőle, nem könnyű, sőt... De biztatásodból tudni fogja, hogy melletted a helye. Nagyon sok erőt és kitartást Neked!
2017. okt. 23. 15:24

Az én férjem 2 napig volt kómában a halála előtt. Rákos volt. Az utolsó órákban kimerevedett pupillákkal, de mindig rám fordította az egyik szemét. Fogtam a kezét és nagyon közel hajoltam hozzá, h lásson... mert tudtam, h lát és hall is. Elmondtam neki, h mennyire szeretem. És, h elengedem, csak ne szenvedjen. Azt is, h megbocsátottam minden rosszat és szeretném, ha békében menne el.

Nekünk nem volt esélyünk.

Ha nektek van, akkor csak kérd, h maradjon, mert nagyon szereted. Tudom, h mennyire nehéz ez. De biztos, h hall téged.

Sok erőt és kitartást kívánok!

16. brandy85 (válaszként erre: 1. - Micimacko62)
2017. okt. 23. 15:24

Szia. Igenis reagálnak. Fogd meg a kezét, idézd fel az együtt töltött szép emlékeket. Először lehet csak nézni fog esetleg picit érezhetően megmozdítja a kezét vagy ujjait, de nem igaz, hogy nem hall, vagy nem reagál, de sajnos a kómás betegek nem fognak egyből mosolyogni vagy folyékonyan beszélni. Tudom, mert sógoromat is naponta látogattuk az intenzíven :(

Arra digyelj, hogy kezeljék a felfekvését, mert a sógoromét nem kezelték megfelelően és elfertőződött neki és az ment rá a szívére.. :(

15. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 13. - 5fd0bd70c7)
2017. okt. 23. 15:23

Neked az. Nem hallottál ilyen sztorikat?


Pedig vannak.

2017. okt. 23. 15:21

Szívszorító:((

Minél többet legyél mellette, beszélj hozzá, simogasd, érezze a közelségedet...

Könnyű ezt mondani...csak te tudod milyen nehéz...

Kitartást ,erőt, kívánok a mindennapokhoz!

13. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 8. - D7ba7bf7ff)
2017. okt. 23. 15:21
Ennyi sületlenséget összehordani. Komolyan, bűntudatot ébresztesz Micimackóba, ha valamiért nem tér soha eszméletére, akkor azért, mert ott boldogabb, mint vele volt?
2017. okt. 23. 15:20

Sok kitartást és erőt kívánok neked.


Amennyiben a Kék Lukács féle kék krémre gondolsz, akkor az általam belinkelt lapon mindent megtudsz róla.


[link]

2017. okt. 23. 15:14
elmondom neki hogy nagyon hiányzik,nem ezt igérte hanem hogy mellettem lesz életem végéig meg ehez hasonlókat.másra sem tudok gondolni,csak hogy elvesztem.Már csak nyugtaton élek.megszakad a szivem az ágya mellett.Köszönöm mindenkinek a sok jó szót és támogatást.Most is megyek be hozzá egy nap 2* lehet.
10. Százas Evelin (válaszként erre: 5. - Micimacko62)
2017. okt. 23. 15:11

Curiosa a neve a kék krémnek. Van a gyógyszertárakban.

Én is nagyon remélem, hogy hamarosan magához tér a férjed.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook