Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Félúton a siker felé fórum

Félúton a siker felé (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Félúton a siker felé

1 2 3 4 5
2012. júl. 23. 16:59
nem baj,hogy kérdezel. ilyenkor saját magamnak is motivációt adok:D.. meg hogy a tornáról eltereljem a figyelmemet, (futópadozni szoktam9 a futópadot odatolom a gép elé,kedvenc bandám koncertjét berakom , dalolok kocogás közben és észre sem veszem,hogy 1 - 1.5 órát lefutottam..jó..az elején 2:50-et lihegvre rohantam végig.. az időt növeltem.. most azért állok meg 1 óránál,mert a szalag folyton félrtecsúszik és a végén már percenként kell megállnom,hogy igazítsak rajta.. aztán a kedvenc filmemet nézem szobabicaj közben.. rubint réka hangját leveszem minimumra, zene mögöttem szól.. gyorsan telik így az idő és észre sem veszem, hogy mindent befejeztem már.. soha nem vagyok fáradt torna után . általában utána endorfin szabadul fel nállam és olyan boldog,olyan erősnek érzem magam .. másnap jobban kezdem a napot is.. heti hét nap torna.. de én elejétől kezdve csinálom ezt a sok tornát.. ha rossz a kedvem és semmi hangulatom tornázni,olyankor is berakok egy jó zenét, elkezdek rá táncolni felszabadultam, kedvem is jobb lesz .. és csak utánna kezdek mozogni :)
25. musicallany (válaszként erre: 21. - B14310253d)
2012. júl. 23. 16:53
ülj le egy percre egy üres,csöndes szobába és gondold végig,hogy te még fiatal vagy. ott van előtted az egész élet. ettől a ponttól kezdve meg akarod változtatni a mostani helyzetedet. én januárban lefotóztam magam fürdőruhában.. most is le fogom majd , kb 1 hónap múlva. szerintem fel is teszem az adatlapomra a képet.. de innen is láttam,hogyha nem változtatok, baj lehet. ajánlom azt,hogy ha például rántott húst eszel, a list helyett barnalisztet használj..köretnek párolt zöldséget. itt hoxán rengeteg jó ötletet találtam .. olaj helyett olíva olaj.. ezekkel a kis aprüságokkal máris tettél vcalamit az egészségedért. én mikor ezt elkezdtem,első 2 hétben rosszul éreztem magam.. aztán a közérzetzem is jobb lett.. elmém kezdett kitisztulni. állj a tükör elé.. nézd végig magad előlről-hátulról.. majd csukjad be a szemedet és képzeljed magad el soványan.. de nem muszáj soványnak.. csak alakosabbnak, szebbnek..amilyen szeretnél lenni.. én néha kicsit magamban akarok lenni és ezeket a dolgokat átgondolni én berakok egy nyugtaó zenét( mostanában bob marley az ) , lehúzom a redőnyöm,ablakomat kinyitom , leülök a szobám közepére,becsukom a szememet és gondolkodok. ellazulok és magamnak is adok ilyenkor időt,hogy belül is változzak,ne csak kívülről.
2012. júl. 23. 16:41

pedig annyi csinos ruha, annyi szép cipő, smink, táska van a szobámban...és nem tudom őket használni...főleg ugye a ruháimat...

mert...nincs jelenleg alakom hozzá :(

pedig érzem és tudom, hogy csak egy elhatározás...

nem lehet annyira nehéz...

2012. júl. 23. 16:38

Meg nálam ami egy óriási probléma, hogy mindig fiúkért tettem a változást és soha nem magamért...

pedig, vékonyan, fitten szebben érzem magam...

magamból miért nem tudok motivációt szerezni?


elnézést, hogy jövök a kérdéseimmel, remélem nem vagyok teher :)

22. b14310253d (válaszként erre: 20. - Musicallany)
2012. júl. 23. 16:34

persze, hogy sikerül, én sem kételkedem ebben

:))


ilyen hozzáállással sikerülni fog! :)

21. b14310253d (válaszként erre: 17. - Musicallany)
2012. júl. 23. 16:33

hihetetlen, hogy 16 évesen már ilyen okosan gondolkodsz, én most 22 vagyok és az életem romokban hever...azt nem részletezem, hogy miért meg hogyan vagy akármi, mert felesleges, azt hiszem minden ember életében van ilyen időszak. csak ideje lenne már kimászni belőle, mert már 12 éve tart!!!!


valahogy szeretnék tényleg én is naponta úgy ébredni, hogy csodás az élet, naponta tenni valamit a testemért és egészségemért. elveszítettem ezt az érzést, mivel csak gyűlöletet érzek magam iránt...és ez borzalmas.

bárcsak én is meg tudnék változni, igazad van, hogy minden csak hozzáállás kérdése.

20. musicallany (válaszként erre: 19. - B235ac96d5)
2012. júl. 23. 16:32
hát nagyon bizakodó vagyok..remélem én is , hogy sikerülni fog :))
19. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Musicallany)
2012. júl. 23. 16:27
Gratulálok! Nagyon ügyes vagy, jól gondolkodsz! Biztos vagyok benn, hogy meg fogod csinálni!:)
2012. júl. 23. 16:14
az izom is tesz a mérlégre.. Rubint rékázok,combom szép, az izmom kezd kilátszani.. és mikor kezdett az izmom nőni, a mérleg is pár dekával többet mutatott .. de ennek csak örültem,mert tudtam,hogy izmot növesztek nem..csökkentek :D nem szabad megvonni tápanyagokat magunktól.. mert a test raktározni kezd, és attól ugyebár hízunk. teljes kiörlésű kenyér is nagyon jó és finom. durum tészta,ha már nagyon tésztát kívánunk.. csak ezekkel az a baj,hogy drágák :/.. nem szabad elkeseredni,ha a mérleg nem mozdul,mert nálam általában a szervezetem olyankor úgymond dolgozik .. de ha a mérleg nem megy, a centi biztosan.. most mértem meg körbe magamat a köldököm alatt, kicsit több,mint 20 cm ment le.. egy ruhám nincs,ami jó lenne rám.. 2X beleférek. ez is motivációt ad :) mindenkinek sok-sok sikert!!
17. musicallany (válaszként erre: 11. - B14310253d)
2012. júl. 23. 16:09
nekem kellő motivációt ad maga az élet. hisz nincs csodálatosabb dolog reggel felkelni azzal a tudattal,hogy ha holnap történik is valami, ma mindent megteszek a saját boldogságomért. és ez fellelkesít. tudni kell mosolyogni,még akkor is,mikor tudod,hogy rossz dolog fog történni,vagy már megtörtént. bukások árán is muszáj talpra állni, és magadban kiabálni,hogy meg tudod csinálni. nekem ez elég motiváció. jövőmre nézve is,hisz amit elhagytunk,úgysem tudunk rajta már változtatni. ami megtörtént,az megtörtént. bármilyen betegséget tudattal meg lehet gyógyítani. ha az ember azt érziu,hogy nem fog sikerülni,akkor kell több erővel dolgozni,hisz az agy dönti el,hogy a test hogyan dolgozzon . ha az aggyal elhitetünk dolgokat, könnyebben fog minden menni.én futás közben azon gondolkodok folyton,hogy még ha xy kg-ot lefogyok,de jól fogok kinézni. tudatosan kell mindent csinálni. én általában kis tányérból eszek.. és az agyamat ezzel becsapom,hogy most "sokat" eszek,mikor nem.. és jól lakok. meg a régi ruháim rám férnek. meg a barátaim is motiválnak. hisz ha egy idő után látnak és mondják , hogy csinos vagyok az egy újabb löketet ad . meg én kb. naponta állok mérlegre. mert ha látom,hogy lejjebb ment a mérleg, az újabb erőt ad és fellelkesedek,hogy tovább csinálhatom. ha följebb , akkor sem lesz rossz kedvem,mert akkor tudom,hogy valamit elrontottam.álltalában többet mozgok olyankor. de én mindig boldog vagyok.pozitívan kell nézni mindent! rengeteg mindenen mentem át eddigi életem során. rengeteg sírással és keserűséggel járt ez.. pedig csak 16 éves leszek most. de ezek még több bátorságot adtak és erőt,hogy csináljam. be kell magamnak is , meg mindenkinek bizonyítanom,hogy nem vagyok az a régi lány , aki mindent befejezett.. talpra álltam és felnőttem ehhez a dolgokhoz!:)
16. Rika1
2012. júl. 23. 15:58
Gratulálok a cikkhez, és a fogyáshoz!:) Csak így tovább a megkezdett úton!:)
15. Sly7105 (válaszként erre: 14. - 14d5e9b9a1)
2012. júl. 23. 15:20
Nem mondom, hogy könnyű, főleg annak, aki "kenyeres", én nagyon nehezen mondtam le a kenyérről, a pogácsáról, kakaós csigáról, péksüteményekről, stb. de tényleg megéri. Az első egy hét volt nagyon furcsa, de most már mondhatom, hogy szinte egyáltalán nem hiányzik a kenyér. Abonet kenyeret eszem, rá teszek egy szelet párizsit, sajtot, egy szelet paradicsomot és jól lehet vele lakni, még finom is. A sok folyadék pedig nem kamu, korábban én is alig ittam és folyton éhes voltam, most sokat iszom és keveset eszek. Sok sikert Neked!
14. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 13. - Sly7105)
2012. júl. 23. 15:17
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsod!
13. Sly7105 (válaszként erre: 12. - 14d5e9b9a1)
2012. júl. 23. 15:16
Én is 10 kg-ot céloztam meg mínuszban. De eszem ágában sincs mérlegre állni, gyűlöletes dolog a mérleg. Úgyis érzed a ruhákon, hogy működik a dolog és sokszor centikben bőven mérhető az eredmény, de kilókban esetleg nem olyan, mint várnád. Nem kell bármit tenni hidd el, elég ha a szénhidrátokról lemondassz, sok-sok folyadék és lehetőség szerint délután 5 óra után már semmi kaja. Hidd el ez működik!
2012. júl. 23. 15:12
Szia! Nagyon jó a cikk és gratulálok a kitartásodhoz! Nekem csak 10 kg-ot kellene leadni, de bármit teszek, Nekem a mérleg nyelve nem mozdul meg, se fel se le!
2012. júl. 23. 13:49

"Ajánlom mindenkinek, hogy gondolkozzon el a saját jövőjén, nem szabad halogatni ezt a dolgot"


Ez a mondat nagyon megfogott! :)


Szia, nagyon gratulálok neked, pár éve én is nagyon jó formában voltam, azóta a sok megpróbáltatás és lelki kudarc mind mind a testem kárára ment, jelenleg kűzdök sajnos az evéskényszereim és mindenféle szorongásos betegségem ellen, amit...jelenleg még nem kezeltetek, de úton van azt hiszem a terápia.


Na de bocsánat a kitérésért...nagyon szeretnék ismét motiválttá és lelkessé válni, tudnál nekem tippet adni?

Szeretnék rendszeresen sportolni és nagyon okosan étkezni, de valamiért mostanában nem megy és nem értem önmagam, hogy miért fullad mostanába minden kudarcba, ami eddig nagyon jól ment...


Neked viszont nagyon gratulálok és csak így tovább!!! :)

2012. júl. 23. 13:31

akik itt írtak és olvassák is , azoknak is ..mindenkinek kitartás:D:D

babettii: rendszerességet kéne csinálni,hogy akkor minden nap pont akkor eszel.. a szervezeted is meg fogja ezt szokni.. de ha például éhes vagy, eszel pár zöldség-gyümölcsöt.. az meg nem árt és jó is :) aztán ha már nem fogsz szoptatni , akkor valami nem megeröltető tornát is beiktathatsz a napjaidba:))..de az még arrébb van :D

9. Babettii (válaszként erre: 5. - Musicallany)
2012. júl. 23. 13:06

Igazából nem is nagyon eszek csak ha van egy pici időm akkor bekapok valamit de ez sem jó szerintem :)

Meg végül meg kellett császározni így szinte minden rajtam maradt a szülés után,még mindig olyan mint ha terhes lennék.Bár azt mondták mire a baba eléri a 9 hónapos kort addigra húzódik vissza a poci :)

2012. júl. 23. 12:37
nagyon ügyes vagy gratulálok csak így tovább
2012. júl. 23. 12:30
Gratulálok nagyon jól csinálod!
2012. júl. 23. 12:08
Nagyon ügyes vagy, gratulálok! De szerintem az az 50-53 kg meg túl kevés lenne.
2012. júl. 23. 11:35

nagyon köszönöm mindenkinek :) már rég akartam írni ide..de valahogy nem mertem. aztán most bátorságot vettem :) Na igen, a folyadék. én rengeteget meg tudok inni egy nap. általában kb 3 litert..esti torna közben szoktam ennek a felét elkortyolgatni szép lassan. a tornát is ezért bírom annyira,mert mikor érzem,hogy kicsit kezd rossz lenni,egyből iszok.:)most nyaraltam egy hétig.. strandoltunk egész héten minden nap , meg ugye a rengeteg evés.. lement fél kiló,ennek nagyon örülök,de most áll a súlyom,ami nem is baj.

Babettii: ismerősöm mondta(meg hoxán is olvastam) a babára ha tényleg annyit figyelsz, és másra nem igazán koncentrálsz, a baba még az éhségről is elveszi a figyelmedet:) meg ahogy Sly-is mondta, ha kezd kicsit korogni a gyomrod,igyál egy nagy pohár bubimentes vizet :D

2012. júl. 23. 10:53
Nagyon ügyes vagy, kitartást a továbbiakban is. Én is fogyózom, de inkább diétának hívom. Nem eszem kenyeret egyáltalán, sem tésztát, sem krumplit és édességeket, és szigorúan délután 5 után semmit. Viszont sok-sok folyadékot kell inni. Sokszor az ember, amikor azt érzi, hogy éhes, igazából lehet, hogy csak szomjas, főleg azok - mint én is - akik alapból nem ittak eleget, nem ittak sokat. Tehát a másfél liter víz nekem már reggel munkakezdéskor ott van az asztalomon és van, hogy délre már megiszom a nagy részét, ezek után az ebédből is kevesebb kell, hiszen a folyadék el is telít. Most nincs lelkierőm semmilyen tornához, korábban futottam és bicikliztem, de erre is rá kell állni fejben. Nekem most csak a diéta megy... és rám jönnek olyan ruhák, amik már régóta a szekrény távolabbi részén pihentek :)
2012. júl. 23. 10:27
Gratulálok! Sok Sikert kívánok a továbbiakhoz! :)
2012. júl. 23. 09:52

Bár én most szültem 2 hónapja nagyon szeretném visszakapni az alakomat :) Sőt jobbat mert eleve vot rajtam felesleg.

158 cm vagyok most 78 kg :(

Szoptatok így nem igen tudok drasztikus módszert választani de ezek szerint nem is kell.

Nagyon jó cikk :)

2012. júl. 23. 09:08
... mert akarattal bármit el lehet érni!
... nem számít a kor! Ha az ember le akar fogyni, le is fog! Még nem értem el a célt, de érzem, hogy hamarosan el fogom! Célokat kell kitűzni magunk elé és azt elérni! Életmódváltás, torna.. más nem kell a fogyáshoz!!

Ugrás a teljes írásra: Félúton a siker felé
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook