Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Féltem a gyermekem az MMR vakcinától fórum

Féltem a gyermekem az MMR vakcinától (beszélgetős fórum)


1 2
59. Csillagszem38 (válaszként erre: 57. - Csillagszem38)
2022. szept. 10. 12:54
Én is imádnám ♥️
58. brandy85 (válaszként erre: 57. - Csillagszem38)
2022. szept. 10. 10:57
Köszönjük! Aranyos vagy,de ne sajnáld. Így is imádjuk,és megtanít olyan dolgokra is amit nélküle nem tudnánk.
57. Csillagszem38 (válaszként erre: 45. - Brandy85)
2022. szept. 9. 18:46
Sajnálom 😭
56. Borian (válaszként erre: 54. - Sirga)
2022. szept. 9. 14:56

A környezeti körülmények közé, gondolom, az is beletartozik, hogy a testvérei is kaptak oltást, és ők egészségesek.


Akkor a te logikád alapján vagy más olyan tényezőt kell keresni, ami különbözött a gyerekeknél, vagy lehet, hogy ez sajnos "magától" (genetikai ok) alakult ki.

A visszafejlődés nem bizonyíték semmire, ez létező jelenség, lehet oka hallásromlás, pszichés történés, és sajnos idegrendszeri elváltozás is (betegség, daganat, és igen, nehézfémek lerakódása is.) Nem tudom egyébként, milyen időbeli összefüggés volt az oltás és a beszéd visszaesés között, de a különböző kárs anyagok hosszabb időn át épülnek be a szövetekbe, ezért ott nem napokról, hetekről, inkább hónapokról beszélhetünk (és éppen ezért ezt általában nem egyszeri bevitel okozza, hanem hosszabb időn át folyamatosan adagolt higany).

55. brandy85 (válaszként erre: 50. - Borian)
2022. szept. 9. 14:53
Ez têny,nem hit...
54. Sirga (válaszként erre: 49. - Borian)
2022. szept. 9. 14:41

Sajnos másra nemigen vezethető vissza, illetve a környezeti körülmények a bátyjánál és a húgánál is azonosak voltak. (Ők egészségesek.)

Van ismerősöm, akinek gyermekénél eleve megkésett beszédfejlődést diagnosztizáltak - nem vagyok szemellenzős, erre nem merném rámondani, hogy az oltás bármi szerepet is játszott. Nem tudhatom. De a fiam beszélt. Aztán abbahagyta (mindenféle - látható - külső ok nélkül). Ez tény.

A higanyról tudom, hogy sokféle néven fut, pont azért, hogy elmondhassák: nincs benne!

Az ország 2 legnagyobb autizmus-szaktekintélyével konzultáltam. Egyikük sem állítja, hogy tévedhetetlen, és ez külön tetszik. Természetesen azt sem mondja ki egyikük, hogy az oltás okozza, de beszédes, hogy az ellenkezőjét sem. ;)

Kutatások bizonyítják - mindent, és mindennek az ellenkezőjét is. Az a "kis mennyiség" ki tudja, mire elég? Egy kis tejtől jobban érzem magam - a barátnőm belehalna. A gyermekeink szervezete se reagál egyformán.

De nem akarok senkit meggyőzni. Azt hiszem, ebben engem sem lehetne. Van egy gyerekem, akiről az Ő élete végéig kéne gondoskodnom - pont elég nehéz feladat, nehéz kereszt ez. A kötelező védőoltást úgyis igen nehézkes megúszni (itthon).

53. Csillagszem38 (válaszként erre: 47. - Brandy85)
2022. szept. 9. 14:26

Tök érthető a mérged, én is így cselekednék. :(


De attól, mert több 10 millió gyereknél párnál jelentkezhet ilyen mellékhatás, nem jelenti azt, hogy mindenkinél fog.

52. Borian (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 9. 14:01

Nem vagyok szakember, de szerintem azért, mert az MMR oltást (ha jól emlékszem) 15 hónaposan adják, és ekkor kezdődik meg az intenzív beszédfejlődés (ilyentájt illik már 5-10 szót használni átlagos fejlődés mellett) és ilyenkor válnak nyilvánvalóvá a szülők, orvosok számára is a beszédfejlődési zavarok (késés, visszafejlődés).


1 évesen még nem várod el, hogy beszéljen, normális, ha nem. 2-3 éves korára pedig már elvitted ilyen-olyan szakemberhez, ha vmi zavar támad.

Az MMR-t pont e kettő között kapja a gyerek, ezért válhat gyanússá.

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Borian)
2022. szept. 9. 13:44
De akkor miert pont a vakcina beadatasa utan jelentkeznek ezek a problemak? Pld a beszedfejlodes leallasa?
50. Borian (válaszként erre: 47. - Brandy85)
2022. szept. 9. 13:34

nem, szerencsére nem élem át, de magam is kutató vagyok, ezért próbáltam észérvekkel, cikkekkel megvilágítani, mi a különbség a tudományosan elfogadott tény és a hiedelem között


termésetesen tudom, hogy a hit lehet erősebb a tényeknél :-)

49. Borian (válaszként erre: 46. - Sirga)
2022. szept. 9. 13:31

Nem. De érdemes átgondolni az egyéb okokat is. Milyen helyen éltek, ott szennyezett-e a levegő, víz, esetleg te hol nőttél fel, milyen sokáig szoptattál, szoktatok-e alternatív, gyógynövényes gyógyszereket használni (ezekben is sok van) stb.


Az MMR oltásban nagyon kics mennyiségbe volt, ami kutatások szerint nem okozhat semmit, de amióta támadták, ezt a kicsit sem használják már, belinkeltem, ahol le volt írva.


az oltásnak lehetnek mellékhatásai (a covidnál egy napig én is csak az ágyon fetrengtem), lehet egészségre is veszlyes, ha pl. beteg gyerekre, felnőttre ráoltanak, ezért vizsgál meg az orvos előtte, felnőttnél kizár pl. bizonyos alapbetegségeket (trombózishajlam pl.), de egy 99%-ban genetikai betegséget nem okoz


a covidot is összehozták sokmindennel, nálam is okozott a második vérzészavart... legalábbis, amikor először előjött 1 hónappal az oltás után azt hittük, én is, az orvodom is... amikor 5 hónap múlva megin előfordult, rájöttünk, hogy más áll a háttérben... az időbeli összecsengés kényelmes és kézenfekvő magyarázat, de nem mindig igaz

48. brandy85 (válaszként erre: 42. - Sirga)
2022. szept. 9. 13:24
Erről van szó! De hiába is írod,itt mindenki mindent jobban tud!
2022. szept. 9. 13:22
Egyébként itt mindenki olyan okos. Biztos mindannyiótok átéli ezt nap,mint nap....
46. Sirga (válaszként erre: 43. - Borian)
2022. szept. 9. 13:21

Nagyon érdekes, amit írsz. Meglep. Hihetetlen. Eszerint bármelyikünket vizsgálnák, eü. határérték feletti higanyt találnának? (Fiamnál ez volt a helyzet: jóval a határérték felett.)

Ettől függetlenül sokmindent nem magyaráz. (Beszéd visszafejlődése, stb.)

Másrészt nehéz oltáspártinak lenni egy - feltehetően - oltáskárosodott gyerek mellett. És lássuk be: olyanoknál is tagadják az oltás negatív hatását, akinél még ennél is egyértelműbb.

Mindegy. Más a véleményünk. Ez így szép. :)

45. brandy85 (válaszként erre: 40. - Csillagszem38)
2022. szept. 9. 13:20
Szakorvos!!! És ezzel le is zártam!
44. Borian (válaszként erre: 43. - Borian)
2022. szept. 9. 13:14

anyatej összetevői:


[link]

43. Borian (válaszként erre: 42. - Sirga)
2022. szept. 9. 13:10

Én még az oltásellenes hiszti előtt jártam egy tudományos konferencián, a nehézfémek előfordulásáról hallottam egy érdekes előadást. Több anyagot, élelmiszert vizsgáltak és a legtöbb nehézfémet (pl. higanyt) az anyatejben találták, a második az eredei gomba volt.

Mindkettő logikus, ugyanis ezek hosszú idő alatt halmozódnak fel a szervezetben és egy humán anya legalább 20-25 évig van kitéve a lassú felhalmozásnak, mielőtt szül. (A gomba meg a lebomló anyagokból táplálkozik.)

Mégsem mondja senki, hogy ne szoptassunk, mert az (amúgy kicsi) nehézfémtartalom ellenére az anyatejnek sokkal több az előnye, mint hátránya.


ez meg az oltások veszélyes összetevőiről:

[link]

42. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 9. 12:53

Sajnos az egyik fiamnál okozott problémát. Annak ellenére, hogy korábban a korának megfelelően beszélt, az oltás után ez 4-5 szóra redukálódott. (Nehéz, hosszú út volt a fejlesztése.) Mondhatja bárki, hogy nem az oltástól, de mivel több sorstárs is hasonlóról számolt be, nyilvánvaló, hogy külső hatás. Ehhez még egy info: elvégeztettünk speciális laborvizsgálatot, ami igazolta, hogy sok a szervezetében a higany és az ólom. (Néhány éve hangoztatják, hogy már nem tesznek az oltásokba etilhiganyt, de sajnos igen - csak más néven.)

Egy ismerős gyermek háziorvos állította nekem, hogy az oltás nem okoz autizmust. Mégis kiderült, hogy az unokáinak az MMR oltást nem kombinációban adta be ... Érdekes, nem? ;) (Egyes vélemények szerint nem az oltással van a baj, hanem azzal, hogy ennyifélét egyszerre adnak be. Fogalmam sincs. Ahogy arról se, hogy miért "csak" minden 100. gyerek lesz autista. Választ nem fogunk kapni, de ha kapnánk, a gyermekemet az se gyógyítná meg - max. a későbbi nemzedékre lehet hatása.)

2022. szept. 9. 12:50

három gyerekem van, mindegyik megkapta az MMR oltást. Mindegyik megkésett beszédfejlődés miatt folyamatosan fejlesztést kapott, illetve van amelyik kap.

Apai, anyai ágon a családban volt, aki későn kezdett el beszélni. Nem a háziorvos dolga ilyet kijelenteni, hogy ez hozza elő, ez felelőtlenség. Továbbá nem kell autistának lenni a családban ahhoz, hogy a gyerek az legyen

40. Csillagszem38 (válaszként erre: 36. - Brandy85)
2022. szept. 9. 11:29
Az orvos mondta, hogy összefügg az oltással...?? Milyen orvos...???
2022. szept. 9. 11:22
Minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, még a vény nélkül kaphatóaknak is, és ez alól az oltások sem kivételek! Olyan mellékhatások is előfordulhatnak, amik súlyosak.
38. Borian (válaszként erre: 36. - Brandy85)
2022. szept. 9. 11:21

Nem akarom minősíteni, biztos kiváló orvos. De mivel ember, neki is lehet saját hitrendszere, szubjektívuma, a saját tapasztalataiból levont (gyakran hibás) következtese, láttunk már ilyet, nem is egyet, pl. most a covid kapcsán.


A tudományos kutatások eedményeinek elfogadására éppen ezért vannak olya kritériumok, amelyek kiszűrik ezeket a szubjektívumokat.

pl. az elvégzett kutatás módszerét pontosan le kell yrni, hogy a vizsgálat, kísérlet megismételhető legyen és más kutatnak is azt az eredményt kell kapnia

a megjelenő tudományos cikket a szerkesztő, majd legalább két, független szakértő elbírálja, ellenőrzi, mielőtt megjelenik

stb.

37. Borian (válaszként erre: 34. - Brandy85)
2022. szept. 9. 11:16

Nagyon sajnálom, ami veletek történt, és én is megértem, hogy keresitek az ésszerű magyarázatot, mert talán akkor könnyebb elfogadni.

Ettől még nincs rá tudományos bizonyíték, hogy lenne összefüggés, és mivel leírtak ilyen eseteket, amikor visszaesést tapasztalnak (oltás előtt is, illetve olyan helyeken, ahol nem kötelező ez az oltás vagy más ütemben adják stb.), sajnos vaószínű, hogy akkor is ezt és ekkor tapasztaltátok volna, ha nincs oltás, ez csak időbeli egybeesés.

36. brandy85 (válaszként erre: 35. - Csillagszem38)
2022. szept. 9. 11:06
Ne haragudj,de az orvosunknak hiszek,ha nem gond!
35. Csillagszem38 (válaszként erre: 34. - Brandy85)
2022. szept. 9. 10:00

Hidd el, a tiétek nem függ össze az oltással. :(


Igen, a fejlesztések nagyon szuperek, nálunk is van több autigyanús gyerkőc is (4-6 évesek) az ismerettségi körben és csak "gyanú" van még, de nyilván azok, és rengeteget fejlődtek.

Kitartást kívánok, idővel biztos vagyok benne, hogy könnyebb lesz nektek.

34. brandy85 (válaszként erre: 33. - Csillagszem38)
2022. szept. 9. 09:47
Ma napig elbőgöm magam! Én is voltam mumpszos,sőt. Adassa be,de figyelje a picit,hogy időbe észrevegye. (Korai fejlesztés is van ma már.)
33. Csillagszem38 (válaszként erre: 25. - Brandy85)
2022. szept. 9. 09:35

Nagyon-nagyon sajnálom, biztosan nagyon nehéz lehet elfogadni.


Szerintem én is keresnék mindenféle okot. :(


FI: nem érdemes kiírni ilyen témákat, mert nagyon sokféle hozzászólást fogsz kapni. Ez olyan, hogy fáj a fejed, beírod a netre és kijön, hogy agyrákod van. Természetesen sarkítok, de hidd el, így van.


Ne parázz az oltástól, minden rendben lesz. Ezek a betegségek, amik ellen véd, szörnyűek. Én pl. voltam mumpszos és borzalmas volt. A többiről nem is beszélve.

32. brandy85 (válaszként erre: 31. - Borian)
2022. szept. 9. 09:28
🙂 sajnos szinte mindent olvastunk,csak a gond az,hogy a gyerek meg nem.
31. Borian (válaszként erre: 29. - Borian)
2022. szept. 9. 09:26
30. brandy85 (válaszként erre: 29. - Borian)
2022. szept. 9. 09:25
Igen ez stimm,de hidd el 4 éves és 2 éve hordjuk orvosokhoz. Nála az oltás hozta elő,de nem bizonygatok. Nem vagyunk oltásellenesek sem. Nem azt írtam,hogy minden gyerek auti lesz,de előfordulhat sajnos. Ja és senki nem volt auti sem az én családomban,sem a férjemében,mert erre is gondoltunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook