Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férfiak mennyire könnyen fogadják el más gyermekét? fórum

Férfiak mennyire könnyen fogadják el más gyermekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
71. hancsalean (válaszként erre: 65. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:54

Nem érzem gépnek magam, szerencsére vannak olyan dolgok, amiket nem "kódolva" kapunk, hanem egyszerűen a részünk, a lényünk, a személyiségünk. Nálunk még a kutya (pedig állat) is megszoptatta a macskát, amikor elpusztult az anyja, már nem volt olyan pici. Vagy a nyúl, amikor a kutya hátára felült és tizstogatta, együtt ettek, aludtak. Kötva hiszem, hogy egy kutyába az lenne kódolva, hogy macskát szoptasson, vagy hogy a kutya nyúllal barátkozzon. De látod, az állatok se (lehet nem olvastak elég könyvet:) ) pont úgy cselekednek, ahogy elvárná tőlük az ember.


A könyveket nagy emberek írták, de sok esetben totális már elnézést, hülyeséget írnak. Ez olyan, mint amikor az valamelyik vallási közösség koponyája kiad egy könyvet, vagy újságot és a z emberek rögötn elhiszik, hogy az úgy lehet csak, hiszen az illetőt hitelesnek vélik, felnéznek rá.


A szülészetről nem nyitnék vitát, aki került már oda, tudja hogy Magyarországon a szülészet (tisztelet a kivételnek) nem a baba és a mama érdekeit nézi, futószalagon mennek be szülni, hanyagságból sok orvos okozza a mama, vagy a baba halálát, de az nem kap akkora nyilvánosságot, mint G. Ágnes.

70. genlips (válaszként erre: 52. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:52
elnézésedet kérem! hiába kritizálom az állításaidat, ha valami sokkal alapvetőbbel van probléma...
2011. jún. 6. 11:43
Ezekből a "vitákból" nem kaptunk konkrét választ a kérdésre:)
2011. jún. 6. 11:38

Mi vállaltuk a velük való vitát:


[link]

67. Várhegyi Márton (válaszként erre: 62. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 11:37

"A Földdel kapcsolatos példám az okból írtam, hogy mennyit változott a tudomány álláspontja."


Tudom, hogy miért írtad, de ez semmire nem bizonyíték.


"Az utolsó 2 mondattal nem értek egyet."


Hát vitatkozz vele!:-)

66. Várhegyi Márton (válaszként erre: 64. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 11:35

Az intelligens tervezettséget a képviselőin kívül senki nem tekinti tudománynak, senki nem veszi komolyan, nem is áll másból, mint az evolúcióelmélet kritizálásából.

Az ID nem más, mint egy tudományosnak látszó köntösbe bújtatott kreacionista mozgalom.

65. Várhegyi Márton (válaszként erre: 61. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 11:34

Szerintem te értettél félre engem. Amit írtam, annak az volt az értelme, hogy az ember genetikailag nem úgy van programozva, hogy olyan gyermekért erőfeszítéseket tegyen, aki nem az övé. Ha így tenne, és nem a saját genetikai állományát tartalmazó utódra koncentrálna, akkor a génjeit sokkal kisebb hatékonysággal adná tovább (kisebb lenne az ún. fitnesse), és így idővel kipusztulna.


Éppen emiatt azok az egyedek maradtak fönn az evolúció során (értve ezt más emlősökre is), akik a saját génjeiket "óvták", nem pedig a másét. Ma ezen egyedek leszármazottai alkotják az emberi populációt.


Egyetlen szóval nem szóltam gyermeknevelésről vagy arról, hogy az egyes - itt vázolt - esetekben mi volna a teendő. Általános sémát adtam bizonyos emberi magatartásformákra, és azt is megemlítettem, hogy ezen magatartásformákat a szocializáció vagy a kultúra fölülírhatja.


"Az orvos megtanulja azt, amit elé raknak, az alapján gyógyít az elején, de amit megtanul, tapasztaltaival csiszolhatja."


A könyveket is tapasztalatok alapján írják, de nem lehet egy könyvbe minden egyes esetet belesűríteni. Ettől még nem hamis, amit a könyvek írnak, csak vannak esetek (a kisebbség), amikor bizonyos szabályok, protokollok nem használhatóak.


"Vajon ha ösztönösen kell tudnun kszoptatni és ellátni a gyermekünket, miért nem hozhatjuk úgy világra, ahogy a babának és nekünk a legjobb?"


Pont, hogy nem feltétlenül ez a legjobb: a szülészet által alkalmazott módszerek jó részét azért alkalmazzák, mert a halálozást csökkentik. Az egy dolog, hogy nem ilyen körülményekhez alkalmazkodott a szervezet évmilliók során, de ez nem jelenti, hogy ezek az új módszerek nem hatékonyak.

64. hancsalean (válaszként erre: 56. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:33
63. hancsalean (válaszként erre: 50. - Genlips)
2011. jún. 6. 11:30
Egyet értek!
62. hancsalean (válaszként erre: 49. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:29

A Földdel kapcsolatos példám az okból írtam, hogy mennyit változott a tudomány álláspontja.


Az utolsó 2 mondattal nem értek egyet.

61. hancsalean (válaszként erre: 49. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:19

Valamit félreérthetően fogalmaztam, vagy magad értetted félre.


Olyan témáról, amiben nincs esetlegesen tapasztalatod (elfogadni más gyermekét és együtt élni valamint következmények), nem szabad pusztán könyvekből megtanult sorokból véleményt, tanácsot adni.

Ahogy gyermeket sem könyvből nevelni. De van még amit szeretek, amikor az orvos, a védőnő, a rokonok és a szomszéd 100 éves Mariska néni is mást mond. Az orvos megtanulja azt, amit elé raknak, az alapján gyógyít az elején, de amit megtanul, tapasztaltaival csiszolhatja. De vannak felsőbb utasítások is, az orvosnak pedig azt kell hangoztatnia, akkor is ha nem ért egyet vele. példa erre az elmúlt 50 évben a gyermekgyógyászatban kiütköző szöges ellentétek és a SZÜLÉSZET. Vajon ha ösztönösen kell tudnun kszoptatni és ellátni a gyermekünket, miért nem hozhatjuk úgy világra, ahogy a babának és nekünk a legjobb? Mert a könyvekben az szerepel, hogy KELL szülni, nem pedig az, hogy jó. Nem akarok éles vitába bonyolódni, de vezényszóra, szétfeszített lábakkal, oxitocinnal meggyorsítva hozzák világra nap mint nap anyák az utódaikat.

60. Várhegyi Márton (válaszként erre: 58. - 54840f0fce)
2011. jún. 6. 11:19
Csak érdekel, hogy mi a logikája ennek, mert én még nem jöttem rá:-)
59. 54840f0fce (válaszként erre: 57. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:18
Még a végén több a kivétel, oszt bukik a szabály...
58. 54840f0fce (válaszként erre: 57. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:17
Nem én találtam ki Márton, nekem aztán hót mindegy!
57. Várhegyi Márton (válaszként erre: 54. - 54840f0fce)
2011. jún. 6. 11:15

Ha azt állítjuk, hogy a kivétel erősíti a szabályt, abból az következik, hogy ha vannak kivételek, akkor a szabály biztosabb, mint ha nincsenek kivételek.

Ez miért igaz? Éppen ellenkezőleg: minden egyes kivétel gyengíti a szabály általános érvényét.

56. Várhegyi Márton (válaszként erre: 53. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 11:12

"A tudomány is sokszor sok sebből vérzik."


Ad hominem tu quoque.

55. 54840f0fce (válaszként erre: 16. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:10
Ja, mint az oroszlánoknál...:)))
54. 54840f0fce (válaszként erre: 10. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:09
Elenyésző ellenpélda estén szabályról beszélhetünk:)
53. hancsalean (válaszként erre: 45. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:08

A tudomány is sokszor sok sebből vérzik. Példa Ranschburg Jenő és Vekerdy Tamás egy azon témáról szóló, mégis különböző szemléletük. Vagy amikor bevittem a fiam a kórházba, 3 orvos 3 féle betegségre gyanakodott, de kizárták végül mindet és nem tudták mi a baja. Tünetek: erős hasi fájdalom, visítozó gyermek, magas láz, hányinger.


Diagnózis (3 féle): vakbél, sérv, egyszerű szorulás (belgyógyász, sebész, gyermekosztály főorvosasszonya)


Végül a sima gyermekorvos másnap megállapította: mandulagyulladás...

52. Várhegyi Márton (válaszként erre: 50. - Genlips)
2011. jún. 6. 11:05
Megkérlek, hogy a témával kapcsolatos állításaimat kritizáld!
2011. jún. 6. 11:04
Egyébként nem tudom, mi alapján gondoljátok, hogy nincs tapasztalatom gyermeknevelésben.
50. genlips (válaszként erre: 26. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 11:04

de, van köze az orvosbiológiának.

mert nem is arról van szó, hogy az orvostanhallgató agyával >>gondolkodsz<<. bárcsak!

belőled a tankönyv szól, visszaismétled, amit a tankönyveid írói beszélnek!

nagyot koppannál, ha a fórum kérdését feltennéd magának az írónak és biztos, hogy nem ezt a gépszerű gondolkodást kapod.

elvakult vagy és ez egy elvesztegetett tehetség. nagy haszna lett volna a komm-érában

49. Várhegyi Márton (válaszként erre: 44. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 11:03

Gyermeknevelési és életre vonatkozó tanácsokat nem tudom, hol adtam.


"A 3 gyermekem egyikénél sem úgy sikerültak a dolgok, ahogy az a könyvben szerepelt."


Kivételek mindig vannak.


"Ahogy a Föld egyszer lapos, máskor más szájából kerek"


Nem, a Föld gömbölyű (geoid), mindig.


"így lehet, hogy amiból most meríted a tudásod, később új szemlélettel lát napvilágot."


Az, hogy volt példa arra, hogy egy tudományos elmélet megdőlt, semmit nem mond az adott elmélet. Lehet, hogy megdől, lehet, hogy nem.

48. Kata 1977 (válaszként erre: 33. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 11:01

Remélem igazad lesz,a lányom biztos nem,de a nagy fiam 14éves és igazi kamasz,szemtelen,lázadó stb...


Ez nálunk is így van,hogy nem engedem bántani egyik gyereket sem,de valahogy főleg a 2 nagyobbat,inkább én osztom a pofonokat ha kell.

A párom elég nagydarab mély hangú ember,elég ha elordítja magát és még a levegő is megáll:-)


De azt mi is átéltük amit az egyikőtök írt,hogy amikor a 3.k baba született a közös ,akkor ő volt az isten és az én 2 gyerekem le volt tojva vagy mindig beléjük kötött!

Nehéz időszak volt,de túlvészeltük és már 8 éve vagyunk együtt!

47. hancsalean (válaszként erre: 46. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 11:01
amiből
46. hancsalean (válaszként erre: 44. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 10:59
van még: jav.
45. Várhegyi Márton (válaszként erre: 43. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 10:59

"Nem kritizálom a korod, mert az nem előny és nem hátrány, hanem állapot."


Az állapot nem lehez egyúttal hátrány is? Mert amit nemrég írtál, aszerint hátrány a korom.


"Csak itt a fórumozók egymás tapasztalataira kíváncsiak, nem pedig a tudomány jelenlegi álláspontjára!"


A tudomány megmutatja, alapvetően mire lehet ilyen esetekben számítani.


"És igen, mivel nincs a témában tapasztalatod, az állításaid falsak."


Ezt miből vezeted le? Ha egy tudományos elméletet (amit nem én alkottam meg) írok le, az is hamis lesz, mivel nincs tapasztalatom? Több sebből vérzik, amit állítasz.

44. hancsalean (válaszként erre: 40. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 10:56

Vanmég valami, könyvből nem lehet gyereket nevelni és tapasztalat nélkül igazán az élethez illő tanácsokat adni sem.


A 3 gyermekem egyikénél sem úgy sikerültak a dolgok, ahogy az a könyvben szerepelt. Ahogy a Föld egyszer lapos, máskor más szájából kerek :), így lehet, hogy amiból most meríted a tudásod, később új szemlélettel lát napvilágot.

43. c130f7eb3b (válaszként erre: 40. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 10:53
Nem kritizálom a korod, mert az nem előny és nem hátrány, hanem állapot. Csak itt a fórumozók egymás tapasztalataira kíváncsiak, nem pedig a tudomány jelenlegi álláspontjára! És igen, mivel nincs a témában tapasztalatod, az állításaid falsak.
42. anyucika3 (válaszként erre: 18. - Hancsalean)
2011. jún. 6. 10:53

Sajnálom:(Gondolom ez neked nem kicsit fájdalmas,hiszen neked mind a gyereked.

Még jó,hogy nem engeded megverni.De miért is akarja?!Nálunk max én osztok ki egy-egy fülest ha muszáj, a férjem sosem emelne kezet egyik gyerekre sem.Velem fenyegeti Őket:D

Ez nem a gyerekek hibája, a férjed a felnőtt,neki kellene tudni jól kezelni a gyerekeket,valahogy egy hullámhosszra kerülni velük.

Persze lehet,hogy nem csak az Ő hibája,de akkor is neki kell éretten gondolkodni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook