Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férfiak mennyire könnyen fogadják el más gyermekét? fórum

Férfiak mennyire könnyen fogadják el más gyermekét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
131. 54840f0fce (válaszként erre: 129. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 16:06
Tudat alatt lehet "alárendelt", de mondjuk én sohasem tettem különbséget köztük...
130. Várhegyi Márton (válaszként erre: 128. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 16:05

Veled ellentétben én arccal, névvel, korral, e-mail címmel vállalom, amit írok. Megtalálsz a Facebookon, az Iwiwen, más fórumokon (index, Szkeptikus Fórum), de ha bejössz egy egyetemi előadásra, ott is összefuthatsz velem, és láthatod, hogy az vagyok, akinek állítom magam.


És én nem bántalak, ellentétben veled. Ha valaki, akkor én mondhatnám rád, hogy könnyű egy nicknév mögé bújva szitkozódni.

129. Várhegyi Márton (válaszként erre: 127. - Df2a740c00)
2011. jún. 6. 16:00

"de egy intelligens ember fel tudja mérni, mikor fenyegeti veszély a >>genetikai állományát<<.


Egyrészt nem arról van szó, hogy a nő gyermeke esetleg legyilkolná a férfiét, csak arról, hogy számára a saját a fontos, a másik elárendelt.


Másrészt mivel az állatvilágból jöttünk, bizonyos állati vonásokat magunkon hordunk, amik tehát megvannak bennünk, de mivel kialakult pl. az előre látás képessége, alárendelt szerepűek.

128. c130f7eb3b (válaszként erre: 126. - B486c9cf7d)
2011. jún. 6. 15:48
Nem sok dolog van a világon, amit nem viselek el, de az egyik az, ha hülyének néznek. Ha ez a fiú valóban az lenne, akinek hiszi és kiadja magát, besz@rni se lenne most ideje, nemhogy itt okoskodni egész nap.
127. df2a740c00 (válaszként erre: 13. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 15:35
Ez ebben az esetben érthető lenne egy tuloknál vagy egy mosómedvénél, de egy intelligens ember fel tudja mérni, mikor fenyegeti veszély a "genetikai állományát". Persze nem mindenki tarozik az előbbi kategóriába.
126. b486c9cf7d (válaszként erre: 123. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 15:31
Itt nem teljesen mindegy, hogy ki micsoda?
125. e417245f24 (válaszként erre: 123. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 15:30
Ez nagyon jó :D
124. e417245f24 (válaszként erre: 122. - 9b2ec94d64)
2011. jún. 6. 15:30
És még együtt vannak?
123. c130f7eb3b (válaszként erre: 106. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 15:29

Na idefigyelj, nagyokos! Sok mindent nem tudok a világról, bevallom. Például azt, hogy egy orvostanhallgató a vizsgaidőszak kellős közepén miért lóg egész nap egy női portálon, ahelyett, hogy a vizsgáira készülne?! Vagy nem is vagy orvostanhallgató?! :))) Vagy olyan okos vagy, hogy tanulnod sem kell?!

A rólad készített diagnózisom a következő: messziről jött ember azt mond amit akar. BNO kódja ugyan még nincs, (már ha tudod, mi az), de javaslom, hogy vegyék fel a listára.

2011. jún. 6. 15:26
Azért például a volt kollégám esete, ahol a kapcsolat első évfordulója az esküvő volt, na ez távol áll az én olvasatomban a felelősségteljes döntéstől. Ez nem olyan hogy ha nem jön be majd eladom a Vaterán. Bár sokan úgy kezelik.
2011. jún. 6. 15:03
Szerintem gondos választás nincs,csak jószerencse!Van aki elsőre beletrafál,van aki többedszerre sem.Ha az értékrendünk passzol,nagyobb az esély a boldogságra.Én pl.konkrétan nem tudnék mit kezdeni egy alkoholista férfival vagy olyannal,aki nem viselné el,hogy a munkahelyen éjszakáznom is kell.
2011. jún. 6. 15:02

A félreértések elkerülése végett:


Nem állítom, hogy nem létezik isten (beleértve Istent, tehát a keresztény istent is).

119. Noarashi (válaszként erre: 118. - E417245f24)
2011. jún. 6. 14:58

sehogy

erre nincs garancia

ha egy nő nagyon körültekintő akkor nem kezd férfival hanem marad magának

118. e417245f24 (válaszként erre: 117. - 9b2ec94d64)
2011. jún. 6. 14:56
Semmi nem garancia:mi az első férjemmel együtt jártunk,majd hónapokig együtt éltünk,utána házasodtunk és még így is vártunk a gyerekkel-szóval ahogy a nagykönyvben meg van írva-mégis válás lett a vége.Honnan a fenéből tudhattam,hogy mikor terhes leszek,milyen bunkón fog reagálni a testi változásokra?Konkrétan,hogy egyáltalán nem fog kívánni és szeretője lesz?Most őszintén:hogy lehet az ilyesmire felkészülni,előre látni?
2011. jún. 6. 14:49
Két apró észrevétel. A pillanat amikor a nő először dönt, hogy na akkor ezzel a férfival vállalom a közös gyereket, talán lehetne egy kicsit felelősségteljesebb, lehetne cél a másik jobb megismerése. Akkor talán nem lenne ekkora probléma a 2-od 3-ad vagy netalántán negyedszeri újraházasodás. Gondosabb választás, több türelem.
116. Várhegyi Márton (válaszként erre: 113. - Erikpipi)
2011. jún. 6. 14:48
Fontos elkülöníteni azokat az eseteket, amikor a gyermek már elérte vagy majdnem elérte az ivarérett kort.
115. b486c9cf7d (válaszként erre: 114. - Noarashi)
2011. jún. 6. 14:48
Megfigyelheto, hogy sokuk igy mukodik.
114. Noarashi (válaszként erre: 113. - Erikpipi)
2011. jún. 6. 14:43
ez a legtöbbször így van. nem hiába, akkor van a csúnya válás is, és akkor ragaszkodik apuka a gyerekhez, ha még kötődik a feleséghez, akár szereti akár gyűlöli. ha már kimúltak az érzések anyu iránt,akkor a kezdeti vasárnapi apukából már csak egy havi gyerektartásos csekk lesz vagy még annyi sem. mert közben jön egy új nő aki lázba hozza.
2011. jún. 6. 14:41
A férfiak kb 90% nem a gyerekhez ragaszkodik, hanem a nőhöz. A többség ezért nem foglalkozik még a vér szerinti gyerekével sem, főleg ha elválnak a szülők. .
112. 5e1b581a2e (válaszként erre: 106. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 14:40
Jájjj!!!:DDDD
111. 5e1b581a2e (válaszként erre: 79. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 6. 14:24
Ez nem gyakori tévedés,hanem van most egy rakás ember,akinek a nagy érában még ezt tanították,nézd meg,hogy mióta rendszerváltás volt,hogyan alakult a népesség,szvsz:kik vannak többen,kvázi:nem nehéz ebbe belebotlanod.Ez a helyzet.És akkoriban még ráadásul kőkeményen erre lettek az emberek oktatva,sokkal hangsúlyosabb volt,mint manapság.A kettő együtt magyarázatot ad neked arra,hogy ezt úgy tűnik,hogy mindenki így tudja.
110. csajszika890721 (válaszként erre: 109. - E417245f24)
2011. jún. 6. 14:10

Sajnos van aki, a saját gyerekével sem foglalkozik, azt sem szereti úgy, ahogy kéne. Ez szomorú dolog, és ebből szinte adódik, hogy akkor az ilyen ember a másikét sem fogja szeretni valószínű. Mindenki más nincs két egyforma ember...

:-)

109. e417245f24 (válaszként erre: 107. - Noarashi)
2011. jún. 6. 14:03

Nálunk nem jut eszünkbe a párunk exe a gyerekekről.Mondjuk nem is hasonlítanak egyik oldalon sem annyira az elvált szülőre.A páromnak van egy munkatársa,ő azt mondta,sosem nevelné a más gyerekét.Elvett egy független,gyerektelen nőt,lett egy kis srácuk-és nem foglalkozik azzal sem,hiába a sajátja,ha nincs foci,horgászat,némi kocsmázás,a családra is jut ideje...

És tényleg úgy van,ha valaki több saját gyereket nevel,őket sem szereti mindig ,mindenkor egyformán.

108. csajszika890721 (válaszként erre: 107. - Noarashi)
2011. jún. 6. 14:01
Egyetértek ezzel a hozzászólással. Nem mondanám, hogy baromságokat írsz...
2011. jún. 6. 13:27

Eleve azért nehéz elfogadni más gyerekét,mert ahányszor arra a gyerekre ránézel mindig eszedbe jut a párod exe. És ugye senki sem így gondolja a romantikus kapcsolatokat.

Sokkal jobb akkor ha már mindkettő hoz a házasságba gyereket. Talán így könnyebb elfogadni.

Akkor nehéz, ha csak az egyiknek van gyereke. Pláne a nők sokkal nehezebben kezelik az ilyen szitut: ilyenkor csak benne van az hogy nem ő az első a férfi életében, mert rendes embernek a gyerek az első. Ezt vagy el tudja fogadni vki vagy nem és itt talán nem is az a döntő hogy vki férfinek született vagy nőnek, hanem mennyire bírja elfogadni a második helyet. A másik meg az hogy iylenkor az is benne van a nőben hogy nem ő adta az elsőszülöttet a férfinak. Lehet ezek mind baromságok amiket írok, de azért talán van benne igazság.

Ha vki nagyon önző akkor nem fogja bírni az ilyen kapcsolatot. És az is ritka hogy egy mostoha ugyanúgy szeresse a másikét mint a közöst vagy a sajátját. Tisztességes ember direkt még jobban odafigyel, hogy ez még véletlenül se legyen így. talán bűntudata is van, mert lelke mélyén érzi hogy nem szereti annyira. De azért sztem ha egy embernek több saját gyerere van, ott is van akit ici-picit, még magának sem bevalva jobban szeret.

106. Várhegyi Márton (válaszként erre: 95. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 13:22

"hogy a kőkorszakból kilépve hogyan lehetett piramisokat építeni?!"


A kőkorszak i. e. 4500-ig tartott, a legkorábbi ismert egyiptomi piramist i. e. kb. 2600 körül építették.


"Az istenhittel kapcsolatban meg az a véleményem, hogy mivel ősidők óta tartja magát a világ minden pontján, azért csak lehet benne valami!!! Ennyi ember nem tévedhet! :)"


Argumentum ad populum, avagy "Együnk szart...!" típusú érvelési hiba.

(Egyébként az ősidő nem stimmel, mivel a Föld még csak kb. 5770 éves:-)

2011. jún. 6. 13:21
Eleinte bevallom nehéz volt. Féltem, mi lesz, ha nem leszek neki szimpatikus, ha nem fog elfogadni...ha majd olyanokat mond hogy "apa legyél anyával..." mert az nekem rosszul esne. De egyszer sem történt ilyen, sőt soha nem volt velem ellenséges, sőt nagyon kötődik hozzám, szeret engem, és tudja, hogy neki úgymond van még egy "anyukája"
2011. jún. 6. 13:18

Húúú mennyi hozzászólás érkezett!


Miért írjátok, és ezáltal gondoljátok is úgy, hogy egy férfi könnyebben el tud fogadni egy gyereket ami nem az övé, mint egy nő? Valaki magyarázza el nekem legyen szíves. Csak azért kérdem, mert kíváncsi vagyok, és még azért, mert én ebben a helyzetben vagyok, ugyanis a páromnak van egy gyermeke aki nem tőlem van.

103. Várhegyi Márton (válaszként erre: 98. - E417245f24)
2011. jún. 6. 13:12
Leülhetsz, 5-ös!:-)
102. hancsalean (válaszként erre: 100. - C130f7eb3b)
2011. jún. 6. 13:05
Örülök az ilyen példának!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook