Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felugyelet nelkul hagyni a gyermeket/gyermekeket. fórum

Felugyelet nelkul hagyni a gyermeket/gyermekeket. (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 17. 17:04

Elnézést mit szóltok, hogy a szülők beadták nevelőotthonba kisfiukat és rádölt a szekrény és meghalt az ártatlan, mert a nevelők nem figyeltek rá

rettenetes, ami történt és egyszerűen ezt a tragédiát nem lehet sosem igazán feldolgozni.

Üdvözlettel: Ágnes

2010. dec. 17. 17:00

A fórumcím is rámutat arra egyszerűen semmilyen körülmények között nem szabad gyermeket, v.gyermekeket egyedül hagyni, hiszen számos veszélynek vannak kitéve. Nekem voltak kicsik a lányaim, és tudom sosem hagytam egyiket sem egyedül még véletlenül sem inkább magammal vittem őket nálam ez elképzelhetetlen volt. Mellettem soha nem érte őket baj, hiszen nagyon odafigyeltem erre, sokszor a szívem a toromban dobogott pontosan a felelősség miatt, hiszen, ha valami történik, akkor elsősorban a szülőket fogják hibáztatni és talán meghurcolni, én ezt sohasem tudtam volna elviselni tapasztalatból mondom. Azóta már felnőtt önálló emberek saját életüket élik és már tudnak magukra vigyázni.

Üdv.Ágnes

2009. okt. 27. 17:19
Kisfiam 6,5 éves de sosem hagyom egyedül.
2009. jún. 18. 11:33

Sziasztok!

Nekem 3 gyermekem van.Az tény,hogy minnél elöbb kezdjük és vezetjük be nála az önállóságra nevelést,annál könnyebben fog boldogulni az életben!

Az én mostmár 14 éves lányom is,5 éves korától boltba járt,igaz nekönk talán 20 méterre van és ismerjük is a boltost,de mindennap megbíztuk,hogy mondjuk hozzon egy kiló kenyeret és adtunk neki pénzt és olyan ügyesen csinálta és boldog is volt az elismeréstől.Nem is volt vele sose gond,mert mindenre megtanítottuk és nem volt egy félős sose.Most is szinte mint egy felnőtt,ő is tud főzni és az iker tesóival is úgy bánik,mint a profik.Azt is be kell látni,hogy nincs egyforma gyerek.Azt,hogy ki mikor lesz önálló,mikor érik meg rá,azt tényleg csak a szülő látja,érzi.

2009. márc. 16. 11:47
Sziasztok! Az én kislányom 10 éves.Szeretném, ha kicsit önállóbb lenne, de nagyon fél. Megfogalmazni nem tudja mitől. Nem hajlandó egyedül mardni otthon még egy kis időre sem. Erőltessem? Vagy hagyjam majd úgyis kialakul előbb utóbb? Ha valaki tud adjon tanácso! Köszi.
36. Holly
2008. dec. 12. 10:43

Én 7 éves voltam, amikor már én mentem a tesómért az oviba, aki akkor 5 volt. 12 éves koromra teljesen önálló voltam, ami az jelenti, hogy meg tudtam főzni a teljes családnak, felkészülni a sulira, kitakarítani a házat, ellenőrizni a tesóm leckéjét, tudtam mosni, vasalni, stb. És nem éreztem tehernek.

Anyukám elvált, és dolgozott, nem volt nagyon más lehetőség akkoriban. De szerintem jobb volt így. Én nem értem pl, hogy hogyan lehet az, hogy a sógornőm 12 éves lánya egy szendvicset nem tud megcsinálni. Nekünk 10 éves kortól főző lecke is volt a suliban...

Szerintem ha egy 12 éves még nem tud magának kaját csinálni, az nem jó.

35. 3aeb86a367 (válaszként erre: 34. - 01c8755c79)
2008. szept. 5. 18:09
Ez igen, akkor te tényleg bátor voltál. Az a gond, hogy az én két fiam elég szeleburdi, kicsit szófogadatlanok, főleg a kisebbik. Meg a nagyobbik gyerkőc kisegítő iskolás, kicsit nehezebb a felfogása. Nehezebben érti meg a dolgokat, valamikor egy dolgot 5× vagy 10× kell elmondani, hogy megértse. Nem azt mondom, hogy hülyegyerek, de vannak dolgok amiket nehezebben ért meg. Jövőhéten kezdjük az egyedül menést az iskolába busszal. Remélem jól fog boldogulni és nem lesz gond. De az hogy még egyedül maradjanak a lakásban, azt nem merném bevállalni még, talán 2-3 év múlva. Azért a játszótérre ide a ház mögé már egyedül megy a nagyobbik.
34. 01c8755c79 (válaszként erre: 32. - 3aeb86a367)
2008. szept. 2. 07:39
Huh... én nagyon bátor voltam. 8 éves koruktól egyedül vannak otthon (bár amire a fiam volt 8 éves, addigra a lányka már 11) délutánonként. Ők terítettek maguknak, délután tanultak, különórára mentek. Paráztam biza.... telefonösszeköttetésben voltunk egész délután. Társasházban lakunk, mindkét gyerek ki volt oktatva, ha bármi hirtelen gond van, azonnal becsengetni Ottó bácsihoz (ő mindig otthon volt)... a lakók tudták, hogy a gyerekek önállósodnak. Szabályok voltak kőkeményen... nem lehetett olyan, hogy később jövök... elbratyizom az időt, mert amikor idő volt, akkor azonnal csörögtem, hogy otthon vannak-e... rendben van-e minden. Volt mindez azért, hogy az iskolában annyi időt töltsenek csak amennyit nagyon muszáj...(1,5 évig volt mindkettő napközis) Most 16 és 13 évesek. Most már akár ebédet is főznek, ha bármi miatt én nem tudtam. Teljesen önállóan tanulnak... maximálisan megbízhatók, számítani lehet rájuk. Vasárnap délutántól péntek délutánig nincs tv-zés és nincs számítógépezés... ez nem büntetés, hanem tudjuk, hogy ezek a dolgok úgy elveszik az ember idejét, hogy észre se vesszük. Persze ilyenkor én se tv-zek és nem ülök otthon a számítógép elé. Szóval kialakultak a szokások, és nem bántam meg, hogy így csináltuk. Amennyit izgultam alsóban, most annyival kevesebb a problémám ... mondhatni semmi! :o)
2008. szept. 2. 07:02
Én 8 évesen hagytam először magára,persze nem órákig!Azóta már 11 éves,teljesen önnáló,egyedül jár mindenhova,csak ha kéri,akkor kísérem el,(ez akkor szokott lenni,ha valami fontos megbeszélnivalója van,olyan csajos dolog),szóval,legyen önnáló,és azt vallom,én is az voltam!
2008. júl. 26. 22:57
Ahogy olvasom itt egy-két anyuka nagyon bátor. Az én nagyobbik fiam 10 éves, kisebbik 7 de még sosem hagytam őket egyedül a lakásban. Én is ilyen parázós vagyok "mi van ha elvágja a kezét miközben enni valót akar magának csinálni", pláne, hogy még én szolgálom ki, azt sem merem rábízni, hogy felügyelet mellett ételt csináljon magának.
31. agyca35 (válaszként erre: 29. - A7a90ace89)
2008. máj. 24. 11:03

Egy 14 éves már elég nagy ahhoz, hogy egyedül legyen, ha úgy nevelik. Én 14 évesen már egyedül repültem, barátnőm 14 évesen 1 évig külföldön élt egyedül a családja nélkül.


A témára visszatérve: A szülőket is meggyanúsították, hogy esetleg ők ölték meg a kislányt. Lehet benne valami.

2008. máj. 23. 19:46

Soha nem hagynám így magára a gyermekemet! A mai világ ezt nem teszi lehetővé.


Szerintem a szülők nagyot vétettek! Hiszen a gyermekeik még csak 4 és 2 évesek! Miért nem tudtak valahol kaját venni, s aztán hazamenve azt elfogyasztani a gyerekek mellett? Az nem mentség, hogy kettesben akartak maradni! Amikor gyereke születik az embernek, akkor ő lesz az első, minden más csak másodlagos!

Egyébként a hírekben arról is szó volt, hogy a bungaló személyzete szerint nem ez volt az első eset, hogy nélkülük mentek el jobbra-balra.


Felelőtlenségüknek az ártatlan kislány issza meg a levét! Istenem, belegondoltatok, hogy milyen emberek kezébe kerülhetett?? A molesztálástól kezdve - azon túl, hogy elszakították őt "szerető" családjától, már minden megtörténhetett vele!

Ezzel annyira rossz szembesülni, hogy én inkább azt képzelem, hogy olyan emberekhez került, akiknek esetleg nem lehet gyerekük és most királykisasszony módjára bánnak vele...

2008. máj. 2. 08:57
Igazából én egy 14 évest sem hagynék magára idegen helyen, nehogy egy kisebbet! Felelőtlenség!
28. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 27. - Bnedora)
2008. márc. 9. 11:25
Vannak ovis anyukák,akik elviszik a nagyot oviba míg a pici alszik a kiságyban,mert úgymond jó alvó és úgy sem szokott felébredni....nos ez amit nem mernék megtenni!!!!
2008. márc. 9. 10:53
Sajnos, sokan vannak, akik a picibabát, amíg alszik, játszik stb. egyedül hagyják, és leszaladnak a közértbe, azzal, hogy pár perc az egész. Arra nem gondolnak, hogy abban a pár percben ébred fel, vagy történik éppen valami. Nem beszélve arról, hogy az anyukát is érheti baleset, esetleg rosszul lesz. Én nem hagytam sohasem egyedül a gyermekeimet, és nem is hagynám most sem.
2007. okt. 6. 08:56

Mindennek megvan a maga ideje.

Ha egy gyereket egyedül kell hagyni, akkor meg kell nézni, hány éves, mi történhet vele.


Szegény házaspár erre a lehetőségre nem gondolt.

De ekkora gyerekeket nem hagytam volna magukra egy idegen országban még fél órára sem.


Talán megtalálják. De ha nem, akkor nagyon nehéz lesz mindenkinek. Főleg a kis szőke tündérkének.

25. 4c35511f0b (válaszként erre: 24. - Eve20)
2007. máj. 19. 15:13
szióóóóóóóóóóóó
24. Eve20 (válaszként erre: 23. - 4c35511f0b)
2007. máj. 19. 15:00

Hát ez az! Majd légyszi ha megtudsz valamit (lusti vagyok utánanézni) oszd meg velünk!

Most mennem kell, szia!

23. 4c35511f0b (válaszként erre: 22. - Eve20)
2007. máj. 19. 14:58
Igen, de így meg magát okolja ember...mindenhogy szörnyű
22. Eve20
2007. máj. 19. 14:46
Attól függetlenül ha belegondolok, jobban jártak volna a szülők, ha mondjuk eleve kettesben mentek volna el nyaralni, és addig más vigyázott volna a kicsikre. Akkor most nem lenne min szörnyülködni.
21. Eve20 (válaszként erre: 20. - 4c35511f0b)
2007. máj. 19. 14:44
Ja értem. Hát igen aki elvitte annyi szerintem már biztos, hogy nem a váltságdíjért tette. Azért remélem meglesz a kislány!
20. 4c35511f0b (válaszként erre: 19. - Eve20)
2007. máj. 19. 14:42

Egészségre szokták mondani, s most ennek kapcsán eszembe jutott:(.

Az, hogy kivel történik ilyesmi...

FT-ba átszámítva már kb 900 millió FT jár a nyomravezetőnek, de félek semmit nem ér-

19. Eve20 (válaszként erre: 17. - 4c35511f0b)
2007. máj. 19. 14:40
Mármint mi?
18. 4c35511f0b (válaszként erre: 17. - 4c35511f0b)
2007. máj. 19. 14:39
nem=sem
17. 4c35511f0b (válaszként erre: 16. - Eve20)
2007. máj. 19. 14:39
S ez sem pénz kérdés,,,mint sok más nem.
16. Eve20 (válaszként erre: 15. - 4c35511f0b)
2007. máj. 19. 14:38

Jesszusom, most olvastam bele a fórumba! Még elképzelni is borzasztó, mit élhet át az a gyerek!:(( Nagyon sajnálom szegényt. A szülőket meg szerintem valamilyen szinten meg lehet érteni, hiszen csak szerettek volna egy kis időt kettesben is tölteni...attól függetlenül képzelem, milyen pocsékul érezhetik magukat. Ha nem lesz meg a gyerek, egy életen át szenvedhetnek ettől a lelki tehertől. Borzasztó!

Én sosem hagynám magára a gyereket, majd ha már nagyobb lesz, akkor talán egy kis időre, de addig semmiképp.

2007. máj. 19. 14:32

Most itt tart a dolog...



"Szombati brit sajtóértesülés szerint egy turista már szinte teljes bizonyossággal felismerni vélte a kislányt, mégpedig az északnyugat-afrikai Marokkóban. A brit férjével Spanyolországban élő, norvég Mari Pollard a The Sunnak elmondta: tíz napja Marrákesben járt, és egy benzinkútnál látta a gyermeket egy férfi társaságában. A személyleírásnak teljesen megfelelő, szőke kislány pizsamában volt - Madeleine-t este, ágyából vitték el -, "szomorúnak, kissé elveszettnek tűnt, azt kérdezgette, hogy ugye most már nemsokára láthatja anyukáját".


Mari Pollard szerint "99,9 százalék", hogy Madeleine-t látta a benzinkút üzletében. Elmondta: "nagyon szokatlan helyzet volt, a 35-40 év közötti férfi nem tűnt a gyerek apjának".

14. 4c35511f0b (válaszként erre: 13. - 4c35511f0b)
2007. máj. 14. 15:50
utolsó
13. 4c35511f0b (válaszként erre: 12. - Anita123)
2007. máj. 14. 15:50
szerintem, amit 9-ben írtam, az utlsó hír, sajnos...
2007. máj. 14. 15:48

Madeleine-rol meg mindig semmi hir...

Remeljuk epsegbe elokerul!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook