Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ferencsik Pista bácsi-féle citromkúra fórum

Ferencsik Pista bácsi-féle citromkúra (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
15. Dizzz
2008. ápr. 18. 19:25
Sziasztok! én most csinálom, a visszafele útnál tartok, holnap már csak 3 db. Eléggé megviselt(felkészítettek, hogy akár lehet hányinger is, mert távozik a salakanyag), ki is pucolt rendesen. 4 kilót fogytam eddig vele, de még van 3 nap.
14. Krisztinka1 (válaszként erre: 13. - Ankhesen)
2008. ápr. 18. 19:18

Végül nem csináltam végig a kúrát mert nem éreztem semmiféle változást, sem pozitívat sem negatívat.


Úgy döntöttem inkább gyümölcsnapokat tartok hetente egy alkalommal. A héten meg is volt az első almanapom és szuperjól kitisztult a szervezetem, másnap pedig nagyon jól ébredtem. Próbáljátok ki:-)

13. ankhesen (válaszként erre: 11. - Krisztinka1)
2008. márc. 25. 19:31
Sziasztok! Nekem ez a hetedik napom, és jónak tartom a kúrát! De van egy problémám ma reggel észrevettem, hogy az arcbőröm hogy is mondjam nem kiütéses hanem ragyás lett olyan mint a citrom héja :) Annyira nagyon nem vészes de nem tudom most leálljak a kúrával, vagy folytassam egyáltalán lehet-e ettől vajon? Rosszabb lesz-e vagy elmúlik? ha valakinek van ötlete,tapasztalata írjon légyszi, köszi
2008. febr. 26. 23:13
Én úgy hallottam, hogy a narancs is ugyan olyan hatásos.Még rákos betegeknél is,akik nagyon sok narancsot ettek naponta,meggyógyultak tőle.Még régebben hallottam a rádióban, úgyhogy pontos részleteket nem tudok.Mindenesetre lehet, hogy kipróbálom ezt a citromkúrát a gyerekemnek,mert 4,5éves, és van egy csomó betegsége.Pl.: nehézfém mérgezés, szerves toxinokkal is mérgezett,gombái is vannak a tápcsatornában.Az viszont tuti, hogy nem inná meg simán a citromot, de limonádénak elkészítve mézzel és vízzel lehet, hogy sikerül.
2008. febr. 15. 15:01

Sziasztok!


Tegnap elkezdtük a kúrát Anettával, hamarosan saját tapasztalattal én is beszámolhatok. Kizárólag tisztítás céljából kezdtem el, fogyni nem szeretnék, mellette ugyanúgy étkezem mint egyébként. Bár állítólag növényi étrend ajánlott, én nem bírnám ezért húst is eszek.


Természetesen ha valami "furcsát" észlelek magamon azonnal abbahagyom és majd beszámolok. Vannak különben bizonyos dolgok amik a tisztulás jelei lehetnek, pl. bőrkiütés.

2007. okt. 18. 14:36

Nekem is segített, de én csak 7 citromig mentem és mindig vízzel ittam meg.

Aki nem birja a citromsavat, ihatja szívószállal is.

2007. ápr. 24. 09:59

Sziasztok!


Én is csináltam citromkúrát, nem fogyni akartam csak nagyon fájt a térdem. Kb 4 éve fájt akkor, nem tudtam gugolni, lépcsőt járni stb....


A citromkúra kb. felénél elmúlt a fájdalom, 4 év után újra le tudtam gugolni, nem fájt a lépcsőjárás, stb...


Igen amúgy a gyomromat megviselte, de én fél citromonként haladtam csak felfelé és a 9 citromos adagot csak 2 napig tartottam.


Kilók... kb 3 kilót ha fogyhattam alatta, de nem is ez volt vele célom.


Nekem megérte.


Ja és szívószállal kell inni a fogak miatt.

2007. jan. 20. 23:07
Esztergályos Cili ehez hasonló kúrát mondott, kb 10-15 éve, ha hírtelen le kellett adnia pár kilót. Első nap egy, második nap kettő és így tovább tízig. Utánna vissza fele ugyan így csökkentve. De soha nem tudtam rászánni magam, mert Ő is azt nyilatkozta, hogy a gyomrot egy kicsit megviseli.
2007. jan. 13. 10:13
Most halásztam elő ezt a témát.Szerintetek nem sok ez a rengeteg citrom.Éppen azon gondolkodtam,hogy meg kellene csinálni,de mikor megnéztem mennyi citrom kell hozzá azt hittem rosszul leszek.Ez a kúra valószínüleg kikészítené az amúgy sem tökéletes gyomromat.
2006. febr. 2. 13:34

Teljesen végigcsinálta a kúrát,nem emlékszem meddig tartotta a köztes 9 darabos citromos napokat...6 vagy 8 napig,már nem most volt,jó pár évvel ezelött.

Viszont a nem elrugaszkodott citromivászat az tényleg használhat.Finom,üdítö...föleg ha hígítod egy kis ásványvízzel,talán a nem fogyizók némi mézet is megengedhetnek maguknak:)De én mindenféle innivalót cukor és méz nélkül iszok,a teákat is...legyen az bármilyen tea(gyógynövény,gyümitea).Ìgy szeretem.

Limonádénak szépen lehet használni a citromot,de az én magánvéleményem,hogy napi 9 citrom hosszútávon nem igazán tehet jót a gyomornak,föleg ha nem is hígítja az ember...Persze nem vagyok orvos:)


Üdv

5. emagdi (válaszként erre: 3. - Jázmin)
2006. febr. 2. 10:22

mondjuk ez a napi 9 db citrom tényleg kicsit soknak tűnik...


de mondjuk lehet hogy annyit el lehet lesni a diétából, hogy mondjuk reggel 1 citrom levével indít az ember, vagy az ásványvízbe teszünk citromot is (az legalább finom is:))

4. Hoxa (válaszként erre: 3. - Jázmin)
2006. febr. 1. 20:30

Más tapasztalataiból tanul az ember :)


Egyébként mennyi ideig csinálta?

2006. febr. 1. 18:00

Sziasztok!


Ezzel kapcsolatos konkrét tapasztalatot szeretnék megosztani Veletek.A barátnöm egyszer végigcsinálta ezt a kúrát,elég sok felesleg volt a csajszin,s pont esküvö elött állt.Hogy a szervezés vagy a citrom,azt nem tudom,de olvadtak le róla a kilók.Igen ám,de egyszercsak bejelentette...jah kedveskéim,épphogy megúsztam a gyomorfekélyt!Iszonyatosan rosszul volt és nagyon pocsék állapotba került,gyomorügyileg.Egy jó darabig nem is tudott rendesen enni.Aztán persze,mikor helyrejött a pocija,simán visszaszedte a fölös kilóit és még néhányat,csak hogy ne legyen unalmas az élet.Ö azt mondta,hogy soha többet nem csinálná meg ezt.

Itt szeretném közölni,hogy ez az ö véleménye volt,senkit sem szeretnék sem lebeszélni sem pedig rábeszélni erre a kúrára,de ez egy konkrét tapasztalat volt,nem pedig innen-onnan hallott szedett-vedett hír.Mindenkinek szíve joga dönteni önállóan ,nagykislányok/fiúk vagyunk már:))

Még egyszer:ez csak egy eset.Lehet másnál csodát tesz,lehet másnak a legjobb dolog,ami a földkerekségen fellelhetö.Viszont muszáj volt leírnom ezt nektek...mondjuk úgy:"esettanulmányként":)


Üdv

2006. febr. 1. 15:52

ez nagyon érdekes!

(kár hogy olyan savanyú a citrom:)))

2006. jan. 23. 15:34
A citrom felold és eltávolít minden kóranyagot a szervezetből, ezért és kivételes újjáépítő tulajdonságai miatt is azt ajánlom, hogy a napirendünkből ne hagyjuk ki, de évente legalább egy alkalommal végezzünk citromkúrát!

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook