Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Feng Shui lakberendezés - tapasztalatok? fórum

Feng Shui lakberendezés - tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. 34c48a3825 (válaszként erre: 28. - Trinitas)
2012. okt. 6. 17:38

Nem azt mondtam, hogy ez a "normális", sőt, azt sem, hogy lenne olyan, hogy normális vagy nem normális a lakberendezési kultúrában. Sőt, azt sem, hogy ez így nekem tetszene vagy ezt tartanám praktikusnak.


Azt mondtam, hogy sok országban ez így alakult. Másutt pedig másképpen. Egyik sem normálisabb a másiknál, ez így értelmetlen és értelmezhetetlen.

28. Trinitas (válaszként erre: 27. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 17:34
Látod? szerinted is ez a normális, viszont a feng shui szerint pl nem :)
27. 34c48a3825 (válaszként erre: 26. - Trinitas)
2012. okt. 6. 17:28

Ebben semmi ősmagyar nincs, ez számtalan ország lakberendezésében így van:)

Eredete: a fény. A fény köré gyűltek esténként az emberek, ezt váltotta fel manapság a tv.

26. Trinitas (válaszként erre: 24. - Bowie)
2012. okt. 6. 17:26
Középpontban.. nem középen :D.. Ha bemész egy házba, lehet a nappali nem középen van, mert a ház alakja ugye adott, mégis valszeg az a középpont.. és a kandalló ott van... nem a szoba közepén árválkodik természetesen, de általában úgy helyezik el, hogy fókuszban legyen :)
25. bowie (válaszként erre: 23. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 17:21
Papám is valami ilyesmit mondott, hogy aköré tapasztották fel a sarat még az ő szülei is, mert, ha nem úgy lett volna, akkor vagy a ház dől össze, vagy állandóan bent van a füst.
24. bowie (válaszként erre: 21. - Trinitas)
2012. okt. 6. 17:18
Mondjuk szerintem azért volt a kandalló, a kemence a középpontban, mert a házak közepén vezették fel a kéményt, egyenesen, mert máshogyan akkor még nem volt megoldható. Később már a kemencék a sarkokban kaptak helyet.
23. 34c48a3825 (válaszként erre: 21. - Trinitas)
2012. okt. 6. 17:13
Azaz a tűzhely ott volt a jurtában, mert statikailag így lehetett megoldani normálisan, hogy ne dőljön össze és a füst is távozzon. Aztán jött az ideológia praktikumhoz, mint mindenben.
22. Trinitas (válaszként erre: 20. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 17:12
Hát tőlem aztán.. :)
21. Trinitas (válaszként erre: 17. - Bowie)
2012. okt. 6. 17:11
szerintem nem igazán hasonlít rá,a feng shui pl nem tartja jónak a kandallót a középpontban pedig mi magyarok ott szeretjük, nekünk az a fókuszpont, számunkra melegséggel tölti fel a házat.. ez csak egy példa, inkább olvass utána és meglátod, hogy más..
20. 34c48a3825 (válaszként erre: 19. - Trinitas)
2012. okt. 6. 17:09

Ha kedve van divatot követni, akkor kövesse, szabad országban élünk.


Sőt, a határok is nyitottak, hála istennek, így a betegeket is lehet külföldi gyógyszerrel kezelni, ahogy egy szerbet is magyarral. ez már csak ilyen :))

19. Trinitas (válaszként erre: 10. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 17:06

Szerintem meg egyszerűen ez a divat ;)

... és semmit se tudnak a magyar emberek arról, hogy őseink tudatosan rendezték be a házaikat..

18. bowie
2012. okt. 6. 17:04

Nálam teljesen véletlen egyébként, hogy minden jó helyen van, az egészség és család részen a hálószobáink, stb..anno, amikor beléptem, még töküres volt a ház, még a csempe sem volt letéve..stb..és én ahogy beléptem olyan megnyugvást éreztem, mintha hazaértem volna..utána mondta egy ismerősöm, hogy tökéletes az elrendezése, hogy most ezért volt az érzésem, vagy sem, nem tudom.

Ami negatív, hogy a konyhában épp odakerült a késtartó, ahol nem jó éles eszközöket tartani, úgyhogy azt mindig igyekszem ellensúlyozni.

17. bowie (válaszként erre: 8. - Trinitas)
2012. okt. 6. 16:59

Ez azért nagyban hasonlí a feng shuira is.

Az ajtó pl a legtöbb kultúrában jó, ha díszes, hívogató, hogy bevonzza a jót.

A központ a feng shuiban is középen van.


Ha pedig valami nem ott van, ahol az adott kultúra szerint kellene, hogy legyen, akkor arra vannak adott formájú tárgyak, díszek, amik gyengítik a negatív és erősítik a pozitív energiákat.

2012. okt. 6. 16:58

nekem van egy könyvem :P, én abból tájékozódom, tanulmányozom:P, ja és egy iránytűm, elég profi kis könyv amiben minden benne van és nem kell új házat építeni ha nem ott van valami ahol annak eredetileg lennie kell :P, mert mindent lehet ellensúlyozni.

De ezt nem lehet egyik napról a másikra megcsinálni,

nálam holnap kezdődik a nagytakarítás:D MINDEN felesleges cucc meg a kukába, és aztán átrendezem a lakást

15. Aranka77 (válaszként erre: 13. - Aquatica)
2012. okt. 6. 16:53
Így van! Én ennek a harmóniának a megteremtését szeretném a berendezéssel kezdeni. Csak kíváncsi lennék tapasztalatokra :)
14. Aranka77 (válaszként erre: 11. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 16:52
Tudom, ugyanezen az oldalon olvastam azt is, hogy bonyolult megtanulni, és a térkép nem a legnehezebb módja. A Feng Shui le van egyszerűsítve nyílván, hogy a hétköznapi ember is tudja használni :)
2012. okt. 6. 16:51
A FENG SHUI egy 5000 éves tudománynak is nevezhető filozófia rendszer, mely összhangot harmóniát teremt.A feng shui sokkal több mint ház berendezés :D KÜLSŐ ÉS belső harmónia és a csi szabad áramlásának fontossága a cél. A Fengsui elmélete szerint a lakásunk a testünk leképezése.Nem hiába tartanak a kínaik ott ahol :P...Régen a Fengsui-t 7 Pecsétes titokként őrizték.
12. Aranka77 (válaszként erre: 8. - Trinitas)
2012. okt. 6. 16:50
Én maradnék a FS- nál, a magyarról még nem hallottam annyit, de azért köszi :)
11. 34c48a3825 (válaszként erre: 9. - Aranka77)
2012. okt. 6. 16:50

Én nem vitatom, hogy ilyent leírtak itt-ott, ezt a lebutítás, amiről beszéltem.


Ahogyan te sem vitasd el, hogy a térrendezés ősi, keleti filozófiája nem csak térképekről meg pénzsarkakról szól, hanem egy ősi filozófia és tudomány, ami milliószor bonyolultabb ennél.

10. 34c48a3825 (válaszként erre: 8. - Trinitas)
2012. okt. 6. 16:48
Mert valószínűleg neki az a szimpatikus, azért :)
9. Aranka77 (válaszként erre: 7. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 16:48
"A bágua térkép rátehető egy egész telekre, lakásra, szobára, konyhára (minden külön helységre) vagy akár egy íróasztalra is, ha csak azt szeretnénk aktivizálni. Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy felosztom az adott teret 9 egyforma részre úgy, hogy fizikailag (centiméterrel) megmérem annak hosszát és szélességét." ;)
2012. okt. 6. 16:40

Miért a feng shui szerint rendezik be magyar emberek a lakásaikat mikor létezik ősi magyar térrendezés, vannak népi jellegzetességeink nekünk is? :) Hogy pár példát említsek:


"A régi házak kapuját keletnek vagy délnek tájolták. Az ajtó mindig díszes és hívogató volt. Éppen ezért, ha elhanyagolt, kopott a bejárati ajtónk, feltétlenül változtassunk rajta. ..


Házunk vagy lakásunk közepe a legfontosabb energetikai terület, egészségünket szimbolizálja. Térrendezési szempontból ideális, ha lakásunk központja tágas, világos, és az energia szabadon áramolhat minden irányban. Régen a házak kö­zepén, a konyhában – a lelket szimbolizálva – mindig tűz égett. Itt tartózkodtak legszívesebben együtt a család tagjai. Mivel régen a középpontban a kemence állt, szerencsések vagyunk, ha ugyanitt van egy kandallónk. Akinek nincs, az se keseredjen el, mert a tűz energiáját egy egyszerű gyertya meggyújtása is felidézi, amit esténként egy beszélgetés vagy vacsora során körülülhetünk...


A magyar térrendezés néhány szimbóluma


A térrendezés régi trükkjei - Milyen a magyar Feng shui?Kelet: A bejárati ajtó ideális helye. Fehér ló, arany szarvas, kelet felé néző ablak vagy felkelő napot ábrázoló kép kerüljön a lakás keleti oldalára. Fehér színű falakat és textilt, aranyszínű tárgyak elhelyezését javasolják a szakértők.


Nyugat: A hálószoba kialakítására legalkalmasabb terület. Napnyugtát ábrázoló kép, sárga színű falak, textilek vagy tárgyak elhelyezésével tehetjük otthonossá. Kör alakú, napra emlékeztető virágok, sárgarézből készült tárgyak díszíthetik.


Észak: A nő oldala a lakásban. A víz ideális helye, ezért – ha tehetjük – a fürdőszobát tervezzük erre a területre. De akváriummal és kis csobogókkal is harmonikussá tehetjük ezt a részt. A kékeszöld és a kék szín, hullámvonalak – fekete és ezüst kiegészítőkkel – uralhatják.


Dél: A férfi oldala a lakásban, a nappali és a dolgozószoba ideális helye. A delelő napot szimbolizáló piros színek jellemzik. Piros színű virágok, tulipán és szegfű vagy ezek motívumai kerüljenek ide. Kemence, kandalló és gyertyák is díszíthetik a lakásnak ezt a sarkát.


A középpont: A magyar térrendezés legfontosabb helyszíne, a lakás szíve. A kör és szív alakú tárgyak és a családi fotók elhelyezése a legfontosabb ezen a területen.... "


Olvass utána a témában.. :) magyar embernek magyar otthon, magyar embernek magyar gyógynövények... stb..

7. 34c48a3825 (válaszként erre: 4. - Aranka77)
2012. okt. 6. 16:31
Hogyne, lehetni lehet...csak a feng shui nem a erről szól. Lebutítani persze bármit lehet :)
6. Aquatica (válaszként erre: 5. - Aranka77)
2012. okt. 6. 16:29

konkrétan megvan az ha a pénz sarokban rendetlenség van akkor nem áramlik a pénz energia, :P

A pénzsarok mindig az ajtótól balra eső, távolabbi sarok , ott mindig rend kell legyen, így szabadon áramlik az energia :D. Nekem pl nagyon hamar lett így munkám. nem tudom h emiatt vagy nem, de összejött. azt a sarkot be lehet rendezni nagyon szépen, pl 3 lábú béka, pénz érme ilyen tárgyakkal

5. Aranka77 (válaszként erre: 3. - Aquatica)
2012. okt. 6. 16:21
Mennyi idő után? Csak az az egy sarok volt berendezve FS szerint?
4. Aranka77 (válaszként erre: 2. - 34c48a3825)
2012. okt. 6. 16:21
Nem teljesen, mert olvastam, hogy egy szobát, sőt csak egy íróasztalt is be lehet rendezni eszerint, ezért lehetséges egy helyiséget is! :)
2012. okt. 6. 16:15
nekem van pénz sarkom :D, az bevált :D
2012. okt. 6. 16:13
Alapvetően az egész ingatlannak aszerint kell épülnie, mert hát ha a hálószobád pont nem a megfelelő területen fekszik a házban vagy rossz helyre néz a bejárati ajtó, akkor megette a fene az egészet...
2012. okt. 6. 16:12
Csak a hálószobámat szeretném így berendezni, mert ott vagyok legtöbbet. Milyen tapasztalataitok vannak róla? Pozitív hatással volt az életetekre? Kíváncsi lennék történetekre is :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook