Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félni vagy nem félni? fórum

Félni vagy nem félni? (beszélgetős fórum)


2014. aug. 6. 11:30
Végül akkor terhes a forumindító?
2014. aug. 1. 17:29

Az a kerdesed hogy felni vagy nem felni. Teljesen normalis hogy felsz, hiszen egy ismeretlen dologba vagsz bele.

Azert akarsz csaszart mert felsz a szulestol? Inkabb keress egy jo szuleszt akiben megbizol mert a csaszar nem egy gyors megoldas a szulesi fajasok elkerulesere. Altalanossagban sokkal nagyobb kockazattal jar rad meg a babara nezve is, mint egy termeszetes szules. Es hosszabb a felepulesi ido is. En ket nappal a szules utan mar foztem, mostam, takaritottam. Ezt probald meg egy csaszar utan :-)

2014. aug. 1. 14:49
Szerintem mindne szüés előtt álló nőben van egy fajta félelem és ez természetesnek is mondható.Én első kisfiamnál félem de úgy voltam ezzel hogy azt sme tudom még mi vár rám akkor miért és mitől is félek !? Mási s kibírta más is túlélte akor most miért is vagyok oda...Nagyon nehéz szülésem volt hozzá teszem péntek este 9kor elfolyt a magzatvizem és másnap azaza szombat du 4kor lett baba,száraz szülésem volt,és nagyon korán jöttek már a toló fájáso kde nem nyomhattam mert a ksifiam nyakára volt tekeredve a köldökzsinór és nem tudott úgy befordulni ahogy kellett volna a szülőcsatornába szóval nehéz szülés maradjunk ennyiben...Második szülésnél 3,5óra jöttek a fájások,burok repesztés és baba,harmadik szülésem fájások burokrepesztés 1órán belül baba,viszont itt már tudtam hogy mitől is kell félnem,igen fájni fog,igen nagyon fog fájni,de kibírom mert a végeredmény a isbabám akit amint a kezedbe tarthatsz és rád mosolyog szinte rögtön elfeledtet minden előtte lévő fájdalmat! Szóval én ezt így éltem át ! Szerinte mis sokkal nehezebben épülnek fel császár után én is ezt láttam az osztályon,persze ha nincs más választás akkor végezzék el de a természetes szülés az mégis csak arról szól hogy úgy találták ezt ki hogy ki lehessen bírni!
22. Guruljka (válaszként erre: 15. - EgySabine)
2014. aug. 1. 13:48

Nem probléma, nekem is megfordult a fejemben, hogy még tanulsz.

Csak egyetlen szempontból számít:

A tanulás mellett babát vállalni nagyon húzós. A legtöbb esetben nem sikerül, és félbemarad a tanulás.

21. EgySabine (válaszként erre: 18. - 4740439ec6)
2014. aug. 1. 10:24
Hidd el nem a lóvéért szülök gyereket :)
2014. aug. 1. 07:51

Hú, több mindent is szeretnék írni. Én ezzel a hozzáállással mentem a kisfiamat szülni:

Maga az élet baromi hosszú, rengeteg nap van benne, és csupán EGY napot vesz el belőle a szülés. Mi az az egy nap az egész életemhez képest?? Semmi, nehogy már ne bírjam ki??? Nagyon gyorsan szültem, itthon kezdtem el vajúdni, de a fájások nem voltak egyáltalán vészesek, amikor beértünk már kábé 3-4 percesek voltak a fájások. Az orvosom burkot repesztett, na onnantól fájt csak igazán szerintem, lemásztam az ágyról, zuhanyoztam, elmondta a szülésznőm a légzéstechnikát és indultam vissza, és már szülnöm is kellett, kábé 20 perc volt a gáz, nekem a tolófájások már nem voltak rosszak, megkönnyebült érzésem lett tőle.


Keress olyan kórházat, ahol van Eda, azaz adnak fájdalomcsillapítót a szüléshez, csak a legvégén kell a tolófájáshoz a fájások, az meg simán kibírható.


Véleményem szerint sok minden dől el agyban, ha ezen görcsölsz, akkor lehet hogy tényleg nagyon fájdalmas lesz. De egy jó doki, akiben megbízol és egy jó szülésznő mellett a szülés is könnyebb:-))


És akkor most azokhoz is szólnék, akik a természetes szülés hívei, és ki vannak akadva, hogy mennyi a császár, nos mivel sok ilyen kismama van, mint a fórum indító, ne csodálkozzanak.


Persze nekem is nagy a szám, túl vagyok egy könnyű szülésen,most meg ikerbabákat várok, és nem is tudom mi lenne a jobb császár, vagy szülés???!!


Ja és a császárból nagyon nehéz ám felépülni, én már vígan toltam vissza a csecsemőosztályról a babámat, amikor a császáros még csak arrafelé totyogott, hiába indultunk együtt...

2014. aug. 1. 07:07

Szia.

Igen, fájni fog, de hagyni kell, megtörténni és kész. Nekem császár lett a vége sok óra vajúdás után. Ne akarj császárt, én nagyon megszenvedtem utána. Gondolj majd arra, hogy a nagy fájdalomnak célja van, és hogy neked ez a cél a legfontosabb a világon, a gyermeked. A terhesség minden pillanatát élvezd ki. Én nagyon élveztem, annak ellenére, hogy végig sokat hánytam.

szép napot.

2014. aug. 1. 07:01

Hát nem tudom,én amikor várandós gyanús voltam,nem az volt az első kérdésem,hogy mikor utalják a családi pótlékot....Sőt!


Én azt mondom,ha csak lóvéért szülsz gyereket,inkább ne tedd. :/

17. anya4005 (válaszként erre: 16. - EgySabine)
2014. aug. 1. 06:56
Nem vádaskodás volt! Ha megsértettelek,sajnálom! Nehogy a szívedre vedd a hülyeséget! (ezért is van mögötte a vigyor)
2014. aug. 1. 05:14
ne vádaskodjunk már elsőre. ....
15. EgySabine (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2014. aug. 1. 05:13
20 éves vagyok és még tanulok, ezért érdeklődtem a családiról :) nem értem miért probléma ez ? :)))
2014. aug. 1. 02:28
Jó éjt Neked is! :D
13. anya4005 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2014. aug. 1. 02:19

Ismerős érzés...

Megyek,jó éjt!

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2014. aug. 1. 02:18
Én is, és persze utólag, amikor a tapasztaltabbak hozzászólásaiból kiderül, hogy ráismertek x.y-ra...
11. anya4005 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2014. aug. 1. 02:16
Nehogy félre értsd! Nem rosszallásból írtam! Tényként közöltem,hogy sokszor érzem magam hülyének!
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Anya4005)
2014. aug. 1. 02:15
Nem volt szándékomban kutakodni, de visszaváltottam a fórum-sorra, és pont ott a neve az általam hozzászóltak között, a családi pótlékosban.
9. anya4005 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2014. aug. 1. 02:09

Amúgy nem lehet,hogy apukának van még gyereke?

Vagy csak kölcsön akart kérni a szomszédtól,és gondolta,tutira megy! :-D

8. anya4005 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2014. aug. 1. 02:07

Ez nagyom jó...!


Fórumindítót nem lestem meg,nem szoktam,de úgy néz ki,rá kell szoknom,mert egyre többször érzem,hogy átvernek!:-D


Nekem nem volt szülésznőm,se dokim egyiknél sem,pedig lehetett volna (anyagilag is),de úgy gondoltam,akkor és ott pont nem fog érdekelni,ki áll a lábaim között. Az elsőnél bunkók voltak,a másodiknál tüneményesek!

De a bunkók miatt sem volt rossz érzésem...edzett vagyok! ;-)

7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Anya4005)
2014. aug. 1. 02:03

Ő azt érezte, és nem volt kicsi a baba.


Picit zavarba jöttem azért, mert a kérdező 3 hozzászólása közül kettőben a családi pótlék mostani utalásáról érdeklődik. Most akkor... ???


Mindhárom gyerekem problémás terhesség és szülés volt, de simán vállalható.

Most már jobb, mert előre lehet szülésznőt fogadni is akár, ezt én még nem tehettem meg. Nekem a szülésznő közelsége adott biztonságot, pedig még az arcára sem emlékeztem másnap.

2014. aug. 1. 02:00
-g
5. anya4005 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2014. aug. 1. 01:58

Csiklandozást???? De jó neki!

Igaz,csak az elsőszülöttel szenvedtem,de azt nem felejtem.

A másodiknál fél órával később a büfében nyomultam!

2014. aug. 1. 01:56

Ne félj ennyire, mert a szorongás biztosan nem használ a babának.


A császármetszés nem veszélytelen, és ok nélkül nem végzik. Hacsak nem találsz olyan orvost, aki hajlandó az úgynevezett "programozott szülés"-re.


Nem szorongással és félelemmel, hanem a lehetőségek keresésével kellene készülnöd. Vannak jó szülésznők, akik felkészítenek, és megfelelő szakmai tudással melletted állnak majd akkor.

Az anyai szervezet úgy van felépítve, hogy már pillanatokkal a szülés után hormonálisan akkorát billen a hinta, hogy nem fogsz a fájdalomra emlékezni. De nem is mindenkinél jár fájdalommal, vannak, akik normál súlyú babát is könnyen szülnek, sőt ismertem nőt, aki csiklandozást érzett és nevetett, amikor szült, és váltig nem értette utána, hogy mi bajuk a nőknek a szüléssel.

2014. aug. 1. 01:54

Ha nincs semmi gond,nem hinném,hogy császároznak,bár valószínűleg itt is csak a pénztárcád szabhat határt!

Amúgy a fájások azok fájások,császárnál is jönnek,nem tudod elkerűlni-bár nem tudom,mi a helyzet,ha elég pénzed van,és még a gyerek szülinapját is te választhatod ki :-)!

Amúgy miért szeretnél császárt?

Nekünk 2 fiúnk van,az elsővel 19 órát szenvedtem,a másodikkal 3,5et! Mindkettő baromira fájt,de bevállalnám még-legalább egyszer!

Több nőgyógyászati problémám van,ezért veszélyeztetett voltam mindkétszer,de hála az égnek mind túléltük!

Nem tudom,mi érdekel még...

2014. aug. 1. 01:22
a másik kérdésem pedig az hogy 1.ső szülésnél mennyi az esély hoy császároznak ? mert én azt szeretném !
2014. aug. 1. 01:21
Első sorban azt szeretném el mondani hogy, lehet terhes vagyok, ez mai nap fog ki derülni egy tesztel , de mivel még sosem voltam terhes, és ha terhes leszek meg fogjuk tartani a párommal. Az az igazság hogy nagyon félek, annyi félelem van bennem, maga a szülés miatt, meg ha valami probléma közbe jönne, tudom ez normális. de kérlek nyugtassatok meg, mondjátok el nektek mi a véleménytek, tapasztalatotok terhességről, szülésről, mennyire oda figyelők az orvosok, ápolók. mennyire fájdalmas, ugye vannak olyan emberek akinek a fájdalom inger küszöb alacsony na sajnos én is ilyen vagyok. Kérek mindenkit aki erre téved, szóljon hozzá pár mondatban a dologhoz! köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook