Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Féltékenység - pusztítja vagy erősíti a kapcsolatot? fórum

Féltékenység - pusztítja vagy erősíti a kapcsolatot? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6
2008. jan. 15. 18:17
Még a hangsúlya is megváltozik ha olyan nő hívja aki tetszik neki.Tiszta röhej.Amikor meg hagnos megjegyzéseket tesz mellettem másik nőkre azzal az a baj,hogy anyukáját alázza ilyesmivel és ne engem basszu mert én nem szolgáltam rá hogy xoxra alázzon ilyesmivel.Hát ha szerinte ez a féltékenység akkor tényleg féltékeny lehetek.Bocsánat.
2008. jan. 15. 18:15
Én nem nyomozgatok utána,nem szagolgatom a sliccét és nem kotorászok a tárcájában vagy telefonjában és nem duzzogok ha megnéz egy csinibb nőt mert azért van a szeme.De az miért féltékenység ha útálom hogy ha már túl feltűnően csorgatja a nyálát egy nő után?Vagy ha megkérdezem ki volt az ha csörög a telefonja és hallom messziről hogy női hag épp beszámol neki a rémálmairól?
2008. jan. 15. 17:45
Soha az életben nem voltam féltékeny típus és most sem akarom érezni ezt az undorító érzést mint féltékenység.Így engem csak ritkánm üt ki egy kicsit,de a párom szerint én nagyon féltékeny típus vagyok.Hát nem tudom mert nekem volt már pasim féltékeny és akkor ő mi volt hozzám képest mikor majdnem agyonvert a féltékenységében.Szóval tizedannyira sem érzem hogy annyira féltékeny lennék mint ahogy ezt ő szeretné belémbeszélni.
2008. jan. 15. 17:04
Nekem az a bajom hogy még belém is beszéli a dolgot ezerrel,holott nem mindig érzem a féltékenységet csak néha kiüt a dolog.
104. 0c97fbb607 (válaszként erre: 102. - LoLiNa)
2008. jan. 15. 16:59

Nem azt mondtad,hogy mit akarsz!Csak célozgatsz!

Ha vele akarsz menni ,akkor mondd el!

Ha csak azt kívánod a tudomására hozni,hogy ,"illene már..." akkor mit vársz???

103. LoLiNa (válaszként erre: 100. - -agi-)
2008. jan. 15. 16:57
tudnak a kicsiről.
102. LoLiNa (válaszként erre: 99. - 0c97fbb607)
2008. jan. 15. 16:56
elég egyértelműen elmondtam nem egyszer neki, hogy illett volna már megejteni az első család látogatást....
101. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 98. - LoLiNa)
2008. jan. 15. 12:22

Szerintem jogod van ismerni a csaladjat, ha szegyenli, ha nem.

A gyereked verrokonairol van szo. Ha pedig titkolozni fog, azt fogod erezni, hogy nem vagy eleg fontos, hogy a csaladja elott is vallaljon. Meg hat addig nem is leszel igazan biztos abban, hogy merre jar, mig nem nyilik meg vegre.

100. -agi- (válaszként erre: 98. - LoLiNa)
2008. jan. 15. 12:04

Szerintem se várj. Mond el Neki mit szeretnél. Ha magyarázkodik, akkor van gond.

Mondjuk elég fura helyzet. Végülis nem tudhatod akkor, hogy mi van ott kint. Lehet akár másik család is. A nagyszülök tudnak vajon az unokáról? :o

99. 0c97fbb607 (válaszként erre: 98. - LoLiNa)
2008. jan. 15. 07:36

Szerintem ,ha úgy érzed ,hogy össze akarnád hozni a családot,akkor igenis beszélj vele,és ne arra várj,hogy Ő hozza fel.Ha igényeid vannak,akkor azért éltek együtt,hogy megoszthasd a férjeddel őket,vagy nem?

Nem "kiosztani"kell,hanem elmondani,azt amit szeretnél("találkozni akarok a szüleiddel"),ilyen egyszerű lenne.Ha azt mondja ,nem ,akkor jöhetnek a miérttek.

98. LoLiNa (válaszként erre: 97. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 15. 06:43
nem tudom mi is a helyzet.. mindenesetre kiosztottam mikor hazaért.. de én nem fogok ráakaszkodni.. sose mondta, hogy menjünk ki együtt és hozzuk össze a családot.. megvárom míg ő felhozza.. de sokáig nem fogom ezt csinálni. nekem ez így nem okés. napokig azt se tudom, hogy él -e, mert mégcsak fel sem hív.. és akkor ne gondoljak semmi rosszra. én ezt nem tudnám megtenni.. bele is pusztulnék, ha napokig nem tudnék a kis családomról semmit
97. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 93. - LoLiNa)
2008. jan. 14. 22:59
Ahogy elkezdtem olvasni, amit irsz, nekem is az villant be, hogy talan szegyenli oket.
2008. jan. 14. 22:58
pusztítja a kapcsolatot is és az embert is eléggé
95. Rika1 (válaszként erre: 78. - Julis11)
2008. jan. 14. 04:04
Egyettértek:))
94. Icus
2008. jan. 12. 04:48
Pusztítja. Szerintem minden negatív dolog kivesz valamit egy kapcsolatból ( Itt nem betegségre gondolok)
93. LoLiNa
2008. jan. 12. 04:39

nem szoktam féltékenykedni.. nem is ad rá okot. most viszont az vagyok, vagy nem is tudom.. pedig nem nő van a dologban.. bár tegnap egész nap arra gondoltam, hogy megcsal.. de nem tudom miért :(

tegnap hajnalba ment el, majd hétfőn délután/este érkezik haza. külföldre ment a családjához, barátaihoz.

ami a szivemet nyomja, hogy 2 éve együttélünk, lassan 8 hónapos a babánk, de nem ismerem egyiküket sem. mintha titkosak lennénk. azt se tudom mit csinál 4 napig. kivel, hol.. számomra ez elég fura.. mert én pl nélkülük nem utaznék el így.. és szerintem ez nem normális, hogy az ő családja kimarad.. én oldalamról mindenki ismer mindenkit.. már minden megfordult a fejembe... ő meg úgy tesz, mintha nem is értené mit beszélek, mikor elmondom, amit gondolok.. szégyelli a családját? vagy most mi van? nem vágom.. féltékeny vagyok valamilyen fokon...

2008. jan. 12. 01:43
az egyik fél önbizalomhiánya melyből a féltékenység fakad nem hinném, hogy erősítheti a kapcsolaot, bár kivételes esetekben amennyibben a másik fél is hasonló szinten áll, elindíthatéletre szóló játszmafolyamatokat, az hogy ez jó-e, nekem pölö nem, de van aki nem ismer mást.
91. Rika1 (válaszként erre: 83. - Fényvándor)
2008. jan. 12. 00:30
Ha jól belegondolok teljesen igazad van. Mert mit gondol a másik?... Mi lesz velem ha elhagy?..ugye ez is csak önzőségből fakad..,az Én központúság:))
2008. jan. 11. 23:40
A féltékenység egyértelműen pusztítja a kapcsolatot, főleg ha gyakran emlegetjük. Azért legyünk mindig résen. A női megérzéseket mindig vegyük figyelembe.
89. Rika1 (válaszként erre: 82. - 1fpasi)
2008. jan. 11. 23:21
privi:))
88. 95cf1e718b (válaszként erre: 87. - Szabotimi)
2008. jan. 11. 21:20
Gratulálok elörre is, ha lehet a második babáhóz. A férjed szerencsés ember lehet, mert ennyire félted. vagyis szerencsés, mert egy ilyen Nöre talált, ki igy szereti.
2008. jan. 11. 21:16
Nálunk a férjem az ego-ista. Én meg féltékeny, de nagyon. az első babánkat vártam és megkattantam. Ha rá néz a férjemre egy csaj ,azt szoktam mondani a férjemnek, hogy körbepisiljelek, hogy tudja az enyém vagy! Persze ő nevet de én rettegek, főleg így a második terhesség alatt is. Nyárom ha megszülök majd lenyugszom, DE CSAK EGY PICIT:)
2008. jan. 11. 21:12
Szerintem semmi negativ nem hoz pozitiv eredmenyt. Mindket fel csak vesztes lehet. De azon is annyit gondolkodtam, hogy alapbol mindenkiben megvan a bizalom, csak utana valami elromlik. S utana nehez helyrehozni, de sikerulhet
2008. jan. 11. 20:39

A féltényenységgel az a baj, hogy sok más emeri tulajdonságot kivált az emberböl mint pl.: aggreszió,egoizmus,birtoklásivágy, de mindenek elötta félelem ami az egészet összekötti


félelem + birtoklásivágy = féltékenység

félelem + féltékenység = aggresszió stb.


Szerinten ezt az érzést a félelmen kivül még egy megerösödött EGO is irányitja, aki azt hiszi magáról, hogy öneki mindent lehet és szabad.

2008. jan. 11. 20:24

Maximálisan egyetértek Fényvándorral.

A féltékenység leginkább az önzőségről szól(még ha ez nem is egyértelmű), mikor azt féltem, amit a kapcsolat Nekem nyújt, nekem ad, amit abból én élvezek.

-Meghalok nélküled(ÉN)

-Ha elhagysz, nem tudom mi lesz velem (ÉN)

stb.

Nekem volt egy 10 hónapos kapcsolatom, amikor is betegesen féltékeny voltam mindenre s mindenkire.

És még azt hittem mennyire is szeretem...

Innen visszanézve szánalmas önzöség, és egocentrikus dolog volt.


Fantasztikus féltékenység nélkül élni, igazi szabadság arra, hogy méginkább oda tudom szánni magam NEKI.


(magánvélemény, nem leharapni a fejem!)

2008. jan. 11. 20:13
A féltékenységben igazából magunkat féltjük
82. 1fpasi (válaszként erre: 75. - Rika1)
2008. jan. 11. 20:09
Hogyan sikerült kioltani a féltékenység lángját? Én próbálkozom, de nem sikerül megtalálnom a módját
81. dundy
2007. szept. 19. 08:42
kipusztítja
80. badonyimariaeva (válaszként erre: 78. - Julis11)
2007. szept. 18. 16:41
Én is gondolom.
2007. szept. 18. 16:15
Pusztítja!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook