Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Férges kutyától el lehet kapni a betegséget? fórum

Férges kutyától el lehet kapni a betegséget? (tudásbázis kérdés)


12. Ata06 (válaszként erre: 11. - Brad)
2009. júl. 22. 16:40
Nálunk nem előzte meg semmi! Szóltam a dokinak, hogy a kedvencünk férges és mi félünk. Erre felirt olyan dózisban, hogy mindenki be tudja szedni!
11. Brad
2009. júl. 22. 16:26

A gyógyszertárban nem adnak recept nélkül valóban. :(

Azt mondták, hogy ezt először egy komoly kivizsgálás előzi meg, utána írja ki a doki a gyógyszert.

na mindegy. Akkor imádkozom, hogy ne legyen semmi és akkor gyogyi sem kell!

10. Ata06 (válaszként erre: 9. - Brad)
2009. júl. 22. 14:28
Szerintem, ha bemész a legközelebbi rendelőbe és igazolod, hogy ideiglenesen itt tartózkodsz, akkor el kell látniuk. Aztán ha véglegesen Pesten maradsz, akkor ők hivatalból átkérik a lapodat!
9. Brad (válaszként erre: 7. - Ata06)
2009. júl. 22. 14:24

Köszi!

A kuytus már túl van 3 féreghajtáson. 1,5 hét mulva megyünk a 3. kötelező oltásra, akkor megint kapni fog féreghajtó pasztát.

Kár, hogy csak orvos írhatja fel... :S Mert nekem a dokim Szombathelyen van és én meg Budapesten. (még nem jelentkeztem át) Meg tök új vagyok itt, azt sem tudom melyik dokihoz kell mennem...

Akkor marad a gyógyszertár és a kérdezősködés...

8. Brad
2009. júl. 22. 14:22

Most várjak addig míg nem jelentkezik vmilyen tünet?

Tényleg, van neki tünete?

7. Ata06 (válaszként erre: 1. - Brad)
2009. júl. 22. 14:00

Szia! A kutyusnál két hét múlva meg kell ismételni a féreghajtást. Mindaddig ismételd mig látszik valami!Különben ez teljesen normális, a mamájuktól fertőződnek meg a szoptatás során.

Ha már nincs benne semmi, akkor is 3 havonta féregteleniteni kell! Soha ne adj neki nyers húst! Attól is férges lehet.

Igen elkaphatjátok! A gyógyszer neve VERMOX vagy DECARIS, de csak orvos irhatja fel.

6. Brad
2009. júl. 22. 13:58

Oh, hát ez nem vmi bíztató!

Kiskoromban emlékszem, hogy gyakran elkaptuk a kóbor kutyáktól (öcsémmel állatmenhelyeset játszottunk anyámék legnagyobb örömére:D).

Akkor leugrom, megkérdezem, hogy mit tudnak ajánlani.

2009. júl. 22. 13:57
Va egy népi "gyógymód" férgességre, nyers tökmagot kell enni úgy, hogy a zöld hártya rajta legyen. Napi 4 szemet kell enni. De ne legyen szükségetek rá sose.
2009. júl. 22. 13:53

Igen simán lehettek ti is férgesek a kutyától. De egyébként a legtöbb kiskutya férges.

Ha nem csókolgattátok a száját, meg ilyesmik, és kezetmostatok miután játszottatok vele, akkor nem valószínű ,hogy elkaptátok. De azért menj le a patikába, és kérdezd meg a gyógyszerészt, hogy mit tud ajánlani.

2009. júl. 22. 13:52

A kutyától bármit elkaphat az ember a szoros kapcsolat miatt.

pl.nyalogatás......

2009. júl. 22. 13:51

Igen,sajnos nagyon könnyen el lehet kapni.A kutyus simogatása után minden esetben alaposan szappannal kezet kell mosni,a körmöket körömkefével meg kell tisztítani.Vény nélküli gyógyszer nem kapható,kizárólag orvosi rendelvényre(háziorvos)adnak ki gyógyszert a patikában,mivel ez nem játék!!!

Vigyázni kell,hogy ha a kis jószágból eltávozik a féreg,nehogy visszaegye ezt.Ha kisgyermek van a családban,akkor figyelni kell a székletét.

1. Brad
2009. júl. 22. 13:48

Van egy 9 hetes westiem. Vasárnap kapott féreghajtót és ma reggel látszódott az eredmény. Én azt hittem, nincs baja a kutyának... mégis.

Mi elkaphatjuk tőle?

Ha igen, milyen gyógyszert kell rá szedni?

Lehet-e vény nélkül kapni és mennyibe kerül?

(mert akkor most gyors leugrom a patikába)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook