Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Feng shui kérdések, tájolás, többletterület fórum

Feng shui kérdések, tájolás, többletterület (beszélgetős fórum)


2023. márc. 22. 17:26

Lakáson kívül vagy lakáson belül mérjek Északi írányt az íránytűvel?

Hogyan kell mérni a feng shui szerint íránytűvel??

2023. márc. 22. 17:24

Tulajdonképpen én íránytű szerint szeretnék tájolni, tud valaki ebbe segíteni,hogy kell?

Köszönöm

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2023. márc. 21. 08:11

Köszönöm szépen.

6-os hsz-ben,mit jelent ez??( ne haragudj nagyon kezdő vagyok ,ezért kérdezem meg)

9. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 20. 18:09

A 6-os hsz-ben felraktam egy csomó bágua-formát. Én a négyzet alakút használtam. Abban látod, hogy a 3x3=9 területből (a bejárattól számítva) melyik terület (kocka) az élet melyik részét foglalja magába.

És mutatja azt is, hogy azt milyen színek erősítik.

Pl. a bejárattól számítva balról a legbelső területe a háznak a gazdagság, és annak színe a piros!


Hogy a te konyhád a báguában mely területre esik, és annak milyen a színe... bocsi, de én innét messziről honnét is tudnám.

Másrészt azt is írtam, hogy azok az épületrészek számítanak bele a báguába, amelyek egy azonos tetőszerkezet alatt vannak. Ha a pótlólagosan épített verandának külön tetőszerkezete van, semmit sem tudunk vele kezdeni.

Ez egy nagyon komoly, és sokrétű ismereteket foglal magába, és ahogy Michelle.r is írta, Európában igen-igen nehéz az itteni épületekre alkalmazni.

Ha el akarsz indulni ezen a téren, ahogy írtam már: rajzold meg a méretarányos épületet, és rajzold meg hozzá a méretarány (kocka alakú) báguát. Akkor fogod látni, hogy a lakásod egyes területeik a bágua mely területeire esik, és azokat milyen színnel tudod erősíteni.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2023. márc. 20. 16:22

A verenda amiről írtam az többletterület lesz és a fele dél a másik fele délkelet.

Meg tudnád mondani itt ezen a többletterületen milyen színeket használjak?(pl fal szín, szőnyeg ,sötétítőre gondoltam)

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2023. márc. 20. 16:18

Konyha nekem fém( NY) területre esik,itt milyen színeket tudok használni?

Azért kérdezem mert a konyha tűz és a tűz égeti a fémet.

Tudnál esetleg ebbe is segíteni??

Köszönöm a linket.

2023. márc. 20. 14:38
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2023. márc. 20. 14:24

Köszönöm szépen tanácsodat,most néztem egy videót Halász Alexandrától,jól és érthető még az egyzserű ember számára is.

Azonban olyan videót nem találtam,amely a lakás alaprajz felosztásáról szól.

Nekem az lenne fontos, hogy melyik életterület hol található.

Hogy álljak neki,a tájolásnak stb?

Csak színekkel szeretnék feldobni egy egy életterületet,nem szeretem a kínai bazár tárgyakat.

Inkább a növényeket szeretem.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2023. márc. 20. 14:18

Köszönöm szépen gyors válaszodat.

Azt ajánlod, hogy ne foglalkozzak vele,mert nem lehet egy hosszu parasztházat feng shui szerint berendezni?

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 20. 14:09

A feng shuinál első lépés, hogy méretarányosan megrajzolod az adott épületre a báguát. Ugye ez a tökéletes négyzet alakú kocka, 3x3 egyforma részre tagolva. Az egyes részek felelnek meg a szeretet, a bőség, a tudás, az egészség, stb. területeknek.


Ideális esetben az egy tetőszerkezet alá épített helyiségekből tevődik össze, és a bágua első sorában levő középső kockát kell a bejárathoz helyezni.

Ha ez így tökéletesen lefedi az épületet, akkor van értelme a további ismeretek alkalmazásának. Pl. ha a bőség területére esik a konyha, vagy a fürdőszoba, a szennyvízcsatornába folyik le a gazdagság... tehát ezeket a helyiségeket át kell rakni az épület másik részébe...


Egy hosszú parasztház semmiképpen sem alkalmas a feng shui szerinti elrendezéséhez.

Max. annyit tudsz tenni, hogy helyiségenként próbálod meg a feng shuit alkalmazni, szobákat, konyhát, stb. a bejárati ajtótól kezdve "rárakod" a megrajzolt báguát, és annak megfelelően berendezni.

Nagyon sok könyvet lehet kapni, ami részletes útmutatót ad, és az egyes színeket is megadja. A középső kocka a családfenntartó területe, ott először meg kell nézni, a születési dátuma alapján az öt ősjegy (víz, tűz, föld, fa, érc) közül melyikbe tartozik, és ahhoz milyen alapszínek társulnak...

2023. márc. 20. 11:21

Nem akarok ünneprontó lenni, de itt Európában a feng shui sírva menekül 🙃 Már maguk az épületek sem annak megfelelően épülnek, nem arra néznek, nincs akkora tér körülöttük, stb.


Úgy 15 éve teljesen rákattantam, tele vásároltam a lakást különféle sarongokkal, páros kacsákkal, halakkal, kristályokkal, ilyen-olyan képekkel. Azon kívül, hogy úgy nézett ki, mint egy indiai bazár, sok hatását nem éreztem.


Én hívtam egy fengshui szakértőt, aki felmérte a lakást, és egy komoly, 15 oldalas anyagot rakott le, mielőtt nekiálltunk a vásárlásnak.


Nézz utána Halász Alexandra anyagainak, szerintem ingyenesen is sokat találsz a neten. Ő egy eléggé komolyan vehető szakértője a témának.

2023. márc. 20. 09:56

Sziasztok!


Érdekelne a feng shui, sajnos jelenleg nincs lehetőségem anyagilag,hogy egy tanfolyamra beíratkozzak.

Sokat olvasok róla, sehol nem egyértelmű a dolog.

Szeretném segítséget kérni,aki már elvégezte a feng shui tanfolyamot és szívesen segítene nekem.

Több kérdésre szeretnék választ kapni.

A lakás fő falait összekötve kapjuk meg a középpontot?

Ami a főfalon kívűl esik az többlet terület??

És ha többlet terület azt hogy feng shuijozzuk??

Milyen színeket alkalmazzunk a többlett területeken??

Nekem van egy régi paraszt házam,ennek a főfalain kívül van hozzátoldva oldalra egy kis verendaszerű,ami tulajdonképpen semmire nem jó ,mert van rajta két nagy ablak és 3 ajtó ,így pakolni sem tudsz semmit.( 60 -as években épült,biztosan láttatok ilyet falun).

Lebontani nincs lehetőségem, mert akkor tetőt is kellene csinálni, az pedig költséges lenne.

Nagyon megköszönném ha tudna valaki segíteni nekem.

Még egy fontos kérdés íránytű szerint szeretnék tájolni, hogy csináljam, valaki le tudná nekem írni??( kint az udvaron vagy bent a lakásban végezzem).

Köszönöm ,hogy elolvastátok levelemet, nagyon várom válaszotokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook