Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Feng Shui - Hálószoba - Segítség fórum

Feng Shui - Hálószoba - Segítség (beszélgetős fórum)


3. Lili09 (válaszként erre: 2. - Pic74)
2012. aug. 19. 11:32

Szia pic74!


Köszönöm a gyors választ!


Sajnos az ágy fixen van rögzítve, úgyhogy semmiképp nem lehet ezen az elrendezésen variálni! :(


Pont ezért gondoltam egy térelválasztóra a fejünkhöz az ajtó és az ágy közé, mert akkor egy külön tér lenne az "alvó rész", és akkor majdnem olyan mintha falnál lenne a fejünk, egyébként ez a sarok, ahol most így az ágy van, ez a szerelem sarka a szobának.


Ezt a tetőben lévő törést nem igazán tudom elképzelni hogy lehetne eltakarni?

2012. aug. 19. 11:23
hát,ez tényleg nem a legjobb... az ablakot nem kell feltétlenül állandóan eltakarni,mert akkor nem jön be energia,az sem jó. elég ha estére sötétítesz. az ablakon beáramló energiának viszont nem kéne azonnal kimenni az ajtón... Valamivel lassítani kéne,mondjuk fentről lelógatni egy dns spirált vagy egy szélcsengőt vagy valamilyen mozgókát. nagyobb baj az ágy.ahhoz,hogy nyugaodtan pihenjetek,elvileg uralkodó pozícióba kéne tenni az ágyat,vagyis sem az ajtó sem az ablak felé nem nézhetne a fejetek:(. az ajtó eltakarása nem tudom kell-e,én nem csinálnám. a törést a lábatoknál el lehetne takarni pl valamilyen textillel... Tutira nem lehet azt az ágyat másik falra tenni??? :)
2012. aug. 19. 11:10

Probléma:


A szoba elrendezése:

Az ajtóval szemben van egy ablak, és a szoba elrendezése CSAK azt engedi meg, hogy az ajtó és ablak közé tegyük az ágyat.


Megoldások, amire gondoltam - és amiben a segítséget kérem:


1.) Az ablak eltakarását megoldottuk egy sötétítő függönnyel, ami szinte mindig, de alváskor biztos hogy eltakarja az ablakot.(?)

2.) Az ajtó "eltakarásához" egy rolóra gondoltam az ajtó és az ágy közé (a fejünk az ajtó irányában van, tehát az ablakra néz).(?)

3.) Az ablak úgy van kialakítva, hogy kibújik a tető síkjából, így van egy törés a tetőben az ablak felett, a lábunknál - erre semmi ötletem sincs.(?)


Összességében, meglehetősen rossz helyen van az ágy, viszont sajnos másképp nem megoldható a berendezés...


Kérlek Titeket, ha valaki ért a témához, segítsen mivel lehetne javítani ezeken a dolgokon, illetve a fentebb leírt gondolatok jelenthetnek e megoldást?


Előre is köszönöm a segítséget!


Lili :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook