Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Feneket és combokat formálni! De hogyan? fórum

Feneket és combokat formálni! De hogyan? (beszélgetős fórum)


16. Pirosalma (válaszként erre: 15. - G_eszter)
2009. aug. 7. 10:11
Azért reagáltam, mert nem írtál részleteket a rátornázás intenzitásáról:-)
15. g_eszter (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2009. aug. 6. 17:53
Nem is azt mondtam, hogy tobbet edzze az adott izmat, mint azelott nap, de azert jo, ha dolgozik ra.
14. Pirosalma (válaszként erre: 6. - G_eszter)
2009. aug. 6. 12:23

Szia!


Az izomlázat az izom (az izomrostok) kisebb (mikroszkopikus) sérülései és az ezeket kísérő helyi gyulladás okozza. Ha az izomlázra kicsit "rádolgozunk", akkor azzal élénkítjük az adott izom anyagcseréjét (vérkeringés --> oxigenáltság, tápanyag-ellátottság), és ezzel segítjük a regenerációját.

A túl intenzív izommunka viszont kerülendő ez esetben (természetesen ez az adott, "izomlázat szenvedő" izomra vonatkozik, más izomra nyugodtan lehet edzeni ilyenkor is), mert csak fokozza az izomlázat, és nehezebb regenerálódik az izom.


Én legalábbis így tudom.

13. d879a0c5b4 (válaszként erre: 6. - G_eszter)
2009. aug. 6. 10:30

Azért az izomlázra-mozgással vigyázni kell, olyankor csak keveset szabad csinálni, mert ha megerőlteted magad akkor is, ellenkező hatást érsz el, mint szeretnél: elégeted az izmodat!

:)

2009. aug. 6. 10:00
sztem a Béres Alexandra is jó! Az inkább formáz, míg a Rubint Réka erősít.
2009. aug. 6. 09:59
Mi a neve annak, amire tornaztok? Sokat emlegettetek Rubint Rekat. Kinek van meg jo dvd-je fenekre meg combokra?
10. 769918d4ef (válaszként erre: 5. - Lackó-zsanett)
2009. aug. 6. 09:46

Tudom milyen erzes,de vedd ugy hogy te meg jo helyzetben vagy,.mert csak magadat kell felcipeld a lepcson:)En a 12 kilos gyerekem is kell neha vagy a gyerekkocsit kell cipeljem,barmilyen izomlazam van:)

Nekam is nagyon izomlazam volt elso torna utan,csak ugy totyogtam....De naprol napra jobb lett...

En meg azt szoktam csinalni,hogy a Rubint torna kozben mikor a labat kell hatrafele felemelni,akkor teszek egy jo vigjatekot is (egy masik programmal nyitom meg)es igy azt nezegetem kozben,nem is veszem eszre es megcsinalom a napi 20 perc popsit es combot:)Muszaj kicsit kitoljak magammal,mert ha nem ,torna kozben csak arra gondolok hogy "mingya'leszakad a seggem ugy faj":)

2009. aug. 6. 09:41
Négykézlábas lábemelgetés, 6x12 (ez kb. 6 perc). Hasonfekve lábemelgetés 6x12 (ez is 6 perc). Állva székbe kapaszkodva lábemelgetés oldalra és hátra 6x15. Én minden este fürdés előtt, tv nézés közben csinélgatom, ha van egy kis kedvem még csinálok felüléseket is. Nekem segített!
2009. aug. 6. 09:40

Szerintem csak hozzá kell szokni a Rubint R. dvd-hez is. Annyira azért nem nehéz :))

Plusz egy kezes súlyzókkal láb kitörés, ill.guggolás. Ezt lehet konditermekben ill. otthon is csinálni. Én RR dvd-vel szoktam kombinálni, úgy a leghatásosabb..

2009. aug. 6. 09:35
Ellipszis trénerrel próbálkozz! Fenékre biztosan jó, állítólag combra is. Illetve fenékre a legolcsóbb a lépcsőzés. ;)
6. g_eszter (válaszként erre: 5. - Lackó-zsanett)
2009. aug. 6. 09:32
Nekem is szokott izomlazam lenni a tornatol. Ha izomlazad van, masnapp tornazz megint. Az elejen nehezebb lesz, de aztan nem fogod mar annyira erezni az izomlazat. Nekem anno a bio tanarom javasolta :)
2009. aug. 6. 09:29

Meli!


Lehet, hogy igazad van! Kitartás kérdése az egésze! Szerintem is!

A zene és az éneklés is jó ötlet! Lehet előveszem azt a dvd-t!

Annyira, de annyira fájtak másnap a lábaim, hogy az irodámba alig tudtam felmenni a lépcsőn!

2009. aug. 6. 09:26

Szia!

Én is már sok mindennel próbálkoztam, de eddig nem nagyon jártam sikerrel, csak egyszer de az is 2 év kitartó munka eredménye volt.( futás + aerobik )

Majd megszületett 2 kisfiam és azóta is azon próbálkozom, hogy vékonyabb legyen. Ami most nehézségekbe ütközik, idő hiányában.

Én is szívesen hallgatnék tanácsokat.

2009. aug. 6. 09:24

Szia!

Bár kicsit idősebb vagyok és nekem a gyógyszerek adtak pár kilót,nem könnyű leadni.Próbáltam tekercseléssel,zsírégető krémmel,nem sok sikerrel.A mozgáson kívűl sajna nem sok minden fogja segíteni lefaragni a plusszt.Kitartás,és rendszeres mozgással sikerülni fog!Nagyon jó a Callanetics torna,szerezd meg a könyvet vagy lemezt és próbáld ki,nagyon hatásos és nem megterhelő!!

2009. aug. 6. 09:20

Szia:)Ugyanaz a mereted mint nekem:)

En is 158 cm vagyok,es 52 kg....

En Rubint Reka dvd-re tornazok,hidd el en sem birom,ezert van ugy hogy 3x fogok neki egy nap....Egybol nem tudom en sem megcsinalni az egeszet...De szep fokozatosak kialakul:)

En teszek hangosan zenet,igy nincs "idom"a fajdalomra koncentralni,mert kozbe meg enekelek :P

A ferjem szerint mar latszik hogy alakultam....(pedig bevallom,sokszor ellustulom a tornat,mert epp eleg neha nekem a gyerek utan rohangalni a parkban...:)

2009. aug. 6. 09:15

Sziasztok!


21 vagyok, 158 cm és 52-53 kg!

Deréktől lefelé elégedetlen vagyok magammal nagyon, de nagyon!

Szeretném a lábaimat és a fenekemet formába hozni! (lábaim vaskosak, fenekem lapos) De hogyan?

Konditermet, gépeket nem engedhetek meg magamnak! Próbáltam Rubint Réka dvd-t, de az nekem sok! Nem igazán bírtam! (Vagy nem volt elég akaraterőm, nem tudom.) Tanácsokat, tapasztalatokat várok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook