Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Feltétlenül kell a nyelvtanuláshoz az adott nyelv nyelvtana? fórum

Feltétlenül kell a nyelvtanuláshoz az adott nyelv nyelvtana? (beszélgetős fórum)

1 2
7. elszabadult hold (válaszként erre: 2. - Emily)
2010. aug. 7. 20:44
Csak azért érdekel a véleményetek, mert tőlünk nem messze, az egyik iskolában átadtak egy nyelvi labort és ezzel a módszerrel tanítják a gyerekeket (vagy legalábbis kísérleteznek, ha jól tudom).
2010. aug. 7. 20:14
Gyerek tanulni kifejezés beszéd!
5. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2010. aug. 7. 20:12
Nem vagyok gyermek fejlödéslélektan szekértö, de szerintem egy gyerek máshogy tanul beszélni, mint egy már beszélni tudó nagyobbacska kölök vagy felnött az idegen nyelveket.
4. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2010. aug. 7. 20:10

Ha valakinek könnyebb "logikus" alapokon tanulni, annak szerintem elengedhetetlen a nyelvtan, és könnyebben is tanulja meg az adott nyelevet.


Ha az a fontos, hogy jól, szinte hibátlanul beszélj, akkor szintén muszáj a nyelvtannal együtt tanulni, vagy pedig nagyon sokáig tart.

Ha neked fontos, hogy megérteni emberek utca, akkor nem kell nyelvtan. :)

2010. aug. 7. 20:04
Szerintem a nyelvtani része nem annyira fontos egy idegen nyelv tanulásánál, hisz az a lényeg, hogy meg tudd magad értetni. Idővel úgyis megtanulja.
2. emily (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2010. aug. 7. 20:04

És utána a kisgyerek 6- kb.18 éves koráig az iskolapadban ül, és nyelvtant tanul...

Én erre a taktikára a helyedben nem alapoznék... :D

2010. aug. 7. 20:02
Amikor a kisgyermek beszélni tanul, hallás után tanulja meg a ragozást, kiejtést stb.-t. Ha ezt veszem alapul, lehet, hogy az idegen nyelvet is egyszerűbb így elsajátítani?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook