Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felkészülés interjúra fórum

Felkészülés interjúra (beszélgetős fórum)


29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Timmy0520)
2021. nov. 6. 17:51

Köszönöm a részletes választ!


Hát izgulok rendesen, de, mindegy, próba cseresznye! :D

2021. nov. 6. 17:46

Előzetesen felkészülni annyiban tudsz, hogy tisztába kerülsz a céggel kapcsolatban információkkal (ahogy az előttem szólók is írták és te is tudod). Biztos, hogy azzal fognak nyitni, hogy rákérdeznek: "Mit tud rólunk?"

Ha meghirdetett pozícióról beszélünk és volt hirdetés, akkor az álláshoz tartozó elvárások rész útmutatóul szolgálhat számodra. A kiválasztással foglalkozó szakemberek mindig a kiírásban szereplő feladatok és elvárások alapján nézik át a beérkezett pályázatokat. Tehát azt figyelik, hogy birtokában vagy-e a pozícióhoz szükséges képességeknek és készségeknek.

Egy interjú annál részletekbe menőbb, minél "komolyabb" a pozíció (komoly felelősséggel járó, bizalmi, komoly tapasztalatot, felkészültséget, szakképzettséget igénylő, összetett, stb.)

A kérdések egy része a szakmai felkészültségedre és a tapasztalataidra fog irányulni. Ezt a jelenlévő szakmai vezető fogja értékelni. A HR-es pedig a személyes kompetenciáidra lesz kíváncsi.


Legyél önmagad, persze, ha másnak igyekszel mutatkozni, nem vagy önazonos, nem vagy hiteles, az a másik emberben zavart kelt, még ha nem is tudja megmagyarázni, hogy mi volt a "nem odaillő", de bizalmatlanságot kelt benne. Az ilyesféle disszonanciák metakommunikációs szinten mindig kiütköznek.


Az általad emlegetett provokatív interjút stresszinterjúnak hívják és ahogy a nevében is benne van, olyan területeken igyekeznek ezzel a módszerrel kiszűrni a jelölteket, ahol rendkívül stresszes körülmények között kell dolgozni.


Normál esetben nem próbálják meg elérni, hogy kellemetlenül érezd magad egy ilyen beszélgetés során. Gondolj bele, hogy nekik is az a céljuk, hogy megtalálják az alkalmas jelöltet. Téged pedig azért hívtak el, mert az önéletrajzod alapján érdemesnek találtak.


Ha vezetői pozícióra pályázol, adja magát, hogy olyan személyt keresnek, aki személyiségbeli jellemzőinek okán alkalmas arra, hogy más embereket irányítson. Ha te egy ilyen személyiség vagy, esetleg még tapasztalatod is van, akkor ezzel nem lesz gond. Akkor nem is kell külön kiemelnem, hogy kellő határozottsággal lépj fel.


Sokszor vannak olyan elképzelések, elvárások munkaadói részről, amelyekkel a jelölt nincs (és nem is lehet) tisztában. Például, hogy a temperamentumod, habitusod alapján illeszkedsz-e a szervezethez, illetve a csapatba, amelyikkel együtt kell majd dolgoznod.


Ugyan ezek evidenciának tűnhetnek, de érkezz időben (a túl korán érkezés sem szerencsés). Öltözz az alkalomnak, a pozíciószintnek megfelelően, véletlenül se kihívóan, kirívóan. Kerüld a feltűnő ékszert, parfümöt, körömlakkot, stb.


Amikor megadják a lehetőséget, hogy kérdezz, akkor légy érdeklődő és kérdezz. Értékelik, ha aktív vagy és látják rajtad, hogy valóban akarsz valamit.


A gyermekvállalással (gyermekkel kapcsolatos) kérdések etikátlanok, nem vagy köteles válaszolni rá és ezt egészen nyugodtan kifejezésre is juttathatod a megfelelő stílusban. Az is válthat ki szimpátiát, ha valaki képes meghúzni a (teljesen jogos) határait.


Sok sikert kívánok! :)

2021. nov. 6. 16:01
Lol🤣
2021. nov. 6. 15:42
Lehet kellene vinnem interjúra 1 jó gulyáslevest, ki tudja... általában a sütiket is mindenki értékeli. :D:D
25. Csillagszem38 (válaszként erre: 23. - Csillagszem38)
2021. nov. 6. 14:53
Gyaa ezt nem ide, telom onallositja magat🤣🤣🤣
2021. nov. 6. 13:25
Köszönöm!
2021. nov. 6. 11:26
Gulyásleves meg még vmi 😁
2021. nov. 6. 11:25

A mostani helyemen így mondta a fonokom: "tudom, hogy ilyet nem lehetne kérdezni, de mégis megkerdezem, hogy ha beteg a gyerek kire számíthatok, h tudom megoldani." majd visszakerdeztem h a home officet mennyire támogatják és mivel pozitív választ kaptam, nem volt kérdés h mentem mikor felvett. 🙏


Sok sikert neked, csak add onmagad. :)

21. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2021. nov. 6. 11:23
Bizony, hogy nem, de sztem jobb tisztában lenni a dolgokkal, én is megkerdezem, hiszen a munkát ennek függvényében kell szervezni.
2021. nov. 6. 09:45

Sajnos, nekem is ez a tapasztalatom, mindig rákérdeznek csak a magukat fifikásabbnak gondolók úgy teszik mindezt, hogy a potenciális munkavállalót hülyének nézik.


A legundorítóbbnak azt tartom, amikor a vezető/hr-es teszi fel a kérdést, sunnyogva, különféle körítésekkel, a "szabad" társalgás közben.


Hozzáteszem megértem a dolgot, mert 1 nő a szülés, gyerek(ek) miatt valóban kiesik, nem is kevés időre.

De az anyukák pl. sokkal hűségesebb egy adott munkahelyhez, ahol hozzájuk is rugalmasak.


Nem értem, hogy miért nem törekszünk az egyenes kommunikációra ezen a téren. Alapvetően sztem mindkét fél érdeke lenne, pláne, hogy most sok munkakörben lehetőség nyílt a HO-ra. Persze gyerek mellett az is necces, de szegény ember vízzel főz...

19. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2021. nov. 6. 06:54

Pedig nem kérdezheti meg.

[link]

2021. nov. 6. 06:41

Egy előre tervező munkáltató rá fog, hiszen tudnia kell meddig számíthat rád.


Az első munkahelyemen úgy vették fel anno, h volt már egy kisgyerekem és tudták h egy ideig biztos nem megyek el szülni. 🙏

2021. nov. 5. 20:15

Remélem én is, hogy nem kérdeznek rá, de ha mégis, akkor meg biztosan ezt mondom majd, hogy semmi ilyesmi tervem nincs.

Mondjuk ez így is van.

2021. nov. 5. 19:04

Szerintem nem kérdezhetnek rá a család dologra. Persze biztos tudnak indirekt kérdéseket feltenni, amiből kiderülhet, hogy akarsz-e gyereket a közeljövőben, esetleg van már otthon 3 óvodás korú. Lehet, hogy érdemes lehet óvatosan magadtól megjegyezni, hogy neked bizony eszed ágában sincs szülni.


Nem gondolnám, hogy a nevetés rossz reakció. A provokálásra inkább a dühbe gurulás a rossz válasz.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - New(l))
2021. nov. 5. 18:53

Multi, olyan terület volt, de nem bánom, így alakult.


Ez is még bőven alkalmazotti, csak koordinálni kell 1-2 ember munkáját majd.

Nekem új, meg nagyobb felelősségi kör lenne, mint eddig.

14. New(l) (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 5. 16:59
Szerintem ezt a céget ne nagyon bánd. Vajon mi várt volna ott rád, ahol a provokációnak és kritikának ekkora jelentőséget tulajdonitanak? Aztán persze lehet csak én nem láttam még ilyet, mindig alkalmazotti helyekre pályáztam. 🙄
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Bichi)
2021. nov. 5. 15:56

Köszi a választ!


A cégből és az iparágból mindig próbálok felkészülni, piaci helyzettel, aktuális gazdasági változásokkal is, stb. Jó is, hogy ezt írod, mert itt még meg is kell néznem 1-2 dolgot angolul is.


Anno 3 éve én is voltam olyan interjún, ahol nagyon váratlanul provokáltak, és sajnos nevetni kezdtem, mert olyan kérdésekkel, hogy nem hittem el, hogy komolyan gondolja az interjúztató. Később derült ki -miután nem vettek fel-, hogy nagyon is komolyan gondolta, és azt akarta tesztelni, hogy mennyire bírom a provokálást, kritikát.

Alapvetően pl. azt gondolom, hogy bírom, de nem úgy, ahogy a férfiak csinálják ezt sokszor ebben a szakmában, hogy visszatámadnak.


Ettől félek a legjobban, hogy ne a nőt lássák bennem, de ne is akarják a férfit.

Műszaki területre mennék.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Csillagszem38)
2021. nov. 5. 15:50

Ebben bízom én is, hogy tudok majd kellően figyelni, és fegyelmezetten reagálni.


Végül is a szakmai része adott, az vagy elég/nem, a többi meg azt gondolom inkább a szimpátián múlik.

11. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 5. 15:49

Az első szerintem, hogy tisztába legyél magával a céggel, amennyire lehet a cégfelépítéssel.

Sok cégnél nem olyat kérdeznek, amire megvan a jó válasz, hanem olyat, ami alapján látják, hogy tudsz gondolkozni, illetve hogy egy váratlan kérdésre miként reagálsz. Ittt a rossz válasz csak az, ha "lefagysz".

Jó a magabiztosság, de mikor valaki túltolja, az már kizáró ok lehet, kicsi a vonal a magabiztosság és a beképzeltség között (bár ha feltetted ezt a kérdést, akkor ez gondolom nálad nem lesz).

Bár sokan nem tudják, de sokkal fontosabb a megjelenés, a rugalmasság, a megfelelő hozzáállás, mint a "tudás"...

Sokszor még egy távoli lakcím is kizáró ok lehet, pedig lássuk be, lehet most ott lakni, 2 nap múlva meg már máshol...

Az sem mindegy, hogy van-e gyereked / családod, mert azokkal kapcsolatos kérdésekre is érdemes felkészülni... Persze életkorra már nem kérdezhetnek, de ha a húszon-harmincon kategóriába tartozol, mint egyedülálló, akkor a jövővel kapcsoltba is kérdeznek.

A férjem pl. mindig feltesz egy mindentől független kérdést, és várja a reakciót. Mondjuk nekem azt a kérdést feltenné, én tuti lefagynék :DDDDDDD

2021. nov. 5. 15:48
Hát ettől félek én is... :D
2021. nov. 5. 15:04
Interjú közben kell neked szurnod milyen munakerot keresnek és ennek megfelelően tárgyalni ill kidomboritani azokat a pozitív tulajdonsagaidat amiket ok szeretnének viszont hallani.
2021. nov. 5. 15:02
Akkor add magadat, és minden rendben lesz ;)
2021. nov. 5. 14:55
Ha jól tudom, mindketten részt vesznek majd az interjún.
2021. nov. 5. 14:51
Attól is függ, hogy ki fogja tartani az interjút. Ha hr-es, akkor nézni fogja a sablon dolgokat, hogy csapatjátékos vagy-e, meg ilyenek. Ha viszont a leendő főnök, akkor inkább csak az a fontos - a szakmai kompetencián kívül - összességében kellemes benyomást kelts.
2021. nov. 5. 14:22

Azokat nézegetem, köszi.


Csak gondoltam jobb minél több helyről infót gyűjteni.

2021. nov. 5. 14:12
HR portálokon vannak fenn ilyen témájú cikkek. Azokból talán választ kapsz.
2021. nov. 5. 14:02

Egy ilyen szituban, mi a megfelelő reakció?

Vagy, mik a legjobbak?


Feltételezem az fontos, hogy kb. higgadt és fókuszált maradjak, a feladatra összpontosítva, de annyi minden lehet.


Attól tartok, hogy, amit én jónak ítélek meg, azt nem biztos, hogy a potenciális vezetőm is.

2021. nov. 5. 12:22
Arra, hogy szándékosan zavarba akarnak majd hozni. Ne hagyd magad! Hajrá! 🍀
2021. nov. 5. 10:40

Sziasztok!


Ki, hogyan készül fel interjúkra?


Mi alapján válogatjátok az ideális jelölteket?


Pályáztam 1 középvezetői pozícióra, és izgulok, szeretnék felkészülten érkezni.

Tudnátok ehhez tippeket adni, hogy mire érdemes figyelni, manapság mire számíthat az ember 1 ilyen interjúnál.


Rég voltam ilyenen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook