Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fém allergia fórum

Fém allergia (beszélgetős fórum)


1 2
60. Liza8
2021. márc. 28. 14:42

Régi topik, de hátha benéz valaki fémallergiás.

Kaphattok e, illetve kaptatok e olyan oltást amiben aluminium (aluminium-hidroxid) is van?

2020. jan. 18. 09:55

sziasztok,

kicsit régi a topic de...


mindenhol csak fülbevalókról olvasok pedig alapvetőbb kérdés hogy mibe főz mivel szed mivel eszik a szerencsétlen pl nikkelallergiás...


a fémallergiával kapcsolatos kérdésem: ha nem akarok nikkeltartalmút és aluminiumban sem akarok főzni akkor


hol kapok levesesfazekat?


sajnos a zománcedények sem nikkelmentesek..

nemesacélt kerestem: a jele 18/0 itt 18% a króm és 0% nikkel... csakhogy ilyet nem lehet kapni . ja es jo lenne 10 literes :) hat kezdek letenni róla.. a Lamart tésztafőző ilyen egyedül..


ha ismerős a probléma és van megoldásotok segítsetek kérlek

2012. máj. 20. 17:09

Segítség!

Kb. már 45 éve hordok az ujjaimon gyűrűt. Mindkét kezemen 2-2 újjamon összesen 7 db. aranygyűrűt viseltem. Körülbelül két hete kegyetlenül el kezdett viszketni az ujjam illetve újjaim és apró kis hólyagocskák jelentek meg / úgy néz ki mintha vizzel teltek lennének/ azokon melyeken a gyűrűk voltak. Letettem a gyűrűket, de sajnos azóta sem változott a helyzet, igaz nem is kezeltem semmivel. Tud valaki segiteni, mi lehet ennek az oka?

2012. márc. 23. 09:03
Nem tudja véletlenül valaki hol tudnék venni, rendelni orvosi fémből készült övcsatot, övet?
56. mimi2000 (válaszként erre: 54. - Ágota 77)
2010. ápr. 19. 16:47

Ja, és én meg arról olvastam valahol, hogy ezeknek az általad említett fémszármazékoknak lehet köze a mellrákhoz is...(azt hiszem, alumíniumnak (?)).

Meg ugye az izzadással méreganyagok is távoznának, de ha a "jó" izzadásgátló "ügyesen" megakadályozza az az izzadást (pont valami fém alkotórésznek köszönhetően), akkor ezek a mérgek

bennmaradnak. Ezt már csak én kombináltam most,

de attól lehet igaz.

De nem csak én gondolom így így:

[link]

55. mimi2000 (válaszként erre: 54. - Ágota 77)
2010. ápr. 19. 16:35

Szia!

Nem is tudom. ... Nálam (szerintem) nem a fém allergia miatt, de elég gyakran van begyulladva a szemem, könnyen "herpeszesedik" a szám. De nagy gyakorlatom van már benne, hogy hamar felfigyeljek a jelekre, és a legeleső jeleknél kezeljem ezeket, így mostanában már nem törnek ki rajtam úgy igazából. (Fenistil mellett szemcsepp és Herpesil is mindig van kéznél.) Részben ezek miatt nem szoktam sminkelni sem: gyakran van (volt) nyúlkálhatnékom-vakaróznivalóm, és elpiszkálnám a szemfestéket, illetve bármilyen szájkenegetés, rúzs csak ront a herpeszen. Így nem vagyok színesen dekoratív, de ijesztő bőrtüneteim sincsenek. Labellót használok én is.

Dezodoroktól általában vakaróznom kell, egyfajta van, egy illatmentes, ami bevált, emellett a hintőpor tud csodákat tenni dezodorálásilag.

Egyszer volt egy furcsa bőrbetegségem is:piros foltok, amik sem nem viszkettek, sem nem fájtak. Akkor el kellett hagynom a "modern" tisztálkodószereket, egy mosakodókrémet írt fel az orvos, ami leginkább bolti disznózsírra hasonlított. És eltűntek a foltjaim. (Nem tudják, mitől van ez, valami vírus - de senkinek nem volt ilyen a környezetemben. Magától meggyógyul, de a szappantól/tusfürdőtől/habfürdőtől elfajulhat).

Én emlékszem, hogy kezdődött: egy januárban, amikor elkezdtem 1000mg-os C vitamint szedni, mert éreztem, hogy kezd megtámadni valami nátha vagy influenza. Nos, náthás nem lettem, de jöttek ezek a gusztustalan foltok.

Bocs, hosszúra sikerült...

54. Ágota 77 (válaszként erre: 53. - Mimi2000)
2010. ápr. 4. 22:34

Szia!/Sziasztok!


Üdv. a klubban!


Nálatok mi a helyzet a tisztálkodó szerekkel, sminkekkel?


Én már az izzadásgátló deokat sem tudom elviselni, jelenleg egy van még amit tudok használni. Már nem tudom, hol olvastam hogy a deok is tartalmaznak fémszármazékokat.

Se egy rúzst, se egy ajakfényt nem tehetek fel, mert lehámlik pár nap alatt iszonyat égés közepette az ajkam. A labellot tudom egyedül használni.

2010. febr. 19. 13:23

Sziasztok!

Csatlakozom a "klub"-hoz. Én az aranyat, az aranyozottat és az ezüstöt is tudom viselni - de nekem is le kell ragasztanom a farmeren a szegecsek hátulját, nem tudok csatos papucsot viselni, karórát sem, mert eddig még mindről kiderült, hogy van valami picike fém része.

Mindig van nálam Fenistil gél, az használ a viszketésre, ha rögtön a viszketés kezdetekor elkezdem használni.

Nekem gimis koromban kezdődött: egyszer egy bizsu fülbevalót (viccből) megrángattak a fülemben, ettől sebes lett, vérzett a fülcimpám, és egy darabig semmilyen fülbevalót sem hordtam. Később már nem tudtam bizsut hordani, mert kb. 10 perc után lángol tőle a fülem, viszket, vörösödik.

A válltáska szíján sem lehet fémcsat, amihez időnként hozzáér a karom, mert ennyitől is vakaróznom kell.

2009. dec. 14. 22:06
szia, köszönöm a segítséged!
51. Ágota 77 (válaszként erre: 50. - Kertesi.agnes)
2009. dec. 14. 21:56

Szia

Nekem króm, kobalt és nikkel allergiám van. Pár éve próbáltam a béres cseppet szedni, de még a fülem belsejében is kiütések lettek tőle. Gyakorlatilag mindenhol kiütéses lettem. Nem is bírtam 4-5 napnál tovább szedni. Találtam más vitaminforrást, amivel nagyon meg vagyok elégedve, sőt ha rendszeresen szedem a terápiás mennyiséget akkor a tüneteim is sokkal enyhébbek.

Egyébként a Béres cseppet nagyra becsülöm, Nagyikám évtizedek óta szedi rendszeresen és korát meghazudtolóan egészséges 83 éves.


Fogtömésnél nincs gond, ha nem amalgám tömést szeretnél, de azt már nem is nagyon használják a dokik, viszont nekem akartak egy csapot betenni az egyik gyökérbe, na oda egy különleges anyagot kellett beszerezni, valami üvegszálast, kicsit drágább volt, de ez is megoldható, csak tájékoztatni kell a fogászt időben.


A védőoltásnál a fehérjére allergiás embereket szokták figyelmeztetni.

2009. dec. 14. 19:04
Sziasztok! Nekem is fémallergiám van (kb.15 éve), gondolom nikkel. Az lenne a kérdésem, hogy szedhetek-e szerintetek Béres cseppet, mivel van benne nemkevés nikkel is?! Ja, és mi van a H1N1 védőoltással? Fogtömés?! Segítsetek, ha tudtok, köszi :)
49. Ágota 77 (válaszként erre: 48. - Dóricica87)
2009. dec. 10. 20:19
Szia! Hááát, Neked is van allergiád bőven! Én nem hallottam még ilyen kedvezményről. DE attól még lehet... Szerintem először is a háziorvost kellene megkérdezni erről, mert gondolom orvosi igazolás mindenképpen kell. Aztán a helyi Polgármesteri Hivatalban is kell, hogy tudjanak erről...
2009. dec. 9. 11:47

Sziasztok!

4 keresztes fémallergiám van, emellett az allergiateszt kimutatta a perubalsam-ra is allergiás vagyok, +ételszinezékekre tartósítószerekre aromákra is. Úgy hallottam hogy tartós betegségekre jár kedvezmény, pl vonaton 90 százalékos. Kérlek ha tudtok segítsetek, tényleg van ilyen? kösz előre is

2009. szept. 21. 17:28
Szia Ági! Köszi a jókivánságokat.Sajnos az allergiának az az átka,hogy mindig jön hozzá plusszban valami,ami súlyosbitja a helyzetet.
2009. szept. 20. 13:00

Szia!

Csak jókat kívánok én is neked, és javulást, mert tényleg borzasztó lehet együttélni ezekkel a tünetekkel! Engem is sok dolog allergizál, de a te tüneteid sokszorosan felülmúlják az enyémeket.

45. ae0bfddd7a (válaszként erre: 44. - Ágota 77)
2009. szept. 20. 09:43
Szia!Képzeld el,a munkahelyemen csukott ablakon keresztül megéreztem a kapor szagát,pedig a konyha legalább 50 méterre van tőlünk,és mondtam a kollégáimnak hogy tökfőzelék lesz.Hát eltaláltam,és azóta minden mást is ,,kiszagolok,,.Ennyire érzékeny vagyok a szagokra,illatokra.A környezetemben levőket megkértem ne tegyenek magukra illatanyagot,mert nem tudok bemenni dolgozni(egy esetben olyan rosszul lettem,azt sem tudtam hogy kerültem át az orvosi rendelőbe)Le nem rokkantanak,mert szerintük még nagyon fiatal vagyok(52),nem az állapotom számit ám!Arról nem is beszélve,hogy ez állapot mellé társul még egy rossz közérzet,fáradékonyság,szivritmuszavar,a gyógyszerek mellékhatása,és sorolhatnám még mennyi minden,ami szintén neheziti a helyzetet.Én már minden ,,csodaszert,,kipróbáltam,jártam több term.gyógyásznál,és nincs eredménye.Szerintem a génjeinket kéne átkódolni,akkor talán jobb lenne.Azért kivánok neked minden jót,és sok reményt,hátha jobbra fordul ez az állapot!
44. Ágota 77 (válaszként erre: 43. - Ae0bfddd7a)
2009. szept. 18. 13:18

Szia!

Az a legborzasztóbb ebben a helyzetben, hogy egyéb komoly betegségekhez képest mindenki úgy gondolja, óh, hát csak allergia? Az is valami? Pedig szó szerint a mindennapjainkat keseríti meg. Egyébként az évek folyamán egyre több mindenre vagyok allergiás.

Nagyon sajnálom, hogy még az illatokra és ételekre is allergiás vagy, ilyet még nem is hallottam. Ettől rosszabbat már elképzelni sem tudok.

43. ae0bfddd7a (válaszként erre: 40. - Ágota 77)
2009. szept. 17. 22:40
Szia! Én átérzem a problémádat,mert én is számos allergiával küszködök.Aki nem élt át ilyent el sem tudja képzelni,hogy mennyire megkeseriti az ember életét.Én már lassan emberek közé sem tudok menni,mert az illatanyagoktól is rosszul leszek,megfájdul a gyomrom,feldagadok,stb.Az ételeket is nagy gonddal,itthon készitem,bár nagyon korlátoltak a lehetőségeim.Nem kivánom senkinek...
42. Ágota 77 (válaszként erre: 41. - Kókusz)
2009. máj. 15. 11:16

szia!

Rendszeres látogató vagyok a szemészeten is, ott sem tudják megmondani mitől van gyulladásban, valószínű a portól. A kezemre most találtam egy bőrpuhító krémet nekem bevált és egy új mosogatószer is bejött mostanság. (A nevüket megítom priviben.) Teljesen helyre jött a kezem nincs kiszáradva, nincs hólyag, hámlás.

A golyós deókban van fémszármazék, ezt én is bőrgyógyásztól tudom.

Köszi a latexmentes kesztyű ötletét, fogok ilyet venni.

41. Kókusz (válaszként erre: 40. - Ágota 77)
2009. máj. 14. 20:53

Szia Ági!

Látom, ide mást is írtál, ezért itt is írok neked :)

A tisztítószerekben vannak fémszármazékok, ezért vannak a hólyagok az ujjadon, mert ezektől begyulladnak a verejtékmirigyek. Ezt nekem még anno a bőrgyógyász mondta. Én ezért évek óta gumikesztyűben mosogatok meg takarítok. Nekem egyébként króm és nikkel allergiát mutattak ki.

Lehet, hogy a kozmetikumokban is van olyan adalékanyag, amire allergiás vagy. Érdekes, van olyan deo, amitől én is viszketek, de nekem ez még eszembe se jutott, hogy a fémallergiától lehet, mivel más kozmetikummal nekem nincs bajom.

Próbálj meg olyan gumikesztyűt szerezni, ami latexmentes, azt hiszem, van valami speckó neve, de nem jut eszembe. Lehet, hogy arra is allergiás vagy.

Mostanában nekem is nagyon tele van a kezem ezekkel a hólyagokkal, gyanítom, hogy a munkahelyemen a fertőtlenítő szappan a ludas a dologban. Olyan ronda ilyenkor a kezem, mert leszáradnak a hólyagok, és lemezesen letöredezik a bőröm, tök ciki :( És nagyon száraz, kenhetem akármivel. Meg kellene már látogatnom a bőrgyógyászt, hogy adjon már rá valamit.

Az elég érdekes, hogy a szemed is viszket, az bizti nem a fémallergiától van. Az inkább a poratkától vagy esetleg virágportól lehet, leginkább arra jellemző a szemviszketés. Azt is kivizsgálták neked?

2009. máj. 13. 21:18

Sziasztok! Jár még erre valaki néha? Tini koromtól fémallergiás vagyok. Kb 15 éve. Sajnos az allergiás repertoárom évről évre bővül. Kezdetben el kellett hagynom a karórát, övet, bizsukat, csatos papucsot, szandált stb. Majd elkezdtem viszketni a különböző kozmetikumoktól és tisztítószerektől. Ezt a szemem folytonos viszketése követte állandó csipásodás mellett. Allergiavizsgálaton kiderült, hogy króm, kobalt, nikkel és poratka allergiám van. Orvosi javaslat: kerüljem ezekkel az anyagokkal való érintkezést. Gyógymód: nincs, tanuljak meg ezzel együtt élni. Jelenleg egy termékcsalád van amit használni tudok az a nivea. De az sem mindegy, hogy melyik van olyan golyós deo amitől véresre vakartam a hónom alját pár óra alatt.

A kezem ki van száradva, néha tele van az újjaim között pici hólyagokkal és rettenetesen szokott viszketni. Volt már rá példa, hogy kesztyűben aludtam, hogy ne tudjak "kárt" tenni magamban. Próbáltam a kesztyűben mosogatást is, de már a gumira is allergiás vagyok attól mégjobban viszkettem mint a mosogatószertől.

Szóval borzasztó egy betegség ez, pedig igazán nem tekintik annak.

39. 8c314032df (válaszként erre: 38. - Kókusz)
2008. aug. 22. 07:09
Köszönöm,hogy válaszoltál:)Nekem köldökpiercingem van,és titán piercinget szeretném kipróbálni..Mert eredetileg ezüstöt szerettem volna,de sajna az összesnek a pálcája orvosi fém:S
38. Kókusz (válaszként erre: 37. - 8c314032df)
2008. aug. 21. 21:18

Szia!

Én kb.7-8 éve hordok titánból készült órát, és semmi bajom tőle. Előtte semmit nem bírtam, ha az egész óra műanyag is volt, az óra felhúzója, tekerője akkor is fémből készült, nekem ez is elég volt, hogy tele legyek kiütéssel.

Szóval nekem bevált! Sőt, most jut eszembe, hogy a bokatörésemkor és gerinctörésemkor is titáncsavarokat- lemezeket raktak belém. A bokámban még most is benn van (4 éve), a gerincem mellet 1 évig volt, és semmi bajom nincs tőle.

A barátnőmnek, aki még az aranyat sem bírja (!), például titánból van még a jegygyűrűje is.

Szóval ezt az anyagot elvileg fémallergiásoknak is ajánlják!

2008. aug. 21. 06:39
Sziasztok fémallergiások!Érdekelne valami..A titán nevű anyagról mi a véleményetek?Használja valaki?
2008. aug. 20. 22:30

Sziasztok!

Énis fém allergiás vagyok, 10 éve kb. Most órát szeretnék venni. A boltban amit az antiallergén órákat próbálgattam, az egyik a kezemen maradt 2 percre, és kijött az allergiám :) Szoval ha drágább órákat is néztek, érdemes kipróbálni, mert majdnem megvettük, de tehetném ki a polcra :)

Az Elocom-ról énis hallottam hoyg tönkreteszi a bőrt, nekem azt mondták nagyon picit használjak belőle és csak éjszaka.

Remélem énis tudok uj ötleteket megosztani majd veletek!

Sziasztok

2008. júl. 31. 09:33
Szeretném kérdezni a fémallergiásokat,hogy van aki dohányzik?Vagy halott olyanról,hogy valakinél allergiás reakciót válthat-e ki?Minden infó érdekelne:)
34. 8c314032df (válaszként erre: 33. - Adri25)
2008. júl. 31. 09:33
De fura..hogy-hogy csak akkor?Én is néha kipattogok nyáron,de nekem a melegtől.
33. adri25
2008. júl. 31. 08:30
nekem nyáron van fémalergiám
32. 8c314032df (válaszként erre: 31. - F50fbc72f4)
2008. júl. 30. 16:47
Semmi baj,szerintem inkább örülj neki,hogy nincs allergiád.Én annak örülnék a legjobban,ha bármilyen ékszert használhatnék.
31. f50fbc72f4 (válaszként erre: 30. - 8c314032df)
2008. júl. 30. 16:45
jólvan na! honan tudjam amikor eddig soha semmire nem léptem allergiás reakcióval?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook