Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fémvázas illetve fémfalú medence? fórum

Fémvázas illetve fémfalú medence? (beszélgetős fórum)


2013. nov. 26. 09:53
Sziasztok. nekünk félig beépített fémfalu medencénk van a háznál, amit most vettünk. De nem értem amit írtok, ha egyszer fémfalu, akkor miért van benne fólia?
22. d972032f0a (válaszként erre: 20. - Kevian)
2011. máj. 12. 16:18
Szia Anita...csak beköszönök...remélem jól vagy? holnaptól már nem leszek..hétfőn délután viszont igen..addig is vigyázzatok magatokra..puszi a kisfiadnak is!!!
2011. máj. 12. 07:31

Nekünk 6-7 éve van fémvázas medence(csak 3,6-as,mert 10m3 felett már engedély kellett volna).Mi minden évben kint hagyjuk,de úgy,hogy a fóliát a gépészettel együtt kiszedjük belőle.Bár anélkül nehéz lenne kiszedni:))))

Kívülre nem szórtunk homokot,de belülre nem szabad sajnálni.....A homok fölött van egy vastag fekete fólia és arra jön rá a "saját"fóliája.

Télen,amikor nincs benne semmi a fala mellé le van szúrva kb. 2m-enként betongerenda(ehelyett jó bármi cölöp vagy akármi csak legyen tartása)mert egy erős szél bedöntheti,így viszont nem lesz baja.Feleresztésnél arra szoktunk ügyelni nagyon,hogy amikor még csak 5-6 cm víz van benne,akkor be kell mászni és elegyengetni a fóliát,mert ha nem teljesen sima az alja akkor a vízforgatásnál nagyon könnyen megakad a szemét a gyűrődéseknél.(a saját szivattyúja azért nem szed ki minden szemetet)Nem választottunk egy legegyszerűbb megoldást,de így már,mint írtam 6-7 éve hibátlan.....

20. kevian (válaszként erre: 19. - D972032f0a)
2011. máj. 11. 21:12

Én is mentem, mert felébredt a kisfiam. Vele vagyok jelenleg itthon gyesen.

Szép estét és jó éjszakát kívánok!

Puszi!


Anita

19. d972032f0a (válaszként erre: 18. - Kevian)
2011. máj. 11. 16:10

Hát tényleg nem irt más rajtunk kivül..sajnos most mennem kell mert jött a villanyszerelő..utána meg már jön a barátom..holnap reggel dolgozok..elvileg utána leszek ha leszel..vigyázz magadra..puszi!


Rita.

18. kevian (válaszként erre: 16. - D972032f0a)
2011. máj. 11. 15:53
Úgy sem írt más. :)
17. kevian (válaszként erre: 15. - D972032f0a)
2011. máj. 11. 15:53

Ha megengeded..a fiadnak igaza van. Veszíteni valód semmi. Ha összejön boldog lesz, ha nem meg tovább lépsz. Más lenne, ha még picike gyerekről kellene gondoskodnod, de ha már ilyen okos gondolatai vannak, biztos nem annyira kicsike. 31 évig le voltál kötve, most élj a mának!

Én a férjem előtt senkivel sem éltem együtt, max hétvégén az exemmel. Vele viszont pénteken lesz 5 éve, hogy összeköltöztünk..4 hónap után.

2011. máj. 11. 15:50
Na jól eltértünk a medencétől.:)
15. d972032f0a (válaszként erre: 14. - Kevian)
2011. máj. 11. 15:49

Tudod még ha csak pár szép évünk lesz azt sem bánom..kicsit attól tartok,hogy később ráébred a barátom arra,hogy neki nem volt még családja..12 évvel fiatalabb nálam de már jó pár éve elgondolta azt,hogy neki nem kell gyermek..a fiam azt mondja mindig,hogy nem kell a jövővel foglalkozni..a mának kell élni és az a fontos,hogy boldog legyek és szeressük egymást mert egyszer élünk és senki sem lesz fiatalabb....sz.tem is van benne v.mi.

Csak az ember 31 év házasság után megfontolja,hogy 10 hónap ismerettség után össze költözzön-e...ő nagyon szerelmes én meg még nem igazán érzem ezt az érzést..szeretem mit embert..nagyon! hát majd meglátjuk.

14. kevian (válaszként erre: 13. - D972032f0a)
2011. máj. 11. 15:36

Nekem előtte volt egy hosszabb kapcsolatom. Ő inkább főzött, amíg én valamit megszereltem. A férjem megcsinál mindent ügyesen és szépen, de piszok lassan. Viszont azt nagyon csípi, ha megyek és segítek. Én is imádnám, ha ő segítene nekem, de az már nincs ugye. Így, én is dacolok s megvárakoztatom mielőtt mennék. Tudom nem kéne, mert a dac, dacot szül. De nekem most már teli a pohár...

Nem tudom az exemmel milyen lett volna, inkább nem is gondolok rá, nem sírom vissza. A jövőt meg a férjemmel szeretném eltölteni. :D

De kívánom, hogy bejöjjön ez a kapcsolatod és nagyon boldog legyél!!!

13. d972032f0a (válaszként erre: 12. - Kevian)
2011. máj. 11. 15:29

Hát nem vagyunk egyformák..a volt férjem mindent megcsinált a házban és a ház körül..a mostani barátom is konyít egy kicsit ahoz,hogy..hogy kell kicserélni az égőt.:)

De viszont emberileg százszor másabb..talán majd lakva jobban kiderül,hogy mi az erőssége.

12. kevian (válaszként erre: 11. - D972032f0a)
2011. máj. 11. 15:22
Na hát neki mindenhez kell segítség, még jó, hogy pisilni nem kell kísérnem. :DDD
11. d972032f0a (válaszként erre: 10. - Kevian)
2011. máj. 11. 15:04

Igazán semmi gond..szivesen válaszolok arra amit kérdezel..az,hogy elváltunk már semmi jelentősége..ez van..van akinek sikerül a házassága van akinek nem.

Majd biztos kell segítség a férjednek..főleg ha a sínbe rakja bele..de amúgy is jobb ha több ember van kéznél.

10. kevian (válaszként erre: 9. - D972032f0a)
2011. máj. 11. 14:53

Ó bocsi, hogy ennyire indiszkrét voltam!

Mivel ugye már tavaly meg volt csinálva a másik helye, azt bővíteni kell mert ez nagyobb. De majd mondom a férjemnek, hogy figyeljen rá oda. Köszönöm, hogy megírtad a tapasztalatodat!

9. d972032f0a (válaszként erre: 8. - Kevian)
2011. máj. 11. 14:33

Tudod tavaly elváltam és panelbe költöztem...a fémfalút ott hagytam...de anyumék is kertesben laknak és most ide puhafalút veszünk..itt kicsi a hely úgyhogy elég lesz a 3 méteres átmérőjü.és hát olcsóbb is..ahol laktam az elsö medencénk puhafalú volt.. a 3-dik évben hiába fújtuk fel a peremét mindig leeresztett..a 4-dik évben alul kilukadt v.mi miatt de viz alatti ragasztóval megragasztottuk.

Igen..kivülre is raktunk homokot a biztonság kedvéért...és amit irtam..amikor szétszedtük nyár végén a sín el deformálodott..ennek elkerülése végett fontos a pontos szintbe hozás körbe.

8. kevian (válaszként erre: 7. - D972032f0a)
2011. máj. 11. 14:17

Én nem szerettem. A kóbor macskák rögtön kilyukasztották a felfújható gumi gyűrűt. Illetve mikor már nyár végén kitettem száradni, hogy majd eltesszük, a kutyám kirágta az alját.


Ti miért vettetek másikat? Tönkre ment benne valami? Mert ugye ennek a hátrányait még nem tudom. Nekünk csak a palást köré kell homok, mert alatta gumi nyúzás van. Ti kívülre raktatok homokot, vagy csak belülre a fólia-palást találkozásához?

7. d972032f0a (válaszként erre: 6. - Kevian)
2011. máj. 11. 14:08
Én az idén puha falút veszek mert ezt nem olyan bonyolult összerakni..ehez nem kell homok a fólia alá körbe..és hát olcsóbb is. Amúgy volt már puha falú medencém is..azt is tök szerettem.
2011. máj. 11. 13:52
Nekünk tavaly még puha falú volt. Idén viszont fém falút vettünk. Remélem, hogy beváltja a hozzá fűzött reményeimet.
2011. máj. 11. 13:52
Te mekkorát szeretnél venni?
4. d972032f0a (válaszként erre: 3. - Csibe32)
2011. máj. 11. 13:47
Én nem teleltettem de a szomszédom minden évben kint hagyja..van olyan szer amit ilyenkor a vizbe kell tenni és nem fagy meg...de ezt ott ahol vásárolod biztos elmondják ha megkérdezed...nekem egy 450-es méter átmérőjü és 100 m mély volt..létra is volt hozzá.
3. csibe32 (válaszként erre: 2. - D972032f0a)
2011. máj. 11. 13:29
Köszi, hogy válaszoltál. A fémfalút nem lehet teleltetni kint? Mekkora medencétek volt?
2. d972032f0a (válaszként erre: 1. - Csibe32)
2011. máj. 11. 13:26
Szióka...nekem fémfalú van vagyis volt..arra nagyon oda kell figyelni,hogy teljesen sík és sima legyen a talaj alatta..ez persze mindegyiknél nagyon fontos..sajna mi nem voltunk ebben pontosak és az a sín amibe beleillesztettük a vázat amikor elbontottuk egyik részénél nagyon el deformálodott..elnyomta a nagy víz tömeg..tehát nagy odafigyelést és pontos összerakást igényel..de ha minden oké akkor élvezet minden perc amit a medencében eltöltesz.
2011. máj. 11. 13:16

Sziasztok,


Szereintetek melyik medence jó az elöbb felsoroltakból? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook