Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Féltékenység - pusztítja vagy erősíti a kapcsolatot? fórum

Féltékenység - pusztítja vagy erősíti a kapcsolatot? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6
2007. aug. 24. 20:03
Az egészséges erősiti, a beteges pusztitja.
77. Venla
2007. aug. 24. 17:53
Megölheti...
76. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 75. - Rika1)
2007. aug. 24. 10:58

Köszi szépen, vmit már csillapodott is ez a "láng". De nem a szerelemé!!!!

Jól mondják: Az idő jó orvos...? v mi...

majd mondom neki h máskor ne legyen ilyen szókimondó:) és tartsa magában:)

75. Rika1
2007. aug. 24. 01:44
Ha valami oknál fogva fellobban a féltékenység lángja,és semmi sem hoz javulást akkor csak rombolja a kapcsolatot.De,ha ez a láng kialszik és túllépnek rajta akkor erősítheti is akár.Én így látom, és így is tapasztalom:)
2007. aug. 23. 21:49
Pusztítja!
73. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 72. - Teráz)
2007. aug. 23. 21:48

De egy ilyen kijelentés után ne legyek féltékeny v ne féljek h éppen mikor teszi meg?

Tudom h szeret és érzem is de akkor ha tényleg így gondolja, akkor ne mondja...ha nem tudom, nem fáj...

72. Teráz
2007. aug. 23. 21:09
Egy őszinte , érzelmi alapokon működő kapcsolatban nincs helye a féltékenységnek.Ha nem bízik valaki a párjában,ott már nagy gondok vannak,vagy lesznek !
71. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 70. - 2a907c4003)
2007. aug. 23. 20:56

Kár, hogy olyan természetesnek veszik az egészet:(

Mert ők pasik és hát ilyenek...de azért lehetnének tekintettel ránk is, h mien rosszul esik.

És ilyenkor jön az önlebecsülés és gondolkodom én is hogy mi lenne akkor ha tényleg megtörténne:( mert ő mondta, h nem mondana nemet:( áááá

70. 2a907c4003 (válaszként erre: 69. - 2dfdc4af73)
2007. aug. 23. 20:24

En is max eddig mentem el ,hogy ez meg az helyes.Erre o jott azzal,hogy az a no mennyire szep,milyen jo teste van,huuu,tokeletes lany.Most erre mit mondjak?Hogy majd`felrobbanok duhomben meg feltekenysegemben?Mert ugye ilyet senki sem mond szivesen ki,tehat jon a csendes puffogas,amikor magadban duhongsz es valami egeszen mas miatt fogsz majd robbani.Es ilyenkor jon o azzal,hogy:"Most megint mi a bajod???"

Na,ezt nagyon utalom...

69. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 68. - 2a907c4003)
2007. aug. 23. 18:58

Teljesen igazad van. Oké, mondja azt h szép, mert tényleg az, én is mondom azt egy-két pasira h helyes, de semmi több. Olyanokról nem is ábrándozom, mint ő:(

De hát sajna nem mindenki egyforma...

68. 2a907c4003 (válaszként erre: 67. - 2dfdc4af73)
2007. aug. 23. 16:04

Az ilyen elszolasoktol en is kesz vagyok...Hiaba szineszno az illeto vagy mondjuk egy playmate,vagy akar egy ismeros(ez a legrosszabb szerintem!).Egy ilyen megjegyzes utan napokig haragszom ra,hiszen ha neki mas is "tetszik" vagy elmenne vele,akkor mire vagyok en jo neki? Ilyenkor jonnek a szokasos gondolatok:"Mi a hiba bennem?" "Mivel jobb/tobb nalam a masik?" "Komolyan vesz-e engem?"

Ha igy is gondolja,akkor is fogja be a szajat es tartsa meg maganak,mert nalam ez nem epiti a kapcsolatot,hanem rombolja.Na meg persze engem is,ami egy ujabb negativum:)!De mondjuk az a legjobb,ha ez meg csak meg sem fordul a fejeben...!

2007. aug. 23. 15:46

Eddig is féltékeny voltam, de mióta kijelentette h ha egy ismert playmatettel (nem írom h ki) lenne rá lehetősége, nem mondana nemet...meg nem csak ezzel az egy emberrel tenné meg sztem...pff...szép..

ezek után mit gondoljak? Elmegy nélkülem bulizni, iszik, ráveti magát egy bögyösebb r..i és kész..ennyi volt:(

66. Gáborka2000 (válaszként erre: 60. - Erika34)
2007. aug. 13. 15:23
Én azért érzem azt,amit érzek,mert én nem vagyok megelégedve magammal.Pl.nem vagyok még 30-éves,de már három gyerkőcöm van,(11é,6é,10hós).Végig szoptattam őket,és hát eléggé lapos és csúnya a mellem.Engem ez rettenetesen zavar,mert megnézi a szép mellű nőket,és ez nekem ciki.A másik,elég sovány testalkatú vagyok,és ő meg szereti ha van mit fogni(nem a kövér-dundit szereti,csak ne a csont legyen),én meg sajna nem tok hízni sem.Stb......egyszóval nem érzem jól magam a bőrömben.De ha van köztünk pszihológus,v.pszihiáter annak örünék.
2007. aug. 7. 12:48
amikor 20 éves voltam, én is baromi féltékeny voltam. még a fűre is :DDDDDDD pedig tudtommal sose csaltak meg. Aztán ez elmúlt magától. ahogy változik az ember, változik az értékrend. na meg mi van, ha megnéz egy másik csajt? kit érdekel az már. Az én kezemet fogja, engem ölel, velem fekszik, velem ébred, nekem hoz virágot. Én is megnézem, ha vami jó pasit látok. De mint egy autót. szóval nálam ez teljes mértékben elmúlt. Én jelenleg boldog kiegyensúlyozott őszinte megbízható kapcsolatban vagyok lassan 3 éve.
64. 4726e582cf (válaszként erre: 63. - 8da8a563b7)
2007. aug. 7. 12:45
A túlzott féltékenység az, és ennek is lehetnek többféle kiváltó okai, nemcsak az, amit leírtál és nem feltétlen kezelendő, kezelhető.
63. 8da8a563b7 (válaszként erre: 62. - 4726e582cf)
2007. aug. 7. 12:42
egyik barátnőm ugyanígy járt, már lassan tönkre ment a kapcsolata. elment szakemberhez. kiderült, hogy Ő attól fél, hogy elhagyják. túl sok olyan embert veszített el, akiket nagyon szeretett. meghalt egy barátja, nagyszülei, anyukája. és ez váltotta ki. vagyis pánikbeteg. orvosolni, kezelni lehet ezeket, de magától sose fog elmúlni. rámennek az idegei az egészsége.
62. 4726e582cf (válaszként erre: 61. - 8da8a563b7)
2007. aug. 7. 12:38

Mindenkinek más a személyisége, ettől még nem szorul pszichiátriai kezelésre... egyszerűen magában kell helyreraknia a dolgot, illetve a bizalmat felépíteni a másikban.


Bár létezik pár-terápia, talán már itthon nálunk is, ott sokkal okosabb emberek vannak, mint mi, oda el lehet menni ilyesmivel, talán még segíthetnek is...

2007. aug. 7. 12:33
menjetek orvoshoz. pszichiáterhez. valami nem stimmel veletek. ez nagyon durva.
60. erika34 (válaszként erre: 57. - Gáborka2000)
2007. aug. 7. 12:26
szija Gábor olvastam és nálam ugyaz ez van de már mindent probáltam de senki nem tudott konrétat mondani hogy mért csinálom vagy van e ráalap!!!De már a párom nagyon unnya hogy mindig vádolom!!!És tegnap az tünt fel nekem is hogy tényleg idegesitő de nem tom leközdeni!!Ha tutsz segits!!Köszike!!
2007. aug. 7. 12:20
pusztítja és nem csak a kapcsolatot. az ember saját magát emészti fel belülről.
58. Teráz
2007. aug. 7. 11:53
A féltékenység megöli a szerelmet :(
2007. aug. 7. 11:34

Nekem semmi okom a féltékenységre,de néha mégis elhatalmasodik rajtam ez az érzés.

Néha bepánikolok,hogy nem vagyok elég jó a férjemnek,és hogy elhagy egy szebb,okosabb,csinosabb nőért.Persze tudom hogy ez butaság,mert imádjuk egymást.

Ilyenkor néha kötekszem vele,meg beszólogatok,de ő már nem foglalkozik vele,tudja hogy ez nálam csak ideiglenes állapot.Szerintem a túlzott féltékenység tönkreteszi a kapcsolatot.

2007. aug. 7. 11:27
Sajnos ebbe vagyok énis és ezért akkarok valakit segitségnek keresni!!:(:(:(
55. f124753f33 (válaszként erre: 54. - Alexcheca)
2007. jún. 7. 20:27
Ez nagyon rossz érzés, ismerős :(
2007. jún. 7. 20:04
Én a hülye féltékenységem miatt kerültem egy ördögi körbe.Egy csaj van akitől megőrülök,és ennek még az elején hangot adtam.Azóta hazugságok sorozatát kapom, hogy nehogy megint féltékeny legyek, de épp ezek miatt csak jobban gyengül a bizalom.Még ha tudom is,hogy az én hibám volt.És próbálom legyőzni, de általában csak játszom a közömböst, miközben belül tép és mar a zöldszemű:(
53. Dia72 (válaszként erre: 33. - Ekka)
2007. jún. 7. 19:42

Sziasztok

Örülnék neki ha adnátok ötleteket, hogy segítsek a páromnak legyőzni a beteges féltékenységét. Nehéz eset. Nekem a féltékenység a bizalom hiányát jelentené, neki viszont elég a léállok egy ismerőssel beszélgetni az utcán. Jelenetet nem rendez, de elszomorodik és látom a fájdalmat a szemében, amitől én már falra mászok mert soha nem adtam rá hogy így érezzen. Én szeretem őt és nem akarom hogy ilyen dolgok áljanak közénk.

52. Rika1 (válaszként erre: 50. - 5e67f791bc)
2007. márc. 1. 19:59
Teljes mértékben ugyan ezt gondolom:)
51. Sugica
2007. márc. 1. 19:52
Kis mértékben erősíti, nagy mértékben pusztítja.
2007. febr. 21. 18:29
Egy egeszseges feltekenyseg doppingolja a kapcsolatot. Felszitja kicsit a tuzet... De persze ezt sem jo tulzasba vinni. Mikor mar nyomoz a masik utanad, az mar nem is feltekenyseg, hanem paranoia!
49. szika
2006. jún. 2. 22:20
Én azért bevallom, hogy szoktam féltékenykedni, de legtöbbször perzse csak magamban dúlok. meg azért havi szinten elmondom neki is poénosan, hogy csak egyszer derüljön ki valami disznóság, akkor kiherélem és felakasztoma kis csingilingiket a fülére. De néha úgy érzem, hogy akár még jogos is lehet. Van pár apróság, amit elhallgat, vagy kcisit átalakítva közöl. és ilyenkor persze mindig odavágom, hogy ezzel az erővel másban is hazudhatna. De azt látom, tudom, érzem, hogty ezt nem tenné meg soha. Max beton részegen valamelyik hülye kurva kolleganő unszolására. :((( De ez nem lenne mentség. Viszont az is tény, hogy azok féltékenyek igazán, akik önbizalomhiányosat cseppet, és realitásak érzik, hogy a msáik jobbat, szebbet akar tőlük. no ott aztán nem pihen a zöldszemű. De nálam is ez adta régebben a fő indokot a hisztire. :)))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook