Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félni egy szülő reakciójától fórum

Félni egy szülő reakciójától (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. nov. 21. 15:00
Ha még 24 évesen is a szüleid reakciójától félsz, azt jelenti, hogy túl szoros érzelmi függésben tartanak :( Lépj ki ebből, amilyen gyorsan csak lehet, mert beleroppansz. A szülő feladata, hogy felnevelje a gyerekét, szakmát adjon a kezébe, aztán engedje szabadon... Én már rég megtettem a gyerekeimmel. Amit akarnak, úgyis elmondanak, egyébként meg jobb, ha nem tudok minden lépésükről...
33. Porcica (válaszként erre: 30. - Mafalda)
2012. nov. 21. 14:12

Teljesen igazad van. És az a sajnálatos, hogy én ezt a mai napig nem bírom ilyen lazán megtenni. :(

De ez egy nagyon jó tanács!

32. Porcica (válaszként erre: 25. - Twoinone)
2012. nov. 21. 14:10

Nem megbántani akartalak vele. De ezt nagyjából úgy kezeled, mintha 16 sem lennél.

Miért elképzelhetetlen, hogy vége az egyiknek, és már mással randizol? Fiatal vagy, az élet meg pörög....

31. Pahet a vadász (válaszként erre: 5. - Somogyizome)
2012. nov. 21. 13:57
ez jóóó :)
2012. nov. 21. 13:49

Ez a dolog ismerős,mert én is így voltam a szüleimmel.Aztán felnőtten jöttem rá,hogy magamnak csináltam a parát.

Azt írod,elképzelhetetlen,hogy rögtön mással találkozgass.(a szüleid nyilván tartanak attól,h mások mit mondanak!!)De mi történhet ha bejelented?Kitagadnak?Megvernek,nem kapsz vacsorát?Durcásak lesznek kicsit.Na és?Majd elmúlik.Nem lehet állandóan megfelelni nekik.Ez már a te életed,úgy kell élned,ahogy neked jó.Felnőtt vagy,amit ők nem képesek elfogadni és te is mint gyerek állsz hozzájuk.Nézz rájuk úgy,mint felnőtt a felnőttre.Egyenrangúként.

Azt tudom,h nehéz.Én se tettem meg idejében:(Pedig kellett volna!

29. somogyizome (válaszként erre: 8. - Csukottszemmel)
2012. nov. 21. 13:49
Nem, nyilván nem foglalkoztattja de nem is akarja elfogadni a tényt hogy felnőtt vagyok saját családdal és már nem szűz. Hárman vagyunk lányok testvérek. Mindhármunknál ez a helyzet talán a legkisebbnél aki 16 évvel fiatalabb nálam már beletörődött hogy nem maradt szűz 20 évesen.
2012. nov. 21. 13:48
Hát, egy alkalmas pillanatban mondd meg nekik, hogy "Anyu, apu, szeretném, ha tőlem tudnátok meg, nem mástól, vagy máshogy, hogy randizgatok xy-al." És kész. Aztán a realcióik alapján vagy részletezed, vagy nem. Szerintem nem kell.
27. Vigyorex6 (válaszként erre: 26. - Twoinone)
2012. nov. 21. 13:45
Egyébként én annyit mondanék, hogy "Bandival" nem működött a dolog, lezártam minden szinten, de most itt van "Karcsi" (akit úgyis ismernek), és jelenleg a találkozgatási fázisban vagyunk.
26. twoinone (válaszként erre: 19. - Porcica)
2012. nov. 21. 13:41
nem is akarnám rögtön vacsivendégnek hívni. Csak mindkét szülőm ilyen városban futkározós...nem akarnék beléjük botlani...
25. twoinone (válaszként erre: 21. - Porcica)
2012. nov. 21. 13:40
ahhoz képest nem vagyok túl fiatal, mint amekkora ügyet csinálok belőle. 24.
24. twoinone (válaszként erre: 22. - Vigyorex6)
2012. nov. 21. 13:39

:) ez de jó.

Bárcsak nálunk is így menne a dolog

23. twoinone (válaszként erre: 18. - Mafalda)
2012. nov. 21. 13:39
az előzővel sem voltak elégedettek :) de sosem mondták. Úgyhogy az egy másik dolog már. Nekem ez az elsőre a szemükbe mondani, hogy találkozok rögtön mással. Na ez elképzelhetetlen...de lassan össze kell szednem a bátorságom
22. Vigyorex6 (válaszként erre: 15. - Twoinone)
2012. nov. 21. 13:38

Lehet, hogy te csinálsz belőle nagyobb gondot, mi ami.


Mikor a sógornőm elkezdett találkozgatni a bátyámmal, a lány egy több éves kapcsolatban volt, és félt elmondani a szülőknek, hogy végül is a testvérem mellett döntött, ezért lépett ki a régiből. Apuka kérdezte a lánykáját, hogy mi a fiú szakmája. A lány mondta, hogy asztalos. Mire apuka felkiáltott, hogy: "Miért nem mondtad eddig??! Van itt egy ajtó amit meg kellene csinálni!" :)

2012. nov. 21. 13:38
Jó fiatal lehetsz, ha ilyen problémáid vannak. Nem kell ezt túlragozni szerintem sem.
2012. nov. 21. 13:37
szerintem ha nem szeretnéd elmondani a szüleidnek,akkor egy ideig még ne mutasd be nekik az új párodat.
19. Porcica (válaszként erre: 13. - Twoinone)
2012. nov. 21. 13:36
Nem kell azt bevallani, hogy csaltad vele az előzőt. Vártok pár hetet, miután hivatalosan szakítottál a régivel, és utána bejelented, hogy van új randipartner. Minek ilyen gyorsan bemutatni?
2012. nov. 21. 13:36
Nem is biztos,,h rossul fogadnák a bejelentést.Azért ők is szeretnék biztosan,h legyen párod,aztán esküvő és unokák.Az más dolog,h tetszene-e nekik a kiválasztott.De ez legyen későbbi gond.
17. spinneli (válaszként erre: 15. - Twoinone)
2012. nov. 21. 13:35
A másik kapcsolatodat gondolom már lezártad-simán mond azt, hogy most vele találkozgatsz, és meglátod mi sül ki belőle...hány éves vagy?
16. a6bc29c843 (válaszként erre: 15. - Twoinone)
2012. nov. 21. 13:35
Arra bőven elég egy, elmentem, majd jövök. :)
15. twoinone (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2012. nov. 21. 13:34
nem is feltétlen bemutatni....közölni, hogy én most elmegyek randizni...na nekem már ez para. (lehet persze, hogy nem lenne ebből semmi gáz, csak én aggódom túl) De amúgy ha csak a nevét kérdezik már tudnák ki az, ismerik
14. spinneli (válaszként erre: 9. - Twoinone)
2012. nov. 21. 13:32

?

Miért akarod máris bemutatni?

13. twoinone (válaszként erre: 2. - Porcica)
2012. nov. 21. 13:32

amúgy semmilyen témában nem volt ilyenből para. Kimaradtam este, elmentem buliba, esetleg ittam. Ezeket én gond nélkül elmondtam itthon.

Valahogy a párkapcsolatom az olyan más...az miért tartozik rájuk? :/

12. twoinone (válaszként erre: 10. - B81fcd1219)
2012. nov. 21. 13:31

:) ez aranyos volt :)

Csak utána nem fogják érteni, hogy miért vagyok vele...honnan csöppent közénk.

11. twoinone (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2012. nov. 21. 13:30
nem emiatt romlott meg, de természetesen közrejátszott. Szeretnék ha úgy alakulnak a dolgok vele lenni (aki a 3.)tehát sajnos el kell mondanom a dolgokat...
2012. nov. 21. 13:29
Vannak dolgok,amikről jobb ha egy szülő nem tud.Ez amit leírtál,pont olyan!Holt semmi közük hozzá,hogy te kivel dugsz félre.
9. twoinone (válaszként erre: 4. - Vigyorex6)
2012. nov. 21. 13:29
mert azt nehéz lenne elhitetni, hogy egyik héten egyik pasival vagy másik héten a másikat hipp-hopp megismerted.
8. csukottszemmel (válaszként erre: 5. - Somogyizome)
2012. nov. 21. 13:28
Jajnemár! Van még szülő, aki foglalkozik ezzel, miután kedves gyermeke kitéblábolt a világba és már túl van a húszéven???
7. spinneli (válaszként erre: 1. - Twoinone)
2012. nov. 21. 13:26

Erről feltétlenül tudniuk kell?

Minek?

2012. nov. 21. 13:26

Szerintem mindenkinek vannak olyan privát dolgai, amit nem kell elmondani, senkinek.

Persze, ha a párkapcsolatod emiatt megromlott és téged bánt a dolog, akkor modd el, de nem kapsz dicséretet vagy felmentést érte!

5. somogyizome (válaszként erre: 1. - Twoinone)
2012. nov. 21. 13:24
Erre más a válasz ha 16 éves vagy és ha 20.:) Az én szüleim is konzervatívak a mai napig (bár én már jócskán a felnőtt kort taposom) de elég jól "megedzettem" őket. Van férjem és három gyerekem de szerintem apám a mai napig nem akar arról tudomást venni hogy a gyerekek nem kézfogástól jöttek össze.:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook