Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Felülés 4 perc alatt 110? fórum

Felülés 4 perc alatt 110? (beszélgetős fórum)


2014. szept. 26. 08:53

Én már tizenéve kinőttem a gimiből, de ez annak idején is így volt. Minden év elején/végén volt szintfelmérő, és igen, teljesíteni kellett. Ahogy előttem is írták, nem mindenki egyforma - ahogy matekból, úgy tesiből sem, igenis kell különbséget tenni.


Itt meg tudod nézni a pontos követelményeket (ahogy belepillantottam, az évek során mit sem változott :-) ):


[link]

2014. szept. 25. 20:22
Hasprés okés".
15. eandi78 (válaszként erre: 13. - Angelic smile)
2014. szept. 25. 17:45

Megkérdeztem a testnevelőt. Mutatott egy táblázatot, ott 1. osztályos fiúnak 90-től van a maximális 14 pont. 8. osztályos fiúnak ez 106 felülés. És a jobbak meg tudják csinálni gond nélkül. A jobbak sem élsportolók. Ez egy országos mérés rögzített értékekkel. Azt nem kérdeztem, hogy mennyire várható el ez a szint osztályozásnál is.

Emlékszem középiskolában távolugrást osztályoztak. Senki nem tudott 4 m felett ugrani csak én. Egyedül nekem lett 5-ös. Többiek 2-est kaptak. Az volt előírva, úgy is osztályozott. Nem volt lehetetlen, mert megcsináltam, a többiek meg nem voltak sportosok.

Matekból se mindeki 5-ös. Ott is van követelmény és nem adhatok a gyengébbnek könnyebb feladatsort, hogy ő is 5-ös lehessen.

Tesiből van méltányosság, de azért ott is van egy határ. Volt (majdnem) kitűnő osztálytársam, aki csak tesiből volt 4-es. Megmondta a tanár, hogy 4-es is csak azért, mert minden másból 5-ös. Ha nem így lenne csak 3-ast adna. 5-ös szóba se jöhetett.

14. Naphal (válaszként erre: 10. - Angelic smile)
2014. szept. 25. 16:19
Ez hülyeség valóban, de ezt mondani kell az osztályfőnöknek, fogadó órán a tesi tanárnak (most októberben lesznek - gondolom ott is). Csak akkor lesz/lehet ez figyelembe véve, ha a szülők jelzik.
13. angelic smile (válaszként erre: 12. - Eandi78)
2014. szept. 25. 13:51

4 perc alatt? :O

Esküszöm, rákérdezek az egyik volt kolléganőmnél, hogy tudakolja meg egy kollégától, aki annak idején testnevelés tanár volt.

2014. szept. 25. 13:41
Van egy úgynevezett fizikai állapotfelmérés, amit minden évben elvégeztetnek a gyerekekkel. Eszerint minden életkorban 100 körül van a felülések száma, ha valaki max. pontot akar. De még a lányoké is közelíti ezt az értéket.
11. kriszta773 (válaszként erre: 9. - Angelic smile)
2014. szept. 25. 13:33
de hát látod, írták, hogy kivitelezhető, tehát nem egy lehetetlen dolog :) gondolom, ez valami plusz jegy a jó teljesítményért, nem pedig kitétel, hogy ez a minimum egy ötösért :)
10. angelic smile (válaszként erre: 8. - Naphal)
2014. szept. 25. 13:11

No, igen. De hát ők mozognak és nem fáznak. :(


Félre ne értsd, meg is írtam, a gyermekeim sportolnak, nem vagyok a testmozgás ellen. Az ellen igen, hogy elmennek ebédelni és utána jól megmozgatja őket (állítólag volt olyan gyerek, nem is egy, akinek hányingere lett, amin nem is csodálkozom). Nekem evés után kellett 2-2,5 óra, hogy edzeni tudjak.

9. angelic smile (válaszként erre: 7. - Gkreka)
2014. szept. 25. 13:08
Azért inkorrekt, mert szerintem kivitelezhetetlen. Egy kivitelezhetetlen dologért 5-öst ígérni az nem az? Persze ez az én véleményem, ami nem mérvadó. :)
8. Naphal (válaszként erre: 6. - Angelic smile)
2014. szept. 25. 11:14

Gondolom azért nem mindennap csinálják a felüléseket...mi is túléltük gyerekként, a szüleink is, stb. nekik sem lesz bajuk tőle.


Ezzel az erővel a futástól kezdve mindent kifogásolhatnának a szülők, mert pld. a betonon való futás nem tesz jót az izületeknek. A fiamék minden nap futnak pár kört a suli körül betonon. Tegnap is kivitték őket egy szál gatyában pólóban...miközben a tanár úr jól felöltözött, hogy ne fázzon.

Számomra inkább ez a dühítő - ezt már az én gyerekkoromban sem értettem meg.

7. gkreka (válaszként erre: 1. - Angelic smile)
2014. szept. 25. 10:21
Ebben mi az inkorrekt? Nem azt mondta, hogy egyest ad annak, aki nem tudja megcsinálni!
6. angelic smile (válaszként erre: 5. - Polka)
2014. szept. 25. 09:58

Amíg állapotos nem lettem, minden nap edzettem. Több km-t futottam, súlyzós edzéseket is csináltam. Felüléseket már pár éve nem, mert tönkre teszi a gerincet, a derekam rettentően fájt. A hasprés meg amúgy is hatásosabb. Már csak gerinckímélő szempontból sem értem, miért kell erőltetni a felülést.

Mielőtt vád érne: két fiú gyermekem van, mindkettő sportol.

2014. szept. 25. 09:39
Meg lehet csinálni, nálunk szerintem 120-at kellett. Gyerekként könnyebb, simán mehet a kettő másodpercenként az elején, a lábakat meg ki szokták támasztani, az is segít...
4. Naphal (válaszként erre: 3. - Angelic smile)
2014. szept. 25. 09:25

Nem tudom, nem voltam ott, de amikor a fiam megmutatta otthon, hogy milyen ütemben csinálta, csak pislogtam.

Amíg én 1-et csináltam (pedig gyorsítottan mutattam neki én is), ő 2-t.

3. angelic smile (válaszként erre: 2. - Naphal)
2014. szept. 25. 09:20
De 2 másodperc alatt 1 felülést? Talán még az elején el is tudom képzelni, de az 50. után...
2014. szept. 25. 09:18

Hasizomtól függ, hogy megy vagy nem.

Az én fiam 5-öst kapott, 100 vagy 110 volt náluk is a "norma".

2014. szept. 25. 09:11

Szerintetek lehetséges? A barátnőm fiának a testnevelés tanára azt mondta, hogy aki 4 erc alatt 110 felülést meg tud csinálni, annak ad egy 5-öst. Szerintem ez egy tanártól nagyon inkorrekt.

4 perc = 240 másodperc / 110 felüléssel = 2,18 másodperc alatt kellene 1 felülést megcsinálni!!!

Barátnőm nagyon pipa, amúgy is brutális ez a tanár, nagyon megdolgoztatja a gyerekeket, ami nem is lenne gond, ha pl. valamelyik okos 2 testnevelésórát nem az ebéd utánra tett volna. De ez mindent visz. És szegény gyerek azt hajtogatja, hogy ő akkor is megcsinálja. :((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook